Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kiczera - Wisła

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Administrator

Administrator

Administrator SkiForum.pl

• 1728 postów
  • Na forum od: 10.2005
3
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 wrzesień 2007 - 14:53

Wisła - Kiczera

Strona ośrodka: http://www.hotelstok.pl/wyciag.html

Położenie
między Ustroniem a Wisłą w dolinie Jawornika

Dojazd
z Ustronia do Wisły skręcamy w prawo przy stacji benzynowej-drogowskazy na hotel "stok" oraz stację narciarską "Soszów"
Parkingi
przy hotelu Stok,przy dolnej stacji wyciągu-obszerny,

Miejscowości
www.wisla.pl
www.ustron.pl

Noclegi
http://www.wisla.pl/...hp3?a=200&t=008
www.rezerwacja-wisla.pl

Trasy
przy wyciągu orczykowym-760m-średnio trudna o śr.nachyleniu-27%,lecz 200m. końca trasy to wypłaszczenie,więc jest trochę stromiej,
przy wyciągu dla dzieci i początkujących-180m

Ceny
http://www.hotelstok.pl/wyciag.html

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
wypożyczalnia oraz szkółka narciarska przy dolnej stacji wyciągu

Wyżywienie
Karczma Góralska-może nie tanio,ale dobre żarełko,w stylowej scenerii z ładnym zapleczem-wc.korytarz ze stojakami na narty...

Galeria zdjęć
http://www.hotelstok.pl/zdwyciag.html

#2 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 04 grudzień 2007 - 18:31

bardzo przyjemny stok-i najważniejsze-zasłyszane od narciarzy którzy tylko tam przyjeżdząja-że nigdy nie ma tłoku....
Jedyny minus-jak dla mnie-za wąska trasa zjazdowa.....;)
Widziałem na co stać tamtejszych instruktórów szkółki "fun carvingowej" i jestem pod wrażeniem......
Rewelacyjna karczma-która kusi co niektórych do tego by wogóle nie pojawili się na stoku......;):D

p.s zdjęcie z przed dwóch dni:
Dołączona grafika

#3 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198

Napisano 16 grudzień 2007 - 13:01

Dzisiaj ponownie sie wybrałem....
na stronie zapowiadali trudne warunki-i tak raczej było...
Na górze przetarcia z kamieniami,potem OK,lecz baardzo twardo-lód i grudy lodowe....
Do godz.11 ludzi nie za wiele,lecz potem dowaliło i trzeba było sie ewakuować gdyż nie była to jazda,lecz slalom między ludźmi-a w połowie stoku dodatkowe ograniczenie ze względu na niewystarczającą ilość śniegu.
Oto kilka zdjęć:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#4 colina

colina

Użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 11.2007
1

Napisano 16 grudzień 2007 - 21:05

stok nawet, warunki dziś były trudne ale ta drewniana super karczma styl góralski kominek i ?????? potrawy kawa czy herbata podawane w plastikach to naprawde niepasuje nie tam!!!!!!!!!! pozdrawiam

#5 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198

Napisano 18 grudzień 2007 - 21:42

kawa czy herbata podawane w plastikach to naprawde niepasuje nie tam!!!!!!!!!! pozdrawiam

to musiałaś źle trafić-bo ja miałem w filażance,a grzańca podanego w garnuszku....
Może dlatego,że dużo ludzi było......;)

#6 Voytheck

Voytheck

Użytkownik

• PipPipPip
  • 314 postów
  • Na forum od: 02.2006
64
  • Jastrzębie-Zdrój

Napisano 20 grudzień 2007 - 19:00

Witam!
Dzisiaj byłem pierwszy raz na tym wyciągu. Wrażenie pozytywne, a nawet bardzo pozytywne. Może to też pogoda sprawiła że moje wrażenia sią OK. Na wyciągu byłem tuż przed 10:00 stok był przygotowany, twardy (ale to skutek sztucznego śniegu), trochę lodowych kamieni zwłaszcza od strony wyciągu. Stok fajny do treningu. Ludzi dzisiaj nie było za dużo. Na początku było zachmurzone i mglisto, później zrobiło się przepięknie, wyszło słoneczko i stok w miejscach nasłonecznionych zrobił się troszeczkę miększy. Do czasu mojegu wyjazdu z Kiczery po godz. 15:00 trasa cały czas utrzymywała się na dobrym poziomie, bez przetarć dziur czy muld. Infrastruktura bardzo dobra, fajna chatka z piwkiem (co prawda 6,00 zł za 0,5l a 0,3l za 5,00 zł - trochę drogo). Toalety czyściutkie, ciepłe i nowoczesne. Parking obszerny i płatny, ale co do ceny to da się wytrzymać (5,5 zł). Napewno jeszcze tam wrócę.
Pozdrawiam
Voytheck

Życzę połamania dech, i jak najszybciej nowego sezonu 2014/15.

