Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
też Wam życzę i koniecznie nadajcie jej Imię najsłynniejszego wadowickiego narciarza
-
Myślę, że gość pokroju tego inwestora ma lepsze pomysły na marketing. Narciarze w Polsce to ok. 4 miliony. Można przyjąć, że połowa z tego to nasi 🙂 a połowa pisiory 🙂 czyli gada do 2 milionów. To słabizna. Gdyby jednoznacznie spolaryzował się na pisiory albo platformersów to natychmiast łyka blisko 18 milionów. Mam nadzieję, że hala powstanie i zgarniemy sporą część rynku zawodniczych treningów letnich. Przy okazji i my pojeździmy a letnie spotkanie forumowiczów stanie się tradycją czego Wam i sobie życzę.
- Dzisiaj
-
dlaczego nie? co było złego w 19 wieku?
-
Widzę XIX wiek wraca...
-
Pierdolety czy ładnie czy brzydko, jak filozofy SF🤪 o nartach. Liczy się wynik kopacze mogą się bronić cały mecz jak wygrają to chuj komuś do tego w jakim stylu, chciałbm żeby brzydko grali i byli w finale.
-
ja straciłem wiarę w polskich kopaczy piłki szmacianej po czymś takim, od tego momentu nie jestem fanem polskiej piłki nożnej:
-
w dobie social mediów epatowanie jednej z gwiazd francuskich piłkarzy, że spotyka się z trans - to jest żałośne. bo chcąc czy nie chcąc, taki piłkarz jest sportowym wzorem do naśladowania dla wielu dzieci/nastolatków. a że przy okazji taki sportowy wzór promuje homo niewiadomo, to jest karygodne. jako przedstawiciel zjadaczy chleba razowego, mam pełne prawo wyrazić swoją opinię.
-
Siema. Zgadzam się Paweł, tzw farbowane lisy jak Cash to trochę słabe, nie powinno być takich "transferów"🙂 Oj Mitku... Trochę to zakłuło, ale niech Ci będzie - ja nie grałem, Ty grałeś bo ja inaczej widzę ostatnią bramkę Messiego gdzie napisałem, że była ciutkę egoistyczna... Ma to sens... Nie wiem, nie znam przyszłości. Ale już dość długo śledzę ich mecze z nadzieją i za każdym razem się zawodzę. Więc czemu tym razem miałoby być inaczej? Napisałeś, że gra w turnieju nie musi być piękna i chodzi o wynik. Oglądałeś mecze naszych za Michniewicza? Dobrze Ci się to bronienie w 11 własnej bramki oglądało? Faktycznie - taki awans to sukces.... A czy wymaganie od piłkarzy i trenerów reprezentacji i Polski żeby ich gra miała jakiś styl i żeby mieli pomysł na grę to jest dużo? Żeby dało się to oglądać i to już nawet nie chodzi o wynik meczu bo wiadomo że mistrzem zostaje jedna drużyna. Halo, ta przebudowa trwa chyba już prawie 10 lat! Ostatni raz mogliśmy być dumni w 2016r. To jest żałosne. Szkoda kibiców, którzy jeżdżą na mecze.
-
Cześć Tyle statystyka. Pozdro
-
Nie pamiętam a jak zignorowałem to przepraszam. Trudno jednoznacznie taki wiek okreslić. Z praktyki znam przypadki 4-5 latków którzy byli w stanie zapętlić dzień a rodzice tylko herbatę donosili a po przeciwnej stronie ogarnietych sportowo nastolatków którym szło jak krew z nosa. Moim zdaniem nic na siłę a uśredniając uważam że 6-7 to wiek optymalny. dzieciaki szybko chwytają, szybko sią adoptują i szybko się nudzą na ośrodkach jednotrasowych. Kijki zaraz po pionizacji.
-
Cześć Jest wybitnym piłkarzem i - co fajnie zauważył Kacper - wybitnym sportowcem wśród piłkarzy. Masz dużo racji. Gra w turnieju nie polega na tym by grać pięknie ale by wygrać - by wygrać turniej a nie mecz z jakimiś kelnerami. Tutaj taktyka jest oczywista i zakłada oszczędzanie piłkarzy tak przez narzucenie odpowiedniej taktyki gry jak i po prostu sadzanie na ławce. Gryzienie trawy w każdym meczu, z powyższej perspektywy, charakteryzuje raczej drużyny, dla których celem jest strzelenie jednej bramki, zdobycie punktu czy wyjście z grupy - po prostu drużyny z założenia słabe. Polska jest drużyną słabą, w przebudowie z nietrafionymi trenerami od paru lat więc wymaganie nie wiadomo czego od chłopaków jest dla mnie przedziwne. A już ocenianie wartości drużyny i umiejętności piłkarskich po kolorze skóry, wyznaniu, czy fryzurze albo preferencjach seksualnych... zabawne. Pozdro Tomku
-
Motorycznie jest OK, mimo 41 lat na karku. Wczoraj jak zdobył jedną z bramek, to pokazywali aktualna prędkość chwilowa CR7. Było 35-36km/godz.
