Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Karpacz - Kopa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:34

Karpacz - Kopa

#2 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • Umiejętności: 8
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 06 wrzesień 2006 - 16:40

:) Moim skromnym zdaniem fajne miejsce. Zaznaczam jednak że byłem tylko 1 dzień!!! Wyciąg na Kopę - wczesny Gierek! Ale mają do 2007 roku zmienić na coś nowszego. Na całkiem nowy to bym nie liczył! Pewnie taki nowy - stary z Austrii. Fajnie się jeździ na Strzesze Akademickiej, niezła końcówka trasy. Ludzie potrafią odpinać narty i złazić na bucikach!:D Trasy były przygotowane dobrze, a i ludzi jak by mniej niż np. w Szklarskiej, szczególnie z rana. Jak są kiepskie warunki atmosferyczne w górnych partiach Karkonoszy to można tam szybko i ostro pośmigać w dolnych odcinkach nartostrad.:D

#3 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 06 wrzesień 2006 - 18:23

Pawel... W sezonie tam sa kilometrowe kolejki... Laweczka jednoosobowa wiec nie ma sie co dziwic...
A czy zmienia? Zobaczymy...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#4 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • Umiejętności: 8
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 06 wrzesień 2006 - 19:51

:rolleyes: Tak jak mówisz. Zobaczymy...
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#5 skiwiatr

skiwiatr

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2006
0
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 24 styczeń 2007 - 10:25

Wybieram się niedługo do Karpacza. Planuję też wypad do Czech. Czy byłby ktoś w stanie mi powiedzieć ile czasu muszę liczyć na przejechanie samochodem z Karpacza do Szpindlerowego Młyna? Którą stroną lepiej, przez Jakuszyce czy przez Lubawkę? Może ktoś ma jakieś info o Kopie (czy otworzą i kiedy), bo na ich oficjalnej stronie bardzo cienko. Pozdrawiam.

#6 cichy_no_war

cichy_no_war

Użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
  • Na forum od: 11.2006
28
  • Umiejętności: 6
  • Wroclaw

Napisano 24 styczeń 2007 - 13:42

Wybieram się niedługo do Karpacza. Planuję też wypad do Czech. Czy byłby ktoś w stanie mi powiedzieć ile czasu muszę liczyć na przejechanie samochodem z Karpacza do Szpindlerowego Młyna? Którą stroną lepiej, przez Jakuszyce czy przez Lubawkę?

Z tego co mi wiadomo to w chwili obecnej nie mozna sie dostac do Jakuszyc bo tiry nie moga podjechac po gore. Takze jak bedziesz sie juz wybieral konkretnego dnia to sprawdz jaka jest przejezdnosc tej drogi, bo nie wszyscy kierowcy potrafia nia podjechac jak sie robi slisko a zima ma w zwyczaju zaskakiwac drogowcow :)
  • skiwiatr podziękował za tę wiadomość
.
www.cichy.foto.p9.pl - zapraszam do mojej galerii fotografii

#7 krzycho55

krzycho55

Użytkownik

• Pip
  • 73 postów
7
  • Koszalin

Napisano 24 styczeń 2007 - 20:36

Wybieram się niedługo do Karpacza. Planuję też wypad do Czech. Czy byłby ktoś w stanie mi powiedzieć ile czasu muszę liczyć na przejechanie samochodem z Karpacza do Szpindlerowego Młyna? Którą stroną lepiej, przez Jakuszyce czy przez Lubawkę? Może ktoś ma jakieś info o Kopie (czy otworzą i kiedy), bo na ich oficjalnej stronie bardzo cienko. Pozdrawiam.

Śledzę te wątki o Karkonoszach, bo też się tam wybieram (być może już w piątek). Słyszałem, że można pojeździć w Rokitnicach (Czechy) bez długiego stania w kolejkach, ale jak tam jest na prawdę, to nie wiem (tyle co z ich stron internetowych). Jednak będąc w Jeleniej Górze zamierzam się tam wybrać.
Pozdrowienia.

#8 kesior

kesior

Użytkownik

• Pip
  • 41 postów
1

Napisano 28 styczeń 2007 - 18:15

Śledzę te wątki o Karkonoszach, bo też się tam wybieram (być może już w piątek). Słyszałem, że można pojeździć w Rokitnicach (Czechy) bez długiego stania w kolejkach, ale jak tam jest na prawdę, to nie wiem (tyle co z ich stron internetowych). Jednak będąc w Jeleniej Górze zamierzam się tam wybrać.
Pozdrowienia.

