Skocz do zawartości

Czechy - Zacler - Prkenny Dul


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

Też dzięki dla Ekipy. Każdy coś zrobił wczoraj i to się liczy. Po przerwie na pivo i smarzony syr, na stokach pusto. Zacler do zadaniowego działania na 4 hodiny jest wyśmienity, jest szeroko, płasko, z boku puch, na dole ścianka. Brak kolejek, można robić, co się chce, fajnie :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Olek miło mi :) Mam kilka pytań wybieram sie w niedziele do Zacler i zastanawiam się ile będzie kosztowała mnie ta zabawa tzn. koszt karnetów, obiadek, winko na rozgrzanie z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich :)

Karnety : http://www.skizacler.com/?lang=pl w porównaniu do innych ośrodków w karkonoszach to jest tanio, w barze , np smażony ser 50k, gorąca czekolada 25k, piwio/wino nie wiem, jak jeżdżę to nie pije, i nie zwracam uwagi na ceny alkoholu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie o działanie talerzykowego "Pomika". Kiedy byłam tam ostatni raz po raz pierwszy w mojej obecności uruchomili ten szybszy wyciąg. Wsiadłam i pojechałam. Potem znowu usiłowałam i pełna porażka. Coś mi nie wyszło, talerzyk uciekł a pan z obsługi próbował coś mi tłumaczyć tyle że po czesku. Dałam rade i podjechałam ale nie wiem dalej jak działa wsiadanie na ten wyciąg bo na trzecie podejście czasu nie było a i nie ma możliwości podejrzenia z boku w czym rzecz. Coś tam powoduje że talerzyk rusza i trzeba zdążyć a ja nie wiem co i kiedy i stresa mam :D Zaraz zacznie mi się śnic ten diabelski wyciąg. Ktoś mi wytłumaczy jaka sekwencją ruchów trzeba się wykazać by się nie pogubić? Sezon się powoli zbliża ku końcowi i znów trzeba będzie do braci Czechów za śniegiem wyruszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych takich wyciągach samo chwycenie za rurę (talerzyka) uruchamia mechanizm.

No właśnie na to liczyłam że świadomie spowoduję wyjazd a tam nie. Ledwo się doczłapałam a było po lekkim lodzie pod górkę, nie zdążyłam się rozejrzeć a tam jechac panie! Toć to jawne wymuszenie było :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
miałem okazję jeździć dziś od rana do 12tej. Warunki bardzo dobre: trasa pokryta świeżo spadłym śniegiem 4-5 cm, pod spodem twardo. Ściana bez lodu, widziałem jednak około południa jakieś niewielki przetarcia, wyżej bez przetarć. Pogoda zmienna, kilka przechodzących chmurek z mgiełką, ale i słońce wyjrzało. Zero kolejek do kotwicy. Atutem tej stacyjki jest szerokość stoków i fajna ściana na końcu.A największym - odległość do granicy PL dla ludzi z tej części kraju (2/3 aut na parkingu na polskich blachach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wielokrotnie miałem okazje przejeżdżać koło stoku w Zaclerzu, zawsze widok zbocza robił wrażenie, aż w końcu w środę nadszedł ten moment i poszusowałem sobie w Prkennym Dole. W środę była piękna lampa i ok.7-8 C, ale ze względu na północno-wschodnie ułożenie stoku, słońce nie zrobiło zbyt dużej szkody śniegowi, na samej górze na płaskim odcinku całkiem przyjemnie i dość szybko się jeździło, śnieg nie był tak ciężki i mokry jak można było się spodziewać. Natomiast w części mocno i średnio nachylonej, trasy były zacienione, stąd warunki śniegowe były zupełnie inne – beton z sypką warstwą śniegu, można było b.szybko pośmigać. Wjazd na górę dość sprawnym orczykiem (wjazd zajmował ok.5 min.), orczyk na starcie nie szarpie, można spokojnie ruszyć z miejsca. Miła obsługa, która tradycyjnie podaje orczyki paniom i dzieciom. Na samej górze bardzo ładne widoki, trasy dość płaskie i bardzo szerokie, świetne miejsce do karwingowej jazdy. Ludzi jak na lekarstwo, do bramek i orczyka podjeżdżało się z biegu. Z ciekawostek, to od obsługi usłyszałem, że w Czechach także mają problemy z „Leśnymi Ludźmi”, od sami od 3 lat nie mogą się doczekać zgody na poszerzenie o 3 metry na prawo od orczyka (zgoda na wycięcie części drzew), aby móc postawić kanapę. Jak widać ekologia i podejście po obu stronach granicy także i niestety wygląda podobnie … pozdrawiam @rco

Załączone miniatury

  • 20130306145.jpg
  • 20130306149.jpg
  • 20130306154.jpg
  • 20130306157.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pojeździłam dziś. Było fajnie, polecam, można jechać.

Ludzi niewiele, zwłaszcza tak do 11stej, jakos niespełna 50 osób, później było już koło setki. Kolejki nie było, kilka momentów tylko bardziej ruchliwych. Na stoku też tłoku nie ma i można jeździć bezpiecznie. Dziwiły mnie zasuwające na oko 6cioletnie maluchy, jeździły szybciej, niż ja :) Ośla łączka to przecież nie była...

 

Otwarta tylko trasa 2- płaska i 6- stroma, czerwona. Od 11 na tej 6 muldy byly.

Ale poza tym stok dobrze przygotowany, nie mozna narzekac. mocną czwórę daję. 

No i to nie jest stok dla początkujących, ze względu na tę ściankę, póki co ominąć jej nie ma jak.

