Jump to content

widzewiak_z_gor

Members
 • Posts

  298
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by widzewiak_z_gor

 1. Cześć. Kołki do nart. link:https://allegro.pl/oferta/kolki-zaslepiajace-otwory-w-nartach-montaz-wiazan-5806338499 Wiertło z ogranicznikiem. link:http://4serwis.pl/pl/p/Wiertlo-do-montazu-wiazan-Snoli-3%2C5x7mm/102 Dłuto ostre. link:https://allegro.pl/oferta/bardzo-ostre-dluto-stolarskie-12-mm-narex-0112-11446481660 Przesuń płytę do przodu, to dobry pomysł, będziesz bardziej agresywny na stoku. ;) Stare otwory zakołkować, kołeczki wbijać gumowym młoteczkiem i na sam koniec sciąć ostrym dłutem. Nawiercić nowe otwory wiertłem z ogranicznikiem. W otwory wlać klej, (może być kropelka) i przykręcić płytę. Narta będzie jeździć dobrze więc nie przejmuj się dodatkowymi otworami. :) Pozdrawiam.
 2. Ludzi dużo, kolejki długie ale bywają dłuższe. Od rana, dwie godziny można pośmigać bez większych kolejek. Pozdrawiam.
 3. Mieszkam 200m od wyciągu w Lądku, na Kamienicy/Bolesławowie jeździłem instruktorsko trzy sezony. Na teraz, do nauki dla początkujących, najlepsza będzie SN w Lądku. Kamienica ma fajne nachylenie ale niestety jest zamknięta. Osoby początkujące, kiedy tam się wyrobią bez większych problemów poradzą sobie na stokach Czarnej Góry. Od strony Bolesławowa dobrze jest zacząć naukę i poźniej wprawiać się na Kamienicy. Lądek, Kamienica/Bolesławów należy do jednego właściciela. Pozdrawiam.
 4. Hej. Stacja Narciarska Lądek Zdrój. Dla początkujących jest to bardzo fajne miejsce z taśmą, orczykami oraz kanapą. Na miejscu dwie szkoły, Sudety Sport i ŻerebSki. Do dyspozycji wypożyczalnia sprzętu, restauracja, liczne parkingi. Ceny są umiarkowane, na nocnych jazdach ruch zdecydowanie mniejszy niż w dzień. Podgląd kamer link:https://www.narty.ladek.pl/kamery-online/ Kamienica / Bolesławów. Kamienica zamknięta zaś Bolek to krótki stok z fajnym klimatem. Warto tutaj też przyjechać i zobaczyć, będąc na kwaterach np. w Lądku lub Stroniu. Na miejscu wypożyczalnia, Szkoła Sudety Sport, parkingi. Karnet z Lądka działa na Bolku i na odwrót, ceny umiarkowane. Podgląd kamer link:http://www.snkamienica.pl/kamery Pozdrawiam.
 5. Dzisiaj na Czarnej, więcej miłośników białego szaleństwa. Chodziła eFka i Biba, warun cudowny, dużo sztucznego plus naturalny świeży śnieg. Jutro od rana startuje LuxTorpeda z jazdą dzienną i nocną tylko na trasie B. Na A pokrywa lodowa nad którą cały czas czuwa SkiCrew.
 6. Dobrze, że jesteście w pracy lub domach, nic nie tracicie, nie przyjeżdżajcie, nie warto. 👋😄🤞 Dzisiaj na CG wspaniała pogoda i super warun, krzeselka do wyboru, armaty pracują cały czas.
 7. Czarna Góra - START 4 grudnia. Link: https://czarnagora.pl/aktualnosci/zaczynamy-sezon-2021-2022-naczarnej/
 8. W końcu się wyjaśniło, dlaczego Mitek nie ma swoich Nart.
 9. @Spiochu Załóż łańcuchy na koła. ;-)
 10. Celuj zatem w grupę Race - SC 165-170cm. W linku, Narty używane ale to jest już sprzęt na dobre 4-5 lat jak nie lepiej przy 7 dniach jazdy w sezonie. Z biegiem czasu i nabytych umiejętności, zaczniesz dostrzegać ich zalety. Link: https://allegro.pl/oferta/volkl-racetiger-sc-uvo-170-cm-sezon-2020-9509933374 Pamiętaj aby Narty serwisować przed każdym wyjazdem. Podczas wyjazdu, smaruj ślizgi smarem w płynie lub wcieraj parafinę lub wybrany smar, zwykłą ściereczką.
