Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Do Moderacji.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#21 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5042 postów
  • Na forum od: 02.2009
4128
  • Umiejętności: 1
  • KRK

Napisano 24 czerwiec 2013 - 22:45

Jestem za bardzo agresywną moderacją forum.
PW? ...... olewam krypto onanistów.

#22 Gąska

Gąska

Użytkownik

• PipPipPip
  • 510 postów
  • Na forum od: 12.2006
101

Napisano 24 czerwiec 2013 - 22:58

... to są Twoje wnioski
chcesz wiedzieć jakie zdanie ma admin ... to zapytaj admina
teraz rozmawiasz z moderatorem

jeszcze raz powtórzę ... nie ma a przynajmniej ja, nie mam
żadnych możliwości na sprawdzenie autentyczności
ujawnionego PW ...
a zmanipulować coś takiego jest dość łatwo

przykład

napisałeś to ? ... mam zareagować ?

Oczywiście że w cytat możesz wpisać wszystko ale automat już nie tak łatwo oszukać.
Przy wysyłaniu "raportuj zły post" nie masz możliwości manipulacji, bo działa silnik forum. Na moim forum jak są wątpliwości to to weryfikuje admin - jak pisałem jest taka możliwość. Generalnie tniemy takie rzeczy bezwzględnie po to jest moderacja żeby normalni użytkownicy czuli się bezpiecznie, a nie byli narażeni na czytanie czegoś takiego.

#23 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2336 postów
  • Na forum od: 11.2009
971
  • Kraków (okolice)

Napisano 24 czerwiec 2013 - 22:59

jeszcze raz powtórzę ... nie ma a przynajmniej ja, nie mam
żadnych możliwości na sprawdzenie autentyczności
ujawnionego PW ...
a zmanipulować coś takiego jest dość łatwo

Jarek,

jak zmienić (edytować) oryginalną wiadomość przychodzącą??? Ja tego nie potrafię! Postów innych "userów" nie jestem w stanie edytować. Mogę je tylko raportować. Tak samo jak z odebranymi wiadomościami!!!

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud

#24 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2777
  • Ojczyzna

Napisano 25 czerwiec 2013 - 07:21

Oczywiście że w cytat możesz wpisać wszystko ale automat już nie tak łatwo oszukać.

.. masz rację
tyle tylko że to o czym piszesz to poziom administratora

wyjaśnię ...
każdy niekombinowany cytat ,czy to postu czy PW, ma tuż za nickiem osoby od której pochodzi, takie dwie białe w niebieskim kwadraciku, strzałeczki
jest to odnośnik do oryginału .... klikamy na nie i system przenosi nas do wiadomości pierwotnej
ale co ważne , z cytowanego postu można usunąć lub wstawić co się tylko chce , prawda ? ... sprawdźcie proszę
czyli tak jak np. powyżej , gdzie w cytacie który, umieściłem w tym poście , pozostawiłem tylko pierwsze zdanie

i dalej ... mając raportowany post klikam na odnośnik i bez problemu sprawdzam oryginał wiadomości - mogę reagować
natomiast mając raport PW , mam tylko treść jaka do mnie została przesłana
kliknięcie na odnośnik przenosi mnie .... w nic
bo zwyczajnie nie mam dostępu do PW .... nie jestem w stanie zweryfikować przesłanej treści
jak mam w takim razie wyciągać jakiekolwiek konsekwencje ?

i dalej
raportowane PW lub informacje do mnie kierowane o takich zachowaniach poza forumowych , najczęściej kończą się moja wymianą PW z zgłaszającym
co też skutkuje moją rozmową z osoba która 'dopuściła' się jakowejś niecności słownej ...
... najczęściej sprawa na tym się kończy i szczerze powiedziawszy, sporadycznie się zdarza by, powróciła

mam nadzieję że, teraz jest jasność

jarek

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#25 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Na forum od: 01.2009
304
  • Umiejętności: 7
  • lubuskie

Napisano 25 czerwiec 2013 - 08:48

Witam
Jarku
Popieram głosy moich czcigodnych przedmówców.
Mam wrażenie, że ze 3 lata temu była podobna sytuacja i mod miał możliwość oceny autentyczności PW jak również adekwatnej reakcji. Chyba, że - tak jak piszesz - sam admin pochylił się wówczas nad tematem.

