Skocz do zawartości

Grapa - Litwinka


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Największym mankamentem tej stacji jest chyba dojazd do niej. Do większości stacji w okolicy dojazd jest w okolice dolnej stacji. Z tego co piszą na stronie oficjalny dojazd jest do górnej stacji co oznacza dosyć ostre podjazdy po wąskich stromych drogach... Strasznie jestem ciekaw co się tam będzie działo przy dużym ruchu... aż chyba podjadę sprawdzić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , litwinka wyglada i jest calkiem spoko lecz obawiam sie ze ludzie nie zrezygnuja z bialki bo tam jest plasko a to lubia pocztkujacy a takich niestety wiele a obawiam sie ze litwinka padnie z powodu braku ludzi;[[[

Z innego Twojego postu wynika że jesteś trochę doświadczonym narciarzem a piszesz nie poważne rzeczy:D żaden stok w tamtym rejonie nie padnie,a już na pewno nie jakiś ciekawszy dodatkowo z nowym krzesłem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , litwinka wyglada i jest calkiem spoko lecz obawiam sie ze ludzie nie zrezygnuja z bialki bo tam jest plasko a to lubia pocztkujacy a takich niestety wiele a obawiam sie ze litwinka padnie z powodu braku ludzi;[[[

Litwinka to nie konkurencja dla Białki - przede wszystkim ze względu na ilość tras i wyciągów. Nie wiem też w ogóle o co Ci chodzi z tym "płasko" - przecież jeden wyciąg na Białce jest całkiem stromy (stromszy niż Litwinka). Litwinka to konkurent dla okolicznych stacji - Jurgów, Czarna Góra, czy dalej Rusiński i Małe Ciche. I tu mają niewątpliwie pole do popisu i pewne atuty, których te wymienione stacje nie posiadają. Nie sądzę też żeby na Podhalu mogło wystąpić coś takiego jak brak chętnych. Natomiast dojazd tam jest problemem i to może wielu odstraszyć. Zobaczymy jeszcze jakie będą mieli ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować jakie atuty ma Litwinka, których brakuje okolicznym stacjom? Litwinka to właściwie jedna trasa np. w Jurgowie (w zależności jak na to patrzeć) są przynajmniej 3 trasy o różnym nachyleniu, które można łączyć w różne warianty swobodnie przejeżdżając z jednej trasy na drugą. Litwinka mogła by być konkurencją również dla Białki ale warunkiem tego jest możliwość dojazdu bezpośrednio od strony Białki. Jak na razie takiego dojazdu nie ma i wątpie żeby w najbliższym czasie udało się go zorganizować.

Użytkownik luceks edytował ten post 27 grudzień 2010 - 12:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litwinka podobnie jak Jurgów biją na głowę Białkę dla lepiej jeżdżących. Białka to będzie wiecznie królowa deskarzy i początkujących których satysfakcjonuje płaski stok. Dla lepiej jeżdżących przetłoczenie tras jest wystarczająco zniechęcające (3 krzesła na 1 płaską trasę). Na litwince będzie o tyle ciekawiej że krzesło jest 1 a trasa szeroka. Podobnie w Jurgowie trasy są 3 a krzesło 1 i do tego orczyk więc ruch się rozkłada. Już sama Czarna Góra (koziniec) dla początkujących jest lepsza - bo bezpieczniejsza podobnie jak Rusin-Ski, no ale jednak jak to fajnie jest się pochwalić w pracy że się było w Białce na nartach.... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować jakie atuty ma Litwinka, których brakuje okolicznym stacjom?

W stosunku do Jurgowa: długość i szerokość trasy i wyprzęgany wyciąg. W stosunku do Czarnej Góry (Koziniec): długość, szerokość i wyprzęgany wyciąg. W stosunku do Rusińskiego: długość i wyprzęgany wyciąg. W stosunku do Małego Cichego: równe nachylenie, wyprzęgany wyciąg i zapewne mniejsza ilość odwiedzających. Oczywiście wymienione miejsca mają plusy w stosunku do Litwnki ale mowa była tylko o przewagach tej stacji nad resztą. Nie wiem jeszcze ale wydaje mi się (dopiero mam zamiar sprawdzić :)), że to będzie prawdopodobnie zajebisty stok na deskę - w miarę duże i równe nachylenie i wyprzęgany wyciąg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli główną zaletą Litwinki jest długość trasy i wyprzęgane krzesło. Co do szerokości to można by polemizować np. z Jurgowem, który też ma stosunkowo szerokie trasy. Na pewno na Litwince będzie więcej możliwości do jazdy poza trasą i wtedy "szerokość" trasy znacznie się zwiększy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne otwarcie przełożone jednak na inny termin:mad: Oficjalnie z powodu kolizji terminów z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ale to chyba nie jest jedyny powód.

Po co Ci oficjalne otwarcie. Jesteś miłośnikiem pomp czy gratisowych jazd? Przecież stacja chodzi. Jak masz ochotę to możesz pojeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Bylem na Litwince 6 02 Krzesło OK trasa OK ale DOJAZD to istna tragedia Na górna stacje dojechałem tylko i wyłącznie iż była odwilż i droga była czarna ale na dolna stacje to jak bym uczestniczył w jakimś Dakarze , auto cale w błocie ( błota i wody było pod dostatkiem - odwilż ) ciężko się minąć nie wspomnę o dziurach i innych zagadkach Podejrzewam ze w warunkach zimowych wygląda to inaczej znaczy się lepiej nie ma dziur i błota Jeśli właściciele stoku nie zrobią z dojazdem porządku to naprawdę stracą klientów bo na stoku słychać było rozmowy iż ludzie tu są pierwszy i ostatni raz - z powodu dojazdu:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dojazd jest utrudniony, ale za to mogłem sobie pojeździć, bo było pusto. Gdzie indziej np.: stoki Kozieniec-ski (Czarna Góra), Jurgów, Rusinski-ski o Kotelnicy nawet nie wspomnę były zapchane?. Ogólnie doznałem szoku byłem w okresie 4-12.02 Jeździłem w godzinach 9-13,16 bo później było ciężko ( odwilż) Widać ze z roku na rok jest coraz więcej chętnych do uprawiania tego sportu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...