 11. Cześć. Bardzo fajnie Janie, że masz już swoje buty. Strzelam, że pytasz o ten model "Felka" bo to Twoje jedne z pierwszych Nart z wypożyczalni na których dobrze się czułeś, rozpoczynając swoją przygodę z Narciarstwem. Oznaczenie 7.4 czy 74 to szerokość pod butem w taliowaniu tego modelu. Zakładam, że elementy jazdy pługiem - skręcanie, hamowanie masz opanowane i odczuwasz już dużą frajdę podczas swojego szusowania a nawet zacząłeś już ćwiczyć jazdę równoległą. Na tym etapie, kupno nowych Nart nie ma większego znaczenia bo brakuje Ci jeszcze doświadczenia, objeżdżenia oraz "czucia" śniegu. Na kolejnym wyjeździe, polecam przeznaczyć dodatkowe pieniądze na instruktora (1,2 godziny dziennie) w celu prawidłowej nauki jazdy równoległej. W miarę możliwości, staraj się rezerwować instruktora z samego rana, mniejszy tłok na stoku to lepsze warunki do nauki i mniej straconego czasu na stanie w kolejkach. Karnety, zawsze dostaniesz bez straty czasu w kolejkach gdy kupisz je po zakończonym dniu jazdy na dzień jutrzejszy, w wypożyczalni wieczorową porą na spokojnie można wybrać i dopasować sprzęt, rano zazwyczaj jest kocioł. Obecnie w dobrych wypożyczalniach jest masa porządnego sprzętu z którego warto skorzystać, zwróć uwagę na "Felki" ale ogólnie na Narty z grupy Race, przykładowo Voelkl Racetiger SC długość 165-170cm https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,voelkl,racetiger-sc-carbon,10798.html# oraz przykładowo Nordica Dobermann SpitFire https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,nordica,dobermann-spitfire-ti-fdt,11127.html Po lekcjach z instruktorem, dużo jeździć i ćwiczyć, poprosić znajomych o nakręcenie jazdy w celu analizowania błędów. Przed wyjazdem na Narty, polecam też oglądać filmy szkoleniowe, jest ich całkiem sporo na YT. Pozdrawiam.
 12. Mitku, wykopy za pomocą koparki na dobre dwa metry. Pozdrawiam.
 13. Mitku, rury którymi idzie woda, wkopane są poniżej poziomu przymarzania gleby. Z chwilą wyłączenia pompy, cala woda zlatuje z rurociągu, ktory idzie pod kątem w górę na dół do zbiornika.
 14. Hej. Samo śnieżenie przy odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza to taka wisienka na torcie. W ciągu lata i na jesień koszenie trawy na stokach, serwisowanie armatek, ratraków, koleji linowych, wyciągów, lin, talerzyków a następnie odbiory i dopuszczenie Stacji do sezonu. Pamiętam jak podczas rozbudowy naśnieżania w Lądku ( kopaliśmy rowy wzdłuż i w poprzek stoku, do których wrzucaliśmy później zgrzane ze sobą rury, dzięki którym płynie woda do armat, podawana z hydrantów za pomocą węży ), nie mogłem doczekać się pierwszego śnieżenia. Gdy tylko pogoda pozwoli,odpala się wcześniej rozstawione i podłączone na stoku armaty, które usypują "góry" śniegu. Dzięki temu, utrata śniegu jest minimalna no chyba, że zacznie padać deszcz i temperatura wskoczy mocno na plus. Kiedy górki mają odpowiednią wysokość, "rozprasowuje" je dalej ratrak tworząc solidny podkład pod nartostradę. Przy tych zabiegach armaty produkują śnieg cały czas aż do momentu, kiedy nartostrady uzudkają odpowiednią grubość pokrywy oraz zapas rezerwowy śniegu w usypanych "górach - bankach" jest wystarczający. Połacie śniegu po sezonie, zostają czasem nawet i do końca czerwa na Lądku czy Czarnej Górze. ;) Pozdrawiam.
 15. Nowsze armatki produkują bardzo duże ilości śniegu, jeśli tylko warunki (temperatura, wilgotność) na to pozwalają oraz oczywiście dostęp do wody. Może nie spaść nawet jeden płatek naturalnego śniegu a stok dzięki systemowi sztucznego naśnieżania może być przygotowany do użytkowania w tydzień, dwa w zależności od jego długości i szerokości. Tak się dzieje na Stacjach Narciarskich w Lądku Zdroju, Kamienicy/Bolesławowie czy Czarnej Górze, gdzie opady naturalnego śniegu są "dopełnieniem" do już przygotowanych tras. Pozdrawiam.
