Skocz do zawartości

Za krótkie GS dla juniora


Estka

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady.

Mój syn w tym sezonie spędzi tylko tydzień na stoku. Ma narty z zeszłego roku - juniorskie GS Fischera, długość 175 cm

 

narty.jpeg

 

Deski są fajne, tylko problem w tym, że od ostatniego roku syn utracił juniorskie gabaryty. Obecnie ma 181 cm i 76 kg.

Czy może jeszcze na tych nartach jeździć? Nowych na pewno nie kupimy. Mogę coś wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady.

Mój syn w tym sezonie spędzi tylko tydzień na stoku. Ma narty z zeszłego roku - juniorskie GS Fischera, długość 175 cm

 

attachicon.gifnarty.jpeg

 

Deski są fajne, tylko problem w tym, że od ostatniego roku syn utracił juniorskie gabaryty. Obecnie ma 181 cm i 76 kg.

Czy może jeszcze na tych nartach jeździć? Nowych na pewno nie kupimy. Mogę coś wypożyczyć.

Absolutnie nie - jak utracił "juniorskie" gabaryty znaczy dorosły jest. Profil GS długość min. 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio juniorka circa 40+kg bardzo żywej wagi doginała 195cm i 33R i doganiala juniora;-) Tyle o GS. W kompleksy mnie wbiła.

Witam

 

Nie tylko Ciebie. We wtorek na Mosornym  jeździło kilka dziewczynek na podwójnych tyczkach, ustawionych od samej góry aż za załamanie. Nie mierzyłem ich nart, ale jak nieco przypadkowo zacząłem objeżdżać te prawie bezpańskie tyczki(z daleka), to musiały je zdrowo doginać, sadząc po porównaniu naszych speedów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że może na nich jeździć. Jak spędzi na stoku tylko tydzień to domyślam się że nie chodzi tu o starty w poważnych zawodach tylko o jazdę dowolną. Takie za krótkie i za miękkie gigantki nawet lepiej się do tego nadają niż zwykłe.

A jak by zapytano mam 23 lata, 181/76 czy mogę jeździć na juniorskich łyżwach to też byś powiedział że jest ok......................................Skoro 9 - latki 130 ogarniają bez najmniejszego problemu 140 jr.gs rc4 to twoja porada graniczy z kuriozum. Chłopak absolutnie nie może jeździć na tej desce przepraszam łyżwie :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio juniorka circa 40+kg bardzo żywej wagi doginała 195cm i 33R i doganiala juniora;-) Tyle o GS. W kompleksy mnie wbiła.

I to jest poważny post w tym temacie - kurcze muszę zmienić narty z 193 na wyższe........Slalomistów proszę o nie zabieranie głosu w tym temacie.......liczy się jasna strona mocy :D  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się.

Karwing wymyślono kilkadziesiąt lat temu.

Nie zauważyłeś ?

 

To, że na GS 195 jeżdżą juniorzy zawdzięczamy kretynizmowi kapeluchów z FIS.

Prawdę mówiąc nawet oni nie byli aż tak głupi tylko rodzice przyszłej gwiazdy za biedni aby kupić właściwe narty.

Lub zdecydowały inne powody.

W tej chwili U16 dopuszcza narty 188cm.

 

W normalnych warunkach takie narty były by już tylko w muzeum i..........................u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się.

Karwing wymyślono kilkadziesiąt lat temu.

Nie zauważyłeś ?

 

To, że na GS 195 jeżdżą juniorzy zawdzięczamy kretynizmowi kapeluchów z FIS.

Prawdę mówiąc nawet oni nie byli tak głupi tylko rodzice przyszłej gwiazdy za biedni aby kupić właściwe narty.

Lub zdecydowały inne powody.

W tej chwili U16 dopuszcza narty 188cm.

 

W normalnych warunkach takie narty były by już tylko w muzeum i..........................u Ciebie.

Nie robię prywatnych wycieczek - staram się być merytoryczny. Troszkę się rozmyło bo Estka trochę płytko zapytała :D  :D  :D .

PS chcesz długo to musisz mieć długo - nigdy nie trzymam się regulaminów tylko własnej praktyki.

A tak na marginesie dzieciaki uwielbiają długie narty - uwielbiają bo przestaje nimi telepać - czują się pewne i stabilne - tylko nam starym prykom wydaje się inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak by zapytano mam 23 lata, 181/76 czy mogę jeździć na juniorskich łyżwach to też byś powiedział że jest ok.

 

Oczywiście że tak. Normalne GSy dużo gorzej nadają się jako jedyne narty do codziennej jazdy niż taki przykrótkie.

Sam kupiłem juniorskie gigantki, a także takie w długości 176cm. I obie pary nawet nie do dowolnej jazdy tylko pod tyczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady.
Mój syn w tym sezonie spędzi tylko tydzień na stoku. Ma narty z zeszłego roku - juniorskie GS Fischera, długość 175 cm

narty.jpeg

Deski są fajne, tylko problem w tym, że od ostatniego roku syn utracił juniorskie gabaryty. Obecnie ma 181 cm i 76 kg.
Czy może jeszcze na tych nartach jeździć? Nowych na pewno nie kupimy. Mogę coś wypożyczyć.

Ale zostaly mu juniorskie umiejetnosci. Niech sobie je utrwala na juniorskich nartach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio juniorka circa 40+kg bardzo żywej wagi doginała 195cm i 33R i doganiala juniora;-) Tyle o GS. W kompleksy mnie wbiła.

Juniorka na gs 195cm r35? Po co? Coś mi tu nie pasi...bardziej mi to SG przypomina :)
Jeżeli chodzi o te narty które są na foto (obok dynastara) to właśnie obstawiam że to sg

Tutaj przykład takiej narty
http://www.skicenter....html#/size-195

185 r30
195 r35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniorka na gs 195cm r35? Po co? Coś mi tu nie pasi...bardziej mi to SG przypomina :)
Jeżeli chodzi o te narty które są na foto (obok dynastara) to właśnie obstawiam że to sg

Tutaj przykład takiej narty
http://www.skicenter....html#/size-195

185 r30
195 r35


Bardzo możliwe bo ustawienie sg jak na mój nos, nawet się załapałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie byl ustawiony ten SG??
do Adam- zgadzam sie - na szczescie jest dowolnosc I swoboda w kupowaniu nart: tak jak "kapeluchy" z FIS wprowadzaja przepisy, tak dorosli, ktorzy sie boja dluzszej narty wprowadzaja terror "wylacznie slusznej slalomki" - oba stanowiska sa tak samo spolaryzowane

Kouty nad Desnou, najpierw płasko potem jeszcze bardziej płasko, w końcu nieco stromiej, czerwona Hr...

Załączone miniatury

  • DSC_0093.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Najlepiej doradzić  chłopakowi prawdziwe GS najlepiej R 30 bo na innych będzie lamusem ;) a za tydzień w innym temacie opierdzielić kogoś że na takich GS to powinien jeżdzić tylko po zamkniętych trasach nigdy w ruchu cywilnym  :lol:  :lol:  :lol: coś  tu czasami nie halooooooooo

Pozdro

Jeżdzic miałem na myśli JEŻDZIĆ do tego sa GS nie szurać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...