Skocz do zawartości

Zakup Softshella


Czajfoos

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie koledzy je kupowali bo ja je kupowałem w Bułgarii w sklepie firmowym.

Kupowali w Polsce, nie wiem czy w Łodzi czy przez neta. Nie wiem jakie są sklepy "firmowe" w Bułgarii ale zdarzało mi się spotykać podróbki w różnych sklepach. Zapytam inaczej, jaki to model? Edit: Jeśli masz wątpliwości zapytaj tutaj: http://ngt.pl/forum/...adTopic&nr=4208 Wg. mnie to na 99,9% podróba ale to nie znaczy że masz kurtkę wyrzucić, może się sprawdzać całkiem nieźle, może nawet ma jakąś membranę zamiast ceraty.

Użytkownik Spiochu edytował ten post 09 październik 2009 - 21:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem softshella firmy IcePeak (modele w cenach 200 - 280 PLN), wydaje się całkiem funkcjonalny na narty jedynie brakuje kaptura ale jeżdzę w kasku także bez różnicy. Kurtka jest stosunkowo cienka i nie budzi zaufania takze po wyjściu ze sklepu naszły mnie wątpliowści. Dlatego w ramach testu sprawidziłem wiatroszczelność kurtki przy prędkościach autostradowych na motocyklu w temperturze 10 'C , spisała się rewelacyjnie, także bez obaw biorę ją w listopadzie na lodowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć co do funkcjonalności lub warunków użytkowania kurtki SS jak w temacie? Firma znana choć w PL mniej. Zastanawia mnie też jakość tej membrany Storm Wall. czy kurteczka z tą membraną to dobry wybór? czy np. przy mrozie do - 15 z polarkiem i bielizną termo pod spodem można pośmigać bez dygotania? Link do stronki producenta http://www.halti.fi/.../0/20/4951.html

Użytkownik forestml edytował ten post 22 grudzień 2009 - 09:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Ja zakupiłem Energiapurę :) i już nie mogę się doczekać kiedy przetestuję tego softshella. Materiał bardzo dobry wykonanie też. Tylko niestety jest to taki typowo treningowy softshell. Raczej tylko na narty. Pozdrawiam i byle do zimy ;-)

Raczej tylko na narty. własnie taki jest mi potrzebny, a do zimy już bliżej niż dalej pozdr.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej tylko na narty. własnie taki jest mi potrzebny, a do zimy już bliżej niż dalej pozdr.:)

Witam Ja zakupiłem w zeszłym sezonie SS Halti Bargello w sieci sklepów HiMountain jako SS zewnętrzny, bo takiego szukałem. Nie miałem okazji pojeździć w nim podczas deszczu, ale jeździłem w mrozie - 15 i sprawdził się doskonale. Pod spodem oczywiście bielizna termo (brubeck) i polarek. pozdro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
Z mojego doświadczenia wynika że da się w ss jeździć - w sumie to przez dwa sezony najwięcej jeździłem w ss plus jakaś nie za gruba bluzka pod spodem.
Z tym że w niskich górkach jest odczuwalnie chłodniej - wynika to chyba z większej wilgotności. Jak naprawdę była zawierucha do dokładałem jeszcze jedna cieniutką bluzeczkę i było ok. Polaru nie używałem gdyż było mi zawsze za gorąco co powodowało że się pociłem i za chwile było już mokro i zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest membrana Gore, więc na pewno nie softshell

This versatile stormproof jacket is designed for on-area laps and has been upgraded with a lightly insulated GORE-TEX® with 3L softshell construction textile that is both supple and more durable. Performance features include articulated shaping for athletic mobility, a helmet compatible DropHood™ with stealthy one-handed adjustability, and a laminated powder skirt with gripper elastic.

 

to ze jest membrana Gore , wcale nie imputuje, ze jest to hard shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie arcteryxa pod Stingrayem jest Q&A:



Wiem, że nic nie wiem. 
 

Po przejrzeniu oferty Arcteryxa (powinni mi zapłacić za reklamę) widzę to tak:

 

1 warstwowy softshell: gamma mx
2 warstowy softshell: venta mx
3 warstwowy softshell: venta sv

 

Tylko jak teraz zakwalifikowac Alphe FL (gore tex active - najgrubszy z modeli) i Stingraya (N70p GORE-TEX® Fabric with 3L lo-loft soft shell construction)?
 