-
Jedynym naturalizowanym Chorwatem, którego kojarzę jest Eduardo da Silva. Grał na dość wysokim poziomie (Arsenal), ale fatalna kontuzja po faulu przeciwnika w Premier League chyba zatrzymała Jego rozwój. W roku 2018, pod koniec swojej kariery, zaliczył pobyt w Legii Warszawa...
-
Trochę mnie dziwi umniejszanie, zwłaszcza Cristiano Ronaldo. To wielki piłkarz, profesjonalista i nie zapominajcie, że ma 41 lat. Mimo miliarda na koncie wydaje się, że pozostał ludzki, w dobrym tego słowa znaczeniu. Może nie jestm obiektywny, bo mam ogromną słabość do Portugalii, uwielbiam ten kraj i ludzi tam mieszkających i kibicuje im na tym mundialu. Jednak wielcy strzelają i nie zawodzą, może poza Luka Modricem na tym etapie. Niektóre drużyny rozkręcają sie z biegiem turnieju. Portugalia w 2016 ledwo wyszła z grupy na Euro, pokonała Polskę w rzutach karnych, a finalnie sięgnęła po tytuł. Prawdziwa gra dopiero sie zacznie 😁
- Wczoraj
-
Cześć Wiesz historia tego regionu jest tak skomplikowana... Ja bym nie wiedział. Zresztą nie jest to dla mnie specjalnie ważne. Każdy może reprezentować kraj jaki chce pod warunkiem, że spełni odpowiednie usankcjonowane prawem czy innymi przepisami kryteria. Zresztą kwestie, o których piszesz są raczej związane z postępem cywilizacyjnym i rozwojem ludzkości jako takiej i nie postrzegam ich jako negatywne czy pozytywne tylko naturalne. Dopóki regulacja nie jest religia, polityka czy narodowość ( w sensie nie współgrającym z naturalnymi procesami mieszania się) wszystko jest Ok. To wszelkie sztuczne regulacje są czymś takim jak gospodarka planowa za komuny - anachronizm. Pozdro serdeczne
-
😂 dziś pewny to nie jestem 😉 pewnie młodzież już urodzona w różnych miejscach ale jeszcze jakiś czas temu poprzednie mistrzostwa czy jeszcze wcześniejsze Rosji oprócz jak dobrze pamiętam dwóch Bośniaków i chyba Rakitic który był urodzony w Szwajcarii to całość była rodowitych Chorwatów czyli mieścili się w tych starych zasadach że 3 może , przypominam że w PL mieliśmy Olisadebe a dziś nadal gra Cash czyli byśmy się zmieścili bo reszta to rodacy 😉 bo dziś to co się dzieje w pewnych reprezentacjach to lekka kpina ale jak można to można i nie wnikam . pozdro
-
Cześć A co do Chorwacji to jesteś pewien? Pozdro
-
Cześć Oj Adrian chyba nie grałeś w piłkę - przynajmniej analiza tej akcji tak brzmi. Co do naszej drużyny to... skąd wiesz. Oglądałem wiele wcieleń polskiej piłki - pewnie dwa razy więcej niż Ty więc sugeruję tak nie pisać bo...skąd wiesz? Moim zdaniem to kolejny całkiem normalny turniej i tyle. Pozdro
-
Wtedy nie mógłby nic pisać 🤣
-
zwyczajnie za dużu słabych drużyn pojechało na Mundial, 32 są wystarczające
-
Tu już Miecio Ci wytłumaczył wyżej. Wiesz dzisiejsza piłka czy to narodowa czy klubowa to temat rzeka . Weźmy taką ekstraklasę Polska gdzie większość w niej jak ostatnio sobie czytałem to nazwiska z trzeciej ligi brazylijskiej 🤷♂️ Kolega Grimson wrzucił zdjęcie kiedyś i dziś reprezentacji Francji która świetnie oddaje czym dziś jest dla wielu reprezentacja-zlepkiem przybyszów oczywiście świetnie grających . Tu można wskazać też obecną drużynę Maroka gdzie większość to urodzeni we Francji Belgii i Holandii nawet trener to Belg 🤷♂️ tu wychowani wykształceni i tu zainwestowano w nich pieniądze żeby mogli się rozwijać ale nie zmieścili się do składu a mając drugi czy trzeci