Przeraża mnie natomiast to, że napisałeś otwartym tekstem o bezsilności w przypadku wyraźnego nadużycia środków przekazu. Sugerowałbym choć zachowanie pozorów utrzymanej kontroli bez ujawniania jej słabych punktów. Stało się. Mam nadzieję, że ta informacja nie zostanie rozpropagowana zbyt szeroko i nie zostawi furtki do nadużyć.

Jeśli chodzi o poziom ingerencji moderatorów - pisuję na pewnym forum, gdzie panuje idealny ład i porządek ! Uwierzcie mi - istnieje takie.
Jak to możliwe ? Otóż "opiekunowie" stosują dla userów żelazną zasadę "trzym ryj". Jakiekolwiek, nawet małe uchybienie skutkuje "nagrodą" w postaci punktów, które po przekroczeniu puli skutkują banem. Nie znajdziecie tam najmniejszego odstępstwa.
Nagradzane są :
1. Wulgaryzmy. (WULGARYZMY)
2. Post pod postem. (POST POD POSTEM)
3. Podgrzewanie dyskusji. (FLAME)
4. Obrażanie innych graczy. (OBRAZA GRACZY)
5. Obrażanie administracji. (OBRAZA MODERATORA/ADMINA)
6. Nieznajomość FAQ. (NIEZNAJOMOŚĆ FAQ)
7. Offtop. (OFFTOP)
8. Złamanie regulaminu forum. (REGULAMIN)
9. Rozpowszechnianie treści kłamliwych. (KŁAMSTWA)
10. Powielanie tematu. (POWIELANIE TEMATU)
12. Lenistwo. (LENISTWO)
13. Usunięcie wpisu moderatora. (USUNIĘCIE WPISU MODERATORA)
14. Spekulacje dotyczące administracji forum. (SPEKULACJE)
15. Zły dział. (ZŁY DZIAŁ)
16. Zakładanie niepotrzebnych tematów. (NIEPOTRZEBNY TEMAT)
17. Rażąca ortografia. (ORTOGRAFIA)
18. Nieuzasadnione narzekanie. (MALKONTENCTWO)
19. Spam (SPAM)
20. Pamiętniczek (PAMIĘTNICZEK)

Jak wygląda atmosfera między uczestnikami ? Nie wygląda. Posty są suche, rzeczowe, przeglądane z pietyzmem czy aby na pewno właściwe. Relacje przyjacielsko-koleżeńskie jak i destrukcyjne są minimalne.
Skarga na moda, który dokonał nadużycia ? Wielu próbowało. Ich kości bieleją na wszystkich frontach świata:D.

Tego chcemy ?
Na Skiforum zasady są bardzo liberalne, pozwalające na sondowanie granicy wytrzymałości materiału;). Przekrój userów jest przeogromny i urozmaicony. Rodzą się przyjaźnie jak i wrogości, dyskusje są ciekawe i dynamiczne, jest to żywy - ewoluujący organizm. Moim zdaniem niemal doskonały pod jednym warunkiem : każdy ma świadomość swoich słabości jak również słabości interlokutora i na tyle tolerancji i pokory w sobie żeby czasem przymknąć-przymrużyć oko...

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o

#26 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
  • Na forum od: 11.2007
7733
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:59

Cześć

Przy wysyłaniu "raportuj zły post" nie masz możliwości manipulacji, bo działa silnik forum. Na moim forum jak są wątpliwości to to weryfikuje admin - jak pisałem jest taka możliwość. Generalnie tniemy takie rzeczy bezwzględnie po to jest moderacja żeby normalni użytkownicy czuli się bezpiecznie, a nie byli narażeni na czytanie czegoś takiego.

