Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1835 odpowiedzi w tym temacie

#1821 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPip
  • 268 postów
  • Na forum od: 12.2009
84
  • Umiejętności: 5
  • Pyrlandia

Napisano 04 marzec 2019 - 19:00

Warunki idealne. Trasa FIS na najwyższym poziomie od wielu lat: ratrakowana i trzyma poziom. Reszta też twarda, nawet pod koniec dnie nie było muld. Polecam.

Pięknie widać ośnieżone Karkonosze z A4 w okolicach Legnicy. Dzisiaj z rana było ładne słońce i aż się rozmarzyłem, że ja jadę do pracy. A w zasięgu widzenia jest FIS i bardzo fajny warun w Szklarskiej.

• yukisan podziękował za tę wiadomość

#1822 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
  • Na forum od: 01.2017
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 04 marzec 2019 - 19:15

Pięknie widać ośnieżone Karkonosze z A4 w okolicach Legnicy. Dzisiaj z rana było ładne słońce i aż się rozmarzyłem, że ja jadę do pracy. A w zasięgu widzenia jest FIS i bardzo fajny warun w Szklarskiej.

Dziś wiatr. Więc widoczność dobra. Pozdrawiam z Boudy pod Snezkou. Pojechałem po pracy;-)

Załączone miniatury

• DSC_5265.JPG

• yukisan podziękował za tę wiadomość

#1823 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2105 postów
  • Na forum od: 10.2011
829
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 23 marzec 2019 - 17:36

Wybiera się ktoś jutro???

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#1824 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 23 marzec 2019 - 17:42

Wybiera się ktoś jutro???

Ja niestety nie. Choć chciałbym.
Fotki z wtorku.

Załączone miniatury

• DSC_5787.JPG
  • DSC_5723.JPG
  • DSC_5736.JPG

#1825 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPip
  • 268 postów
84
  • Pyrlandia

Napisano 07 kwiecień 2019 - 09:42

Dziś Szklarska kończy kręcić, od jutra mają "przerwę konserwacyjną":

http://sudetylift.com.pl/zima/

#1826 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:24

Dziś Szklarska kończy kręcić, od jutra mają "przerwę konserwacyjną":

http://sudetylift.com.pl/zima/

nie wytrzymają do świąt?

#1827 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2105 postów
829

Napisano 08 kwiecień 2019 - 17:35

nie wytrzymają do świąt?

Majka, 2 tygodnie temu brakowało ze 30-40 metrów bieżących śniegu przed dojazdem z tras do Krzesła. W lesie śniegu było duzo, więc jak często w tym ośrodku po prostu nie zgromadzono zapasu .... Takie właśnie detale mnie do Szrenicy uprzedzają i skutkiem tego zabrałem się z parkingu i pojechałem wówczas do Świeradowa, gdzie - choć niżej - wszystko było w najlepszym porządku. 

Na dziś, po polskiej stronie Karkonoszy sezon zakończony: Czarna Góra, Zieleniec, Świeradów się zamknęły.

Po czeskiej stronie w ten weekend ostatnie nartowanie w Szpindlu, Janskie i Pec zamknęły się wczoraj, Harrachov jak zwykle walczy i czerwona dwójka czynna - sądzę, że do końca tego tygodnia . Tradycyjnie , zapewne najpóźniej zakończy jesienicki Pradziad (trasy są położóne na wys. 1200 - 1450 ), na stronie zapowiadają że będą kręcić do końca kwietnia !!!                  ( 2 orczyki). 

Tak to wygląda , podsumowania niech każda zainteresowana osoba dokona samodzielnie.

• MajkaW podziękował za tę wiadomość

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#1828 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPip
  • 268 postów
84
  • Pyrlandia

Napisano 08 kwiecień 2019 - 20:09

Czarna Góra śmiało mogła wytrzymać do Świąt. Śniegu nadal mieli kupę, wg ostatnich raportów do 80cm. Kamery internetowe pokazywały, że przecierek nie było aż do samego końca działania ośrodka.

Dlaczego CG zakończyła sezon? Bo zwyczajnie im się już nie opłacało kręcić, frekwencja kiepska, a przed zamknięciem ośrodka widziałem tylko pojedyńcze osoby na kamerkach.

