Jump to content

milosz007

Members
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

milosz007's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1.   Ja od zawsze w samym Solden, koło tej dalszej gondoli - Gaischkogel - chyba, tej co na Bonda wjeżdża, mamy tam, hotel/ apartamenty w odległości spaceru, z tym, że obłożenie tam takie, że zawsze na rok do przodu rezerwujemy. No i stamtąd jest bliżej do Obergurgl, Hochgurgl. - jakieś 15-20 min.
 2.   Soelden to dwa lodowce Sam mam rezerwację przeniesioną z zeszłego roku na połowę kwietnia. Ostatnio jak byłem w połowie kwietnia to było -14st. i wszystko otwarte do samego dołu i zero ludzi, o 14stej to jeszcze po wyratrakowanych trasach się jeździło. Obok Solden jest jeszcze Obergurgl i Hochgurgl - tam też będzie otwarte i śnieg. Ischgl z reguły czynne do końca kwietnia i warunki też raczej bardzo dobre. Także jak Ci się uda zaszczepić i dzięki temu będziesz mógł jechać to nie ma się co zastanawiać.  
 3. Odświeżam delikatnie temat, bo udało mi się kupić ciuchy. Posłuchałem Waszych rad i mam taki oto zestaw, linki podaje przykładowo do sklepów - żadna reklama, kupowałem w innym ale tam już ich po prostu nie ma na stronie. Całość około 1650 zł, co uważam, za dobrą cenę. Niestety w Polsce nie znalazłem ciuchów Halgrowsa - czy jakoś tak (to co polecał Spiochu)   Spodnie: https://salewa24.pl/...k-Out-0890.html   Kurtka: https://salewa24.pl/...Moss-8810.html   Mam nadzieję, że wybór dobry, a cena wydawała się atrakcyjna po negocjacjach i rabacie.   Kurtka waży około 310g, spodnie - 443g według tego co podają na stronie. Ale w sumie ta waga nie była w tym momencie aż tak bardzo istotna bo ostatnio przytyłem ze 2kg Nie będę ukrywał, że wygląd, krój i dopasowanie również były istotne.   Będę wdzięczny za komentarze (nawet jeśli negatywne)  
 4. W Polsce jedyny sposób aby ludzie się zaszczepili, to ten poniżej  Mam nadzieję, że plik się załączy jako obraz.    
 5. @Spiochu dzięki piękne za pomoc. Jeżeli chodzi o kurtkę to już wiem w co celować!   Jeszcze pytanie co do spodni - tutaj też już ma większą zdecydowanie wiedzę. Pytanie tylko o to, czy powinny być na szelkach czy jednak nie? Czy to kwestia osobista?
 6. Panowie dzięki za podpowiedzi. Może sprecyzuję jeszcze trochę. To co napisał @Wujot jak najbardziej rozumiem i mi odpowiada, o czymś takim myślałem. Z tym, że chodzi mi o tylko o skorupę, hard shell. Bieliznę, skarpetki, termy, soft shell itp... posiadam, jakie posiadam, i póki co tego dokupować nie chcę nie potrzebuję. Więc zostaje mi ta kasa na skorupę + ewentualnie zastanawiam się nad jakąś fajną kamizelką lub SS z odpinanymi rękawami dodatkowo. Będę bardzo wdzięczny za polecenie konkretnych modeli w zakładanym budżecie (chodzi o HS) Z tego co wysłał @Spiochu to modele RAB i HALGLOFS np. coś takiego https://www.ultralig...x-jacket-p13022lub to https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/mens-clothing-c1/mens-waterproof-shell-c51/waterproof-jackets-c203/haglofs-l-i-m-comp-jacket-p10970  ze spodni to, to: np. coś takiego https://www.polarspo...rtex-3-ptx.htmllub takie https://8a.pl/spodnie-gore-tex-dynafit-tlt-gtx-overpant-petrol Proszę o informację co sądzicie, ewentualnie czy na coś oprócz wagi zwrócić szczególną uwagę (wiadomo wywietrzniki)   Czy i jak pierzecie ciuchy z Gore-Tex? Tak jak patrzę, to raczej do chodzenia po górach muszę osobno spodnie kupić?
