Skocz do zawartości

Narty GS MASTERS


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie czy w Arial 2 (akurat w Rossignol GS Master) można poziomą sruba regulujaca docisk zmienić z 328 na 316 jeśli chodzi o skorupe, czy muszę znowu przekręcić wiązania na płycie?

 

To zależy w które dziury na płycie został zamontowany tylny bezpiecznik, ale obstawiam ze dasz rade wyregulować tą poziomą śrubą

Ja regulowałem z 325mm na 305mm :) i wydało :) także śrubokręt w łape i ogień :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ktos wie czy w Arial 2 (akurat w Rossignol GS Master) można poziomą sruba regulujaca docisk zmienić z 328 na 316 jeśli chodzi o skorupe, czy muszę znowu przekręcić wiązania na płycie?

Jezeli tyl wiazania zamocowano na bucie 328mm a tolerancja sruby ma ca.20mm to dziala ona w zakresie 

 318 - 338mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tyl wiazania zamocowano na bucie 328mm a tolerancja sruby ma ca.20mm to dziala ona w zakresie 

 318 - 338mm.

 

 

Sam coś pisałeś o banach za wprowadzanie innych w błąd :)

 

 

Jeżeli zamontowano wiązanie do buta 328mm to prawdopodobnie użyto największego rozstawu blach montażowych czyli 330mm.

Nie ma położenia 328mm. ( 10 strona instrukcji serwisowej z postu 247)

Czyli regulacja jest w zakresie 320-340mm.  

Możliwym jest także , że użyto pozycji 323mm a wtedy regulujemy w zakresie 313mm-333mm.

 

To wszystko pod warunkiem, że regulacja siły docisku jest w zakresie +/- 10mm co wcale  nie jest oczywiste.

W moich Look łącznie to 32mm co nie znaczy +/-16mm. 

 

Sam poprosisz o autobana ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam coś pisałeś o banach za wprowadzanie innych w błąd :)

 

 

Jeżeli zamontowano wiązanie do buta 328mm to prawdopodobnie użyto największego rozstawu blach montażowych czyli 330mm.

Nie ma położenia 328mm. ( 10 strona instrukcji serwisowej z postu 247)

Czyli regulacja jest w zakresie 320-340mm.  

Możliwym jest także , że użyto pozycji 323mm a wtedy regulujemy w zakresie 313mm-333mm.

 

To wszystko pod warunkiem, że regulacja siły docisku jest w zakresie +/- 10mm co wcale  nie jest oczywiste.

W moich Look łącznie to 32mm co nie znaczy +/-16mm. 

 

Sam poprosisz o autobana ? :D

Moje wpisy bywaja tez dla rozumnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wpisy bywaja tez dla rozumnych.

 

Bywają. Niezmiernie rzadko.

Zwykle są podszyte jadem, złośliwością i kompleksami.

 

Na pewno sensowny nie jest ten o regulacji wiązań.

Jednoznacznie pokazuje, że nie masz na ten temat zielonego pojęcia.

 

Smutne jest to, że o tym nie wiesz.

 

 

p.s. każdy może wyfiltrować Twoje posty i sam ocenić.

Co najmniej 8-9 / 10 to brak szacunku do innych lub nawet zwykłe chamstwo.

Bo jak nazwać takie zachowanie:

            #5            

 

@moris to niezwykle kulturalny i sympatyczny użytkownik.

Jego posty są zawsze bardzo przydatne i cenne dla innych.

 

 

2. podobno masz mnie w ignorowanych   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają. Niezmiernie rzadko.

Zwykle są podszyte jadem, złośliwością i kompleksami.

 

Na pewno sensowny nie jest ten o regulacji wiązań.

Jednoznacznie pokazuje, że nie masz na ten temat zielonego pojęcia.

 

Smutne jest to, że o tym nie wiesz.

 

 

p.s. każdy może wyfiltrować Twoje posty i sam ocenić.

Co najmniej 8-9 / 10 to brak szacunku do innych lub nawet zwykłe chamstwo.

Bo jak nazwać takie zachowanie:

            #5            

 

@moris to niezwykle kulturalny i sympatyczny użytkownik.

