Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jakie wiązania - firmy, rozwiązania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 wbialek

wbialek

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 01.2020
18
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 24 luty 2020 - 23:34

Praktycznie dyskutuje się tylko o nartach i wybór wiązań nie jest tematem - bierze się takie, które fabryka dała, Ale ja kupiłem gołe deski i muszę wybrać wiązania. Ustawiam DIN 6. Nie chcę specjalnych funkcji, tylko poczucie bezpieczeństwa. Wiązanie montowane wprost na śrubki do narty. Skistop 90mm, narty All maountain. Kiedyś to były Tyrolie Diagonal a teraz? W sieci widzę Marker, Tyrolia i Salomon - jakie za i przeciw?

#2 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9914 postów
  • Na forum od: 09.2006
4142
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 25 luty 2020 - 01:03

Praktycznie dyskutuje się tylko o nartach i wybór wiązań nie jest tematem - bierze się takie, które fabryka dała, Ale ja kupiłem gołe deski i muszę wybrać wiązania. Ustawiam DIN 6. Nie chcę specjalnych funkcji, tylko poczucie bezpieczeństwa. Wiązanie montowane wprost na śrubki do narty. Skistop 90mm, narty All maountain. Kiedyś to były Tyrolie Diagonal a teraz? W sieci widzę Marker, Tyrolia i Salomon - jakie za i przeciw?

moze sprecyzujesz pytanie??

Jester to moj wybor zakladajac, ze nie chcesz przesuwania przod/tyl

BTW - ile wazysz ze ustawiasz na 6???

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#3 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Na forum od: 02.2009
1217
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 01:06

Każde teraz są dobre. Myślę, że gdybyś kupił 30-o letnie Markery Rotamaty nie zauważyłbyś różnicy :D

#4 wbialek

wbialek

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
18
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 07:41

Ważę 70kg. Rozumiem, że jak wiązanie jest zapięte to różnic nie widać, ale ciekaw jestem jak z trwałością, czy powtarzalnością wypięcia.

#5 wbialek

wbialek

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
18
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 07:44

P.S. Sprawdziłem w tabelach według wzrostu, wagi, buta, umiejętniści i wieku i od jutra muszę :) przestawić na 5 - kończę 51 lat.
  • sstar podziękował za tę wiadomość

#6 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2256 postów
  • Na forum od: 10.2011
935
  • Gromadka :D

Napisano 25 luty 2020 - 08:35

P.S. Sprawdziłem w tabelach według wzrostu, wagi, buta, umiejętniści i wieku i od jutra muszę :) przestawić na 5 - kończę 51 lat.

Ja tak nie zrobiłbym - jestem troszkę starszy i cięższy,  jeżdżę przeciętnie, ale 5 to czysta prowokacja do wypięcia przy bardziej dynamicznej jeździe.

Moja żona waży nieco mniej od Ciebie, jest też sporo niższa i ma 5 - nigdy przez długie lata nie było z tym kłopotu.

;)   

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#7 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 01.2016
182
  • Umiejętności: 1
  • Poznań

Napisano 25 luty 2020 - 09:50

75kg, od zawsze jezdze z wiazaniem na 6 i ostatnio niestety wyskoczylo. Podnioslem wszedzie na 7, bo mozna sobie zrobic krzywde :P historia smiesznq, bo tylko poczulem lekkie przyhaczenie przodem w malej dziurze. Chwila zachwiania, noga w powietrzu. Odzyskalem rownowage, stawiam narte, a zarylem butem. Okazalo sie, ze jechalem na jednej nodze, a narta zostala pare metrow z tylu. Myk na ryj i szok. Dziwna gleba. Takie sa najgorsze.

#8 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3998 postów
  • Na forum od: 01.2017
1681
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 25 luty 2020 - 09:57

75kg, od zawsze jezdze z wiazaniem na 6 i ostatnio niestety wyskoczylo. Podnioslem wszedzie na 7, bo mozna sobie zrobic krzywde :P historia smiesznq, bo tylko poczulem lekkie przyhaczenie przodem w malej dziurze. Chwila zachwiania, noga w powietrzu. Odzyskalem rownowage, stawiam narte, a zarylem butem. Okazalo sie, ze jechalem na jednej nodze, a narta zostala pare metrow z tylu. Myk na ryj i szok. Dziwna gleba. Takie sa najgorsze.

Tu zdania są podzielone.
Noga czy wiązanie oto jest pytanie?

#9 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
1217
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 11:23

Wiązanie nigdy nie jest dobrze wyregulowane. Trzeba by je regulować co chwila. Inaczej na lód na górze a inaczej na rozmiękłe na dole. I tu pytanie - lepiej za mocno czy lepiej za słabo. Ja wole w dolnych strefach stanów średnich. 

