Skocz do zawartości

Czarny Groń


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

No nie wiem, może...Wszystko zależy od kolanka, które jutro sprawdzę  delikatnie w Spytkowicach. Kuba10 ma zawody międzyszkolne i  zrobimy mu z babcią niespodziankę. Czarny Groń, najbliższy stok(20 km) odpuściłem z babcia zupełnie. Wygodny autobus pod wyciąg i  cud techniki  krzesełkowej o niebotycznej przepustowości nieco mnie odrzuciły. Zresztą teraz benzyna tania, więc oczy wiodły pod Babią.  Zobaczymy, może babcia i Kuba10 po lekcjach....Miejsce jest urocze, śniegu tu dużo i dobrze się trzyma w tej dziurze. Widoki też przyjemne, nie takie jak w Harbutowicach. Chodzą  gadki, że przedłużą  krzesło do parkingu.  

 

Pozdrawiam

Cześć

Niestety narazie nie. Będzie nowe krzesło, które zastąpi dolny orczyk. Fajnie byłoby się spotkać.

Arky

Niestety musimy wracać di domu bo dzieci (zwłaszcza Kacper) mają jakieś ważne sprawdziany - i tak bedą sie uczyć na nartach. W przyszłym tygodniu Ewka jedzie do Sestrierre więc nastęopne dwa weekendy odpadają. Tak mi się nie układa ten Dzikowiec.

Pozdrowienia

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Będę w Czarnym Groniu od niedzieli do wtorku, może środy. Jak ktoś będzie w pobliżu byłoby fajnie się spotkać.

Pozdrowienia

Szkoda ,że nie ruszacie jutro, w niedzielę niestety nie mogę ,a miło by było zaliczyć kilka wspólnych zjazdów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przetestowałem dziś w Spytkowicach kolanko(ściśle miejsce, które opisałem w poście Osgood Schlatter). Pod dociskiem nieco boli, ale da się jeździć. Więc wpadniemy w poniedziałek na Czarny Groń po dwunastej. Kuba  do 11,30 ma lekcje. Będę się woził na wypasionym krześle. Stwierdziłem, po pytaniu JK, że ortopeda władował mi w kolano steryd. Sądziłem, że to środek przeciwzapalny, bo nazwa mi nic nie mówiła. Perypetie po zastrzyku opisałem w poście na "ołówkach po karwingach". Teraz wystarczyło dziesięć dni odpoczynku i jest bez porównania lepiej.  Miej tu zaufanie do lekarza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przetestowałem dziś w Spytkowicach kolanko(ściśle miejsce, które opisałem w poście Osgood Schlatter). Pod dociskiem nieco boli, ale da się jeździć. Więc wpadniemy w poniedziałek na Czarny Groń po dwunastej. Kuba  do 11,30 ma lekcje. Będę się woził na wypasionym krześle. Stwierdziłem, po pytaniu JK, że ortopeda władował mi w kolano steryd. Sądziłem, że to środek przeciwzapalny, bo nazwa mi nic nie mówiła. Perypetie po zastrzyku opisałem w poście na "ołówkach po karwingach". Teraz wystarczyło dziesięć dni odpoczynku i jest bez porównania lepiej.  Miej tu zaufanie do lekarza.

 

Pozdrawiam

Cześć

Bardzo miło było Was spotkać i chwilkę pogadać. Szkoda, że nie zorientowałem się wcześniej, że jesteście. Jak widać po kontuzji i późniejszych problemach ani śladu - przynajmniej patrząc na jazdę.

Czarny Groń jak zwykle na 5. Warunki świetne, ceny niskie, słońce piękne.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za miłe spotkanie. Może będzie jeszcze w przyszłości okazja. Jakby zrobili u dołu krzesełko, to częściej tu wpadniemy. Oszczędzamy już nogi tylko na zjazd. Kolanko, jak się nie przesadzi z szałem "sportowym", to może jeszcze  wystarczy na parę lat,  na ślizganie po stokach.