Jego posty są zawsze bardzo przydatne i cenne dla innych.

 

 

2. podobno masz mnie w ignorowanych   :)

Dyndaja mi twoje oceny i przydupasow rowniez.

Manipulancwem moich cytatow nie przykryjesz wlasnej glupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie chłopaki.

Wszystko (prawie) jasne - dało się doregulować dociskiem,

wg miarki na plastiku łączącym wiązania nastaw jest 311-325,

mimo to łyknęło kiedyś 328 i bez problemu dało się zacieśnić dociskiem na 316.

Może jeszcze jedno (głupie) pytanie - jaki docisk? Mam taki znacznik ^ i słowo OK - jak rozumiem powinny się zgrać,

ale to OK szerokie dość, obecnie wypada na O, jak sprawdzić, że naprawdę jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie chłopaki.

Wszystko (prawie) jasne - dało się doregulować dociskiem,

wg miarki na plastiku łączącym wiązania nastaw jest 311-325,

mimo to łyknęło kiedyś 328 i bez problemu dało się zacieśnić dociskiem na 316.

Może jeszcze jedno (głupie) pytanie - jaki docisk? Mam taki znacznik ^ i słowo OK - jak rozumiem powinny się zgrać,

ale to OK szerokie dość, obecnie wypada na O, jak sprawdzić, że naprawdę jest OK?

Cześć

Jest tam okienko albo przedział dopuszczalny o jeżeli znacznik łapie się w ten przedział lub jest widoczny w okienku to jest OK.

Dociskiem można "wyregulować" dość szeroki zakres jeżeli przy montażu wzięło się to pod uwagę. Ja mam możliwość zmiany od 275 do 325 w SL, żony i wiązanie działa bez zarzutu w obu skrajnych ustawieniach ale nie jest to raczej zgodne ze sztuką. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie chłopaki.

Wszystko (prawie) jasne - dało się doregulować dociskiem,

wg miarki na plastiku łączącym wiązania nastaw jest 311-325,

mimo to łyknęło kiedyś 328 i bez problemu dało się zacieśnić dociskiem na 316.

Może jeszcze jedno (głupie) pytanie - jaki docisk? Mam taki znacznik ^ i słowo OK - jak rozumiem powinny się zgrać,

ale to OK szerokie dość, obecnie wypada na O, jak sprawdzić, że naprawdę jest OK?

Troche dzielisz wlos na cztery.

Masz 2 roznej wielkosci buty to ustaw sobie tak wiazania, zeby pasowaly na obie pary

nie powodujac skrajnej pozycji sruby dociskowej.

Zachowaj ostroznosc w ilosci dokrecania srub do plyty.

(Zasada ogolna dotyczaca zdecydowanej wiekszosci wiazan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo ważne. Dziury w płycie służą do montażu a nie do przekręcania sobie wiązań we celach regulacyjnych.

Pozdrowienia

 

Śruby na płycie były przestawione u mnie raz, po "juniorze", bo dociskiem nie dało się zmienić nastawień tak aby uchwycić 328mm.

 

Nie zamierzam ich modyfikować, bo są dobre dla obydwu butów jak się okazało.

Niestety ustawienie docisku uniwersalnego dobrego dla obydwu butów chyba nie jest najlepszym pomysłem,

bo różnica jest jednak dość spora, a do poprzedniego buta na razie nie zamierzam wracać, choć nigdy nie wiadomo.

Pewno by się dało, jeśli chodzi o możliwość fizyczną, ale jak to się ma do bezpieczeństwa zapytam głupio?

 

Dziś test połączenia na nocnej w Pecu, znaczy Jawor, ale chyba działa tam tylko jedna trasa, nie dwie, wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby na płycie były przestawione u mnie raz, po "juniorze", bo dociskiem nie dało się zmienić nastawień tak aby uchwycić 328mm.

 

Nie zamierzam ich modyfikować, bo są dobre dla obydwu butów jak się okazało.

Niestety ustawienie docisku uniwersalnego dobrego dla obydwu butów chyba nie jest najlepszym pomysłem,

bo różnica jest jednak dość spora, a do poprzedniego buta na razie nie zamierzam wracać, choć nigdy nie wiadomo.

