Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Aktualne informacje z Chopoka (od Jaśka)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
  • Na forum od: 02.2015
347
  • Umiejętności: 8
  • okolice Gliwic

Napisano 06 grudzień 2018 - 09:54

No wygląda coraz ciekawiej. I tak trzymać. W końcu jadę zobaczyć to na live i to nie zależnie od pogody. Decyzja zapadła.

j.jpg

Na weekend mają otworzyć południe aż do Krupowej (przez Hotelową) - zobaczymy. Ale trasy będą zwężone:  j4.jpg

Śnieżą na większości tras, nawet Lućky. lu.jpg

Tylko dlaczego zapomnieli o najważniejszym odcinku Pretakarskiej - Konsky Grun/Lukova??? :wacko:   :angry:  :angry:

Ale moje kochane południe wygląda coraz ciekawiej! nawet kosówkę dośnieżyli  :D

j2.jpg  

PS. do zobaczenia na stoku

#22 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:48

Prognozy pogody na najbliższe dwa tygodnie też optymistyczne. Cały czas poniżej "O", a w niektóre dni może być naprawdę dosyć zimno.  -10 C! Jak zwykle, będzie dobrze...  :) .

#23 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:39

Śnieżą już też samą górę..

http://www.jasna.sk/...apad-2024-m-nm/

#24 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
347
  • okolice Gliwic

Napisano 06 grudzień 2018 - 23:27

mapka.jpg   trasy.jpg

#25 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 07 grudzień 2018 - 09:57

Północna strona i czarna trasa otvorena!     http://www.jasna.sk/...vina-1488-m-nm/

Ludzików niewielu i tak właśnie będzie przez cały przyszły tydzień.

#26 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2617 postów
  • Na forum od: 05.2006
1773
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:03

Północna strona i czarna trasa otvorena!

Która czarna trasa na północy otwarta? Nigdzie nie ma takich informacji.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#27 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 07 grudzień 2018 - 18:00

Która czarna trasa na północy otwarta? Nigdzie nie ma takich informacji.

Myślę o tej ściance z samej góry, po wyjściu z gondolki ze strony południowej.

http://www.jasna.sk/...zke-tatry/mapy/

#28 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
347
  • okolice Gliwic

Napisano 08 grudzień 2018 - 20:05

Na Chopku dziś najlepsze to było towarzystwo. Dzięki Panowie za wspólne nartowanie.
Pogoda nie powalała. Chmury siedziały na Prehibie. Ale na północy jeździ tylko 1 Prehiba/Zahradki bo Majova to dojazdżówka do parkingu tak jak i Biela Put.
Na południu tak jak obiecali: czarnulka, łącznik, hotelowa (niestety ścianka zamknięta) ale warunki super,najfajniejsze (bo zamknięta) i krupova.
Od szczytu mgła do 2/3 czarnej taka że błędnik wariował. Widoczność na 15m. Od Kosodrewiny fajnie.
Warunki: rano na pn. bosko o 11 przeskok na południe. Trasy fajne, trochę naturalnego zrobiło swoje. Niestety szybka degradacja tras. Od 12 warunki na południu i północy - trudne. Ale lubię jazdę po muldach dlatego jak dla mnie super!
Kolejek do kolejek - brak.
Pozdrawiam
PS. jutro poprawka i jakieś foty wrzucę (może ale jak wrócę)

#29 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
347
  • okolice Gliwic

Napisano 09 grudzień 2018 - 10:44

Na południu dostawa świeżego - 20cm spokojnie.
Bajeczka 😄20181209_102839.jpg 20181209_102855.jpg

#30 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
347
  • okolice Gliwic

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:04

No dzisiejszy dzień pogodowo gorszy od soboty. Już rano na powitanie deszcz ale jak podjeżdżaliśmy na Jasną deszcz zamienił się na szczęście w śnieg. Już na Biela Put wiało i to zdrowo. Ale kanapy chodziły. 3 -4 szusy na Pretakarskiej aby rozruszać zajeżdżone nogi i pomimo wiatru lecimy na Juh. Funitel jeździ powoli ale do góry i na dół :o . (zjazd od szczytu jest niemożliwy!) 

Na południu BOSKO! widoczność od szczytu na 1-2 lance. Spoko. Niestety 20cm pierzynka jest już przekopana ale nawet delikatnie za trasami da się pojeździć. Sypie cały czas a więc super w końcu tą kosówkę musi przysypać aby dało się naprawdę pojeździć. Na dolnym odcinku Zjazdarskiej (czerwona do Krupovej) włączyli lance i sypią! Dziwne ale fakt. Kilka fajnych zjazdów i czas byłby wracać. Na południu prawie bezwietrznie. A Funitelem zjeżdżamy na awaryjnym!!! na Prehibe jakieś 25min. Wiatr na szczycie około 90km/h rzucało wagonikiem. Ale to nic dziwnego na tej górze. Bywało gorzej!