Wczoraj oglądałem "W imię ojca". Tam też zrobiono bezwzględnie wszystko, żeby tzw. normalni użytkownicy poczuli się bezpiecznie.
Acha i jeszcze:
Okreslenie śmieć zastało użyte przeze mnie celowo. Jednoznacznie zdefiniowałem kogo tak nazywam i prosiłbym o nieuzywanie go w innych znaczeniu lub jako przykładu na cokolwiek bo wypacza to moje intencje.
Smieć to smieć - bez dwuznaczności - jego miejsce jest na śmietniku.
A co do moderacji czy nie moderacji to:
Pewien chłopczyk był kiedys z racji niskiego wzrostu szykanowany i arogancko traktowany prze starszych kolegów. Pomimo próśb kierowanych do nauczycieli i wychowawców sytuacja powtarzała się. W końcu chłopczyk niewytrzymał. Przy kolejnej akcji - rozgrywającej sie na oczach parudziesięciu dzieci, stłukł strszego kolegę tak, że skończył w gabinecie lekarskim. Od tej pory chłopczyk miał absolutny spokój. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszyscy zaczęli sie z nim grzecznie witać jak tylko go widzieli a i ilość "przyjaciół" jakby sie powiększyła.
Zastosował się do rady ojca, który twierdził, że dopóki sie da tzreba na wszelkie mozliwe sposoby załatwic sprawę polubownie.
A jak sie nie da? - pytał chłopiec.
No cóż - wtedy musisz przywalić. - powiedział ojciec
Ale tak delikatnie, żeby nie zrobic krzywdy? - zapyta chłopiec.
Wtedy juz nie. Jak walisz to tak żeby nie wstał.

Dla mnie moderacja jest zbędna - przy całym szacunku dla Jarka - tak jak zbędna jest obecnośc na każdym kroku przepisu i stojącego za nim gotowego do dizłania prawnika, który go przeciez po coś stworzył. :)
Pozdrowienia serdeczne

#27 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
2777
  • Ojczyzna

Napisano 25 czerwiec 2013 - 13:12

Przeraża mnie natomiast to, że napisałeś otwartym tekstem o bezsilności w przypadku wyraźnego nadużycia środków przekazu. ...

ale tylko zamieszczonych w PW
tam nie ma, nie miałem i nie chce mieć dostępu , nawet jeśli takowy mógłbym mieć

jarek

#28 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12901 postów
7733
  • Warszawa

Napisano 25 czerwiec 2013 - 13:19

Cześć

ale tylko zamieszczonych w PW
tam nie ma, nie miałem i nie chce mieć dostępu , nawet jeśli takowy mógłbym mieć

jarek

To proste i oczywiste. Rozmowa prywatna ma taka pozostac zawsze. Niektórym widać marzą się prywatne rozmowy kontrolowane.
Pozdrowienia

#29 Gąska

Gąska

Użytkownik

• PipPipPip
  • 510 postów
101

Napisano 25 czerwiec 2013 - 14:07

.. masz rację
tyle tylko że to o czym piszesz to poziom administratora
[.....]

jarek

Jeśli ktoś raportuje to silnik forum wysyła cytat z tego co zaraportował i wysyłający nie ma żadnego wpływu na treść ani nie ma możliwości modyfikacji tej treści. Widzi to każdy mod i admini.
Więc tu niczego nie trzeba weryfikować poza osobnikiem który powinien za coś takiego być wykluczony ze społeczności forum.
Piszę to nie na podstawie wróżb tylko wiedzy jaką posiadam jako mod na innym forum o identycznym silniku.

Co do tego co napisał kolega Mitek - problem polega na tym, że nie nam sądzić ludzi, a jedynie ich czyny. Ergo, nazywanie kogoś "śmieciem" jest delikatnie mówiąc nieuprawniane. I dochodzi tu jeszcze jedna kwestia to, że Tobie się wydaje że możesz tak bezkarnie o kimś pisać snując jakieś teorie nie oznacza że inni też tak do tego podchodzą. Mogą czuć duży dyskomfort jak od anonimowego użytkownika dostaną stek przekleństw w PW albo zostaną nazwani publicznie śmieciami czy kretynami. Po to właśnie jest moderacja.

Co do moderacji to jest to kwestia właściciela forum i to on ustala co jest dopuszczalne, a co nie. Jeśli jest tu dopuszczalne obrzucanie kogoś epitetami bez żadnych konsekwencji no to OK. Przynajmniej wiemy na czym stoimy i dobrze że zostało to wyjaśnione.

#30 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2823 postów
  • Na forum od: 11.2008
3499
  • Wrocław

Napisano 25 czerwiec 2013 - 15:07

Cześć

To proste i oczywiste. Rozmowa prywatna ma taka pozostac zawsze.
Pozdrowienia

Rozmowa (czyli coś co ma następstwo i logikę) pewnie tak ale jeśli np pojawi się nowy użytkownik (a i stary) i zacznie taśmowo wysyłać bluzgi do wszystkich? To rozmowa??? Nie - to chamstwo - i albo to olewasz albo nie. A może po prostu zablokować mu taką możliwość? Chcesz tu więcej takich???

