Skocz do zawartości

Słowacja - Szczyrbskie Pleso


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sensie, że naprawdę zakładasz, że wrzuciłem fotkę z innego dnia? Pierwszy raz tam jeździłem :)

 

Jak tak twierdzisz to trudno Ci nie wierzyć. Przejeżdżałem obok to wyglądało na "czarną du..." a nie jeżdżenie. 

Masz farta.

 

PS. Furkata już jeździ? czy dalej TMR olewa narciarzy i tylko doi kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam pytanie. Wybieram sie w tamten rejon w druvim tygodniu marca. I tu mam dwa pytanka. 1. Czy pogoda w marcu pozwoli tam na normalna jazde? - mokry snieg? Raczej jest tam wysoko i chyba ciezko znalezc w tym rejonie Europy stacje dolna na 1300 m n.p.m., no i 2. Czy te kolejki elektryczne pozwalaja na latwe i szybkie podrozowanie z nartami? Chcemy sie przemiescic rowniez to Tatrzanskiej Lomnicy i branie auta raczej nie wchodzi w gre.
Dzieki z gory.


Wg mnie spoko. Kolejkami kiedyś jeździłem... ale bez nart. Powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys mi w takim razie jeszcze powiedziec czy 4 tygodnie na otrzymanie gopassa to wystarczajacy czas? Chcialbym zamowic w tym tygodniu.
Oplaca sie dobierac Chopok do tego czy raczej trzy dni vysoke tatry i Chopok osobno?


Ja zamówiłem gopass na kilka dni przed, myślałem, że pójdzie pocztą, ale odebrałem w Strbskim, na miejscu, tuż przed jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To moja relacja - Strbske Pleso.

IMG-20190404-081525.jpg

Warunki narciarskie - brak, ludzi - cała masa. Nie jedźcie, zostawcie ten narciarski raj dla mnie.

IMG-20190404-083842.jpg

Kolejka rano do kanapy.

IMG-20190404-081722.jpg

Rozstawione bramki (grzecznie zapytałem - dali się przejechać).

IMG-20190405-081249.jpg

Ludzi na stokach cała masa.

IMG-20190404-092419.jpg

Widoków brak.

IMG-20190404-112853-1.jpg

Warunków też brak.

IMG-20190404-084409.jpg

Śniegu jak na lekarstwo.

IMG-20190404-103559.jpg

Stoki fatalnie przygotowane (tak około 12:00).

IMG-20190405-114732.jpg

Nie trzymają - godzina około 12:00.

IMG-20190405-114735.jpg

Czy warto było pojechać - zdecydowanie TAK. Czy sprytna sezonówka to dobra oferta - dla mnie osobiście najlepsza oferta na rynku (obecnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek no naprawdę tłumy miałeś ☺. Przyjezdzaj jutro na Chopok . Prognoza pogody średnia ale pewnie da się pojeździć jak nie na południu to na północy. ..U nas też pusto ... choć jutro to różnie może być. Dla mnie najlepsza jazda to free obok fisu i Majova która trzymała do 15-tej.
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując swój wyjazd, pogoda w niedzielę bajka, a sobotę możemy pominąć milczeniem (na górze gęsta mgła, śnieg, śnieg z deszczem a na dole intensywny deszcz). Kilka zdjęć z niedzieli i jedno z soboty. 

 

Sobota - pogoda "taka sobie". 

sobota.jpg

Za to rano niedziela.

IMG-20190407-080008.jpg

Nieco później.

IMG-20190407-090338.jpg

Nieco później cd.

IMG-20190407-111006.jpg

I kolejne zdjęcie.

IMG-20190407-093332.jpg

Spadło trochę śniegu i poprawiły się warunki poza trasami.

IMG-20190407-093338.jpg

A wracając do domu zatrzymałem się na chwilkę na TŁ - takie jedno z dołu.

Tatrza-ska.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Druga część relacji to Strbske Pleso (gdzie było zdecydowanie bardziej twardo niż dzień wcześniej na Chopoku). Na Strbske Pleso puściło tak około 11:00 i zrobiło się miękko. Na koniec dnia postanowiłem zawitać na TŁ (wstawię w osobnym wątku). Od mojego ostatniego pobytu, a było to przecież niecałe 2 tygodnie temu - zeszło bardzo dużo śniegu.

 

Pleso z rana.

Pleso-1a.jpg

Pleso.

Pleso.jpg  

Tu widać, że zima w odwrocie - demontaż Igla.

Pleso-2.jpg

Pleso warunki - około 11:00 puściło.

Pleso-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...