Jump to content

dudezm

Members
 • Posts

  89
 • Joined

 • Last visited

dudezm's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. No prawie Alpy tu mamy. Cenowo.   http://tumlinsportski.pl/pl/cennik/   ciekawe czy się wyłamali, czy jeszcze nie zrobili aktualizacji na stronie...
 2. Może uda mi się przerwać tę pasjonującą dyskusję Worta i  Harpi i powrócić do głównego tematu.   Króciutkie ujęcie z warsztatów na Czarnym Groniu: https://youtu.be/AIxn_LU6qzM   P.S. I jak tu nie mieć pokory dla tyczek? 
 3. Nie, nie. To chyba nie była "brzozówka". Ona w charakterystyczny sposób wpływa na metale, więc i krawędzie nart powinny nosić ślady trotylu. MIG, Śpiochu, Bubol - jak wasze krawędzie? Bo moje całe. Ale zaraz, zaraz - odnotowałem spory ubytek w ślizgu... Może to był odłamek?   Dodam jeszcze jedno: MGŁA była...
 4. Ja też wszystkim dziękuję za super 3 dni na nartach.   niecierpliwie czekam na przyszłoroczną edycję.   Długo myślałem, czy się chwalić swoimi wyczynami na gigancie ale w końcu "a co mi tam"... niech będzie jakieś wideo ze spotkania.   Oceńcie zatem technikę:   https://youtu.be/AIxn_LU6qzM     Dodam tylko, że pierwszy raz w życiu widziałem tyczki z bliska. Nie był to też mój najlepszy przejazd ale akurat ten mam na filmie. 
 5. Tak się martwicie nartami, a ja oglądając zdjęcie wstawione przez bakkz'a zastanawiam się czy jedna tubka altacetu wystarczy, czy brać może dwie? 
 6. I ja potwierdzam obecność od czwartku wieczorem do soboty (2 nocki). Niestety noclegu nie mam zaklepanego, więc jak gdzieś będzie jedno wolne miejsce to chętnie dołączę.
 7. a ) Ani jednego - nie po to ćwiczysz by się obżerać! b ) Jedz ile tylko chcesz - i tak je szybko spalisz!   Wybór należy do Ciebie...
 8. dudezm

  Waga narciarza

  A ja tam słodkie lubię. Celebruję TC. Mam już dwucyfrówkę na liczniku i nie zamierzam na tym poprzestać. (Wieczorem przyłożę się do treningu). A ku przestrodze miłośnikom diet O.T.T.O. :  
 9. dudezm

  Waga narciarza

  Wiem, wiem. Napisałem to trochę żartem. A ciągnąc dalej - gdzieś, kiedyś czytałem, że kibicując przed TV i "wczuwając" się w mecz/zawody można spalić tyle samo tłuszczyku co podczas normalnych ćwiczeń.    I tu przypomniał mi się program emitowany dawno, dawno temu, kiedy byłem jeszcze małym chłopcem, bodajże w TVP 1. Program przybliżał uroki i tajniki narciarstwa, a jego punktem kulminacyjnym była symulacja zjazdu po trasie PŚ. Widok "oczami zawodnika". Telewidzowie mieli ustawić się przed ekranem w pozycji zjazdowej i naśladować wychylenia, pracę góra-dół zawodnika. Miałem wtedy z 7, może 8 lat, nie miałem nart ale pamiętam, że spalałem całe mnóstwo kalorii zaiwaniając  po pięknych alpejskich trasach.
 10. dudezm

  Waga narciarza

  Biegać z pulsometrem - tak. Ale na nartach to jak? Mam robić wymachy ramion na orczyku, żeby mi tętno nie spadło? No można jeszcze pogadać o polityce z kimś na kanapie. Jak się trafi zwolennik przeciwnej partii, to trzeba będzie z kolei tętno obniżać... 
 11.   Wytłumaczenie b. proste. Tak nas matka natura ukształtowała. Każdy lubi pokazać, że jest lepszy, szybszy od innych. Współzawodnictwo. A co do umiejętności: 1. Pierwsze dni na nartach - strach i panika, nigdy się nie nauczę. 2. Kilkudniowe oswojenie ze śniegiem i już OK. Narty są super, JA jestem  SUPER, bo już umiem jeździć ( nie przewracam się na orczyku, zjadę bez wywrotki całą trasę niebieską o dł 1km). 3. Następne kilka dni, może już w kolejnym sezonie i jestem królem stoku, jeżdżę na krawędziach (tak mi się wydaje), należę do tej grupy najładniej jeżdżących na stoku - tak mówi rodzina/znajomi. I takie mam o sobie mniemanie. A przecież król nie może jeździć wolno i ostrożnie (bezpiecznie).  4. Niestety większość do tego punktu nie dociera. A tu właśnie zaczyna się narciarstwo. Szukamy informacji, jak poprawić swą jazdę. Trafiamy na jakieś forum, do instruktorów i dowiadujemy się, że jesteśmy ciency jak d... węża i dłuuuga droga przed nami. Ciężko to przełknąć niektórym. Większości wystarczy to, co osiągnęli do tej pory. Stąd też częste wpisy np. w dziale Dobór sprzętu: "jeżdżę drugi sezon, umiejętności w skali forum 6-7, jakie slalomki kupić, bo lubię krótkie podkręcone skręty?".     Edit: w między czasie wort napisał to co ja, tylko prosto z mostu i dobitnie.
 12. Mnie po "uświadomieniu" zaczęły boleć. Siła psychiki.
 13. Zgadza się, jednak dążymy do tego, by tą asymetryczność jazdy zmniejszać. W przypadku tego ostatniego filmu różnica między prawym i lewym skrętem jest na tyle duża, że od razu przykuła moją uwagę. Coś mi się kojarzy, że wcześniej w Twoim wątku już było o tej ręce.    Edit: Przejrzałem wątek, ta ręka tojednak nie tu. 
×
×
 • Create New...