#7 Vendetta

Vendetta

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 31 grudzień 2008 - 19:59

Dzisiaj byłem na Kiczerze - warunki śniegowe bardzo dobre, nawet po południu nie było jakiś strasznych muld. Jedynym minusem był źle przygotowany wyjazd wyciągiem - przetarcia i nierówności sprawiły, że więcej uwagi trzeba bylo poswiecic na wyjazd niż na zjazd ze stoku :) Kolejki znośne, nieporownywalnie mniejsze niż na Nowej Osadzie, a o 14.30 stok niemal opustoszał (być moze z powodu Sylwestra :)) Ogólnie bardzo mi sie podobalo i mam zamiar pojechac tam jeszcze raz w tym tygodniu.

#8 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6595 postów
  • Na forum od: 02.2008
4808
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 07 grudzień 2010 - 11:59

Wypłoszony dzikim tłumem na Nowej Osadzie zajrzałem w niedzielę na ten stok (koło Hotelu Stok ;) ). I po kolei:
Karczma działa, dobrze żywi i poji.
Jest wypożyczalnia - kije zostały w garażu wiec jak znalazł.. ;) jakiś drobny serwis też pewnie sie da???? Nie wiem, nie próbowałem.
Są instruktorzy.
Jest rozległy parking z ustawiaczem (porządkowym wskazującym miejsce) i jeszcze znośna ceną 4 zł za kilka godzin.
Jest wyciąg orczykowy. Jest drugie malutkie 'coś' dla dzieci na dolnym wypłaszczeniu. Ceny- pewnie jest cennik na stronie hotelu.
Trasa przygotowana znośnie, bez przetarć. Po jednej stronie słabo 'pomielone' bryły lodu wielkości pięści - zapewne pozostałośc po odwilży, ale przejezdne.
Ludzie- w porywach naliczyłem może ze 100 osób. Jazda bez kolejki w tym samym czasie gdy na Nowej Osadzie przed bramkami potężna 'buła'...
Najezdziłęm sie przez 4 godz na tyle ze dopiero dzisiaj chodze swobodnie... ;) Pierwsze koty za płoty...

Załączone miniatury

• PC058412.jpg
  • PC058406.jpg
  • PC058410.jpg
  • PC058400.jpg
  • PC058405.jpg
  • PC058408.jpg

Użytkownik mig12345 edytował ten post 07 grudzień 2010 - 12:21

#9 RyGuł98

RyGuł98

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
  • Na forum od: 05.2010
17
  • Umiejętności: 8
  • Piękny Śląsk.....

Napisano 18 grudzień 2010 - 11:21

Bardzo mi sie podoba ten system naśnieżania -nie zajmuje tyle miejsca co armatki :)
Nie zawsze trzeba wygrywać, trzeba też umieć przegrywać..............

#10 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1911
  • Rybnik

Napisano 07 styczeń 2011 - 08:48

Odwiedziłem Kiczerę wczoraj. Co prawda nie jest za długi i nudny jak flaki z olejem, ale spełnił wymagania na ten dzień. Plusy:
- Zero kamieni
- Mało ludzi
- Dobrze dobrana przepustowość orczyka do możliwości stoku- czyli może i troszkę powoli kolejka się przesuwa ale za to na stoku luz.

Pozdrawiam wszystkich współużytkowników ośrodka w dniu wczorajszym, którzy mimo małego tłoku na trasie nie mogli się powstrzymać i mijali ludzi niczym tyczki na slalomie :mad:. Na szczęście było ich tylko dwóch.
Pozdr
Marcin

#11 Assassin

Assassin

Użytkownik

• PipPip
  • 264 postów
  • Na forum od: 11.2010
63
  • Katowice

Napisano 08 styczeń 2011 - 17:00

Odwiedziłem Kiczerę wczoraj. Co prawda nie jest za długi i nudny jak flaki z olejem, ale spełnił wymagania na ten dzień. Plusy:
- Zero kamieni
- Mało ludzi
- Dobrze dobrana przepustowość orczyka do możliwości stoku- czyli może i troszkę powoli kolejka się przesuwa ale za to na stoku luz.