Pozdro
Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#31 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1976 postów
1167
  • Wrocław

Napisano 25 czerwiec 2013 - 15:49

Jestem za bardzo agresywną moderacją forum.
PW? ...... olewam krypto onanistów.

Popieram.
Próbowałem to poruszać z miesiąc temu, ale nie było odzewu, tylko sprzeciw.
Również jestem za moderacją zgodną z zasadami forum.
Najpierw spisuje się zasady, a później wg tego uwala się niezgodne posty.
Zasady powinny być ustalone w dyskusji, a uwalanie postów szybkie i skuteczne.
Widziałem takie działania na innych specjalistycznych forach i to działa.

jark jest liberałem ("poczekam na samoograniczenie"),
więc ja proponuję Harpie na moderatora ! :)

#32 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2336 postów
  • Na forum od: 11.2009
971
  • Kraków (okolice)

Napisano 25 czerwiec 2013 - 16:00

Wyjdzie zaraz na to że Jark się nie sprawdza. Wg mnie nie jest to prawdą. Jestem za tym żeby zweryfikował on swoje poglądy dotyczące moderacji PW. Regulamin dotyczy chyba całego SF a nie tylko jego jawnej części.

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud

#33 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5042 postów
4128
  • KRK

Napisano 25 czerwiec 2013 - 16:02

więc ja proponuję Harpie na moderatora ! :)

Nie ma takiego numeru:)
Nie dam się w to wpuścić.

Pamiętam jak w moich forumowych początkach Jark ciął mnie bez opamiętania.
Wystarczył mały żart i szybkie cięcie.
Lekko obok tematu i szybkie cięcie.

Pomyślałem, że tu mocno inaczej niż na innych forach i ..........przystosowałem się bardzo szybko.
Z czasem poczułem, że mogę pozwolić sobie na troszkę więcej.
Spodobało mi się i podawałem to forum jako wyjątkowy pozytywny przykład w internecie.
Na dziś bym tego nie zrobił.

p.s. wtedy myślałem, że jak spotkam Jarka na zawodach to mu wklepię tak mnie początkowo wkurzał :)

Może warto wrócić do starych metod moderowania?

Użytkownik Harpia edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 16:07

#34 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1976 postów
1167
  • Wrocław

Napisano 25 czerwiec 2013 - 16:04

Wyjdzie zaraz na to że Jark się nie sprawdza. Wg mnie nie jest to prawdą. Jestem za tym żeby zweryfikował on swoje poglądy dotyczące moderacji PW. Regulamin dotyczy chyba całego SF a nie tylko jego jawnej części.

Taka opcja jest również słuszna. Doceniam prace Jarka, szczególnie jego opanowanie i stoicyzm, w wielu aspektach to się sprawdza.
Ale jeśli Jarek nie ma ochoty na agresywną moderacje, to może potrzebna jest mu pomoc w tym zakresie ....

Po poście Harpii więc dołączam się do apelu do Jarka o powrót do starego stylu pracy ....

Użytkownik MarioJ edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 16:32

#35 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów
  • Na forum od: 02.2008
4616
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 25 czerwiec 2013 - 16:17

Taka opcja jest również słuszna. Doceniam prace jark, szczególnie jego opanowanie i stoicyzm, w wielu aspektach to się sprawdza.
Ale jeśli jark nie ma ochoty na agresywną moderacje, to może potrzebna jest mu pomoc w tym zakresie ....

ee... komisja? W tej działce sprawdza sie tylko autokratyzm...

#36 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5042 postów
4128
  • KRK

Napisano 25 czerwiec 2013 - 17:25

Cokolwiek się wydarzy dla mnie jest proste.
Mam jasne podejście do takich spraw.
Forum jest czyjąś własnością i właściciel zrobi jak zechce.

Ja mogę, ale nie muszę tu być.
Jeśli obowiązujące zasady przekroczą próg mojej wytrzymałości to pójdę gdzie indziej.
W końcu są inne fora.

Właściwie to nie mój problem.
Każdy właściciel forum walczy o duży ruch bo te statystyki pozwalają sprzedać reklamy.
Jeśli wybiorą metodę generowania ilości postów poprzez chamskie awantury to..............napędzą moimi pisankami, konkurencyjne forum.