 7. Cześć,   Zagadnienie jak w temacie. Budżet na całość około 2.000 zł brutto. Wydaje mi się, że najsensowniejszy będzie gore-tex, ale mogę się mylić. Trochę podchodziłem w zeszłym sezonie w normalnych ciuchach narciarskich (spodnie phenix, kurtka spyder, czy softshell spyder) - ale generalnie praktycznie zawsze było finalnie za gorąco. Zakładam, że w góry nie idę jak leje deszcz (chociaż jeden dzień w zeszły sezonie taki miałe, ale to liczę się z tym, że wtedy nic nie będzie specjalnie działać).   Szukam spodnie/ kurtka pod Skitouring oraz piesze wycieczki w góry, ale jak będzie padać mocno śnieg to nie mam oporów. Lubię się zmęczyć, warunki mi nie straszne, ale nie jestem masochistą, a z racji tego, że jestem na nartach 3-4 razy po 7 dni, to nie zależy mi aby, za wszelką cenę iść w góry niezależnie od pogody. Trasy skitourowe alpy ( Austria, Francja, Włochy, jak otworzą) oraz Polska (jak nie zamkną) - do wysokości max 3.300 mnp. - tak jak lodowce itp... albo wejście wzdłuż trasy narciarskiej, albo jakieś sprawdzone szlaki z przewodnikiem. Wycieczki górskie - podobnie, z tym, że raczej głównie polskie góry. Koledze po sezonie udało się zestaw Salom Lab - Gore Tex - wyciągnąć za 2.100. więc może ktoś zna jakieś sklepy marki które mają wyprzedaż np. zeszłosezonową.   Bardzo proszę o polecenie modeli/ sklepów/ typów ciuchów. Czy po prostu spodnie i kurtka gore-tex - i wybrać co się podoba czy na coś należy zwrócić jeszcze uwagę? Czy są jakieś specjalne parametry które powinny te ciuchy spełniać? Czy jest opcja aby w ogóle połączyć ciuchy do skitourów i wyjść pieszych w góry?
 8. Odnosząc się do tego aby ten marsz niepodległości marginalizować - to będzie wyglądał dokładnie tak jak w tym roku, kilkadziesiąt tysięcy przygłupów zawsze się trafi, policja ich nie spacyfikuje bo dojedzie do jeszcze większych zamieszek, natomiast jak w marszu pójdzie kilkaset tysięcy ludzi to zadymy też się będą zdarzać, bo tak jak napisałeś w tłumie łatwiej się schować, ale może doprowadzimy do tego, że tych burd, zamieszek, incydentów będzie tylko jakiś promil - jak np. na marszu kobiet. Mi się wydaje, że lepiej działać niż siedzieć na dupie i czekać, aż rządzący z jednej bądź drugiej strony coś zrobią z marszem, oni gówno zrobią, bo polaryzacja społeczeństwa jest im na rękę. Trzeba samemu działać, a nie liczyć, że coś się zmieni. Ewentualnie wprowadzić naprawdę surowe kary finansowe (oraz nieuchronność kary), ale to już temat na inną dyskusję. Jak chcesz żeby coś się zmieniło to trzeba coś zacząć robić inaczej, jak robisz ciągle to samo, a oczekujesz innych efektów to raczej nic się nie zmieni.
 9.   Różnicę widzę, przecież to oczywiste, jeden marsz z drugim nie ma nic wspólnego, jednakże zauważ, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Byłeś na marszu kobiet i ktoś Ci próbuje wmówić, że skoro byłeś to popierasz niszczenie kościołów i pomników to Cię to wkurza, to samo może myśleć druga osoba która była na marszu niepodległości w 2019 czy wcześniej. Pójście w marszu niepodległości w tym roku (2020) w Warszawie - jako osoba postronna to moim zdaniem było legitymizowanie tego cymbała od "bronienia kościołów" - tak JA to widzę, jednakże dopuszczam również to, że ktoś może mieć na ten temat inne zdanie - szanuję. W zeszłym roku czy dwa lata temu wyglądało to lepiej, co nie zmienia faktu, że tak jak napisałeś do burd dochodziło i pewnie będzie dochodzić, przez tych debili którzy niezależnie od haseł głoszonych w marszu po prostu idą tam aby zrobić zadymę i walczyć z policją, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Bo albo można przyjść i świętować normalnie i może z czasem się to zmieni i będzie wyglądało jak parady na "zachodzie" albo nie przychodzić i dać zawładnąć marszem totalnie "faszystowsko - nacjonalistycznemu środowisku". Mi bliższe wydaje się jednak pierwsze podejście i próba normalizacji zjawisk które zachodzą na marszu. To trochę jak z burdami na stadionach, odkąd "kibole" trafili na margines, na stadionach jest po prostu bezpiecznie (ekstraklasa).