Pewno by się dało, jeśli chodzi o możliwość fizyczną, ale jak to się ma do bezpieczeństwa zapytam głupio?

 

Dziś test połączenia na nocnej w Pecu, znaczy Jawor, ale chyba działa tam tylko jedna trasa, nie dwie, wie ktoś?

Cześć

 

Cześć

Jest tam okienko albo przedział dopuszczalny o jeżeli znacznik łapie się w ten przedział lub jest widoczny w okienku to jest OK.

Dociskiem można "wyregulować" dość szeroki zakres jeżeli przy montażu wzięło się to pod uwagę. Ja mam możliwość zmiany od 275 do 325 w SL, żony i wiązanie działa bez zarzutu w obu skrajnych ustawieniach ale nie jest to raczej zgodne ze sztuką. ;)

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Mitek. Dlatego u mnie na przedziale 311-325 ustawienie jest 316 i docisk jest OK, ale nie mam okienek, a znaczek ^ oraz słowo OK, które muszą jak rozumiem się spotkać, u mnie spotkały się na literce O, czyli dość duży docisk, mógłbym pewno zluzować nieco, wtedy by trafił znaczek ^ na literkę K, tak to rozumiem, zaś okienka u mnie nie widzę:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

......wszyscy którzy macie do 165cm wzrostu :-)

Wg mnie do 170. A i ciut powyżej dadzą radę.

To nie jest prawdziwy GS aby zapory tworzyć.

Uniwersalna i elastyczna narta, wiem, bo mam.

No i dokładnie prawie podług wzrostu, ciut plus.

Ci co jeździli i mają mówią, że kręci jak slalomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do 170. A i ciut powyżej dadzą radę.

To nie jest prawdziwy GS aby zapory tworzyć.

Uniwersalna i elastyczna narta, wiem, bo mam.

No i dokładnie prawie podług wzrostu, ciut plus.

Ci co jeździli i mają mówią, że kręci jak slalomka.

Cześć

Ta narta to nie jest Master - a z tego co wiem to Ty masz Mastera. W roczniku12-13 GS był nierozdzielony i to jest tak naprawdę GS juniorski ale zrobiony już z Cascade czyli z miękkim dziobem. Rok później ta kategoria była już podzielona na dwie grupy dorosłą i młodzieżową. Ta narta ma chyba za to dodaną płytę R20 a może R18 była identyczna.

Master pojawił się dopiero w roczniku 14/15 i nazywał się Speed Course WC Premium z płytą R20WC i dopiero w tej narcie 170 miała promień 16 a nie 19 jak tutaj.

To raczej narta dla juniora lub ogarniętej sportowo nastawionej dziewczyny.

Pozdrowienia

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu taka narta. Krótka a promień duży. To już lepiej wziąć slalomkę 170cm.
Jako GS to chyba tylko dla dziecka albo bardzo drobnej dziewczyny (<50kg) ale w sumie to i tak za szerokie pod butem ;)

Do GS to już lepiej brać takie:

https://www.zawojski...spx-10-id-10491


Te same? Tylko więcej rozmiarów i z wiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Panowie mam prośbę czy możecie polecić sprawdzony sklep (najlepiej Wrocław i okolice) lub internetowy, który miałby narty z grupy Master ale z poprzedniego sezonu lub z przed dwóch - ale nowe. Używane mnie nie interesują.

Ewentualnie narta tego typu z promieniem skrętu 16 - 21m? Gdyby udało się tak do 2.000 zł to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Panowie mam prośbę czy możecie polecić sprawdzony sklep (najlepiej Wrocław i okolice) lub internetowy, który miałby narty z grupy Master ale z poprzedniego sezonu lub z przed dwóch - ale nowe. Używane mnie nie interesują.

Ewentualnie narta tego typu z promieniem skrętu 16 - 21m? Gdyby udało się tak do 2.000 zł to byłoby super.

 

Tu masz za tysiaka  bez wiązań. Tylko na logo nie narzekaj.

 

https://www.top-nart...ahv-06-gs-2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...