Skocz do zawartości

Czantoria


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek było tak samo jak opisał kolega Altvater. Od 8 warunki idealne i puściutko! pozdrawiam wyjadaczy którzy mieli raj na ziemi i dopieprzali na krawędziach :) na prawde szacun :) o dziwo proporcjonalnie do ilości osób na stoku to było bardzo dużo osób świetnie jeżdzących :D. Czym bliżej 11 tym bardziej miękko szczegolnie na dole bo jednak odsłonięte od drzew i słonko przypiekło, ale i tak warunki dosyć dobre. Warto się wybrać na Czantorię w tygodniu z rana jazda bajka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w niedziele bylismy na czantorii z aligatorem. pierwsze zaskoczenie to duzo aut na parkingu. co sie przelozylo na 5 minut stania w kolejce na dole. dla nas to bylo duze zeskoczenie bo od dobrych 2 lat jezdzilismy tam bez kolejek, na biezaco. jak widac bezplatny parking, tanszy karnet oraz otwarta niebieska zrobily swoje. taki stan trwal do okolo 13. warunki bardzo dobre. rano zmrozony sztruks. pozniej na waskim gardle troche lodu. standard. natomiast po 13 nieduze muldy, ktore uatrakcyjnialy jazde. wtedy wlasnie aligator zmienil swoje sl`ki na rtm`y i tyle go widzialem. poza trasa fajny puszek i dla urozmaicenia dnia kilka zjazdow w lasku zaliczylem. innymi slowy czantoria sie zmienia. z niedostepnej, trudnej i drogiej gory robi sie przystepna opcja dla jadacych na slepo do wisly czy szczyrku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak syficie w temacie ?

to rycho, jak zwykle i to nie tylko tutaj.... ;)

Niestety tylko w marcu... w sezonie 90zł/dzień i brak 4 godzin skutecznie odstrasza....

Była już tu gadka o skipasie on-line. Ogólnie, to tak, Czantoria jest droga, my jednak zaplanowaliśmy że będziemy na niej w sumie 5 dni w sezonie i skipass on-line wyszedł o ile pamiętam około 60 zł za dzień.

Użytkownik aligator edytował ten post 25 marzec 2013 - 11:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz cosik do gór to daj znać ..a nie wtrącaj się ! Możemy porozmawiać o Śląsku ale latem!?- co ty na to?

Napiszę po raz ostatni bo nie zwykłem prowadzić konwersacji z ludzmi poniżej pewnego poziomu a taki reprezentuje Rycho65. Już od jakiegoś czasu moje posty są "atakowane" przez tego człowieka, z tego co widzę na forum nie tylko moje. Po ostatniej publicznej kłótni spasowałem i olałem gada - w ogóle nie wypowiadając się pod nim w wątkach. Jak jednak widać powyżej on nie spasował i szuka problemu, sporów i zaczepek gdzie tylko się da wyszukując posty moje - na koncu gdy jest pod ścianą i wie ze zrobił z siebie durnia zmienia temat na forum a na PW atakuje lub obraża. Czepia sie wszystkiego czego sie da, wymyśla jakies nienapisane zdania (patrz jakis mój planowany wyjazd) a potem pisze o jakims problemie do gór - czy któryś z was rozumie o co chodzi i widzi w tym jakaś logikę czy moze i dla was jest to jakis stek bzdur, bezsensowna gadka i problem ze sobą samym ? Z osobami którymi wymieniałem sie na PW zdecydowaną dominację wiedzie ta druga opcja. Ryśku nasz kochany, publicznie zatem oświadczam Ci ze jest to ostatni jaki kolwiek post skierowany w twoją stronę, jaka kolwiek odpowiedz czy kontunuacja tematu. Dla takiej osoby jak ty największym złem jest olewanie twojej osoby i brak odpowiedzi - to najbardziej denerwuje ludzi "innych" i najbardziej boli - od teraz taką taktykę bede stosował. Pozdrawiam i przepraszam innych za OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj warunki bardzo dobre przez cały dzień ! O dziwo, praktycznie brak muld i lodu do 16:30 włącznie. Równo, śnieg twardy, szybki, zmrożony, idealny do zasuwania na krawędziach. Dziś podobnie, ale po 14 pojawiły się tu i ówdzie placki lodu. Pojawił się wiatr, temp. spadła do -6. Panowie na górnej stacji powinni ruszyć cztery litery i sypnąć parę łopat śniegu na zjazd z krzesełka, by przykryć kamyczki ostrego koksu(?) i lodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bo nie wiesz jak było w poniedziałek i wtorek - dopiero były super warunki: szybki zmrożony śnieg i przyjemnie twardo, równo do końca. I nie napisałem wolna, a wolniejsza :) Dziś mimo białego poranka w Katowicach i odgarnięcia 5cm śniegu, na miejscu zastała nas nieprzyjemna niespodzianka: deszcz. Na szczęście górna połowa została obsypana świeżą warstwą białego kożucha, co pozwoliło nawet na pozatrasowe śmiganie w świeżym śniegu. Temp. +2/+3, 0 st. na górze. Krzesełka mokre i d... tyż, więc już mnie tam nie ma. W niedzielę zapowiadają sporą dostawę śniegu, więc święta w tym roku będą białe! ;D

Użytkownik Tomassimo edytował ten post 29 marzec 2013 - 15:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria wczoraj była piękna! :) co prawda przez duże opady śniegu i brak chodźby lekkiego mrozu długo się to nie utrzymało i narciarze w mig to rozjezdzili. I co chwile było słychać całkiem oddmienne zdania jedni się zachwycali i mówili że super warunki, a inni że nie da się w tych muldach jeździć :), no cóż pracownicy ośrodka i tak nic więcej nie mogli raczej zrobić :P. Ja po dwóch zjazdach na czerwonej i dwóch na niebieskiej opuściłem trasy by pierwszy raz w życiu pojeździć między drzewami, a to lasek między kanapą a czerwoną, lasek przy fakturce (po lewej i prawej) i lasek miedzy polaną na niebieskiej w dół w stronę nartostrady. I ten ostatni był najprzyjemniejszy w zjeździe ok. 40cm świeżego śniegu dało popalić :), 20 gleb, ręka naciągnięta przy upadku, sapanie, ale wrażenia bezcenne. Tak pod koniec dnia nawet zaczęło wychodzić, kilka płynnych skrętów bez zatrzymywania, coraz większa prędkość a i nawet kilka razy udało się "skompresoweć" śnieg i wykorzystać to przy skręcie. Niestety albo i na szczęście jeszcze bardzo dużo nauki przede mną :). Tak czy inaczej wczorajszy dzień na Czantorii uważam za jeden z lepszych w sezonie.

Pozdro
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki do jazdy będą jeszcze na każdym nasnieżanym stoku, tyle, że nie wszystkie będą działać.... Może nie bedzie to zmrożony sztruks ale wystarczająco dobre by fajnie pojeździć . 13-14/04 na 100% bardzo dobre, nastepne - zalezy od wiatru (halny może zjeść snieg w kilka dni) i opadów, a powyżej 1000 m- nadal bez problemu.
Przypuszczam też, że w tym roku rowerowa majówka z salmopola na skrzyczne raczej sie nie uda.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...