Skocz do zawartości

Sprzęcior turowy... prośba o pomoc/rady


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ski stoper warunkach poza trasowych to bzdura. Powoli - przy obecnej technice przygotowania tras też zaczyna być niebezpieczny.

Pozdro

Bzdura jest nazywanie rzeczy dyskusyjnych -  " bzdura"

 

ZAWSZE mam skistopery w terenie .........................przy bardzo duzych opadach zakladam powder leash...............

 

 

podkrecam wiazania o 1 w gore w bardzo eksponowanym terenie (pow 40)

 

paskow nie uzywam i nie bede....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś specjalnego doświadczenia fryrajdowego nie mam ale jedno wiem - w miękkim śniegu ski stopery nie działają.
Półtorej godziny szukałem narty i wszelki ślad po niej zaginoł :)

w puchu i LEKKIM sniegu - faktycznie nie dzialaja, cxhyba , ze przypadkowo narta sie przewroci - smieszne, ale czasami narta potrafi przejechac po 70-100 m pod  15cm wartswa puchu i nie widac jej sladow na  wierzchniej warstwie - dlatego w puchu uzywamy powder leash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szach-mat w temacie dylematu w wyborze wiązań alpine-skitour-freeride :P

 

http://www.bavariana...anifest.com/en/

 

Świetnie, że ludzie mają pomysły i pchają ten "narciarski wózek" do przodu. No i żeby nie było, że sobie przypisuję odkrycie, to news znaleziony tutaj:

 

http://www.skitury.f...e-da,17574.html

 

Jako konkurencja dla wiązań szynowych wydaje się bardzo interesujące. Piny będą ważyły chyba mniej jak szyna. Sztywność wiązania też będzie lepsza. Choć to ostatnie niekoniecznie bo ruchomy wózek z przodu jednak idealnie sztywny nie musi być. A jak będzie sztywny to będzie musiał ważyć.

 

Jako konkurencja dla wiązań skiturowych przyszłości bym temu rozwiązaniu nie wróżył. Diabeł tkwi w szczegółach a te decydują, że jedne wiązania są prawie dobre a inne nie. No i nie wierzę w tę wagę. Absolutnie nie wierzę zresztą to i tak 1,8 kg - abstrakcja. No i otwarte pytanie czy rzeczywiście skiturowcy, skialpiniści w ogóle potrzebują wypinane przody? 

 

W zasadzie to trzeba zauważyć, że alpejski przód z pinami już istnieje (Vipec). Alpejski w sensie spełniania normy DIN i do tego bardzo elegancki. Trzeba też zauważyć, że opisywany pomysł jest pod dedykowane skiturowe obuwie więc bezpośrednio nie zaadresuje się go do części freeriderów przywyciągowych. Im bardziej to analizuję tym większe widzę schody.

 

Bardziej przyszłościową opcją wydaje mi się pożenienie przodu Vipec z nieruchomym słupkiem podobnie jak z tych nowych markerów (tak aby tył był trzymany szeroko)

 

Tak naprawdę to przydałaby się nowa koncepcja buta z innymi gniazdami w tyle.

 

Mata nie będzie a nawet szacha :D

Roszady zresztą pewnie też.

A szkoda... 

 

 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam sklepu w którym mają na stanie nowe buty Atomic i Salomon z linii skiturowej. Znacie coś ? Chodzi o sklep stacjonarny.

Hej ciężko znaleźć sklep który będzie miał i Salomona i Atomic ale zapytaj o stan magazynowy:
1. Pinkiego (Hardkorniedisco)
2. TwoTip

3. Sport2002

4. ewentualnie w Czechach - Harrachov TopNarty

 

Popytaj jeszcze w: Chili Sport, YurtaBar (Przemek Sobczyk), snowshop, e-biker (Bielsko-Biała), skifanatic

Pozdrawiam

Tomek


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ciężko znaleźć sklep który będzie miał i Salomona i Atomic ale zapytaj o stan magazynowy:
1. Pinkiego (Hardkorniedisco)
2. TwoTip

3. Sport2002

4. ewentualnie w Czechach - Harrachov TopNarty

 

Popytaj jeszcze w: Chili Sport, YurtaBar (Przemek Sobczyk), snowshop, e-biker (Bielsko-Biała), skifanatic

Pozdrawiam

Tomek

 

 

źle się wyraziłem, może być Salomon lub Atomic,

chciałbym to poprzymierzać,

z Pinkasem mam kontakt, 

dzięki Tomek za linki

 

waga Atomic Backland jest porażająco niska 1140g,

te firmy dopiero niedawno weszły w buty kłowe i się zastanawiam czy wszystko tam dobrze zrobili,

czy można mieć do nich zaufanie ?

Tomek, macałeś, zakładałeś buty z tych wielkich firm Atomic Head itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Niestety nie, tylko Garmon, Scarpa i Dynafit... i na tym ostatnim zostałem :)
Rynek butów bardzo szybko się rozwija: Atomic, Salomon, Scott, La Sportiva, Arcteryx i każdy z tych butów wydaje się bardzo ciekawy :)

Co do Backlandów to tak na prawdę dopiero po tym sezonie dowiemy się coś więcej o tych butach, bo dopiero teraz są dostępne w sklepach w takiej ilości. Z pierwszych informacji, które pojawiły się na necie to bardzo fajne buty (lekkie, duży zakres ruchu, wygodne, chyba na wąską stopę), ale ich "flex" jest ciut mniejszy (ok 90) niż deklaruje producent (110-120). Co mogłoby się zgadzać z ich wagą 1160g i porównaniem do Dynafita np. TLT6 1260g (moje w rozmiarze 25.5 ważą 1190g z czarnym językiem) który jest właśnie ok 100g cięższy i na moje oko (albo odczucie :P) ma właśnie flex ok 90 z czarnym językiem i ok 60-70 z zielonym.
 