 16. A gdzie nie ma tej "patologii" w Polsce? Wymieńcie proszę większe Stacje Narciarskie, gdzie podczas ferii czy na weekendy nie ma kolejek, trasy nie są zatłoczone, nartostrady są 'długie" i dobrze przygotowane. Zamiast marudzić i narzekać, wystarczy wstać godzinę wcześniej, by od samego otwarcia, przez blisko dwie godziny pojeździć sobie na "luzie" po trasach na Czarnej Górze.
 17. @Maciej S Nie obraź się ale Twoje odczucia z jazdy nie mają tu nic do rzeczy i zamiast pomagać, robisz dalej mętlik pytającemu. Ja lubię Narty GS i jeździć na nich po przygotowanych twardych trasach i tych już zniszczonych, wymuldzonych a czasem pojadę do lasu czy w puchu, czy to pomoże pytającemu - absolutnie nie. Poziom Narciarki określony na 4, czyli w rzeczywistości jest to Osoba mocno początkująca, która nie ma jeszcze sprecyzowanych upodobań co do ulubionego stylu jazdu jak i czucia samych Nart. @Mike Banatti Zakladam, że w ostatnich latach zaczęliście Razem! jeździć więcej i jest to około 14 dni w sezonie. Na tym etapie do dalszej nauki bardzo pomocne będą Narty przedstawione przez @AdamaDucha, @Morunieka, @Śpiocha czyli Narty slalomowe na których z powodzeniem za sprawą instruktora! można dalej doskonalić jazdę równoległą, oswajać się z większymi prędkościami oraz zacząć ćwiczyć jazdę tą już na krawędziach. Pozdrawiam.
 18. @Maciej S Nie obraź się ale Twoje odczucia z jazdy nie mają tu nic do rzeczy i zamiast pomagać, robisz dalej mętlik pytającemu. Ja lubię Narty GS i jeździć na nich po przygotowanych twardych trasach i tych już zniszczonych, wymuldzonych a czasem pojadę do lasu czy w puchu, czy to pomoże pytającemu - absolutnie nie. Poziom Narciarki określony na 4, czyli w rzeczywistości jest to Osoba mocno początkująca, która nie ma jeszcze sprecyzowanych upodobań co do ulubionego stylu jazdu jak i czucia samych Nart. @MikeBanatti Zakladam, że w ostatnich latach zaczęliście Razem! jeździć więcej i jest to około 14 dni w sezonie. Na tym etapie do dalszej nauki bardzo pomocne będą Narty przedstawione przez @AdamaDucha, @Morunieka, @Śpiocha czyli Narty slalomowe na których z powodzeniem za sprawą instruktora! można dalej doskonalić jazdę równoległą, oswajać się z większymi prędkościami oraz zacząć ćwiczyć jazdę tą już na krawędziach. Pozdrawiam.
 19. Już od samego oglądania w łóżku czuję, że forma rośnie i nawet się nie zmęczyłem, pewnie mam dobrą technikę oglądania. 😋
 20. Cześć. W linku fajny materiał szkoleniowy, dotyczący jazdy równoległej. Podczas sezonu, ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.... :) Link: https://m.youtube.com/watch?v=myRY7zcyklM Pozdrawiam.
 21. Przed i po feriach w tygodniu jeżdżenie na okręta. Pozdrawiam,
 22. A czy przód w obu wiązaniach ma ustawioną taką samą siłę wypięcia? Może jedno wiązanie jest za bardzo poluzowane.
 23. Cześć. W tym wiązaniu, naciskamy z boku przycisk (na zdjęciu czerwony) i podnosimy blokadę do góry. Wtedy możemy regulować rozstaw wiązania, po ustawieniu opuszczamy blokadę. Manual do obejrzenia lub pobrania. Link: https://documents.pub/document/2010-2011-atomic-tech-manual.html Pozdrawiam.
 24. U mnie mimo dozwolonej wielkości pliku, nie mogłem dodać grafiki na tablecie i telefonie, zaś na kompiuterze nie było żadnego problemu.
 25. Cześć. Moze macie, mieliście podobnie. Na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet) dodawanie grafiki w profilu konta nie działa. Na komputerze dodawanie grafiki dziala. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...