Zbiornik na Biela jest pełny, czyli są gotowi! pewnie czekają na ochłodzenie. Dziś na południu zimniej jak na północy.

Moim zdaniem na weekend odpalą: Lućky, Pretakarską - Lukova/Prehiba i Zjazdarską do Krupovej. Ale to mój typ, a jak będzie? zobaczymy za tydzień.

Do zobaczenia na stoku.

Pozdrawiam

PS. aaa jak by ktoś coś... to: serpentyny te Zuberec'kie białe, śliskie ale przejezdne. 

PS2. i jeszcze jedno, dla słabo jeżdżących warunki trudne ze wskazaniem na bardzo trudne. Moje opinie są subiektywne i to bardzo. Mnie wystarcza kawałek białego pod nartą i wtedy jest już OK. 

#31 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
347
  • okolice Gliwic

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:21

Obiecane kilka fotek:

20181208_095500.jpg   20181209_095423.jpg   20181209_095535.jpg

20181208_091024.jpg   20181209_095547.jpg   20181209_095844.jpg   

20181209_102855.jpg

#32 moloo

moloo

Nowy użytkownik

• Pip
  • 91 postów
  • Na forum od: 12.2006
36
  • Umiejętności: 5
  • Myślenice / Bielsko - Biała

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:32

PS2. i jeszcze jedno, dla słabo jeżdżących warunki trudne ze wskazaniem na bardzo trudne. Moje opinie są subiektywne i to bardzo. Mnie wystarcza kawałek białego pod nartą i wtedy jest już OK. 

Potwierdzam - choć dzisiaj nie byłem, ale wczoraj, więc pewnie dla początkujących lub słabo jeżdżących większej zmiany nie było - warunki trudne lub bardzo trudne … śniegu niewiele, a do tego mgła i wiatr …

Ale, jak się umawiasz na narty z Jaśkiem i całą "grupką" to wiadomo, że pojeździsz … byle kawałek białego było pod nartą i już da się zjechać … tak było w sobotę, a dziś na południu pewnie lepiej …

A … i zaspałem chyba przygotowania do sezonu … wczoraj nogi mi siadały totalnie :(  

#33 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2300 postów
  • Na forum od: 01.2017
856
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:42

Szósta fotka ładnie wygląda. Aż może się kopsnę z tych Szaflar na tego Chopoka w okolicy Sylwka, ale wtedy pewno tłum, ech...

#34 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 10 grudzień 2018 - 21:05

O godz. 8.00 stawiałem się na parkingu Biała Put. Chodziło to co w weekend. Śniegu na trasach dosyć. Żadnych przetarć, kamyczków itp... Warunki na trasach: przede wszystkim, nie było sztruksu! Super Natural! Rewelka! Stoki pokryte około 15 cm kołderką świeżego śniegu. No, i jak to na takim naturalnym stoku szybko się pojawiły odsypy, mauldki itp... Widoczność dobra (oprócz góry), ale bez słonka, więc i bez kontrastu. Ludzi jak na lekarstwo. W tych nietypowych już obecnie warunkach (brak owego sztruksu) narciarze radzili sobie różnie, to znaczy …na ogół sobie nie radzili. W ciągu całego dnia nie zobaczyłem ani jednej naprawdę dobrze jeżdżącej osoby. Jeśli chodzi o mnie, to pierwsza godzina jazdy po letniej przerwie – tragedia (dotyczy mojej jazdy)! Dopiero po godzinie ciało zaczęło się z wolna układać. Potem, ...im dalej tym lepiej, a że stok był chwilami wręcz zupełnie pusty, można się było wyszaleć (oczywiście adekwatnie do umiejętności)! Teraz też, z różną intensywnością, ale cały czas pada śnieg. Lekki mróz we wsi, na górze jak widzę w prognozach większy. Jutro też ma padać. Góra cały dzień w chmurze. Ale jak na początek sezonu, to pojeździć się da po kokardkę! Rozmawiałem z chłopakami z obsługi. Na weekend otworzą kilka następnych tras, a jeśli śnieg dopisze to być może prawie wszystko. Jednak to b.dobry pomysł wpaść tu w połowie grudnia, (jeszcze przed świętami) głównie z uwagi na niewielkie obłożenie stoków. Oczekiwanie na wyciągi "0" minut. No cóż – sezon jak dla mnie rozpoczęty!