Podobno ciut sztywniejszy jest Salomon Lab, a jeszcze sztywniejszy Scott.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Dynafit TLT6 - za ciasne na podbiciu, są bardzo szczupłe

Dynafit Neo PX - trochę szersze, pasują mi, ale wymagają punktowego piłowania

Scarpa Maestrale - za dużo klamer, w rzeczywistości ważą 1800g

Scarpa Spirit - wydywały by się dobre dla mnie, szeroka stopa, lekkie, ale przeszli tylko na wiązania SkiTrab TR2

Atomic Backland - kurcze szkoda że nie pasują do Marker Kingpin, tylko pełne TLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Dynafit TLT6 - za ciasne na podbiciu, są bardzo szczupłe

Dynafit Neo PX - trochę szersze, pasują mi, ale wymagają punktowego piłowania

Scarpa Maestrale - za dużo klamer, w rzeczywistości ważą 1800g

Scarpa Spirit - wydywały by się dobre dla mnie, szeroka stopa, lekkie, ale przeszli tylko na wiązania SkiTrab TR2

Atomic Backland - kurcze szkoda że nie pasują do Marker Kingpin, tylko pełne TLT

Jeżeli TLT6 były zbyt ciasne to może się okazać, że i Salomony i Backlandy nie spasują bo są niby 98mm, a TLT6 101mm (chociaż tutaj masz niby grubszą skorupę i botek, przynajmniej takie recenzje czytałem gdy wchodziły na rynek i porównywali do TLT5 które miały właśnie 98mm i wtedy pisali, że TLT6 niby 101mm, ale wewnątrz jest tylko o 1-2mm szerszy)

Z butami nie ma co się spieszyć, na nartach można jeździć byle jakich :P, a przy złych  butach człowiek zamiast fajnie spędzać czas, cierpi idąc i klnie pod nosem :)
 

Możesz szukać na evo.com oni często piszą jaka jest szerokość:

http://www.evo.com/a...c-backland.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Dynafit TLT6 - za ciasne na podbiciu, są bardzo szczupłe

Dynafit Neo PX - trochę szersze, pasują mi, ale wymagają punktowego piłowania

Scarpa Maestrale - za dużo klamer, w rzeczywistości ważą 1800g

Scarpa Spirit - wydywały by się dobre dla mnie, szeroka stopa, lekkie, ale przeszli tylko na wiązania SkiTrab TR2

Atomic Backland - kurcze szkoda że nie pasują do Marker Kingpin, tylko pełne TLT

 

Mariusz a przymierzyłeś Alieny u Koeniga? 800 g robi wrażenie, cena jest 1800 zł (może jeszcze coś utargujesz)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę pewnie, ale to jest but zawodniczy, bardzo chudy botek,

chyba nie dla mnie.

 

Nie wiem jakiego rozmiaru szukasz, ale jak byś chciał mógłbym udostepnić do przymiarki moje dynafit vulcany rozmiar 28. W porównaniu do tlt6 są szersze w palcach i zdecydowanie twardsze, cos jak maestrale RS. We wrocku ogólnie bida ze skiturowymi butami, jakis koles handluje na allegro starymi butami czasem w okolicach lotniczej chyba rezyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego rozmiaru szukasz, ale jak byś chciał mógłbym udostepnić do przymiarki moje dynafit vulcany rozmiar 28. W porównaniu do tlt6 są szersze w palcach i zdecydowanie twardsze, cos jak maestrale RS. We wrocku ogólnie bida ze skiturowymi butami, jakis koles handluje na allegro starymi butami czasem w okolicach lotniczej chyba rezyduje.

 

Rzeszowska - byłem tam, były nawet nowe buty z segmentu skitur (z tego co pamiętam BD Qudranty i Prime) poza tym sporo interesującego (szerokiego) sprzętu freeridowego szwajcarskich producentów, nowe foki. Trochę szwarc mydło i powidło ale parę interesujących rzeczy widziałem.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego rozmiaru szukasz, ale jak byś chciał mógłbym udostepnić do przymiarki moje dynafit vulcany rozmiar 28. W porównaniu do tlt6 są szersze w palcach i zdecydowanie twardsze, cos jak maestrale RS. We wrocku ogólnie bida ze skiturowymi butami, jakis koles handluje na allegro starymi butami czasem w okolicach lotniczej chyba rezyduje.

 

Dzięki za propozycje. Mam długość stopy 26.5-27.

Koncentruję się na nowych butach, mam na oku parę modeli,

które zacznę ściągać kurierem do przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Mam długość stopy 26.5-27.

Koncentruję się na nowych butach, mam na oku parę modeli,

które zacznę ściągać kurierem do przymiarki.

Wrzuc na liste Salomony MTN. Lekkie jak sk...i ponoc nadaja sie nie tylko na tury. Na stoku tez maja trzymac noge. Mimo tylko 2 klamer i sznurowek w botku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...