Jednak nie znam się na tym co się właścicielom opłaca.
Wiem jedno.......ja mam wybór:)

#37 Gąska

Gąska

Użytkownik

• PipPipPip
  • 510 postów
101

Napisano 25 czerwiec 2013 - 18:23

Cokolwiek się wydarzy dla mnie jest proste.
Mam jasne podejście do takich spraw.
Forum jest czyjąś własnością i właściciel zrobi jak zechce.

Ja mogę, ale nie muszę tu być.
Jeśli obowiązujące zasady przekroczą próg mojej wytrzymałości to pójdę gdzie indziej.
W końcu są inne fora.

Właściwie to nie mój problem.
Każdy właściciel forum walczy o duży ruch bo te statystyki pozwalają sprzedać reklamy.
Jeśli wybiorą metodę generowania ilości postów poprzez chamskie awantury to..............napędzą moimi pisankami, konkurencyjne forum.

Jednak nie znam się na tym co się właścicielom opłaca.
Wiem jedno.......ja mam wybór:)

I to w zasadzie tyle w tym temacie :).

#38 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
2777
  • Ojczyzna

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:04

hmmm ... szczerze powiedziawszy to myślałem że, będzie trudniej
ale sie udało
fajnie
:)

kilka słów ... tyczących się dwóch tematów
temat 'Nowocześni doradcy' odpuściłem specjalnie i z pełna premedytacją
po to, byście sami zobaczyli no co Was stać i co potraficie
... pewność co do nieobecności (choćby chwilowej) moderatorów w tym temacie
szybciutko pozwoliła pokazać to drugie 'JA' niektórych userów
i o to JA tu chodzi ...
Ciężko tam znaleźć 'ja' za to 'JA' występuje w nadmiarze
... to właśnie przez pryzmat tego 'JA', napisane jest tam gro postów
nie znalazła żadnego postu gdzie ktoś napisałby , że sam dopuszcza się czegoś
wbrew zasadom tu ustanowionym ... tych (postów) wskazujących błędy innych , bezliku jest
co w prostej linii prowadzi do stosowania zasady Kalego .... kilka odniesień można znaleźć

dwa ...
zostało z tego tematu zaraportowanych kilka postów ...
jak widać forum z wulgaryzmami, inwektywami , obrażaniem wzajemnym ... Wam nie odpowiada
CIESZY mnie to niezmiernie :)
i nadal wszelkie przejawy powyższego, nie będą tolerowane ... w tym zawoalowane wulgaryzmy

trzy ...
PW , - naprawdę chcecie by moderatorzy czytali Wasze prywatne wiadomości ?
...a czy ktoś z Was chciałby to robić i grzebać w prywatności kogoś innego ?
wybaczcie ale mnie to przeraża
i czegoś takiego ,nawet gdybym miał kiedyś taką możliwość, NIE UCZYNIĘ
proszę tego ode mnie, nie oczekiwać

dobra rada dla tych co mają problem z PW .... w ustawieniach można wyłączyć otrzymywanie PW
lub ograniczyć osoby które mogą to robić
lub
kontaktujcie się z admnem jeśli macie problem

cztery ...

..... dołączam się do apelu do Jarka o powrót do starego stylu pracy ....

to wracamy
od chwili ukazania się niniejszego postu , każde odstępstwo od zasad tu obowiązujących będzie 'nagradzane'

mam tylko prośbę .... zaczynaja sie wakację , dajcie odpocząć
:)

pozdrawiam serdecznie Wszystkich
i dzięki ogromne za wszystko co napisaliście ....

jarek

#39 Janica

Janica

Użytkownik

• PipPipPip
  • 853 postów
  • Na forum od: 09.2007
241
  • Malvern, Worcestershire

Napisano 25 czerwiec 2013 - 23:32

Jark, co do czytania postow, to moim prywatnym zdaniem dopiero po zaraportowaniu takiej wiadomosci powinna byc mozliwosc dla moderatora, aby mial do niej dostep. Przeciez to tylko techniczny detal i na pewno sie tak da. Wilk syty i owca cala.

#40 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2823 postów
  • Na forum od: 11.2008
3499
  • Wrocław

Napisano 26 czerwiec 2013 - 07:02

Jark, co do czytania postow, to moim prywatnym zdaniem dopiero po zaraportowaniu takiej wiadomosci powinna byc mozliwosc dla moderatora, aby mial do niej dostep. Przeciez to tylko techniczny detal i na pewno sie tak da. Wilk syty i owca cala.

dokładnie

Pozdro
Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych