Skocz do zawartości

Grapa - Litwinka


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

No i czas najwyższy bo góra fajna a dojazd ludzi odstrasza. Druga kwestia to muszą się nauczyć że nie można stoku "trochę przygotować", bo odstraszają ludzi. Ja jeździłem na Litwince jeszcze w czasach kiedy tam był orczyk i to jest moim zdaniem najlepsza góra w okolicy.

To chyba nie jeżdziłeś choćby w Jurgowie bo tam górka 100% lepsza Litwinka po 2-3 godzinach jest do znudzenia nie ma co tam, robić niby są dwie trasy pod krzesłem ale tak jak pisałem fajny stok ale ile można jeżdzić swoim śladem Co do przygotowania to minus na wejściu taki że jak się skończył tamten sezon wszyscy pościągali kanapy lub je zbili na dole i zafoliowali a jak byłem niedawno na Litwince to wszystkie dyndały jak podczas sezonu i nie wyglądały za dobrze Góra tak ma swój urok i ludzi zero nawet w sezonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To chyba nie jeżdziłeś choćby w Jurgowie bo tam górka 100% lepsza Litwinka po 2-3 godzinach jest do znudzenia nie ma co tam, robić niby są dwie trasy pod krzesłem ale tak jak pisałem fajny stok ale ile można jeżdzić swoim śladem

Wiem, wiem Jurgów jest święty ;).

Użytkownik Gąska edytował ten post 08 grudzień 2012 - 15:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jeżdziłeś choćby w Jurgowie bo tam górka 100% lepsza Litwinka po 2-3 godzinach jest do znudzenia nie ma co tam, robić niby są dwie trasy pod krzesłem ale tak jak pisałem fajny stok ale ile można jeżdzić swoim śladem

Nie jezdziłem na Litwince ale jesli dla ciebie Jurgów to takie achy to tam chyba jest koniec świata. W Jurgowie ile tych niby tras jest, te przy krześle zawsze zlodowaciałe, czarnej to jeszcze nigdy nie trafiłem aby pojechac a ludzi coraz wiecej. Jeszcze teraz nowa kolejka... Wole nadrobic 15km i jechac dalej do Bachledowej - duzo lepszy ośrodek za te same pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu 1 marca pojechałem w okolice Zakopanego. W Białce w piątek dało się jeździć do 11-stej - potem muldy i tłum - przemieściłem się do Jurgowa - a tam - jeszcze gorzej - większe muldy , kolejki mniejsze, ale na stoku mrowisko. Zrezygnowany i załamany zawitałem do Litwinki - a tam - 10 osób na stoku, równiutko i szybka wyprzęgana kanapa. Fakt, że trasa jest tylko jedna (ale i tak dłuższa niż każda inna w Jurgowie) , o stałym nachyleniu , równa pusta i jeszcze szybka wyprzęgana kanapa - można się podszkolic popracować nad techniką - tego mi było trzeba Oczywiście co kto lubi - jak się dobrze jeździ, to muldy i tłum pewnie nie przeszkadzają - jest tylko ciekawiej, ja niestety nie jestem na tym etapie :( pozdr emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem tuż przed świętami na chwilkę i powiem, że jeździło się jak za dawnych dobrych czasów ;). Równo, zero kolejek, zero ludzi; tylko polecać :). A i nawet na górny parking wjechałem bez problemów - no może z małą nieśmiałością /co by było jakby ktoś tą drogą zjeżdżał w dół :D/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, przeczesałem forum i google i nie znalazłem odpowiedzi na jedno konkretne pytanie ... Podpowiedzcie prosze - jaki jest poziom trudności Litwinki ? czy osoby początkujące mają tam czego szukać ? chcę wybrać się z dzieciakami które dopiero się uczą. Ktoś może ma porównanie z istebną - Złotym Groniem ?

