Skocz do zawartości

Potoczek - Wielka Sowa


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

I mamy kolejny przetarg!!! Ciekawe czy to tylko nartostrada czy wyciag (lub jego pozostalosci) tez...

To jest chyba bez znaczenia, bo pozostało tam niewiele... Można zatem założyć, że inwestor realnie bierze nartostradę z ewentualną możliwością wycinki. Ale jest jeden szczegół. Przetarg jest na 8 lat. Jeśli inwestor chciałby tam postawić kanapę, koszt zamortyzuje się po 7 latach... Nie widzę tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam potrzeba inwestora, który wystartuje z poziomu 50 mln. Minimum dwudziestoletni okres dzierżawy z możliwością przedłużenia i wolna ręka przy "modelowaniu" tras narciarskich. W innym wypadku, szkoda nawet prądu... Pozdrawiam, radcom

Tylko, że nikt nie zainwestuje złamanego grosza na 8 lat... Przez 8 lat to sobie można dzierżawić jakąś istniejącą infrastrukturę i ewentualnie modernizować. Tam już zostały jedynie dwie szopki i kilka latarni. Ja nawet domyślam się jak to się skończy. Jedynym ratunkiem jest działanie Gminy i pozyskanie funduszy zewnętrznych (które nb. w regionie są słabo wykorzystywane- to jest szansa). P.S. Przeglądam dokumenty umowa jest na 10 lat. Czy to coś zmienia?

Użytkownik HenrykFord edytował ten post 15 grudzień 2012 - 15:58 PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Chciałem dzisiaj podjechać od strony Bacówki, ale dałem sobie spokój (nie chciało mi się zakładać łańcuchów :) ) Wracając minąłem się z ciągnikiem, który zaczynał odśnieżać dojazd do schroniska. Podjechałem na Przełęcz Walimską i poszedłem na mały spacerek. Na szczycie wyciąg stoi i niszczeje, chociaż o dziwo liny i reszta żelastwa na miejscu. Brak pewnie tylko kabli ;) Śniegu na Sowie pod dostatkiem, piękny mrozik, warunki do jazdy idealne :( Przejeżdżając przez Rozciszów obserwowałem miejscowe pensjonaty. Wszędzie pustki i informacje o wolnych i tanich noclegach. Przecież to musi być dramat dla miejscowej społeczności. Dwa pobliskie wyciągi nieczynne. Mówię o Potoczku i Tadeuszu. Na Tadka chciałem dzisiaj dojść spacerkiem i pstryknąć parę fotek tego co po nim zostało, ale niestety nie miałem gdzie postawić auta. Droga do Tadeusza kompletnie niedrożna przez pługi zasypujące zjazd. Podchodząc na Sowę od strony Przełęczy Walimskiej, będąc już niedaleko szczytu po prawej stronie widziałem jeżdżących ludzi. Na stoku był widoczny przekaźnik, więc zakładam, że to wyciągi Rymarza, ale mogę się mylić. POZDRAWIAM 6644974_przelecz-walimska.jpg

Załączone miniatury

  • IMG_4713.jpg
  • IMG_4715.jpg
  • IMG_4712.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Mnie tylko dziwi, że właściciele pensjnatów z okolic Pieszyc, nie podejmuja wspólnych inicjatyw na rzecz przywrócenia wyciągów na Sowie. Czy to Tadeusza, czy samej Sowy. Przecież to leży w interesie tych osób. Ale niestety u nas każdy czeka na gotowe i godzi się na marazm. Zresztą większość Sudeckich ośrodków poza chyba Zieleńcem może uczyć się od Białki, Wisły, Krynicy na czym polega interes zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Informacje po sieci już krążą od kilku tygodni, ale kazano być cicho ...

Teraz jednak wszystkie portale sudeckie już nadają głośno, więc nie ma co ukrywać.

 

17 lipca odbył się ogłoszony przez Nadleśnictwo Świdnica przetarg na dzierżawę gruntów stanowiących trasę wyciągu na Wielkiej Sowie. Odbył się skutecznie, a co za tym idzie pojawiła się szansa dla „Wielkiej Sowy”. Przetarg określa dzierżawę gruntów na okres 25 lat. Również dzięki temu inwestor, którym jest Development Elsoria Polska II ma duże plany związane z tym terenem. Jest szansa, że powstanie najdłuższy wyciąg w okolicy. Trasa dzięki uchwalonemu przez Radę Miejską w Pieszycach planowi zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Potoczek-Kuźnica będzie mogła zostać poszerzona, co umożliwia inwestorowi realizację planów.

 

Być może powstały wyciąg będzie kanapowy lub gondolowy i czynny w ciągu całego roku. Więcej informacji będzie można uzyskać w dniu podpisania umowy.

 

info o przetargu

http://www.swidnica....wy#.U8jR2fl_tu4

 

do przetargu zglosiła się jedna firma Development Elsoria Polska II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam optymizmu i radości.

1084 ośrodek typu jeden wyciąg jedna trasa.

Bez sensu...

Tadek

 

Tadeuszu - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Od mojego domu to 73 km i całkiem dogodny dojazd. Sama "stacja" ma przewyższenie 300 m, stok to pewnie z 1500 m czyli bardzo przyzwoicie - najbliższy porównywalny to Czarna Góra (120 km). Na górze są trasy biegowe (choć nie wiem czy ktoś zakłada ślad) więc to dodatkowy plus. Myślę, że wielu Wrocławian (a już nie mówię o mieszkańcach Świdnicy, Bielawy, Dzierżoniowa) może wybrać to miejsce. A gdyby jeszcze pomyśleć o oświetleniu to mogłoby być sporo chętnych po południu. Stok jest północny i zalesiony więc śnieg powinien się utrzymywać. Z wodą w przeciwieństwie do CZG nie powinno być kłopotów. Trzymam kciuki za powodzenie i chętnie tam zajrzę.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek, nie neguję potrzeby istnienia i takich miejsc. Tylko diabli mnie biorą, że powstają i rozwijają się tylko tego typu ośrodki.

Że Cz G to jest CZ G, a nie maleńka część dużego ośrodka Śnieżnik - CZ G - Żmijowiec-Biała Woda.

Że Szczyrk przez kilkadziesiąt lat się nie rozwijał, i że nawet po kupieniu go przez TMR diabli wiedzą co z nim będzie, tak koszmarnie porąbane są tam prawa własności i drobne interesiki sprzeczne z interesem miejscowości (i narciarzy).

Że Pilsko przez kilkadziesiąt lat się nie rozwijało, i nawet jak je kupił w miarę bogaty inwestor, to okazał się głupem działającym bez wszystkich pieczątek, który po 2 idiotycznych działaniach z których się musiał wycofać i postawieniu 1 krótkiego krzesełka stracił całą ochotę na dalsze inwestycje.

Że ...........  itd itp.

Ech! Szkoda gadać!

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicy Nowej Rudy też powstaje wyciąg, krótki bo krótki ale do zabawy ponoć całkiem fajny i blisko, za inwestycją stoi Pan który posiada również wyciąg w Rzeczce, póki co nie mogę znaleźć informacji na ten temat ale prace zostały już rozpoczęte jakiś czas temu i podobno zbiornik do sztucznego naśnieżania już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...