Skocz do zawartości

Ostrzenie krawędzi na wyjeździe


brachol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za tydzień wybieram się do Włoch i podczas wyjazdu chciałbym tak co powiedzmy 2 dni podostrzyć krawędzie. Jaki przyrząd polecacie którym da się naostrzyć krawędzie. Na rynku jest kilka modeli ostrzałek nie bardzo wiem w którą zainwestować. W przyszłości planuję sam robić cały serwis nart więc ostrzałka może być już taka "przyszłościowa"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Za tydzień wybieram się do Włoch i podczas wyjazdu chciałbym tak co powiedzmy 2 dni podostrzyć krawędzie. Jaki przyrząd polecacie którym da się naostrzyć krawędzie. Na rynku jest kilka modeli ostrzałek nie bardzo wiem w którą zainwestować. W przyszłości planuję sam robić cały serwis nart więc ostrzałka może być już taka "przyszłościowa" pozdrawiam

Pilnik drobny, dowolny diament 300-400 i katownik ( nie ostrzalka). Proste, lekkie i przyszlosciowe też. Kątownik oczywiście na kat bocznej krawędzi w Twoich nartach. Na wyjazd zwykle wystarczy pilnik diamentowy. Do kpl guma do podniesienia skistopow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za tydzień wybieram się do Włoch i podczas wyjazdu chciałbym tak co powiedzmy 2 dni podostrzyć krawędzie. Jaki przyrząd polecacie którym da się naostrzyć krawędzie. Na rynku jest kilka modeli ostrzałek nie bardzo wiem w którą zainwestować. W przyszłości planuję sam robić cały serwis nart więc ostrzałka może być już taka "przyszłościowa"

pozdrawiam

jaki jest sens ostrzenia krawędzi co 2 dzień? będziesz 10 godzin dziennie po lodzie jeździł? :) będziesz miał warunki żeby zrobić to zgodnie ze sztuką?

Sugeruję co najwyżej delikatnie diamentem przelecieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens ostrzenia krawędzi co 2 dzień? będziesz 10 godzin dziennie po lodzie jeździł? :) będziesz miał warunki żeby zrobić to zgodnie ze sztuką?

Sugeruję co najwyżej delikatnie diamentem przelecieć :)

Ale diamenty od 100 - 400-600-1000? Czy tylko drobniejsze żeby wypolerować?

Może przesadziłem z tym ostrzeniem co dwa dni. Ale teraz już też mam narty po 4 dniach w Aplach i przed wyjazdem też musiałbym podostrzyć. Rozumiem, że pilniki też musiałbym mieć co najmniej dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens ostrzenia krawędzi co 2 dzień? będziesz 10 godzin dziennie po lodzie jeździł? :) będziesz miał warunki żeby zrobić to zgodnie ze sztuką?

Sugeruję co najwyżej delikatnie diamentem przelecieć :)

 

Tyle co wróciłem z trzygodzinnego treningu u Bartka Ptaka, warunki pucharowe, beton, miejscami łaty lodu - narty muszę ostrzyć, jest trochę drutu na krawędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaproponuje porządny uniwersalny zestaw :P

1. katownik 88'

2. pilnik sredni lub drobny

3. diament 400

4. scisk zeby dociskac pilnik/diament do katownika

5. dwie gumki do skistoperow ew. zlaczyc 2-3 trytytki i podciagnac na wymiar

 

Ja mam oznaczone strony w nartach i zamieniam w zaleznosci od sytuacji/warunkow/zuzycia. 1-2 dni pojezdzisz na jednej krawedzi. Drugie tyle na drugiej. Pozniej liznac pilnikiem i wygladzic diamentem. Dołu nie rob, latwo schrzanic. Jak masz dol zrobiony (na serwisie na maszynie) to przeostrzasz tylko bok. Taki zestaw posluzy Ci dlugo. Ewentualnie jak jestes pedant i masz czas, to diamentem codziennie bok. Dol robi sie jak slizg jest poharatany lub krawedz dostala/zaokraglila sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaproponuje porządny uniwersalny zestaw :P

1. katownik 88'

2. pilnik sredni lub drobny

3. diament 400

4. scisk zeby dociskac pilnik/diament do katownika

5. dwie gumki do skistoperow ew. zlaczyc 2-3 trytytki i podciagnac na wymiar

 

Ja mam oznaczone strony w nartach i zamieniam w zaleznosci od sytuacji/warunkow/zuzycia. 1-2 dni pojezdzisz na jednej krawedzi. Drugie tyle na drugiej. Pozniej liznac pilnikiem i wygladzic diamentem. Dołu nie rob, latwo schrzanic. Jak masz dol zrobiony (na serwisie na maszynie) to przeostrzasz tylko bok. Taki zestaw posluzy Ci dlugo. Ewentualnie jak jestes pedant i masz czas, to diamentem codziennie bok. Dol robi sie jak slizg jest poharatany lub krawedz dostala/zaokraglila sie. 

Jeszcze pazur, bez tego ani rusz-pazur można samemu zrobić(pomysłowy Dobromir)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...