Pozdr4all!

#35 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:30

Rano odśnieżanie auta. W nocy napadało kilkanaście cm świeżego. Ratraki się nadal nie odnalazły, więc znowu zabawa na całego! Ludzi dziś było jakby troszkę więcej, ale żadnych kolejek. Na południowej „1” juniorki trenowali tyczki. Super! Było od kogo coś podpatrzyć i na co popatrzyć siedząc na kanapie do góry. Jeżdżą świetnie! Warunki b. dobre. Bezwietrznie, z cienką warstwą chmur, przez którą bezskutecznie próbowało się przebijać słonko. Jednak przenikało na tyle dużo światła, że był „kontrast”, a więc i widoczność b. dobra. Słonko przebiło się dopiero około 1 pm, ale po zmroku widziałem na kamerkach, że znowu pada śnieg. Cały dzień intensywnie pracowały lance śnieżne na zamkniętych jeszcze trasach. Najwyraźniej poważnie szykują się do otwarcia nowych tras w najbliższy weekend. Pogoda im sprzyja, więc – będzie się działo! Ja już prawie wróciłem do mojej zwykłej (takiej sobie) formy. Jeździło mi się świetnie. Nowe buty pracują wzorowo, ale po wczorajszym pierwszym dniu na śniegu wymagały dokonania pewnych korekt w departamencie wkładek. Potrzebuję rozmiaru 27, a teraz robią skorupę 27/27.5. pewnie stąd miałem pewne luzy w rejonie palców. Zrobiłem to wczoraj wieczorem i jest tak, jak powinno być. Klamry (licząc od dołu) pierwsze dwie zapięte na pierwszy ząbek, dwie następne na drugi. Dopasowanie super. Cały but wypełniony szczelne, ale bez jakichkolwiek punktowych ucisków. Jutro ma być wg przewidywań trochę słonka, ale już pojutrze – pełna lampa. Jak będzie słonko, to cyknę kilka fotek. To chyba tyle. Jeździ się świetnie, ale raczej nie ma sensu żebyście tu przyjeżdżali, bo po co robić tłok? No chyba, że jest taka konieczność. Wtedy mówi się trudno...  :) .

Pozdr4all.

#36 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 259 postów
347
  • okolice Gliwic

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:33

Na facebook'u  nowe info: 

https://www.facebook...e=1&__tn__=HH-R

Počas víkendu plánujeme otvoriť aj nasledovné zjazdovky a lanovky, všetko je však závislé od počasia a snehových podmienok.

LANOVKY:
B1 Záhradky - Rovná Hoľa
B4 Jasná – Luková
B8 Lúčky – Vyhliadka

ZJAZDOVKY:
1a Pretekárska (Luková – Priehyba)
5a Turistická
2a Májová (Rovná Hoľa – Priehyba)
5 Turistická
14 Lúčky

No i nareszcie zaczęli naśnieżać 1 - Konsky Gruń/Lukova

kg.jpg

• Leitner podziękował za tę wiadomość

#37 krakowianka jedna

krakowianka jedna

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 11.2007
26
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 12 grudzień 2018 - 08:43

Nie umiem usunąć posta... przepraszam :(

#38 krakowianka jedna

krakowianka jedna

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 11.2007
26
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 12 grudzień 2018 - 08:44

Počas víkendu plánujeme otvoriť aj nasledovné zjazdovky a lanovky, všetko je však závislé od počasia a snehových podmienok.

LANOVKY:
B1 Záhradky - Rovná Hoľa
B4 Jasná – Luková
B8 Lúčky – Vyhliadka

ZJAZDOVKY:
5a Turistická
5 Turistická
14 Lúčky

attachicon.gifkg.jpg

I to jest bardzo dobra informacja! :) Dzięki

#39 r2233

r2233

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 02.2011
1

Napisano 12 grudzień 2018 - 10:55

LANOVKY:
B1 Záhradky - Rovná Hoľa
B4 Jasná – Luková
B8 Lúčky – Vyhliadka

ZJAZDOVKY:
5a Turistická
5 Turistická
14 Lúčky

attachicon.gifkg.jpg

Jasiek lejesz miód na moje serce. Jutro rozpoczynam sezon. Jak są warunki i pusto na stokach to i 500 km nie przeszkadza.

#40 darekdarek

darekdarek

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 02.2009
21
  • Umiejętności: 3
  • 3city+

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:21

Jasiek lejesz miód na moje serce. Jutro rozpoczynam sezon. Jak są warunki i pusto na stokach to i 500 km nie przeszkadza.

Ja mam ca 750 km. i też daję radę :) .