 

Pozdrawiam serdecznie Gienek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie przypadła mi do gustu ta górka. Miałem plan, żeby wczoraj z rana wyskoczyć gdzieś blisko. Myślenice już poległy w starciu z wiosną. Na CzG mam 50km z hakiem, podobnie jak na Tobołów czy do Kasiny. W Koninkach mam zniżkę na karnety, ale już tam byłem w tym sezonie, a w Rzykach jeszcze nigdy...
No to się tam wybrałem. Dojazd nietypowy, bo ostatni odcinek pod wyciąg, to 100% rodeo miejscowym "skibusem". Jako, że poniedziałek świąteczny, to ludziów dużo - na dole spore kolejki między 9.30, a 12.30. Stoki, no cóż... górna część z przewymiarowaną kanapą (słynna "samowola" - 6os./600m) krótka i płaska, do tego dość tępy śnieg, więc jazdy za bardzo nie było. Dolna część - lepsza, ale również króciutko. W starciu z innymi bliskimi ośrodkami, dla mnie daleko z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Obecnie warunki tutaj bardzo,bardzo dobre!  :)

Kilka zdjęć z dzisiejszych 3h od 8:00 w ramach relaksu przed pracą.

Generalnie kolejki jak widać na zdjęciach.

Po 10:00 tłok na stoku trochę większy bo dzieciaki miały szkółkę.

 

 

Załączone miniatury

  • WP_20170215_09_51_15_Pro.jpg
  • WP_20170215_09_53_28_Pro.jpg
  • WP_20170215_09_56_28_Pro.jpg
  • WP_20170215_10_06_57_Pro.jpg
  • WP_20170215_10_08_31_Pro.jpg
  • WP_20170215_10_13_12_Pro.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Warunki się pogarszają ale jest jeszcze dość dobrze.

Część dolnej trasy(po prawej stronie przy lesie) na szerokość zamknięta ze względu na przetarcia.

Na reszcie nie zauważyłem kamieni.

Jeździłem od 8:00 do 12:00 ( relax przed robotą).

Zaczynałem przy temp.+1 ,skończyłem na +5,5.

Rano było zmrożone ponieważ w nocy były przymrozek (babeczka w sklepie mi mówiła że -3).Utrzymało się to gdzieś do 9:30.Później mokro,grząsko.

Gdzieś o godz 11:00 część górnej trasy zaraz przy wyjeździe z kanapy,po lewej stronie obok snowparku oddzielili siatkami.Przygotowują ,,basen,, na sobotni przejazd przez wodę SPLASH.

 

Poniżej zostawiam kilka zdjęć.

Załączone miniatury

  • Sight_2017_03_14_080356_696.jpg
  • Sight_2017_03_14_080333_316.jpg
  • Sight_2017_03_14_104157_029.jpg
  • Sight_2017_03_14_092408_397.jpg
  • Sight_2017_03_14_094155_623.jpg
  • Sight_2017_03_14_112917_178.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki się pogarszają ale jest jeszcze dość dobrze.

Część dolnej trasy(po prawej stronie przy lesie) na szerokość zamknięta ze względu na przetarcia.

Na reszcie nie zauważyłem kamieni.

Jeździłem od 8:00 do 12:00 ( relax przed robotą).

Zaczynałem przy temp.+1 ,skończyłem na +5,5.

Rano było zmrożone ponieważ w nocy były przymrozek (babeczka w sklepie mi mówiła że -3).Utrzymało się to gdzieś do 9:30.Później mokro,grząsko.

Gdzieś o godz 11:00 część górnej trasy zaraz przy wyjeździe z kanapy,po lewej stronie obok snowparku oddzielili siatkami.Przygotowują ,,basen,, na sobotni przejazd przez wodę SPLASH.

 

Poniżej zostawiam kilka zdjęć.

Witam

Ten Splash na zakończenie sezonu to wspaniała impreza na Czarny Groniu. Byłem raz tylko w 2015 roku już bez nart jako turysta pieszy (zrobiliśmy z żoną wtedy trasę na Łamaną Skałę przy okazji) - zabawa przednia i śmiechu co nie miara. Pomysłowość uczestników przejazdu przez basen nie zna granic w sprawie strojów. Pogoda była wtedy piękna. Polecam kto ma czas i ochotę wybrać się na taką imprezę na pożegnanie sezonu. Będzie w najbliższą sobotę. 

Poniżej parę zdjęć - pingwiny najlepsze  I konferansjer prowadzący też niezłe gadane miał. Na youtube jest też sporo filmików ze splasha jak i równie widowiskowego "przejazdu przez knajpę".