Więc tak przzedwczoraj wrocilem z karpacza probowalem dostac sie na kope zanim zakupilem karnet pobieglem looknac czy duzo ludzi w kolejsce bylo tookolo godz. 11 i widzac brak ludzi przy bramkach juz chcialem kierowac sie do kas kiedy uslyszalem rozmowe dwoch mezczyzn. OD połowy trasy w dół zbite grudki sniegu nie da sie jezdzic;/ Ten krotki dialog rozjasnil mi sporawe braku kolejek i czym predzej zwinalem sie z kopy. W karpaczu polecam wyciag o nazwie "pod wangiem" krotki zaledwie 350m ale swietnie przygotowany 2osobowy orczyk i brak kolejek;]

#9 ruda_kaśka

ruda_kaśka

Użytkownik

• PipPip
  • 135 postów
  • Na forum od: 10.2006
11
  • pod wrocławiem

Napisano 29 styczeń 2007 - 21:28

tez świeżo wróciłam z Karpacza! Na kopie jezdzic sie nie da- mówię o górnym odcinku- zepsuli to co miało być podkładem i długo trzeba bedzie czekac aby poteżne grudy lodu przysypal snieg!
generalnie moim zdaniem nie da sie jezdzic w karpaczu- stoki w mieście sa bardzo krótkie i płaskie, jak ktos lubi jezdzic ostrzej to szkoda czasu na Karpacz(mimo calego sentymentu jaki żywie do karpacza i patriotyzmu)
sob i niedz spedziłam w pecu pod śnieżką!!!!
warunki super- pod koniec dnia lekkie przetarcia pojawiły sie na stoku- ale przeswitywała miekka trawka a nie kamienie- wiec spoko! trafiłam na zmiane turnusu chyba, bo ludzi nie bylo, na 4osobowej kanapie jezdzilo sie bez zadnych kolejek.
Pogoda moze nie dopisała, ale szczerze to sie najezdzilismy szalenie!
Z karpacza przez okraj bez łańcuchów(choc nie polecam jazdy bez nich) jedzie sie nie cala godzine do pecu. Na miejscu bezplatny parking i fajna infrastruktura! polecam
pośmigałam i jeszcze pośmigam:D

#10 ania.d

ania.d

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 25 marzec 2007 - 20:42

Witam, w środę wyruszamy na narty i poszukujemy śniegu. Jak wygląda sytuacja na stoku?
Za każde info, z góry dziękuję

#11 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Wrocław

Napisano 26 marzec 2007 - 19:02

Jak wygląda sytuacja na stoku?

Na 99% wiosennie... W polskich Karkonoszach sniegu brak...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#12 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
  • Na forum od: 01.2007
98
  • Umiejętności: 5
  • szczecin

Napisano 26 marzec 2007 - 21:26

Witam, w środę wyruszamy na narty i poszukujemy śniegu. Jak wygląda sytuacja na stoku?

w tym temacie to troszkę dalej do ramzowa albo na pradziada
http://www.holidayin...g=4&loc=3&prg=0
pozdro robert
Czas nie goi ran, lecz przyzwyczaja do bólu

#13 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
782
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 26 marzec 2007 - 22:50

Hej!
Ja ruszam jutro (wtorek) na Ramzową. Wiem stąd -> http://www.holidayin...=6&cam=29&pic=5 , że warunki ciągle są spoko, a na Mracnej wręcz idealne. W ostatni piątek jeździłem tam w kominarce i goglach tak sypało i był mróz !!!
Możesz też spokojnie pojeźdźić ciągle na Pradziadzie, gdzie jest piękne słoneczko i stale ponad 120 cm śniegu, ale polecam go tylko w tygodniu (chyba, że lubisz różne hardcorowe przygody kolejkowe ;-))
Jutro coś postaram się skrobnąć w dziale za granicą ...

pzdr.:-)

-----------------------------------------------------------------
Słońce + narty - to jest coś, co uwielbiam :-)
Latem "narty" zastąp wyrazem "rower" dla zachowania sensu zdania ...

#14 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 504 postów
216
  • Gliwice

Napisano 31 marzec 2007 - 16:36

Dziwna sprawa z tą Kopą - według ich strony właśnie ruszył wyciąg "Liczyrzepa", a warunki nagle bardzo dobre, mimo że całą zimę ten właśnie wyciąg i trasa była zamknięta. A więc początek sezonu z końcem marca:) Jest ktoś chętny by to sprawdzić?

#15 Kneissl race carving :)

Kneissl race carving :)

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
  • Na forum od: 02.2006
47

Napisano 31 marzec 2007 - 19:15

Hello :)

3 dni temu miałem przyjemność śmigać na Kopie, piękny wyratrakowany, ubity sztruksik :D . Pełno narciarzy i narciarek mimo iż przy górnej stacji były ostrzeżenia, 2 duże tablice TRASA ZAMKNIĘTA - czyli jedz na własną odpowiedzialność :) !!! W czwartek zaczęto rozwijać chorągiewki, chyba po to zeby puścić zeczywiscie jak piszesz Liczyrzepe bo Liczykrupa juz na dole mocno spływała i raczej cięzko by sie biegało z jej połowy na Krzesło Zbyszek :). Bylo naprawde super!!!! Zycze ci miłego nartowania!!!! :D

#16 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 504 postów
216
  • Gliwice

Napisano 31 marzec 2007 - 20:08

Ja właściwie pytałem z ciekawości, w tym sezonie raczej się nie wybiorę. Ale dzięki za info.