Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Jan

    Sezon 2025/2026

    chodziło mi raczej o zjeżdżanie na nartach a żarcie można przełknąć ale nie w samoobsługowych stołówkach stokowych
  3. Jan

    Sezon 2025/2026

    brakuje jeszcze tylko Twojego
  4. Lexi

    Sezon 2025/2026

    Jeśli chodzi o żarcie to tak...
  5. Jan

    Sezon 2025/2026

    Francja jest najlepsza
  6. Lexi

    Sezon 2025/2026

    Może od tygodnia to nie ale teraz beton... nie jest to moja ulubiona "nawierzchnia"
  7. A jaką długość byś polecał? 164 cm ,75kg, umiejętności podstawowe, pług + skręt równoległy z dostawiana narta. Pojedziemy na 1 dzień pojeździć przed zakupem to weźmiemy z wypożyczalni dłuższe. Ja myślałem żeby 150-153 spróbowała.
  8. AdrianW

    Sezon 2025/2026

    Najniebezpieczniejszy jest niebieski zygzak po południowej stronie! Przeorany na zakrętach że można wpaść po pachy 🤣
  9. Lexi

    Sezon 2025/2026

    To najniebezpieczniejsza trasa w Jasnej !!
  10. Cześć Ca to pewnie jakiś Carbon a Ti to pewnie jakiś Titanal. Z Twojej perspektywy nie ma specjalnego znaczenia - kupuj tańszą choć z Ti będzie konstrukcyjnie sztywniejsza i lepsza. A może żona jest niska i lekka - 150cm i 40kg - to wtedy może mieć jakiś sens - inaczej bezsens. Jak chcesz to Ci podam na priv telefon i niech dzwoni dlaczego. Pozdro
  11. a_senior

    Sezon 2025/2026

    Normalne zjawisko fizjologiczne. Często we mgle. Brakuje punktów odniesienia by pomóc błędnikowi w zachowaniu równowagi. Częste są wtedy zawroty głowy a nawet nudności. Wytłumaczyła mi to siostra, która zawodowo zajmuje się m.in. badaniem zaburzeń równowagi. Taka specjalność laryngologa. O tm, że wzrok istotnie pomaga w zachowaniu równowagi łatwo przekonać się stając na jednej nodze. Z otwartymi i zamkniętymi oczami.
  12. Dzisiaj
  13. .Beata.

    Sezon 2025/2026

    Widzę hurtowy wysyp „dzień dobrów”… dobrze, że święta za tydzień…
  14. PaVic

    Sezon 2025/2026

    Zjazd do bazy i basta na dziś 🎿
  15. 1. M 2. Wiek - 39 3. Waga - 72 4. Wzrost - 180 5. Jak długo jeździsz na nartach ? - od okolo 7 lat, dotychczas w Polsce, w tym roku wybieram sie w Alpy 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5/6 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - jakies Head z flex 80, kupione uzywane z nartami poniżej i to była przepaść w porównaniu do sprzętu z wypożyczalni 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol A150 163 cm kupilem uzywane, z opisu wynika ze dobre dla początkujących i faktycznie bardzo dobrze mi sie na nich jeździło, w ubiegłym roku testowałem Head ambition 160 cm (takie dostałem w wypożyczalni bo chcialem cos lepszego) ale było gorzej na nich, niestabilnie przy większych prędkościach 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - średnie 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - niebieskie i czerwone dotychczas w Polsce w Tyliczu, w tym roku wybieram sie do Austrii. 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - rekreacyjnie ale czasami też troche szybciej 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 6 dni, kondycja ok, przed wyjazdem biegam i ćwiczę intensywniej około 2 miesiące, 13. Możliwości finansowe - do 1000 - 1500 zł używana, cos świeżego, jak trzeba troche dołożyć to dołożę Prośba o polecenie jakiegoś modelu bo czytam i czytam ogłoszenia i już zgłupiałem. Nie mam pojęcia co wybrać aby było rozwojowe. Czy np - Narty Fischer Progressor F18 167 cm lub -https://www.olx.pl/d/oferta/narty-atomic-redster-sc-m10-gripwalk-2025-CID767-ID189RM6.html byłyby ok czy jednak zbyt zaawansowane dla mnie lub za długie? Znalazłem takie oferty niedaleko
  16. Nie, mam tu dużą i dosyć zróżnicowaną ekipę. Obecnie głównie jeździmy w trzy osoby.
  17. arturzx