Załączone miniatury

  • 5.jpg
  • IMG_7171.JPG
  • IMG_7176.JPG
  • IMG_7223.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten Splash na zakończenie sezonu to wspaniała impreza na Czarny Groniu. Byłem raz tylko w 2015 roku już bez nart jako turysta pieszy (zrobiliśmy z żoną wtedy trasę na Łamaną Skałę przy okazji) - zabawa przednia i śmiechu co nie miara. Pomysłowość uczestników przejazdu przez basen nie zna granic w sprawie strojów. Pogoda była wtedy piękna. Polecam kto ma czas i ochotę wybrać się na taką imprezę na pożegnanie sezonu. Będzie w najbliższą sobotę. 

Poniżej parę zdjęć - pingwiny najlepsze  I konferansjer prowadzący też niezłe gadane miał. Na youtube jest też sporo filmików ze splasha jak i równie widowiskowego "przejazdu przez knajpę".

 

Nie fajna pogoda zapowiada się na jutrzejszą imprezę na Czarnym Groniu. Ma być zimno i zapowiadają opady deszczu. Ale ten deszcz ochotnikom przejazdu przez basen z wodą na stoku nie zaszkodzi bo i tak będą mokrzy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

Pogorszyły się niestety warunki tutaj od soboty.Powód - 2 dni deszcz.

 

 

W dzień deszcz.Później wszystko chwyciło.Czyli trasa,kanapy,drzewa itp. - nieduża pokrywa lodowa.

Podczas jazdy bez deszczu i śniegu.Temp. +0,4.Kończyłem na -0,1 (tak pokazywała tabliczka na górnrj kanapie).

Zdjęcia z dzisiaj.

Trasa niebieska.Jest ok generalnie.Jedynie zwężenie i także odgrodzona końcówka trasy po prawej stronie przy zjeździe na kanapę.

WP_20180108_18_37_51_Pro.jpg

Łącznik niebieskiej i czerwonej.

WP_20180108_18_37_36_Pro.jpg

Trasa czerwona.

WP_20180108_18_44_47_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj od rana do 11:00. Krótko mówiąc - klęska urodzaju :D śnieg cały czas sypał, z godziny na godzinę coraz mocniej. Czerwona trasa to dla wielu walka o życie, ale... mnie się podobało choć sam raz wyrżnąłem na muldzie :D Niech sypie jak najdłużej. Zawsze lepsza mulda z naturalnego śniegu niż odsyp kaszy po armatkach :) 

 

Wyjazd z parkingu tragedia. Dobrze, że się znalazło kilku dobrodusznych narciarzy i pomogli wypchać mi furę :D W końcu mamy zimę w górach! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Hej, Wpadłem dzisiaj na Czarny i powiem tak: warunki na prawdę świetne, twardo, śniegu nie brakuje. Solidnie pojeździłem. Jak ktoś ma stare deski, których mu nie szkoda, może spróbować przewieźć się poza trasą, po lasku, etc. Snow park wygląda na świetnie utrzymany. Będę się tutaj pojawiał, mam nadzieję codziennie, przez najbliższe trzy dni. Jeśli ktoś chciałby się spotkać, dajcie znać :) PozdrawiamDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wpadłem dzisiaj na Czarny i powiem tak: warunki na prawdę świetne, twardo, śniegu nie brakuje. Solidnie pojeździłem. Jak ktoś ma stare deski, których mu nie szkoda, może spróbować przewieźć się poza trasą, po lasku, etc. Snow park wygląda na świetnie utrzymany. Będę się tutaj pojawiał, mam nadzieję codziennie, przez najbliższe trzy dni. Jeśli ktoś chciałby się spotkać, dajcie znać :)

Pozdrawiam2a27c8f3a7d57317ad00603d65a4078f.jpg

Cześć

Będę w Czarnym Groniu od 7 do 11 03. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Od 7 do 11 byliśmy sporą ekipą w Czarnym Groniu. Pogoda fantastyczna. Warunki przez cały okres pobytu idealne. W weekend fajna impreza freestylowa połączona z różnymi innymi atrakcjami. Można było pooglądać w akcji najlepszych.

Ja zwykle w Czarnym atmosfera znakomita, ludzi w dni powszednie rano praktycznie pusto później dokładnie tyle ile trzeba żeby można było swobodnie jeździć i się super bawić.

W sobotę i niedzielę był obecny PM Sport z Rossignolem i Dynastarem oraz Burton.

Warunki śniegowe idealne. Czarny ma plany chodzić do 1-2 04 i z pewnością będzie chodził dłużej jeżeli tylko będzie zainteresowanie.

Nie być w Czarnym Groniu chociaż raz w sezonie - niemożliwe!

Pozdrowienia serdeczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...