 10. Cześć,   Koleżanki i koledzy, tak sobie czytam to forum w tym wątku politycznym i mówiąc szczerze dyskusja jest na bardzo przyzwoitym poziomie, porównując z innymi stronami czy komentarzami na ogólnodostępnych portalach. Proponuję wszystkim i każdemu z osobna film "The social dilemma" film jest dostępny na platformie Netflix. Może trochę otworzy oczy czy to jednej czy drugiej stronie sporu, bądź też tym którzy są po jego środku. Można się lubić, kochać i szanować niezależnie od poglądów politycznych, czy jesteś za X czy za Y czy za Z, nieważne, ale nie rób tak, że jesteś przeciwko komuś dlatego, że on popiera inną partię niż Ty! Co do ostatniego marszu  - nie generalizujcie tego w ten sposób, że skoro organizował go jakiś narodowiec, to każdy kto w nim uczestniczył popiera automatem narodowca, bo to samo można powiedzieć, że kto uczestniczył w protestach kobiet organizowanych przez niejaką Martę Lempart, popiera wszystkie jej postulaty (a uwierzcie sporo jest, co najmniej kontrowersyjnych), uwierzcie, że nie każdy kto uczestniczył w jednym czy drugim marszu manifeście, pierwsze o czym myślał to kto go organizuje i jakie głosi poglądy, może tego potrzebował, może chciał w ten sposób coś wyrazić, jeśli nie niszczył mienia, tylko spokojnie protestował lub manifestował to nikt nikomu do tego. Chciałeś wyrazić swoją postawę poprzez udział w marszu - twój wybór, nie znaczy to, że ktoś może mówić, że z automatu popierasz to czy tamto, mogą Cię nazwać naiwnym, pożytecznym idiotą itp... ale nie mówcie, że ktoś coś popiera. Marsz Kobiet wcale nie równa się niszczeniu kościołów, a Marsz Niepodległości wcale nie równa się popieraniu radykalizmów. W tym roku ze względu na pandemię nie uczestniczyłem w żadnym z marszów, ale gdyby te sytuacje miały miejsce rok temu uczestniczyłbym w jednym i drugim. To co wtedy? Kim bym był? Nie wprowadzajcie zasady kto nie jest z nami ten przeciwko nam. To właśnie chce zrobić z nami obecna władza jak i Ci którzy do władzy chcą dojść. Dziel i rządź, nie dajcie się żadnej propagandzie!  
 11.   Na Stubai powinno być łatwiej o tańszy nocleg. Na Tuxa jak chcesz mieszkać w miarę blisko lodowca może być drożej, chyba, że przez pandemię pospadały ceny (nie wiem nie sprawdzałem) Ja osobiście co roku jeżdżę do Solden - tyle,  że na koniec sezonu. Warunki i ilość tras na Hintertuxie powinna być lepsza niż na Stubai. Na kilka dni polecam również Pitztal - jeśli otworzą więcej tras, będzie najtaniej, najmniej ludzi. - ale to max 3 dni tam.
 12. milosz007

  E-bikes

  Na single trackach pod Smerkiem (Czechy) jest albo była taka tabliczka, że ludzie poniżej 50tki na e-bike nie są mile widziani, oczywiście nie dotyczy to osób z problemami zdrowotnymi itp... Sam jeżdżę (bo ścigam to za duże słowo) w bikemaratonach dystans CLASIC - około 25km do 35km - chociaż bardziej trzeba patrzeć na przewyższenia niż długość trasy i bardzo często na tych trasach trafiałem na Pana z rocznika bodajże 44` albo 47` na rowerze 26` w trampkach który naprawdę dawał radę.