Pozdrawiam wszystkich współużytkowników ośrodka w dniu wczorajszym, którzy mimo małego tłoku na trasie nie mogli się powstrzymać i mijali ludzi niczym tyczki na slalomie :mad:. Na szczęście było ich tylko dwóch.
Pozdr
Marcin

Też tam jeździliśmy w czwartek! Odczucia - poza obserwacją dotyczącą "slalomistów" - podobne. Mam nadzieję, że "pozdrowienia" nie dotyczą mnie. :cool:

#12 wolfshade

wolfshade

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2010
1
  • Umiejętności: 7
  • Wisła

Napisano 30 styczeń 2011 - 12:14

Byłem na Kiczerze dzisiaj rano. Wczoraj i podobno przedwczoraj wyciąg był zepsuty (Pani w kasie mówiła coś o padniętym łożysku) i nie działał. Za to dzisiaj od rana mega warunki - stok twardy, dobrze przygotowany, istne cudo. Najlepsze warunki, na jakich miałem w tym tygodniu przyjemności jeździć. Ponadto do około 10 bardzo mało ludzi, potem nie wiem, bo skończyłem zabawę :). Było odrobinkę grudek lodowych w dolnej części stoku i trochę wolniejszych miejsc koło armatek, ale nie przeszkadzało to za bardzo w jeździe.

#13 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 724 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Gliwice

Napisano 07 luty 2011 - 19:10

Ponownie Kiczera. Zastałem stok nieratrakowany (o czym zostałem uprzedzony w kasie) ale muld praktycznie nie było. Do do godziny około 10 stok twardy, zmrożony później lody popuściły i zapanowała odwilż w pełnej krasie (słoneczko i +10 st.C). Garstka ludzi na stoku - można szaleć do woli :)
Uwaga dla wypożyczających: wypożyczalnia czynna od 9 (wyciąg od 8).
Uwaga dla kierowców: przed południem pomimo że termometry wskazywały mocno dodatnią temperaturę droga do skrzyżowania w Wiśle miejscami zdradliwie oblodzona.

#14 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6595 postów
4808
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 30 wrzesień 2011 - 14:22

gdzieś, kiedyś, nie wiadomo gdzie usłyszałem, że ma tam byc budowane krzesło. Prawda czy fałsz?

#15 jahu

jahu

pierdziel na co dzień :)

• PipPipPipPip
  • 1326 postów
  • Na forum od: 11.2006
545
  • Warszawa

Napisano 30 wrzesień 2011 - 14:49

gdzieś, kiedyś, nie wiadomo gdzie usłyszałem, że ma tam byc budowane krzesło. Prawda czy fałsz?

Krzeseł kilka tam stoi, nie umniejszając miejscu - bo bardzo je lubię - chyba nie za bardzo jest gdzie coś tam stawiać. Chociaż.. - stok w prywatnych rękach w całości :) - któż to wie.. . Nie takie cuda się działy na mniejszych górkach. Jeżeli tak będzie - właścicel na pewno będzie zadowolony - narciarsko miejscówka straci swój sens..

Szkolenia w Austrii i nie tylko  :)  --> naDechy.pl

#16 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 30 wrzesień 2011 - 20:10

Wyciąg ma powstać na przyszły sezon, na razie wszystko jest w fazie "papierkowej". Niestety sprawa nie jest prosta z punktu widzenia ekologicznego. Tu troche do poczytania: www.bip.wisla.pl/plik.php?id=4901
  • jahu podziękował za tę wiadomość

#17 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 724 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Gliwice

Napisano 12 styczeń 2012 - 17:24

Dzis dobre warunki na stoku i pusto; 35 zl za dopoludniowy karnet - czego chciec wiecej? Brrr... zeby tylko krzeselka nie postawili i ludzi sie nie najechalo....

#18 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
  • Na forum od: 01.2012
143
  • Umiejętności: 4

Napisano 06 luty 2013 - 13:26

Do jakiego stoku pod względem trudności można porównać Kiczerę? Znam Nową Osadę, Soszów, Zagroń, no i Klepki?

Dzięki za pomoc.

#19 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6595 postów
4808
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 06 luty 2013 - 13:32

Poniwiec lub góra Cienkowa. Oczywiście chodzi o tromą czesć kiczery. - na dole jest >200m płaskiego

#20 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
  • Na forum od: 01.2012
143
  • Umiejętności: 4

Napisano 06 luty 2013 - 20:39

Dzięki, to sobie odpuszczę.

Poniwca nie znam, ale czytałem, o Cienków znam (z widzenia)

czyli w sumie dosyć ostro (jak na moje najmłodze dziecko i żonę).