Skocz do zawartości

Obtarta pięta


valdi3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, ostatnio jak byłem na nartachna początku zaraz po założeniu butów wogole ich nie zapiolem i przeszedłem do kasy paredziesiat metrów i niestety obtarlo mi wewnętrzną cześć pięty. Czy macie jakieś skuteczne sposoby na szybkie wygojenie rany?bo szkodabybylo siedzieć w domu jak się fajne warunki zapowiadaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisnąć zęby a na narty przykleić plaster "sztuczna skóra". Lepiej działa przed ale po też pomaga - otarcie tak nie drażni. Przed nartami nic nie przyklejać bo się zacznie paprać, przesmarować czasem lekko  czymś tłustym żeby nowo narastający naskórek nie pękał.   

 

No Pain - No Gain :D Po prostu trzeba sobie powiedzieć, że to nic a nic nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, ostatnio jak byłem na nartachna początku zaraz po założeniu butów wogole ich nie zapiolem i przeszedłem do kasy paredziesiat metrów i niestety obtarlo mi wewnętrzną cześć pięty. Czy macie jakieś skuteczne sposoby na szybkie wygojenie rany?bo szkodabybylo siedzieć w domu jak się fajne warunki zapowiadaja

Cześć

Przepraszam bo nie dowierzam albo mylę. Tu chodzi z tego co pamiętam o sportowy model, chyba kiedyś o takie pytałeś. Chodziłeś w sportowych butach niezapiętych????

Przepraszam ale tak podstawowy błąd... Nie wiem co powiedzieć.

Naklej plaster i do jazdy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten tydzień sobie odpuszczę wyjazd żeby wygoilo się dobrze. Ale bardzo chętnie przyjmę wszelkie rady

Wkg Ci dobrze napisał. Czasami musi boleć, nie rozczulaj się...

...no i zadbaj o odrobinę estetyki w pisowni. 

 

@Mitek Co jest złego w chodzeniu w niezapiętym bucie sportowym? Zdarza mi się jeździć w niezapiętych, a do chodzenia odpinam niemal zawsze. Tam nie ma miejsca na jakikolwiek ruch stopy/stawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek ma trochę racji. Pierwszy raz popełniłem ten błąd i sporo mnie kosztował

Jasne, tylko zastanawiam się jak mogło dojść do tego obtarcia? Ja często chodzę w rozpiętych, zarówno w poprzednich jak i obecnych i nic mnie nie obciera...żeby obtarło stopa/pięta musi mieć miejsce na ruch. 

Nie chcę Ci sugerować, że masz źle dobrane buty. Na przyszłość chociaż "zakotwicz" klamry, nie musisz dociągać. Bo z Twojego wpisu rozumiem, że poleciałeś do kasy w tych butach jak w gumowcach, klamry i rzep luźno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spieszy to i luźno trzeba :D

 

Ja - przyznam się szczerze - nie chodzę w rozpiętych bo mi się nie chce rozpinać a tym bardziej potem zapinać. Ale dobrze przylegające sportowe buty nie powinny ocierać. Tylko, czy one zawsze o tym wiedzą ? :D

Najgorsze ocieranie jest w butach skiturowych gdy się wieczorem skarpet nie wypierze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smarowania polecam Tribiotic w maści - używam zawsze jak mam jakieś skaleczenia czy inne obtarcia. Goi się jak "na psie".

 

Łoooo rany. Na owrzodzenia, ropne infekcje bakteryjne i gdy nie wiadomo o co chodzi. Przy dłuższym stosowaniu może powodować grzybicę ... Trochę z armaty do wróbla ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...