Skocz do zawartości

Kadencja na rowerze


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jakakolwiek mapa bez skali jest bezwartościowa.

Bez skali może być szkic paru dróg jak ktoś w miarę ogarnia przestrzeń i odległości i ich zachowanie przy przenoszeniu na papier.

Pozdrowienia

No tak zgoda, jednak jak juz wczesniej napisano w tych aplikacjach klikasz palcem w jeden punkt potem w  drugi i podaje ci odległość a nawet czas przejscia, przejechania rowerem lub autem. To nie to samo jednak jakas tam wartosc ma

pozdrawiam

 

Edit.

 

tak dla MTB poza drogami sprawa sie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgoda, jednak jak juz wczesniej napisano w tych aplikacjach klikasz palcem w jeden punkt potem w  drugi i podaje ci odległość a nawet czas przejscia, przejechania rowerem lub autem. To nie to samo jednak jakas tam wartosc ma

pozdrawiam

 

Edit.

 

tak dla MTB poza drogami sprawa sie zmienia

Cześć

Bardzo doceniam wartość aplikacji i z nich korzystam ale jak jadę w dłuższą  trasę w nieznanym terenie zawsze mam ze sobą papierową mapę. Urządzenie może upaść, zostać zalane, zepsuć się albo zwyczajnie zabraknie prądu.

Samo posiadanie mapy zresztą to tylko 1/6 sukcesu.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Dolina Bystrzycy. Ładna figurka i trasa: Kamionna, w Zachowicach Winnica Adoria, Mike Whitney tam urzęduje od lat. 55 km dla Mitka skala. 35-ka okropna.

Załączaj więcej takich opisów wypadów rowerowych, są dużo ciekawsze od tego kto komu przeszkadza przy starcie spod świateł lub kto ma jakieś czujniki, mierniki i aplikacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Dolina Bystrzycy. Ładna figurka i trasa: Kamionna, w Zachowicach Winnica Adoria, Mike Whitney tam urzęduje od lat. 55 km dla Mitka skala. 35-ka okropna. Kadencji nie spotkałem.

 

Ja tam zawsze jeździłem od karczmy Rzym w Jarnołtowie : )

A Stawy Milickie ? Tam i fajne leśne szutry i ścieżka rowerowa po starej trasie kolejki ... 

 

PS: I Gałówek : ) Gdybym został we Wrocławiu to tam przez moment myślałem się pobudować gdzieś nad Strzegomką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Dolina Bystrzycy. Ładna figurka i trasa: Kamionna, w Zachowicach Winnica Adoria, Mike Whitney tam urzęduje od lat. 55 km dla Mitka skala. 35-ka okropna. Kadencji nie spotkałem.

Cześć

To co zamieściłeś po powiększeniu jest mniej więcej w setce a pomniejszone pod postem 1:1000000. Jedną forma skali na materiale elektronicznym jest spięta podziałka liniowa.

35 to jakaś skala turystyczna wynikająca chyba z przeskalowania do formatu papieru. Większość tych dziwnych skal jak 1:60000 na przykład z tego wynika. Dla mnie to bez sensu. Jak masz standard setka, 50, 25, 10 to w moment jesteś w stanie ocenić zasięgi, powierzchnię odległości itd. a przy takich przeskalowaniach można się nieźle obciąć.

Pozdrowienia serdeczne

Dzisiaj mam całe popołudnie wolne, może ktoś z warszawiaków będzie gdzieś jeździł na rowerze? Tylko nie za daleko bo mecz dzisiaj chyba jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tradycyjnie, pętelka 50 km Halinów-Okuniew - Zabraniec - Majdan - Poswietne - Pustelnik - Okuniew - Sulejowek Miłosna -Halinów, ale wyruszam za jakaś godzinkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć

No to ja tak fajnie nie ma niestety. Robić, robić muszę.

Miłej jazdy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć No to ja tak fajnie nie ma niestety. Robić, robić muszę. Miłej jazdy. Pozdro

A myślisz, że ja od rana to leżałem :)? Dzieci zapowiedziały przyjazd na weekend, żona wróci zmęczona z pracy, ktoś obiad ugotować musi, a i ogród sam się nie podleje. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że ja od rana to leżałem :)? Dzieci zapowiedziały przyjazd na weekend, żona wróci zmęczona z pracy, ktoś obiad ugotować musi, a i ogród sam się nie podleje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć

Już Cię widzę jak zap...... z eleganckim koromysłem od studni z żurawiem oddalonej od domu o kilometr. ;) :)