paszport łatwo dziś znaleźć dla siebie miejsce czyli gdybyśmy podeszli do tematu że grają tylko rodowici bez dzieci imigrantów czy kolonizacji dawnej to ta piłka narodowa wyglądałaby zupełnie inaczej . Taki syn Zizu o którym też wcześniej wspomniałeś nie załapał się do kadry francuskiej to wybrał Algierię po tacie który ma tyle wspólnego z tamta federacja piłkarska co ja z bycia rodowitym Belgiem . Taka Szwajcaria nie miała by prawa bytu na mistrzostwach chociażby . Za wzór z Europy można wskazać tylko Chorwację która od lat gra swoim narodowym składem bez dodatków z zewnątrz . I gdyby tak było jak kiedyś z 20 lat temu jeszcze że tylko trzech może dodatkowo to ta Polska reprezentacja w ogólnym byłaby wysoko ( choć turniejowo od lat gramy słabo ) . Niestety jest jak jest . A takie drużyny jak Haiti , Kuwejt jakies Curaçao to jak w europejskich mistrzostwach Luksemburg Malta czy Lichtenstein bez jaj 🤦♂️
-
W polskiej piłce rządzi POLSKA MYŚL SZKOLENIOWA. Tylko to się liczy.
-
Dokładnie o tym napisałem. Wyłożył zza pola karnego koledze a później jak już wszedł w pole karne i dostał podanie to tłukł ile wlezie a miał do kogo jeszcze zgrać 😆 Nieważne , to szczegół. Może i najgorsza i najnudniejsza ale i tak te słabe drużyny grają lepiej niż nasi kopacze by grali. Nawet te słabe drużyny choć zmuszone do obrony to jednak gdy uda im się uwolnić spod presji to potrafią coś rozegrać, nie wybijają na oślep, nie panikują, mają jakiś pomysł. U nas by była laga od bramkarza, bezsensowne podawanie piłki między obrońcami a następnie laga lub chociażby minutowe motanie się podczas wyrzutu z autu(nie ma do kogo). Jak oni mnie wkurwiają....piiiii...........!!! Jednak nie patrzyłem na ten turniej z tej perspektywy - nie zagłębiałem się ile drużyn, przebieg eliminacji itp. Także dzięki za info. Ale wiesz, też jednak było kilka niespodzianek remisów. Np: Katar-Szwajcaria - remis Hiszpania - RZP - remis Portugalia - DR Konga - remis Belgia - Iran - remis Niemcy też trochę na farcie wygrali z WKS. Ja rzadko przez ostatnie lata oglądałem mecze i może dlatego całkiem spoko mi się patrzy nawet na te teoretycznie do jednej bramki. Pozdro
-
Dziwnie interpretujesz całą akcję bo wyłożył koledze podaniem palce lizać na tacy a dalej już wziął sprawy w swoje ręce ( nogi) 😉 i pierwsza akcja bramkowa która bardzo mi przypomina ostatnią minutę z Realem Dla mnie to reżyser ,magic, „klon”Maradony bez ciemnej strony życia , fenomen,wirtuoz, 100% talent wrodzony gość z innej planety i długo by wymieniać 😉 …obym się mylił bo młodzież rośnie ale na horyzoncie póki co nikogo nie widać który by choć trochę się zbliżył do niego i długo takiego nie będzie 🤷♂️ a porównywania Leo z Cristiano totalnie nie ma sensu. Pozdro I jeszcze jedno tak z mojej perspektywy choć wszystkiego nie śledzę bo poziom zestawień jest …śmieszny- to najgorsza, najnudniejsza faza turnieju jaką kiedykolwiek wcześniej oglądałem . Zestawienie chociażby Francji z Irakiem który rozegrał 21 spotkań żeby tam się dostać to jakiś obłęd Francuzi tylko 6 😂. Jeszcze parę lat i będzie pewnie z 50 państw bo kasa musi się zgadzać . Teraz Portugalia Uzbekistan 🤦♂️ z całym szacunkiem tego nie da się oglądać, trening nie rywalizacja drużyn mistrzostw świata. Niech ta faza tego turnieju kończy się jak najszybciej . 24 drużyny to było to , chociaż i tak były drużyny do bicia .