• Kaem podziękował za tę wiadomość

#1829 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 08 kwiecień 2019 - 20:18

Śnieg jest.

Załączone miniatury

• DSC_0465.JPG

#1830 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPip
  • 268 postów
84
  • Pyrlandia

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:16

Śnieg jest.

Fotka gdzie wykonana?

#1831 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2105 postów
829

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:19

Fotka gdzie wykonana?

Panie i Panowie,

poza naszą pasją, która nie pozwala myśleć biznesowo, jest jeszcze rachunek ekonomiczny ...

Dla 99,9% narciarzy sezon zakończył się ok 20 marca.

#1832 jarod

jarod

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
  • Na forum od: 12.2010
56
  • Jelenia Góra

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:41

Harrachov jak zwykle walczy i czerwona dwójka czynna - sądzę, że do końca tego tygodnia .

A ja myślę ze dłużej, I za to kocham tę górkę bo w kwietniu narciarstwo najprzyjemniejsze :)

Dziś warunki rewelacyjne. oby ekonomia nie wygrała z pasją.

• Kaem podziękował za tę wiadomość

#1833 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 09 kwiecień 2019 - 15:44

Fotka gdzie wykonana?

Spindl Bouda czyli Karkonoską Przełęcz. Oni tam już nie wiedzą co ze śniegiem robić, urabiają próbując się dokopać...

Załączone miniatury

• DSC_0456.JPG

• grimson podziękował za tę wiadomość

#1834 przemyslaw

przemyslaw

Użytkownik

• PipPip
  • 139 postów
  • Na forum od: 04.2009
32
  • Umiejętności: 7
  • kalisz/poznan

Napisano 09 kwiecień 2019 - 17:25

Majka, 2 tygodnie temu brakowało ze 30-40 metrów bieżących śniegu przed dojazdem z tras do Krzesła. W lesie śniegu było duzo, więc jak często w tym ośrodku po prostu nie zgromadzono zapasu .... Takie właśnie detale mnie do Szrenicy uprzedzają i skutkiem tego zabrałem się z parkingu i pojechałem wówczas do Świeradowa, gdzie - choć niżej - wszystko było w najlepszym porządku. 

Na dziś, po polskiej stronie Karkonoszy sezon zakończony: Czarna Góra, Zieleniec, Świeradów się zamknęły.

Po czeskiej stronie w ten weekend ostatnie nartowanie w Szpindlu, Janskie i Pec zamknęły się wczoraj, Harrachov jak zwykle walczy i czerwona dwójka czynna - sądzę, że do końca tego tygodnia . Tradycyjnie , zapewne najpóźniej zakończy jesienicki Pradziad (trasy są położóne na wys. 1200 - 1450 ), na stronie zapowiadają że będą kręcić do końca kwietnia !!!                  ( 2 orczyki). 

Tak to wygląda , podsumowania niech każda zainteresowana osoba dokona samodzielnie.

Potwierdzam ,w szklarskiej co roku jest ten sam problem ,że w marcu  do góry zima w pełni, piękne warunki ,a na dole trawa...  , zakładam że starczyłoby wieksza ilość śniegu sztucznego na dole i byłoby ok,ale widocznie ośrodek nie wyciąga wniosków

#1835 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPip
  • 268 postów
84
  • Pyrlandia

Napisano 09 kwiecień 2019 - 17:58

Szrenica planuje wyrzucić stare 2-osobowe krzesełko i zastąpić je 4-osobową kanapą. Do tego nowa trasa w okolicach Puchatka.

Po drugiej stronie góry Spindel pokazuje, że można. A w Szklarskiej niestety cały czas brakuje dobrego inwestora z polotem.

• arky podziękował za tę wiadomość

#1836 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2265 postów
823
  • Łódź/Wrocław

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:27

Szrenica planuje wyrzucić stare 2-osobowe krzesełko i zastąpić je 4-osobową kanapą. Do tego nowa trasa w okolicach Puchatka.

Po drugiej stronie góry Spindel pokazuje, że można. A w Szklarskiej niestety cały czas brakuje dobrego inwestora z polotem.

Spindl ma specyficzny zacieniony stok Sv Petr. Natomiast także Harrachov daje radę mimo gorszej ekspozycji.