 

I rzeczywiście, ta 2 płaska, można szybko pojeździć, poćwiczyć. A 6 bez muld fajna. Nie trzeba robić wielkiego hamowania przed bramką, sama nie wiem, skąd taka dogodność. Na innych stokach często przed bramkami jest mocno przetarte, a tutaj bardzo fajnie.

Zdziwił mnie też zasięg czujników bramek na skipasa. Za pierwszym razem się krygowałam przed bramką, przyzwyczajona do tego, co w Polsce, a zupełnie niepotrzebnie. Wrota same się przede mną otwierały i wcale się przytulać do czujników nie musiałam (noszę skipas w kieszonce na klacie).

 

Mam całkiem inne zdanie o obsłudze. Już w kilku ośrodkach z orczykami jeździłam i nigdzie nie byłam tak niemiło zaskoczona. Obsługa z zasady nie podaje orczyka, stoją obok i tylko w razie kłopotów przybiegają z pomocą. Wcale nie podają z zasady nawet kobietom, ani dzieciom. Stoją i się gapią tylko. Nie dosypują też śniegu łopatą, nawet jak jest potrzeba i to 2m od miejsca, w którym stoją. 

 

Zdziwiła mnie też maniera do wysiadania z wyciągu przed metą. Pewnie przez to, że nie ma na końcu żadnej budk iz panem, który by pilnował przez okienko. Przyznam, że gdy mój czas sie kończyl, też wysiadałam, zanim to wypłaszczenie się zaczynało. Orczyk dość długo jedzie i szkoda czasu mi było. 

Nikt nie dziękuje przy wysiadaniu po wspólnej jeździe, panowie z obsługi też d podziękowań nieprzyzwyczajeni. Jakiś niekulturalny naród?

 

Parking, niewielki, ale dziś w piątek, nie był nawet w połowie zajęty. i bliziutko od bramek, darmowy. 

 

hmmm to chyba wszystko :)

 

 

edit. ahaaa jeszcze pogoda. na dole fajnie, bez słońca, 0 stopni. a u góry mgła, wiatr i trochę śniegiem ze stoku po oczach. Bez kominiarki, czy gogli, ani rusz.

i rzeczywiście na płaskiej częsci nie ma drzew, przez co sporo wieje.

przez te mgłę nie widać lekkich hopek, a chyba nikt nie lubi jeździć na jednej nodze, gdy druga niechcąco odrywa się od podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w tym osrodku niezliczone ilosci razy i odnioslem troche inne wrazenie....

Budka z panem jest,ale na samej gorze....

Orczyka co prawda przewaznie nie podaja,ale chodzi on tak wolno,ze mozna go samemu obsluzyc bez problemow...

Masz szczescie,ze nie byl uruchomiony talerzyk....

Przy nim mozna byc wykatapultowanym albo stracic dziewictwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w tym osrodku niezliczone ilosci razy i odnioslem troche inne wrazenie....

Budka z panem jest,ale na samej gorze....

Orczyka co prawda przewaznie nie podaja,ale chodzi on tak wolno,ze mozna go samemu obsluzyc bez problemow...

Masz szczescie,ze nie byl uruchomiony talerzyk....

Przy nim mozna byc wykatapultowanym albo stracic dziewictwo:)

 

Ależ ja mam bardzo dobre zdanie o tym ośrodku, czy zbyt mało pozytywnych opinii wydałam?

Wyszczególniłam to, co mnie zdziwiło, zdegustowało lekko. Ale ogólne wrażenie na plus, porządną czwórę dałam temu dniu, jako dniu, nie jako ośrodkowi.

 

O budce z panem dowiedziałam się tez z innego źródła, tyle że ja go naprawdę nie widziałam. Ale budka jest chyba na wprost talerzyka? A jeździło sie tylko orczykiem. Niepodawanie orczyka jest dla mnie bardzo duzym zaskoczeniem, bo: WSZĘDZIE PODAJĄ, naprawdę wszedzie, gdzie jeździłam. Napisałam o tym niepodawaniu, bo post powyżej mojego jest zdanie "Miła obsługa, która tradycyjnie podaje orczyki paniom i dzieciom". Więc mówię: nieprawda :D 

 

p.s. utrata dziewictwa... hmm nie przejmowałabym się tym, 16 lat nie mam już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s. utrata dziewictwa... hmm nie przejmowałabym się tym, 16 lat nie mam już ;)

 

Luśka, nie frasuj się w ogóle. Z tego co pamiętam to TEN talerzyk co najwyżej męskości zaszkodzić może.

A niepodawanie orczyka również uważam za poważną ujmę w bon tonie godną zauważenia. Masz rację, o ile talerzyk nie koniecznie to orczyk podają prawie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi odnośnie orczyków. Te nowego typu nie wymagają podawania, gdyż zawsze ustawione są we właściwej pozycji i podjeżdżają pod sam zad. Mają inną konstrukcję niż te, które spotyka się u nas, więc "niepodawanie" nie jest lenistwem obsługi. Czesi się nauczyli, to i my możemy. A ten talerzyk to jest Poma i ma niewiele wspólnego z talerzykami jakie spotykamy na "oślich łączkach". To szybki wyprzęgany wyciąg i nie wymaga podawania w ogóle. Jest to nawet niemożliwe.

 

Pozdrawiam, radcom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha

 

Ależ oczywiście, że można sobie samemu łapać, wszak nie po to się sport uprawia, żeby stać jak kołek i na każdy wysiłek narzekać. 

Zdziwiła mnie jednak odmienna polityka na tym ośrodku, jeszcze się z tym nie spotkałam. No bo po co taki pan stoi obok na darmo i tylko marźnie? Niech idzielepiej  do budki i aktualizuje informacje o warunkach sniegowych na FB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...