Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszyscy piszący o pogodzie przenieśli się na forum: http://www.zima2011....wforum.php?id=1 Nie wiem co się tu musiało wydarzyć, pewnie posty były nagminnie usuwane przez administracje i powstało nowe forum, gdzie można pisać wszystko o pogodzie, nie tylko na sezon zimowy ale też aktualną sytuację. Nie wiem, ten wątek był w dziale Hyde Park, więc nic nie stało na przeszkodzie aby umożliwić pisanie miłośnikom zimowej aury opisywać co się dzieje za oknem, można było utworzyć dodatkowy dział, ale widocznie się nie dało. Tak więc zapraszam na forum: http://www.zima2011....wforum.php?id=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja śmigam od 15.01.2011` w Spindleruv Mlyn, Herlikovicach i Cernej Horze i wierzcie mi lub nie wszędzie śniegu pod dostatkiem białe drzewa,zasypane śniegiem dachy domów. Krajobraz iście bajkowy. Zima jak się patrzy. Wyjeżdzałem z Łodzi 15 stycznia zupełnie załamany ale jak przejechałem Kamienną Górę humor mi się poprawił. Co prawda przez pierwsze dwa dni była lekka odwilż ale nocą łapał mróz i dosypywało świeżego śniegu. Kto nie wierzy niech zerknie na kamerki w Spindlu lub w innej miejscowości. To nie pic na wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Prognoza długoterminowa serwisu Twoja Pogoda. Październik chłodny i mokry Jesień przyniesie nam więc opadów i wczesne chłody. Temperatura może się utrzymywać na poziomie nieco poniżej normy wieloletniej. Listopad zimny i mokry Niewykluczone, że czeka nas powtórka z ubiegłego roku. Znów fale chłodów nadejdą wcześniej niż zwykle i niewykluczone, że wcześniej spadnie też pierwszy śnieg. Nadal najwięcej opadów na południu kraju, a najmniej na północy. Grudzień mroźny i mokry Ostatni miesiąc 2011 roku będzie prawdziwie zimowy. Będzie mroźno i śnieżnie.

Użytkownik tom11 edytował ten post 27 lipiec 2011 - 23:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację.No ale patrząc na prognozy to nie jest źle.Zima ma być już w listopadzie:) Wrzesień (2011): pierwsza dekada września ciepła i sucha. Druga dekada zapowiada się letnio. Temperatura przekroczy 25 stopni C i możemy liczyć na wiele chwil ze słońcem. Trzecia dekada września chłodna z częstymi, przelotnymi opadami deszczu. Nocami pojawią się przygruntowe przymrozki. Październik (2011): pierwsza dekada października chłodna i dość pogodna. Druga dekada października wietrzna, zimna i deszczowa. Trzecia dekada października do 25 chłodna i pogodna. Od 25 października zimna z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Listopad (2011): pierwsza dekada listopada zimna z częstymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Druga dekada listopada wietrzna, chłodna z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Trzecia dekada listopada mroźna i pogodna. http://www.pogoda.me...a-sezonowa.html

Użytkownik jark edytował ten post 08 sierpień 2011 - 08:16 post rozstrzelony po całym ekranie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację.No ale patrząc na prognozy to nie jest źle.Zima ma być już w listopadzie:)

Pogoda na pół roku do przodu? A pamiętacie jak wszystkie media utrzymywały że w tym sezonie (10/11) będzie długa zima "stulecia"? Na południu i w Tatrach to się kompletnie nie sprawdziło. (Szczególnie na Kasprowym!) Ostatnie dwa sezony na nartach można było pojeździć tylko na naśnieżanych trasach. Jak będzie zobaczymy. Pozdrawiam, Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogoda na pół roku do przodu? A pamiętacie jak wszystkie media utrzymywały że w tym sezonie (10/11) będzie długa zima "stulecia"? Pozdrawiam, Maciek

Media robiły sensację bo jakiś pseudonaukowiec pomylił dane, czy coś w ten deseń. Z tego co pamiętam to w październiku obaliliśmy ten mit. Możesz się cofnąć i poczytać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Może ktoś z Was wie gdzie, i czy w ogóle, można znaleźć archiwalną pogodę, która była np. zeszłej zimy, czy tam 2 lata temu?? Chodzi mi o informacje na temat temperatury i opadów śniegu. Chciałem sobie zaplanować wyjazd na słowacje, tatrzańska łomnica, lubie tamtejszy klimat:) więc myślałem że zobaczę jak się kształtowała pogoda w grudniu, styczniu, lutym parę lat wstecz, może jakieś prawidłowości by się dało zaobserwować;) Jak ktoś coś wie, to będę wdzięczny jak się wiedzą podzieli. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Może ktoś z Was wie gdzie, i czy w ogóle, można znaleźć archiwalną pogodę, która była np. zeszłej zimy, czy tam 2 lata temu?? Chodzi mi o informacje na temat temperatury i opadów śniegu. Chciałem sobie zaplanować wyjazd na słowacje, tatrzańska łomnica, lubie tamtejszy klimat:) więc myślałem że zobaczę jak się kształtowała pogoda w grudniu, styczniu, lutym parę lat wstecz, może jakieś prawidłowości by się dało zaobserwować;) Jak ktoś coś wie, to będę wdzięczny jak się wiedzą podzieli.

Ciężka sprawa. Raz, że rok do roku niepodobny - ogólnie totalny brak zasad; dwa, że prognozy pogody to nie to samo, co rzeczywistość - czyli nie musiały się sprawdzać :) ...ale - niezły zapis rzeczywistości masz w zarchiwizowanych obrazkach z kamer w różnych ośrodkach - tu akurat na Słowacji: http://www.holidayin...winter/gallery/ Klikasz na obrazek z ośrodka, potem masz u góry datę, wybierasz i... http://www.holidayin...=1&t=1296555084 tak wyglądał kawałek Łomnicy 1.02.2011 Można się sporo dowiedzieć o pogodzie, czasem o kolejkach do wyciągów w różnych terminach itp. - ew. problem jest taki, że oni czasem przestawiają kamery i wtedy bywa różnie z tymi obrazkami. Przez lata była np. kamera na Zahradkach w Jasnej, obrotowa z widokiem zarówno na wejście na krzesełko ("Mercedes") jak i na końcówkę trasy nr 11a. Super - ale zlikwidowali kamerę i archiwum też zniknęło, a w każdym razie nie sposób jej wygrzebać na stronie. Jeśli chodzi o archiwalne wróżby pogodowe to z ciekawości pogooglałem i wyników jest całkiem sporo - ale nie mam własnych doświadczeń. Te linki powinny cię zainteresować (mnie się może też przydadzą): Tu jest wskazanie na różne serwisy, także z archiwum: http://www.meteo.uni...id=15&Itemid=13 Tu np. archiwum z Łomnicy: http://www.weatheron...ON=0001&LAND=__

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 30 sierpień 2011 - 01:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prognozy pogody to nie to samo, co rzeczywistość - czyli nie musiały się sprawdzać :)

no tak, źle się wyraziłem;) chodziło mi bardziej o jakieś serwisy, czy też bazy danych z pogodą która faktycznie była w tych okresach, nie o prognozy z roku 2009 na rok 2010;)

Raz, że rok do roku niepodobny - ogólnie totalny brak zasad

co do tego pewnie macie racje, ale mimo wszystko jestem chętny przeprowadzić taką analizę i obserwować na ile coś mi się tam zgadza a na ile byłem w błędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...