Skocz do zawartości

Czarna Góra


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Hej byłem dzisiaj na Czarnej Górze, dojechałem rano przed 9 trmoetr w aucie wskazywał 5C i była lekka mżawka, myśle warun niezbyt ciekawy ale jak sie przyjachało no to trzeba jezdzic. Zakupiłem karnet na 4godzinki i podązylem do talerzyka który mnie dowiózł do trasy C fis. Po mimo plusowej temperatury trasa wyratrakowana. Wjechalem krzeslem do góry i widze sztrukisik  :) Pierwsze trzy zjazdy pare osób na stoku , mozna bylo szalec do woli, wyciąg hulał prawie pusty. Po godzinie ludzi zaczelo przybywac ale dało sie jezdzic z fajną predkoścą. Okolo 12 temperatura i coraz wiecej ludzi sprawiło ze jazda juz nie byla tak przyjemna jak z samego rana.

Wiec zakonczyłem pierwsze śmiganie w tym sezonie.

 

Minusem, wycąg który wydawalo mi sie ze jedzie powoli. (podobno , jesli sie myle  to niech mnie ktos poprawi , przy wolniejszej jezdzie wyciagu zuzywa sie mniej pradu)

 

Plusem nowe armatki które  pozwolił w miare dobrze przygotowc trase i knajpka z kominkiem w środku  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada jest w południe - przeczytaj w jakich godzinach, raczej Cię nie dotyczy.

 

Lepszy objazd jest przez Strzelin Ząbkowice Złoty Stok Lądek albo Strzelin Paczków Javornik Lądek.
Też zakrętów nie brakuje.

Tom,

 

skądkolwiek z południa nie wracam, to jeśli mam czas, a żonie nie zbiera się na wymioty (np. maluje paznokcie), to przecinam Góry Sowie. Ale trasa którą podałeś też jest świetna :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Pojechaliśmy jednak dziś i było ok, po wczorajszych ulewach warunki całkiem dostateczne. Było śnieżone C i D do ok 10.30, potem zaczął padać drobny śnieg z nieba i się ociepliło.

 

Silny wiatr utrudniał działanie (naśnieżanie też chyba poszło w niebo), więc lepiej jutro się porządnie ubrać, ja w softkurtce marzłem.

 

Trochę ciasno, ponieważ - co to się porobiło - Czesi (klub chyba z Brna) trenowali slalom przy F1 i krótkiego giganta na Cfis. Trasy selektywne, trzeba sobie tor jazdy uważnie wybierać, albo nie martwić się o narty.. Mi się podobało, Myszce nie, co zrobić.. Ciężka ta zima ogólnie wygląda narciarsksko na teraz, w Alpach też narzekają, o CZ nie wspominając.

 

ja bym pojechał jutro też, ciężko o coś lepszego w okolicy..

 

pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC03695.JPG
  • DSC03698.JPG
  • DSC03700.JPG
  • DSC03705.JPG
  • DSC03707.JPG
  • DSC03711.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać. Ja też byłem dzisiaj i jestem pozytywnie zaskoczony. Warunki jak na obecną chwilę są naprawdę niezłe, szczególnie na c-fis. Trasy niżej bardzo szybko się niszczyły, ale pogoda jest jak widać.
Sama Czarna Góra rozwinęła się od mojej ostatniej wizyty całkiem ładnie. Widzę, że to idzie w dobrym kierunku. Nawet obsługa na początku wycierała orczyk. Późnej im się znudziło, ale nie od razu Twierdzę Kłodzką zbudowano.
Zwiedziłem karczmę przy kolei KL, całkiem sympatyczna, gustowne(albo kierowane) rzeźby, duża i ciepła. Jedzenie takie sobie, ale może to przez poniedziałek. Toalety czyste i pachnące(szok). Później wrzucę jakieś dowody.
Pozdrawiam

2014-12-22 11.09.02.jpg 2014-12-22 13.43.50.jpg 2014-12-22 12.45.26.jpg 2014-12-22 11.35.21.jpg 2014-12-22 11.48.21.jpg 2014-12-22 10.10.58.jpg

 

Po kolei:

typowy gość karczmy,

trasa B spod orczyka P3,

dół C-Fis,

taśma dla poczatkujacych przy orczyku P3 (dla mnie nowość, montuja druga taka na przy KLF),

góra C-Fis,

środek C-Fis...

 

Trasy dla poczatkujacych w większości były już całkiem nieźle naśnieżone, i o ile to nie zginie, to pewnie na sylwestra też je puszcza, na poważniejsze jeszcze przyjdzie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie byłem, ale nie masz się czego obawiać. Przy zdecydowanie większych opadach nie ma tam problemu z dojazdem i jest on z reguły bardzo dobrze przygotowany (droga od Stronia Śl.).

 

Przy okazji jutro otwierają trasę "B", a wieczorem jazda na oświetlonych trasach od 22.00 do 1.00 jest darmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos cos dzisiaj na nocnej jezdzi? :)

 

Ostatnie trzy dni byłem i jeździłem jak leci, rano - wieczór. Był spory opad, plus dośnieżone, plus to co pozostało z początku grudnia.

 

Jest dobrze, byłoby bardzo dobrze, gdyby popracować nad trasą B, są miejscami kamienie i bryły lodu. Mi to nie przeszkadzało, ale uprzedzam. D była wczoraj sypana cały dzień. Ludzi sporo, jednak warto, jest wesoło. Dziś lekka odwilż, ale jak w nocy zmrozi, będzie idealnie związany materiał.

 

Jak się tylko uda, to jadę w sobotę ponownie.

 

pozdrowienia :)

Załączone miniatury

  • DSC03812.JPG
  • DSC03813.JPG
  • DSC03815.JPG
  • DSC03820.JPG
  • DSC03822.JPG
  • DSC03823.JPG
  • DSC03833.JPG
  • DSC03835.JPG
  • DSC03866.JPG
  • DSC03801.JPG
  • DSC03889.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miała powiedzieć w materiale sponsorowanym. To i tak dobrze, że ma gdzie jeździć. Zieleniec pozbył się ostatnio Szkolnych Związków Sportowych. Stok na, którym odbywały się zawody, teraz obsługuje nowa kanapa.  Ktoś na Czarnej dobrze kombinuje. Sport przyciąga amatorów. Każdy chce jeździć po trasach gdzie trenują najlepsi...

 

Pozdrawiam, radcom


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miała powiedzieć w materiale sponsorowanym. To i tak dobrze, że ma gdzie jeździć. Zieleniec pozbył się ostatnio Szkolnych Związków Sportowych. Stok na, którym odbywały się zawody, teraz obsługuje nowa kanapa.  Ktoś na Czarnej dobrze kombinuje. Sport przyciąga amatorów. Każdy chce jeździć po trasach gdzie trenują najlepsi...

 

Pozdrawiam, radcom

 

Powiedzieć wszystko co dobre o ośrodku przemilczając to co nie dobre.

Więc na temat wyciągów nie odzywać się wcale   :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

nie wybiera się może ktoś z Wrocka jutro? Silnik mi klęknął i nie mam czym dojechać, potrzebne 2 miejsca, możemy jechać bez nart. Mieszkamy na wylocie południowym, nie będzie utrudnień z odbiorem. Szykuje się dobra ekipa w CG.. Z góry dzięki za info pw.

 

pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...