A glebić też trzeba umieć : )

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#10 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
182
  • Poznań

Napisano 25 luty 2020 - 11:41

Jak spodziewasz sie gleby, luz. Kladziesz sie na bok i czekasz :D Jednak to wypiecie moglo mnie kosztowac kolano, nogi ktora sie nie wypiela. Poszedlem do przodu i nawet nie pamietam jak sie polozylem tak mnie to zaskoczylo. Troche pobolalo i przeszlo. Juz od dawna nie wykrecilo mi nogi tak jak wtedy.

#11 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
1217
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 13:57

Hehe ... czyli wiązanie w jednej narcie za słabe a w drugiej za silne :/ A oba tak samo ustawione - niestety. Tak to działa gdy jedna narta pyknie w coś dynamicznie a drugą powoli wykręca. 

#12 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 670 postów
  • Na forum od: 01.2006
69
  • Żywiec

Napisano 25 luty 2020 - 14:00

Ciekawe pytanie :)

Przez ponad 30 lat korzystałem z różnych ( najczęściej fabrycznych - dedykowanych ) i nigdy nie było z wiązaniami problemu.

Nigdy. A przetestowałem tego wiele. Oj wiele ;)

• wkg podziękował za tę wiadomość

#13 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
182
  • Poznań

Napisano 25 luty 2020 - 15:47

Hehe ... czyli wiązanie w jednej narcie za słabe a w drugiej za silne :/ A oba tak samo ustawione - niestety. Tak to działa gdy jedna narta pyknie w coś dynamicznie a drugą powoli wykręca.

Ty to jednak filozof grecki jestes :D

#14 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 449 postów
  • Na forum od: 03.2016
737
  • Górny Śląsk

Napisano 25 luty 2020 - 15:55

Ustawienie wiązań jest bardzo proste jak się wozisz ustawiasz na łatwe wypięcie do swojej wagi.
Jak jeździsz z sportowym zacięciem dajesz + 2....+ 3 DIN do wagi, z lżej ustawionymi ryzykujemy poważniejszymi kontuzjami .
  • Kaem i sstar podziękowali za tę wiadomość

#15 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
1217
  • Warszawa

Napisano 25 luty 2020 - 17:44

Ty to jednak filozof grecki jestes :D

Cóż - wiele pokoleń się na nich wychowało i nadal wychowuje : )

#16 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9914 postów
  • Na forum od: 09.2006
4142
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 26 luty 2020 - 03:50

Wiązanie nigdy nie jest dobrze wyregulowane. Trzeba by je regulować co chwila. Inaczej na lód na górze a inaczej na rozmiękłe na dole. I tu pytanie - lepiej za mocno czy lepiej za słabo. Ja wole w dolnych strefach stanów średnich. 

zupelnie nowatorskie podejscie do zagadnienia - szacunek - znaczy,  w zasadzie, powinienem sie zatrzymywac co 100m przewyzszenia i pokrecic sobie sruba….. swietne!!!

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#17 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
1217
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 08:39

Dokładnie - gdybyśmy chcieli mieć ustawione na taki śnieg jaki w danym momencie jest. Dlatego (jak pisałem- czytaj ze zrozumieniem) dokładne ustawienie nie jest możliwe - a już na pewno nie np. na takiej Marmoladzie - na górze beton a na dole mocno rozmiękłe.

#18 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14222 postów
  • Na forum od: 11.2007
9069
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 08:48

Cześć

Kluczem do regulacji wiązania jest świadomość stylu własnej jazdy i miękka jazda. Ta miękka jazda to klucz.

Kiedyś jeździłem na dużych nastawach obecnie 3-4 kreski niżej a jak biorę narty od kogoś to w ogóle nie zwracam uwagi na nastawy. Po prostu nie wolno mi się wywracać więc nie doprowadzam do sytuacji utraty kontroli i mam spokój.

Gdybym miał ustawić na porządne zawody lub jazdę w trudnych warunkach to byłby to z pewnością te 3-4 kreski więcej niż teraz.

Pozdrowienia

#19 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2092 postów
1217
  • Warszawa

Napisano 26 luty 2020 - 09:01

Jasne, też tak robię : ) Kto się na gorącym sparzył ... 

Wyjątkiem są żleby -  tam trzeba mieć mocno. A na dole zwykle rozmiękłe :/ I to jest trochę kicha.

Z tym wywracaniem i nie wywracaniem - hmmm .. gdybyś był pewien, że się nigdy nie wywrócisz nie potrzebne by były regulowane wiązania :D Niestety rzeczywistość czasem nam do pięt nie dorasta :D 

• sstar podziękował za tę wiadomość

#20 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
182
  • Poznań

Napisano 18 marzec 2020 - 14:55

Czy wiązania (SPX 15) mocuje się do płyty na klej do srub np. niebieski loctite? Jakim momentem to dokrecic? Niestety zluzowały sie po 4 dniach jazdy.