    Sezon 2025/2026

    Beton już od tygodnia, na górze pozor na kamene.
  18. AdrianW

    Sezon 2025/2026

    Stary chłop a na oślich łączkach jeździ 😜😂😂 Jak warunki? Początek marca tam planuję 🙂 Pozdro
  19. Dzięki za dodatkowe informacje, postaram się w tym sezonie zrobić wstęp do jazdy na krawędziach i poćwiczyć (pewnie coś będzie na YT). Nie wiem czy radzę sobie swobodnie, nie wywalam się ale czasem mnie narta powiezie. Na zmrożonym śniegu potrafię przeżyć ale z gracją nie ma to nic wspólnego 😜 Rossignol Hero Elite MT ale czy samo czy z dodatkowymi literkami, bo widziałem wersje CA i Ti i pewnie są jakieś inne, które nie wiem czym się różnią. Najgorzej że jak się czyta w internecie to wszystkie te narty reklamują tak jakby były dla profesjonalistów. Żona jeździła na krótkich ostatnio i uparła się na max 145cm.
  20. Adam ..DUCH

    Włochy - Livigno

    Turracher Hohe. Jeżeli pozwolisz to swoje wrażenia opiszę w wątku @Chertan
  21. Cześć Ale nie 145cm. to narta dla dzieci. Pozdrowienia Cześć Dzięki za zrozumienie. Rozpatruje to przede wszystkim jako osoba, która spędziła na stoku ponad 25 lat szkoląc innych. Z tego względu wiem czym się kończy jazda cięta realizowana przez osoby, które słabo opanowały technikę zmiany śladu i wyjście ze śladu ciętego. Najczęstszą kontuzją przy niekontrolowanym zazębieniu się narty na krawędzi jest chwilowe rozjechanie się nart prowadzące do ruchu skrętnego w stawie kolanowy i zerwania czy naderwania więzadła/więzadeł krzyżowych. To jest typ kontuzji, którego (gdy nie towarzyszą mu inne urazy) jest czasami absolutnie bezbolesny i specjalnie nieodczuwalny a prowadzi do niestabilności w kolanie i dalszych kontuzji. A jest to tym bardziej niebezpieczne gdy odbywa się na małej prędkości gdy osoba nie potrafi szybko odciążyć narty na której ją powiozło. I nie trzeba jechać nawet 40 na godzinę - 20 wystarczy ale są typy śniegów (ubitych i pięknie wyglądających), że stojąc na obu nartach obciążonych nie zrobisz nic, jak nie masz aparatu technicznego i pewnych odruchów. Słusznie więc piszesz, że szukasz narty niezbyt zaawansowanej (mało sztywnej) bo taką łatwiej operować siłowo - bo jeżeli operujesz technicznie to nie ma narta za trudnych. Polecana przez kolegę narta to bardzo dobry wybór dla osób średniozaawansowanych czyli takich, które swobodnie sobie radzą w każdych warunkach na przygotowanej trasie. Jednocześnie Rossi Hero Elite MT (kolega poleca ST) ale Mt będzie chyba bardziej uniwersalny jest już nartą porządną, na której każdy może pojeździć. Pozdro
  22. PaVic

    Sezon 2025/2026

    Ano fantastisch doberek 🥳 widok na L2A Sarenne 🥳palce lizac 🤣miód malina 😉
  23. Jan

    Włochy - Madonna di Campiglio

    Sprawdź „Twoje załączniki „ wchodzi ok 2500 zdjęć
  24. No to uważam, ze te Rossi to będą dobre dla Ciebie 🙂 To są bardzo dobre, uniwersalne narty, które wystarczą Ci na klika lat nauki i jazdy.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...