Jump to content

grimson

Members
 • Posts

  1,965
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by grimson

 1. Zdrówko za forumowiczów. Czerwony Baron na Fokker Dreidecker w środku robi robotę.
 2. To jest wieczny lód- nigdy się nie topi 😁 Dzis nie ma nartowania bo córka zachorowała i zaraz po śniadaniu wracamy do domu. Byłem z pieskiem na stoku o 7 rano i było twardo pod butem, kolejna kontrola o 9 i już puściło. Na trasie A widoczne z daleka rozstawione bramki do giganta.
 3. Sports Tracker wypluł w totalu 20,8km w niecałe 3 godz. Vmax 52km/godz.
 4. Czas na podsumowanie nartowania. Dwa wyjścia rano i dwa różne oblicza stoku. 1. wyjście z buta Efka i B na szczyt. Lekki mroz, dookoła pustki, tylko gdzieś z okolic trasy C i D słychać było regularnie jeżdżące skutery. Podejście z buta dobrze robi na tętno i pocenie się, kapało ze mnie już w połowie trasy 😁. Od mniej więcej połowy podejścia wiatr coraz mocniej wiał, az się drzewa wyginaly i szyszki/gałązki spadały na stok. Pod 3/4 podejścia słyszałem ze skuter zbliża się do mnie, dojeżdżając do mnie zredukował prędkość i miły pan z obsługi Lux spytał się, czy aby nie podwieźć na górę. Serdecznie podziękowałem bo chciałem zaliczyć całe podejście z buta. Potem dojście na szczyt, wpięcie nart i zjazd równym i twardym stokiem na dół. 2. Wyjście z rodzina Start godz 11. Frekwencja jak na dobra polowe marca spora, do Efki minimalne kolejki. Sam warun zmienił się diametralnie: mocne słońce, ze sztruksu na stoku zostało wspomnienie. Pojawiło się dużo mokrego śniegu, miejscowe przetarcia az do lodowego podkładu. Temp na sporym plusie. Potem wbiłem na pusta Luxtorpede. Zaraz się wyjaśniło dlaczego. Pierwsza połowa B to muldy na dobre 50-70cm, miejscami przebijało lodowe podłoże. Po lewej stronie lodowa rynna czysta od lodu. O dziwo ścianka pod koniec w identycznym stanie jak odcinek wyżej. Na A podobnie: muldy do połowy trasy i lodowa rynna. Z ciekawości sprawdzenie warunu na Zmiji. A tam kolejka do kolejki i zamknięta D, bo trwały zawody na tyczkach- kolanowkach. Zjechałem C, gdzie porównując do A i B warun był znacznie lepszy, bo pojawiły się co prawda dwie lodowe rynny, ale za to nie było muld. Ze względu na warun prędkości więcej jak skromne, do tego poranne podejście spowodowało ze nogi bolo. Po powrocie do pokoju szybka decyzja, ze nie idziemy na nocne. Za to uderzyliśmy na basen- 2 godz moczenia się dobrze zrobiło. Jutro jest w planie poranne wejście na D, o ile wstanę o 6 😁
 5. Warun wiosenny. Na Efce w miarę równo, B mocno już zmuldziona, A tak samo. Tam gdzie słońce tam sa wyzwania. Do wyciągów kolejek brak: Efka i Lux. Do Zmiji to już co innego:
 6. Ja jestem do jutra. Z rana warun doskonały, beton i równo. W ciągu dnia puści.
 7. Podejście na szczyt z buta 1.87km, 1 godz 37 min, kroków 4100. Zjazd trasa B oraz Efka. Czas na śniadanie i nartowanie z rodzina.
 8. Dzisiaj podejście z buta z Efki via B na szczyt i zjazd na nartach. W mrozy lekko zmroziło, wieje teraz lekki wiatr, na stokach totalne 😁 pustki a ja cisne do góry:
 9. Naucz się j.polskiego amebo. Zaczelo się od skrótu CG, z czego są dwa ośrodki o tej nazwie w PL. Do tego doszedl trzeci skrot CG od Czarny Gron. Bez pozdrowienia debilu. Naprawdę masz z tego radość? Żal dupe ściska.
 10. Et voila, tutaj trasa z jednej CG na druga CG. Jakby nie patrzeć, ta druga jest koło Zakopca:
 11. Są dwie CG: jedna koło Kłodzka, gdzie teraz jestem z familia na nartach weekendowych. Oraz CG niedaleko Zakopanego- tam buszuje Mitek.
 12. Na Efce pustawo, pod butem zaczęło przymarzac. Lola załapała się na sztruks
 13. Ja już z rodzina na miejscu. We Wrocku temp 12 st, na miejscu plus 0.5. Na nocne nie wbijemy dzisiaj, bo dopiero się zameldowaliśmy. Na parkingu raczej pustawo:
 14. To tez pokazuje, ze KPN skutecznie blokuje rozwój narciarstwa. Kilka lat temu była akcja rozbijania większych kamieni na Loli, po latach nowe zaczęły wyłazić i sytuacja robi się jak na Kasprowym: jak nie spadnie 2m białego, to nie otworzą.
 15. @nikon255jak było na CG- kartoflisko czy twardo?
 16. Wyglada jakby chcieli zachować dojazd do Karkonosza. W tym sezonie kiepsko w Szklarskiej, mimo uruchomienia naśnieżania rekordowo szybko, bo 18.11.2022: - Lola nie była otwarta nawet 1 dzien - Hala Szrenicka i Świąteczny Kamień do tej pory wylaczone-> niby się starają o włączenie, ale czas ucieka a pogoda w najbliższych dniach nie będzie pomagać - FIS zamknięty od 2019r
 17. Szklarska 15.03… włączyła armatki. Świat staje na głowie.
 18. Ja melduję się z familią na CG na weekend. Szklarska przegrała. bo odpalili tylko Śnieżynkę i Puchatka. Będzie lekki mróz w nocy, za dnia +6-8 st C więc raczej Kastle będą w użyciu.
 19. Niech będzie nawet i prezes naszego klubu. Chodzi o to, ze mało kto obecnie wychodzi z jakakolwiek inicjatywa. Tym bardziej na forach, które powoli wymieraja. Wiec tym bardziej czapki z głów, ze udało się.
×
×
 • Create New...