Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Z komunikatu na FB nie wynika, żeby odpalili Świąteczny Kamień. Wniosek z tego taki, żeby zjechać Lola na całym dystansie, trzeba będzie cierpliwie wjechać najpierw dwoma sekcjami krzesła na Szrenicę (co zajmuje czystej jazdy 30 min), a dopiero potem można zjeżdżać Lola. Przynajmniej z II sekcji na Szrenicę będzie można podziwiać krzaczory na FIS.
-
Nie, pracuję w pocie czoła żeby uderzyć tu:
-
Trochę daleko na 1 dzionek.. bawisz się tam teraz?
-
Oficjalnie: - jutro startuje Lola - w niedzielę Śnieżynka Biorąc pod uwagę start w ten weekend ferii w dolnośląskiem, prognozowana kolejka do Karkonosza to 20 min czekania.
-
@bubol.T coś pisał o Mosornym ale w niedzielę dopiero ... a Ty się wybierasz?
-
Nie mam pojęcia jak jeździsz ile warzysz w jakich butach itd. Patrząc na to co zazwyczaj piszesz to celował bym w 2 narty. Salomon Addikt Pro 66 i tutaj już twoje parametry zadecydują o długości albo Rossigniol Essential. Obie narty maja dość podobny charakter. Ostatnimi czasy pomagałem w zakupie podobnych i cena zdecydowała że padło na Addikty. Te narty na prawde pozwolą ci sie rozwinąć i nie będą kamieniem u nogi. Jak kiedyś będziesz chciała większej precyzji dynamiki, bardziej 0-1 działąnia to kolejnym krokiem będzie np damski Fis. Jedna ważna sprawa. po zakupie nie daj sie zrobić w serwisie na szaro. Po zakupie dawaj je do dobrego serwisu ... w razie czego mogę coś znaleźć... i tam niech ci zrobią porządne podcięcie do samego końca dziobu 0.5 ewentualnie 0.5 pod bytem i dziob lekko na 0.7. W takiej konfiguracji te narty od razu chcą wchodzić na czystą krawędź i jest to az zadziwiające jak radzą sobie an nich nawet dość początkujące dziewczyny.
-
Damian nie bierze jeńców..
-
Uuuu Panie, wiązanie torpeda 😉 pozdro
-
Nie żeby coś, ale jestem średnio jeżdżącą kobietą o wadze ok. 60kg 😉
-
Mareczku, dawaj do Winterberg-warun zacny choć też szaro,buro i ponuro 🤷♂️ https://www.skiliftkarussell.de/nl/stroom/webcams/
-
Ja bym jechała na Mosorny bo jeszcze nie byłam
-
Myślałem o tym żeby pojechać jeszcze zanim COS na dole się roztopi.. ale foty to raczej nędzne w takiej szarówie
-
Nie znam się na nartach (jeszcze 😉 ) skupiłam się na nauce, na nartach, które w 2019 wybrał mi Adaś. @Godryk Trudno mi siebie ocenić, zwłaszcza w forumowej skali i nie wiem jak sklasyfikowane są Trynity (155), ale się kończą. Potrzebuje po prostu nart na następne levele i tyle. Dziękuję za charakterystykę.
-
a jedź do Szczyrku - chętnie pooglądam foty wspominkowo
-
Tak patrzę po kamerkach i nie mogę zdecydować gdzie jechać jutro - wszędzie szaro, buro i ponuro.... rozważam Pilsko, Mosorny albo Szczyrk... macie jakieś typy?..
- Dzisiaj
-
Fiu fiu 👏 🫡
-
Nawróciłem się do przodu. Głównie SL, więc na wstecznym tylko incydentalnie po płaskim. Wygrasz z łatwością. 🙂
-
Jak coś przegapiłem to mnie oświeć 🤔
-
Akurat wg mnie bardzo fajnie śmiga, natomiast gdy tylko jest okazja, to lubi pociągnąć na krawędzi, co daje fajne kombinacje. Co do Addikt Pro, to nie chodziło nawet o zawodniczkę, ale babkę od lat szkoloną w szkółkach, którą ojciec wsadził na juniorską komórkę GS. I ona fajnie na nim jedzie, ale to wiadomo jaka narta. A ma chyba ze 155 cm wzrostu. Wsiadła na Salomona 170 cm (!) , 66 mm pod butem i micha się śmiała, bo nagle i nie trzeba było doginać, męczyć się, wszystko naturalnie szło. Więc Beata może taka nartka? Tylko to lubi kręcić, ale szuranko idzie też jak trzeba.
-
A chcesz Ty mieć konkurencję na wstecznym?bo z Karolem(?) szans nie mam żadnych 😄
-
Ale to nie te dynie 😜 🤦♂️stara wyga a kupił kota w worku 🤣
-
RMU Apostle
-
Nie żeby coś, ale tematem jest wybór nart dla kobiety a tu piszą chłopy 80-100 kg i piszą mam Dynka 157 i gitara... Co do nart dla kobiet wszytko zależy od wzrostu wagi i umiejętności. Jeśli chodzi o wybór nart typu SL i zbliżonych to zasady są dość proste. Narty 157-158 Fis - to sa narty dla wieszosci mastersow facetow i ciezkich silnych kobiet z świetną techniką. Potem odnośnikiem do sztywności wzdłużnej narty jest jej długość. I tu na przykładzie Atomic 155 head 156 fis super jeżdżąca kobieta o wadze pi razy dzwi 50-60 kg da rade, 80-85 kg nawet słabiej jeżdżąca. dalej wersje 150-152 tutaj już jest miejsce dla ambitnych Amatorek z pazurem dalej będzie dynamika dalej świetne trzymanie na krawędzi ale trzeba mieć świadomość ze tutaj już będzie trzeba włożyć siłę. Niżej w nartach Fis nie ma co schodzić tu już wchodzimy w sztywności mocno juniorskie i narty staną sie niestabilne. Dalej... narty sklepowe SL 155 160 w zależności od wagi z gory mowie żeby trzymać sie z daleka od nart typu rossigniol dynastar a w szczegulnosci volkl. na takim Hedzie sklepowym który ma szeroki dziob i szeroką piętkę przy włożeniu odrobiny siły na prawdę łatwo sie posuwać do przodu w kwestii poprawy swojej jazdy. Kolejny rewelacyjny wybór to właśnie wymieniony wyżej Salomon Addikt Pro tylko ze w wersji 66 tutaj celował bym w dlugosci 155 i dłurzsze. Sa to narty wyjątkowe na rynku. maja charakter slalomki bardzo łatwo łapią krawędź sa szybkie ze skretu w skret trzymaja na lodzie a jednocześnie jazda na nich nie wymaga siły. Ustawiasz na nich stopę wchodzisz na krawędź i ciągniesz łuk. W typowych slalomkach sklepowych nie mówiąc już o Fisach wymaga to znacznie lepszej techniki i docisku narty. Co za tym idzie nauka jazdy na krawędzi i ogólna poręczność tych nart jest na prawdę zaskakująca. Minusem jest mniejsza dymanika słasze trzymanie na lodzie czy mniejsza stabilność na twardym stoku.
-
A ładna chociaż? 😉 Nie zamęczy mnie na śmierć?
-
Foki widzę, co to za deseczki?
