Skocz do zawartości

Narty?


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie które mnie nurtuje a na które chciałbym znaleźć odpowiedź. Jak ocenić jakość techniczna nart ? Po czym poznać, że ich żywot dobiega końca, że są już wyklepane? Narty Fusher RC4 WC.

Witam

 

Też jestem ciekaw. Z prostej ciekawości. Pomijam "koniec" tego typu:-dziury(gigantyczne) w ślizgu, pęknięta krawędź lub częściowy brak itp.

 

Narta nie porysowana, krawędź jeszcze spora, struktura początkowa widoczna. Właściwie to im nic nie brakuje. Camber(czyli hol) taki, jak na początku. Sprężystość "pod ręką" bez zarzutu. A narta ma  ponad sto dni na stoku. Dawniej boazeria szybko miękła, znikał hol. Hol po jeździe(w tym samym dniu) był zero. Jak odpoczęły to się pojawiał. Teraz różnica między rankiem a wieczorem jest minimalna.  

 

Mam takie narty, min. Voekle SL Racing. Dbałem by nie wykończyć na kamieniach. Raczej wykończyły moje kolana. Dobra dzisiejsza narta jest bardzo trwała. Przykład "żółte" Atomici.  Niech się wypowiedzą tnący(carv) lodowe stoki. Może przy tej czynności coś zauważyli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej stan ocenisz po aspektach wizualnych, ślizg, grubość krawędzi i ogólny stan wizualny nart i wiązań. Przynajmniej ja się tym kieruję kupując używane narty

Mnie nie interesował zakup używanych nart, tylko stan moich mających już 'trochę" wyjeżdżonych dni za sobą. Ślizgi i krawedzie są prowadzone ręcznie i ich stan jest jeszcze zadowalający. Interesuje mnie jak sprawdzić sprężystość nart i ich mechaniczną przydatność do dalszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie które mnie nurtuje a na które chciałbym znaleźć odpowiedź. Jak ocenić jakość techniczna nart ? Po czym poznać, że ich żywot dobiega końca, że są już wyklepane?

 

Z nartami, jak z ubraniami.

Ich żywot dobiega końca, kiedy inne podobają Ci się bardziej. Wtedy Twoje uznajesz za wyklepane i kupujesz te inne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesował zakup używanych nart, tylko stan moich mających już 'trochę" wyjeżdżonych dni za sobą. Ślizgi i krawedzie są prowadzone ręcznie i ich stan jest jeszcze zadowalający. Interesuje mnie jak sprawdzić sprężystość nart i ich mechaniczną przydatność do dalszej jazdy.

Ile dni na stoku zaliczyły te narty? Nie ma sztywnej reguły, np 100 dni jazdy i rozglądamy się za nowymi, ja jestem stosunkowo lekki więc spokojnie przejadę na sandwichach z drewnianym rdzeniem 5-6 sezonów co nie oznacza że przez cały ten czas utrzymują te same parametry, będą coraz gorzej trzymać na lodzie i zaczyną "kłapać" dzioby, trzeba samemu ocenić przydatność, najlepiej wypożyczyć jakieś nowe deski i porównać jakość jazdy ze swoimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W zeszłym roku miałem okazje jeździć równocześnie (zamieniając narty co zjazd) na swoich nartach Dynastar  (10 sezon) na Dynastarze (3 sezon) i na nowym Dynastarze, wszystko GS, trochę się różniły promieniami. Nie zauważyłem specjalnych różnic.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W zeszłym roku miałem okazje jeździć równocześnie (zamieniając narty co zjazd) na swoich nartach Dynastar  (10 sezon) na Dynastarze (3 sezon) i na nowym Dynastarze, wszystko GS, trochę się różniły promieniami. Nie zauważyłem specjalnych różnic.

Pozdrowienia

czyli jak zwykle dajemy się wkrecać sprzedawcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu testowałem narty dwusezonowe i nowe - ten sam model, ten sam rocznik, ten sam jeździec, ten sam tor jazdy - slalom GS. Różnica jest ogromna, coś jak niebo i piekło.

No i to jest rozwiązanie dylematu. Istotne znaczenie dla zawodnika, niezauważalne w amatorskiej jeździe trasowej. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...