Skocz do zawartościMitek

Rejestracja: 23 lis 2007
Poza forum Ostatnio: dziś, 08:49
****-

Moje posty

W temacie: Zamieszanie z ugięciami,

dziś, 08:51

,attachicon.gifScreenshot_20200219-155719_YouTube.jpg

Z tak niskim zejściem na nogach można zachować zbalansowaną pozycję tylko...nie damy rady tak jeździć cały dzień. Zatem odbieram video Morgana jako: chcesz rozkoszować się całodzienną, rekreacyjną jazdą, nie przesadzaj z obniżaniem pozycji.

A swoją drogą jak pisało sporo osób, trzeba przygotowywać się fizycznie i wówczas jest szansa na kilka jazd w bardziej sportowej sylwetce.

https://youtu.be/B_M5-7SpYxc

Cześć

Pytanie po co?

Pozdro


W temacie: Filmiki poglądowe, progres

dziś, 07:57

Jeżeli już jak zwykle zaśmiecamy wątek to i ja przyłączę się do tego porocederu

- od dłuższego czasu rąbania nie trenuję, kupuję 10 m3 połupane i trenuję układanie

- w kominku palę od 25 lat, nie po to aby tylko popatrzeć ale po to aby ogrzać cały dom

Cześć

Młodzio, ja nie mam ani domu, ani kominka, ani lasu ale mam kolegów. :)

Swego czasu jeden z nich ubolewał, że przed sezonem przywożą mu jakieś 20 czy 30 m3 drewna i z żoną to mozolnie układa przez cały weekend czy tydzień.
Stary mówię, jaki Ty jesteś durny. Robisz imprezę pod hasłem układanie drewna, stawiasz browary i masz drewno ułożone w jeden wieczór jeszcze wdzięczność przyjaciół a browary zostaną bo każdy i tak przywiezie bo przecież głupio z sama gębą. Impreza weszła do kanonów i jest cykliczna. Podobnie z rąbaniem u innego kolegi, czy sprzątaniem liści u naszej serdecznej przyjaciółki, która jest samotna i ma duży ogród. Nie chwaląc się wszystkie te imprezy są moim pomysłem, przyjęły się i są świetną zabawą, na którą się czeka.

Czy to rzeczywiście tak trudno wymyślić?

A może to wrodzony egoizm posiadaczy lasów, działek i domów z kominkami każe im chomikować przyjemności dla siebie nie dzieląc się z przyjaciółmi?
Pozdrowienia


W temacie: Filmiki poglądowe, progres

dziś, 07:51

Ta elewacja z drewna do kominka wygląda podobnie jak w San Martino di Castrozza we Włoszech.

Cześć

Są tylko takie dwie na świecie, chronione patentem!.

Pozdrowienia


W temacie: Buty Fischer RC4 Curv

wczoraj, 23:03

Wyjaśnię Ci po wizycie w serwisie. Trochę widać na filmikach. Rozgrzewają plastik i go zgniatają. Zmniejsza się objętość buta a plastik grubnie. Tak to widzę, ale więcej napiszę po. Jak rozumiem, długość skorupy jest 28, ale tęgość wyjściowa jest 28.5.

Cześć

Długość 28 cm a tęgość 28,5??? Tak, tak.

Jakie jeszcze parametry tam mają tą wartość?

Pozdrowienia


W temacie: Buty Fischer RC4 Curv

wczoraj, 22:41

Buty doszły i zostały wstępnie obadane. Dotychczas jeździłem w Salomonach Impact 9 CS, flex 110.

 

1. Podana długość Fischer RC4 Curv 130 wynosi 28.5 cm. Wbrew oczekiwaniom, faktyczna długość skorupy wynosi 28 cm. Czyli tak jak to dotychczas było, numeracja skorup co jeden. To że podają 28.5 znaczy, że długość skorupy wynosi 28 cm (tak jak było zawsze), ale można tęgość buta zmniejszyć do 28 na maszynie. Dlatego nie pojawia się numeracja 28, tylko połówkowa. Może to trochę chwyt reklamowy.

 

........

Cześć

Prosiłbym o wyjaśnienie w jaki sposób chcesz skorupę o wymiarze 28 cm zmniejszyć do 28cm na maszynie? Czy to taki sprytny chwyt reklamowy?

Pozdro