 13. Cześć,   Mam pytanie jak w tytule, wybieram się w Polsce na skitoury + zjazd gdzieś poza trasą, idziemy z przewodnikiem itp...  W Polsce na nartach nie byłem dobre 15 lat, jak nie więcej, wcześniej nigdy jadąc w Polskę się nie ubezpieczałem, ale też nigdy nie jechałem na tego typu wyjazd w PL. Pytanie jakie ubezpieczenie powinien wykupić? Możecie polecić sprawdzonego ubezpieczyciela? Wiem, że TOPR i GOPR jako obywatel PL mam zagwarantowany, nie mniej jednak zależy mi na ubezpieczeniu które pokryje ewentualne koszty leczenia w razie wypadku, chodzi o zrobienie np. "więzadeł, artroskopii i podobnych operacji na które normalnie się czeka. Robiłem dwa razy kolano prywatnie i wiem jakie to są koszta, więc jeśli mogę tego uniknąć za parę zł to chętnie skorzystam. Jeśli temat już był to poproszę o link, niestety dla mnie opcja "szukania" na tym forum jest czarną magią.
 14. Dzięki za wszelkie sugestie.   Dodam tak, to ma być moja 3 narta tylko na "puch" albo opad w trakcie jazdy. Wiem, że na trasach będzie bardzo słabo w porównaniu do dwóch par które posiadam. Na Dirty Bearach jeździłem, ale ta narta mnie nie przekonuje ani poza trasą ani na trasie. Jeździłem też na jakiś Salomonach koło 115 pod butem i rossingniolach o podobnych parametrach i było nieźle, na trasie co prawda jeszcze gorzej, ale to ma być narta tylko żeby dojechać gdzieś poza trasę. Wydaje mi się, że te odczucia mogły się pojawić dlatego, że na "szerokich" jeździłem bardziej po płaskim i lepiej wynosiły nad śnieg. Co do trwałości Head to aż tak się nie martwię, bo pewnie pojeżdżę na tych nartach tak koło 7 dni max w sezonie. Nad Volklem też myślę, bo chyba nawet na forum parę razy ludzie zachwali, tylko pytanie jaki model i jaka wysokość. Jeśli jeszcze jakieś pomysły to śmiało. Narty mogą być roczne lub dwuletnie, ale nie używane tylko nowe.  
 15. 1. Mężczyzna 2. 33 3. 78 4. 174 5. 24 lata średnio 3 tygodnie w sezonie za granicą (Austria) plus jeden dwa wypady do Austrii na 3 dni 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 8 7. Jakie masz buty ? (Flex 120 ) - Nordica speedmachine 2018 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( NARTY ROSSIGNOL HERO MASTER - 170 cm HEAD i.Supershape Magnum 2016 - 170 cm ) 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy. pasują mi powyższe narty, średnie i długie  bardzo szybkie skręty 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju - Austria ? głównie czerwone, czasami czarne,  przede wszystkim sztruks, teraz również nastawiam się na jazdę poza trasą. 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? szybko, dynamicznie, jeżdżę dobrze technicznie. 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? do 25 dni na stoku w ciągu roku, kondycja dobra (siłownia i tenis) 3-4 razy w tygodniu. 13. Możliwości finansowe  do 2500 zł. 14. w piątek 29.11 chciałbym dokonać zakupu. 15. Zaproponowano mi 3 narty do jazdy poza trasą - ale na 99% będzie to jazda przy trasie - ewentualnie jakieś trawersowanie kilkaset metrów żeby zjechać w lepszym miejscu.: Head Kore 93 - 2020 - 180cm - około 2400 z wiązaniem (PROMIEŃ: 16,4 m dla długości 180 cm TALIOWANIE: 133 mm/93 mm/115 mm dla długości 180 cm Head Kore 99 - 2020 - 180 cm - około 2500 z wiązaniem PROMIEŃ: 17,0 mm dla długości 180 cm TALIOWANIE: 134 mm/99 mm/120 mm dla długości 180 cm Majesty Rouge - 2020 - 178 cm - około 2300 z wiązaniem PROMIEŃ: 20,0 m dla długości 178 cm TALIOWANIE: 120-100-115mm dla długości 178 cm 15. Proszę o radę, ewentualne podpowiedzi co kupić / przetestować przed zakupem, na pierwszy sensowny wyjazd jadę dopiero na początku marca więc trochę czasu mam. 16. Wszelkie sugestie mile widziane, dodatkowo będę wdzięczny odnośnie sugestii co do długości nart. 17. Pytanie co wybrać, ewentualnie czy w podobnych pieniądzach poleci ktoś coś innego. 18. Z góry dziękuję za pomoc
×
×
 • Create New...