Jest to stok porównywalny z Kotelnicą Białczańską, krótszy o to niepotrzebne wypłaszczenie które jest na Kotelnicy. Dzieci jak najbardziej tak. Bardzo fajna grupa młodych instruktorów, zdecydowanie mniej ludzi na stoku, szybka kanapa. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak z darmowymi busami z Białki? Czytam, że jeżdżą. Ale czy zgodnie z rozkładem, czy mają duże poślizgi. Są miejsca po całej trasie, czy raczej na pierwszym przystanku wsiada komplet? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wyjątki się zdarzają no ale jak z reguły to wygląda? Szykuje się wyjazd firmowy integracyjny i zamiast od przyjazdu do wyjazdu spożywać napoje integrujące wolałbym wyskoczyć na stok. Litwinkę cenię wyżej niż Kotelnicę z racji obłożenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak z darmowymi busami z Białki? Czytam, że jeżdżą. Ale czy zgodnie z rozkładem, czy mają duże poślizgi. Są miejsca po całej trasie, czy raczej na pierwszym przystanku wsiada komplet? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wyjątki się zdarzają no ale jak z reguły to wygląda? Szykuje się wyjazd firmowy integracyjny i zamiast od przyjazdu do wyjazdu spożywać napoje integrujące wolałbym wyskoczyć na stok. Litwinkę cenię wyżej niż Kotelnicę z racji obłożenia.

Ski busy jeżdżą zgodnie z rozkładem, czasem nawet wcześniej przyjeżdżają, więc warto pojawić się przed czasem niż na styk. w sumie zależy od warunków na drodze. Ja co prawda jeździłem przed feriami ale wsiadająć na przed ostatnim przystanku miejsce się znalazło. Mówili, że jak by dla kogoś miejsca zabrakło to podjadą jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski busy jeżdżą zgodnie z rozkładem, czasem nawet wcześniej przyjeżdżają, więc warto pojawić się przed czasem niż na styk. w sumie zależy od warunków na drodze. Ja co prawda jeździłem przed feriami ale wsiadająć na przed ostatnim przystanku miejsce się znalazło. Mówili, że jak by dla kogoś miejsca zabrakło to podjadą jeszcze raz.

a z buta (trekking) ile minut to jest - gdzieś tam spod kościoła od głównej? Czy ktoś może napisać o warunkach/ kolejkach w tygodniu teraz przy feriach? Z góry dziękuje. www.litwinka-grapa.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby o jakieś aktualne warunki, jutro sie wybieram i niewiem czy jest sens od 12 sie tam pchać, czy będzie dużo ludzi? Jak porównujecie Litwinka - Kotelnica? Jak patrze na kamery na kotelnicy to jak mrowisko.... jest tak źle czy tylko się wydaje;p ? Dzieki!

w tygodniu podobno można tam pojeździć " na okrągło " - warunki bdb! (bezpośrednie info) Z Białki T. jeżdżą tam bezpłatne ski-busy w/g rozkładu na www.litwinka-grapa.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tygodniu podobno można tam pojeździć " na okrągło " - warunki bdb! (bezpośrednie info) Z Białki T. jeżdżą tam bezpłatne ski-busy w/g rozkładu na www.litwinka-grapa.pl

jeżdżą tam nawet z ON Kotelnica www.bialkatatrzanska.pl a warunki były wczoraj przednie -w/g rozmów i obserwacji z Bani - jazda "na okrągło"!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić jakieś noclegi ?? konkretnie na jeden dzień z pt na sobotę.

Mam do polecenia ale od sob.-sob.....teraz ferie i będzie tobie trudno ale musisz próbować. Najlepiej to wybierz się tam na weekend za 150zł z Jastrzębiami ,jadą chyba na 1-3.03. - będzie to twój strzał w dziesiątkę!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już, w miarę dobra kwota jak na jeden dzień. dzięki wielkie. Wiem, że są ferie i jeszcze będzie to piątek sobota, ale jak wygląda z tłokiem na stoku?

tłoczności nie było (#234). Może ktoś jeszcze coś doda albo przetel. do ośrodka - do szefa jak jest obecnie z piątku na sob.?! A z tymi kwaterami to miałeś szczęście i wyrozumiałych ludzi bo ja bym nie wynajmował na 1 dzień;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...