 

masz racje, ze jestes zdezorientowany - wg fabryki , to jest SS - nie jest to typowy  3-layer hard shell....

te roznice beda nadal sie zacieraly (jak skwalifikowac NeoShell????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechała do mnie membrana Milleta gore tex pro varuna strech - model alpinist. Jakie są Wasze doświadczenia w użytkowaniu membran ? Ciepło sie do nich ubieracie ? Jak z oddychalnościa? Do tej pory jezdziłem w ss i widzę że przez to że membrana jest strasznie cienka potrzebne chyba będą dodatkowe warstwy pod spodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kurtke czysto membranowa bez ocieplenia, ja uzywam tak:

  • dodatnie temperatury do -5 jeżdże w cienkiej kosztulce termo na długi rekaw crafta
  • w okolicach -5 do -10  albo na crafta dorzucam powerstreach polarteca, albo uzywam merino koszulki zdecydowanie grubszej od crafta (druga opcja lepsza)
  • -10 i craft/merino + primaloft

 

Jak jest za cieplo to wtedy uchylam troche zamki.

 

Ja prereruje, żeby było zimniej niż cieplej. Do siedzenia w knajpie ten zestaw podany się nie nadaje, wtedy trzeba cos jeszcze na siebie nakladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechała do mnie membrana Milleta gore tex pro varuna strech - model alpinist. Jakie są Wasze doświadczenia w użytkowaniu membran ? Ciepło sie do nich ubieracie ? Jak z oddychalnościa? Do tej pory jezdziłem w ss i widzę że przez to że membrana jest strasznie cienka potrzebne chyba będą dodatkowe warstwy pod spodem...


Jarek ta membrana ochroni cię przed wiatrem, śniegiem . Ciaplote regulujesz sobie warstwami w zależności od pogody

Ps od kiedy kupiłem ss marmota tak gore leży zawsze na dnie torby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kurtke czysto membranowa bez ocieplenia, ja uzywam tak:

  • dodatnie temperatury do -5 jeżdże w cienkiej kosztulce termo na długi rekaw crafta
  • w okolicach -5 do -10  albo na crafta dorzucam powerstreach polarteca, albo uzywam merino koszulki zdecydowanie grubszej od crafta (druga opcja lepsza)
  • -10 i craft/merino + primaloft

 

Jak jest za cieplo to wtedy uchylam troche zamki.

 

Ja prereruje, żeby było zimniej niż cieplej. Do siedzenia w knajpie ten zestaw podany się nie nadaje, wtedy trzeba cos jeszcze na siebie nakladac.

Jestem po pierwszych testach - ogólnie jestem zachwycony.

Kurtka ma krój mocno techniczny, jest z rozciągliwego gore, testowalem ją w temperaturach od -10 do +4-5. W mojej konfiguracji najlepiej odpowiada mi bielizna termo i na to dwie leciutkie bluzy - to nie są polary tylko takie nie wiadomo co - jakiś taki dziwny delikatny materiał. Gdy miałem jedną bluzę to trochę podmarzłem. Z dwiema jest ok. Tak jak pisałem do  -10 ze sporym wiatrem było ok. Garda jest niezastąpiona - można się dosyć dobrze  zabezpieczyć. W mocno aktywnej jeżdzie w  plusowej temperaturze odpinałem zamki i rozchylałem zamek gdy była możliwość.

Oddychalność jest sporo większa niż posiada mój stary ss - pewnie dlatego że prany był z 40 razy.

Fakt faktem znajoma która była na tym wyjeździe powiedziała że zamarzła by gdyby tak wyszła na narty - miała grubą bieliznę termo, polar i grubą kurtkę narciarską. Mam jeszcze primalofta kupionego kiedyś na wyprzedaży więc mam nadzieje że go kiedyś wykorzystam jako docieplacz do membrany gdy zrobi się naprawdę zimno :)

Generalnie zakup udany tymbardziej że udało się ją kupić w cenie dobrego softshela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,
 
Niedługo otwieram sezon i poszukuję jakiegoś softshella w granicach ~400-500zł. Do tej pory używałem bielizny termicznej + kurtki 4F 15.000mm i dawało radę. Po przeczytaniu paru opinii zdecydowałem spróbować jazdy w softshellu ze względu na wygodę. Głównie jeżdzę w regiony Val di Fiemme/Sole więc temperatury poniżej -10'C rzadko się zdarzają. 
Ze względów estetycznych bardzo podoba mi się ta seria Red Bull'a. Jednak nigdzie nie jest napisane o jej możliwościach wiatroochronnych i wodo. Jedynie informacja (98% poliester, 2% elastan).
Link do niej poniżej:
http://allegro.pl/ku...4634631535.html


Hej. Ja bym tego nie kupił Za bardzo szpanerskie .Smiesznie będziesz wyglądał w czymś takim na stoku , doloz 100 zł i Kup porządnego Marmota Gravity np
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...