A gotowania obiadu współczuję je nienawidzę gotować - ale może Ty lubisz bo mam przyjaciela, który uwielbia.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no podlewanie trawnika z węża ogrodowego, ale co jakiś czas trzeba go przestawić. Jedynie pomidory w donicach i inne warzywa w inspekcie konewką z cieplejszą wodą, bo ta ze studni za zimna. A gotować bardzo lubię, są dania przy których doszedłem do klasy mistrzowskiej :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
To co zamieściłeś po powiększeniu jest mniej więcej w setce a pomniejszone pod postem 1:1000000. Jedną forma skali na materiale elektronicznym jest spięta podziałka liniowa.
35 to jakaś skala turystyczna wynikająca chyba z przeskalowania do formatu papieru. Większość tych dziwnych skal jak 1:60000 na przykład z tego wynika. Dla mnie to bez sensu. Jak masz standard setka, 50, 25, 10 to w moment jesteś w stanie ocenić zasięgi, powierzchnię odległości itd. a przy takich przeskalowaniach można się nieźle obciąć.
Pozdrowienia serdeczne
Dzisiaj mam całe popołudnie wolne, może ktoś z warszawiaków będzie gdzieś jeździł na rowerze? Tylko nie za daleko bo mecz dzisiaj chyba jakiś.


35 to numer drogi, która miałem przykrość podążać, niestety wśród spóźnionych do pracy. Nigdy więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze jeździłem od karczmy Rzym w Jarnołtowie : )
A Stawy Milickie ? Tam i fajne leśne szutry i ścieżka rowerowa po starej trasie kolejki ...

PS: I Gałówek : ) Gdybym został we Wrocławiu to tam przez moment myślałem się pobudować gdzieś nad Strzegomką ...

Ale to już było. Znaczy Rzym. Pierwszego dnia.
#43 http://www.skiforum....werze/?p=619742

Stawy Milickie ok, kiedys.

Brzegiem Odry do Brzegu planuje.

No i Sobótka. Kultowa.

Załączone miniatury

  • DSC_2981.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 to numer drogi, która miałem przykrość podążać, niestety wśród spóźnionych do pracy. Nigdy więcej.

Cześć

A... rozumiem. Ja mam taką zasadę, że mogę nadłożyć naprawdę dużo byle nie jechać czerwoną nawet 500 metrów - zresztą samochodem też - chyba, że to dwupasmówka albo innej nie ma.

Miałeś zresztą tam bardzo fajny objeździk po granicy Krzyżowic. Mapa naprawdę się przydaje. ;)

A co to za koszmarek na ostatnim zdjęciu?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
A... rozumiem. Ja mam taką zasadę, że mogę nadłożyć naprawdę dużo byle nie jechać czerwoną nawet 500 metrów - zresztą samochodem też - chyba, że to dwupasmówka albo innej nie ma.
Miałeś zresztą tam bardzo fajny objeździk po granicy Krzyżowic. Mapa naprawdę się przydaje. ;)
A co to za koszmarek na ostatnim zdjęciu?

Pozdrowienia

Jarnołtów wspomniany przez Wkg. Tam gdzie karczma Rzym. Za wcześnie na picie, zamknięta. Krzyżowice dobre. Fakt. Objeździku nie wykminiłem, bo nie zauważyłem, że warunki się zmieniły, wyjechałem rano, potem koło Zachowic bezdroża, no i szok. Na szczęście krótko.

Załączone miniatury

  • _20190607_112738.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wielkomiejsko i lajtowo. Wzdłuż Odry. Ze Spizowej na Grunwald 5km. Potem wałami koło zoo, na Wyspę Opatowicką, gdzie majstrują coś przy sluzie, więc odwrót, dalej wałami do mostów Chrobrego, z powrotem ścieżką do Parku Szczytnickiego, koło ogródka japońskiego z powrotem Kopernika do akademików pw, ul wittiga i na wały, skąd powrót. Będzie koło 20km. Bo w jedną 10.
Kadencja nowa, może będzie lepsza?

Załączone miniatury

  • DSC_3044.JPG
  • DSC_3045.JPG
  • DSC_3046.JPG
  • DSC_3047.JPG
  • DSC_3053.JPG
  • DSC_3059.JPG
  • DSC_3061.JPG
  • Screenshot_20190608-133439.png
  • Screenshot_20190608-133412.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... Jak chcesz trochę stromych ścieżek to polecam pd-zachod R-ka. Obrzezami miasta lub dalej, tak od Świerklan, przez Radlin Wodzislaw Pszów do Lubomii... i dalej jest juz płasko do Raciborza. Pomimo że okolica silnie zabudowana to da się pojechać też lasem-tak 50/50%... taka namiastka gór. Wykorzystasz wszystkie przełożenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...