Skocz do zawartości

Materiały szkoleniowe


Adam ..DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, KubaR napisał:

Chyba nie, tak jak piszę mam do siebie większe pretensje o to, że za bardzo odpuszczam... Za dużo widziałem dzieciaków które były tak mocno pchane przez rodziców, że w momencie jak tylko miały coś do powiedzenia to odstawiały narty na lata.... 

A jak przywołujesz swój temat tarzańsko historyczny to wspomniana wyżej Janka (co się dobrze zapowiadała - nie uważasz, że jakby napisać opowiadanie "O Jance co się dobrze zapowiadała" to tytuł byłby taki w stylu "Na skalnym podhalu"?) ma imię po siostrze swojej prababki (jak to nazwać? Praciotka?) która grała główną rolę w filmie przywołanym przez Ciebie w wątku Pięcistawy: 

zresztą będąc zawodniczką narciarską....

Może się geny jeszcze odezwą....

U mnie się odezwały. Ostatnio odkryłem pewną rzadką mutację genetyczną u siebie, która sporo tłumaczy co do historii rodu. Wracając do cytowanych utworów aut. Kazimierza ... Tetmajera, to przypomniałeś mi, że mam chyba w domu

875671-352x500.jpg

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4955923/na-skalnym-podhalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, KubaR napisał:

Napisałem na Małym Luboniu. Jest takie osiedle w Naprawie: Mały Łuboń, faktycznie jest na jego zboczach, dośc wysoko (moja chałupa jest na 700m npm). Jak wiesz gdzie był bar "Luboń" nad starą zakopianką to to osiedle jest powyżej.

Dobrze pamiętam ten bar. Często zatrzymywaliśmy sie w nim wracając autobusem z wycieczki. W sam raz w połowie drogi między Zakopanem i Krakowem. Dużo sie tam teraz zmieniło.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco ukłon w stronę wątku @Tadeo - konkurs był ale nie pamiętam czy zwycięzca nagrodę odebrał??. 129 stron to tak mi się wydaje że większość użytkowników wie czym jest impuls skrętny i mało tego jest w stanie w kontekście dyskusji z @a_senior odróżnić pojęcie "uruchomienie skrętu" - "impuls skrętny". @Tadeonapisał "zamknięcie wektorów" ja mówię "strzał z nadgarstka". Na tym etapie dyskusji pochylę się nad @a_senior - oporowe wbicie kijka jest schematem ruchowym który pośrednio "uruchamia skręt"...pośrednio albowiem pojawia się po "inicjacji" i ma za zadanie wymusić/przyśpieszyć zmianę kierunku. Kiedy ten element stosujemy - z pewnością w trakcie krótkich dynamicznych skrętów, z pewnością na trasach o dużym nachyleniu a także w konkursie na pierdylion skrętów.

https://www.facebook.com/reel/408906851828859

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

 @a_senior - oporowe wbicie kijka jest schematem ruchowym który pośrednio "uruchamia skręt"...pośrednio albowiem pojawia się po "inicjacji" i ma za zadanie wymusić/przyśpieszyć zmianę kierunku.

Chodzi Ci o rozróżnienie "inicjacji skrętu" i "uruchomienia skrętu"? Co byś nie napisał, to rozróżnienie między tymi pojęciami jest dość słabe by nie powiedzieć, że to są pojęcia zamienne. Podobnie było we francuskich filmikach, które tłumaczyłem. Tam też te pojecia często używane są zamiennie. Zresztą jak zwał tak zwał. Ważne by opisać co mamy na myśli, a jak to nazwiemy to inna sprawa. A kijków używam jak najbardziej, całkiem mocno, zwłaszcza w krótkim skręcie. 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, a_senior napisał:

Chodzi Ci o rozróżnienie "inicjacji skrętu" i "uruchomienia skrętu"? Co byś nie napisał, to rozróżnienie między tymi pojęciami jest dość słabe by nie powiedzieć, że to są pojęcia zamienne. Podobnie było we francuskich filmikach, które tłumaczyłem. Tam też te pojecia często używane są zamiennie. Zresztą jak zwał tak zwał. Ważne by opisać co mamy na myśli, a jak to nazwiemy to inna sprawa. A kijków używam jak najbardziej, całkiem mocno, zwłaszcza w krótkim skręcie. 🙂

Nie zamierzam powielać dyskusji....dla mnie temat jest wyczerpany, zrozumiany i na trasie przerobiony. Jak chcesz się teoretycznie doktoryzować to bardzo proszę...

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo słów i opisywania teorii .. dziecki mnie dziś zmusiły, więc zwiedziliśmy coś opisanego jako max 75% - ponoć hit rejonu. Nuda - tak stwierdzili. Fakt, nie było przesadnie twardo, ale jak na poziom pomocnika i demonstratora polecieli krótkim i nieco dłuższym ciętym z ładną anycypacją i wrzuceniem w linię stoku. Fajnie pilnowali braku przesadnej kontrrotacji no i ... musieli na mnie chwilkę poczekać 🙂 ... 

Gdyby ktoś ich zapytał o te wszystkie mądre słowa to by nie wiedzieli co powiedzieć. Gdyby ktoś chciał za nimi pojechać to nieźle by się zasapał ... 

M.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marxx74x napisał:

Dużo słów i opisywania teorii .. dziecki mnie dziś zmusiły, więc zwiedziliśmy coś opisanego jako max 75% - ponoć hit rejonu. Nuda - tak stwierdzili. Fakt, nie było przesadnie twardo, ale jak na poziom pomocnika i demonstratora polecieli krótkim i nieco dłuższym ciętym z ładną anycypacją i wrzuceniem w linię stoku. Fajnie pilnowali braku przesadnej kontrrotacji no i ... musieli na mnie chwilkę poczekać 🙂 ... 

Gdyby ktoś ich zapytał o te wszystkie mądre słowa to by nie wiedzieli co powiedzieć. Gdyby ktoś chciał za nimi pojechać to nieźle by się zasapał ... 

M.

młodzi gniewni, a starzy wkurwieni... ps a gdzie jeździcie? link bez związku więc nie klilkajcie

https://alpinemag.com/movie-jeremie-heitz-la-liste-everything-or-nothing/

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marxx74x napisał:

Dużo słów i opisywania teorii .. dziecki mnie dziś zmusiły, więc zwiedziliśmy coś opisanego jako max 75% - ponoć hit rejonu. Nuda - tak stwierdzili. Fakt, nie było przesadnie twardo, ale jak na poziom pomocnika i demonstratora polecieli krótkim i nieco dłuższym ciętym z ładną anycypacją i wrzuceniem w linię stoku. Fajnie pilnowali braku przesadnej kontrrotacji no i ... musieli na mnie chwilkę poczekać 🙂 ... 

Gdyby ktoś ich zapytał o te wszystkie mądre słowa to by nie wiedzieli co powiedzieć. Gdyby ktoś chciał za nimi pojechać to nieźle by się zasapał ... 

M.

Cześć

Im więcej kontrrotacji i antycypacji w wypowiedziach, im więcej słownej teoretycznej rzeźby - tym jazda na gorszym poziomie. To standard, przecież wiesz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...