Skocz do zawartości

długość nart dla dzieci


heniek08

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam mam 6 letniego syna który już potrafi jeżdzic pługiem

Mam prośbę podpowiedzcie mi jakiej długości wybrać narty dla niego???

Syn ma wzrost ok 125 cm,

Narty będą najprawdopodobniej na rok bo w następnym roku dostanie je córa 4 letnia ktora teraz ma ok 118cmi w tym roku bedzie sie uczyć na 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam mam 6 letniego syna który już potrafi jeżdzic pługiem

Mam prośbę podpowiedzcie mi jakiej długości wybrać narty dla niego???

Syn ma wzrost ok 125 cm,

Narty będą najprawdopodobniej na rok bo w następnym roku dostanie je córa 4 letnia ktora teraz ma ok 118cmi w tym roku bedzie sie uczyć na 80.

Witam, jeśli płuży i nic więcej to nie sugerowałbym przy tym wzroście dłuższych niż 100, łatwiej opanuje skręty na krótszych, tym bardziej jeśli to ma być narta docelowo dla córki;-)

110 dla dziecka, które jeszcze nie opanowało skrętów może być trochę trudna. Dziecku powinno się ułatwić a nie utrudniać, narty mają być dla nich przede wszystkim zabawą. 
Pozdrawiam,

ojciec dwóch 8-letnich narciarzy bliźniaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pierwsze pytanie jakie musisz sobie postawić to jaki jest cel szkolenia Twoich dzieci. Jeżeli - tak jak kolega napisał powyżej - ma być to jazda zabawowa bez pewnego nacisku na postęp wtedy narta nie ma znaczenia.

Jeżeli chcesz stosunkowo szybko wychować samodzielnego i świadomego narciarza to wtedy dobór nart jest ważny. Na początku radzę - tak jak w przypadku dorosłych nartki wypożyczyć. Może być 80 ale lepiej jak najbardziej zbliżone do wzrostu. Pierwsze nartki służą tylko do zapoznania się z poślizgiem, krawędzią długa stopą itd. Dla dzieci już jeżdżących - czyli swobodnie poruszających się samodzielnie po stoku płaskim i średniostromym skrętem łączonym z pełną kontrola prędkości - narta równa wzrostowi.

Pytanie kto uczy dzieci jest równie ważne.

Pozdrowienia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczy instruktor 2-3 h a następnie ze mną jeździ. syn już w miarę potrafi panawać nad predkością jazdy i czasami zaczynają mu już wychodzić skręty równoległe, ale ze skręrami szału nie ma.

Rok temu jeżdził na 80 bo takie posiadam.W tym roku córka będzie na nich jeżdziła bo dopiero zaczyna przygodę z nartami ale za rok napewno będą na nia zamałe bo ma już 118 cm wzrostu.

 

Więc też zastanawiam się nad 100 dla syna a za rok mu się zmieni.

 

Tylko przy jego umiejętnościach jaka dlugość była by lepsza???

I kolejne pytanie jeśli curka za rok bedzie miała 130cm to czy nie lepiej wziąść 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczy instruktor 2-3 h a następnie ze mną jeździ. syn już w miarę potrafi panawać nad predkością jazdy i czasami zaczynają mu już wychodzić skręty równoległe, ale ze skręrami szału nie ma.

Rok temu jeżdził na 80 bo takie posiadam.W tym roku córka będzie na nich jeżdziła bo dopiero zaczyna przygodę z nartami ale za rok napewno będą na nia zamałe bo ma już 118 cm wzrostu.

 

Więc też zastanawiam się nad 100 dla syna a za rok mu się zmieni.

 

Tylko przy jego umiejętnościach jaka dlugość była by lepsza???

I kolejne pytanie jeśli curka za rok bedzie miała 130cm to czy nie lepiej wziąść 110

Cześć

A Tobie dobrze by się jeździło na butach na normalnym narciarskim stoku?

Zastanów się spokojnie. Po drugie jak jest z twoją jazdą? To ważne w kontekście przyszłej jazdy dzieci. Nauka jazdy - zwłaszcza u dzieci - to proces opierający się w głównej mierze na działaniach podświadomych dlatego tak ważny jest dla dziecka wzór. Jeżeli instruktor skupia się na ćwiczeniach a nie na jeździe, jeżeli w czasie jazdy instruktor/opiekun/rodzic jeździ nieporządnie technicznie i taktycznie to proces nauczania będzie trwał dwa/trzy razy dłużej.

Dla jeżdżącego dziecka narty do wzrostu ale przeczytaj najpierw jeszcze raz spokojnie oba moje posty i odpowiedz sobie na zadane pytania. 

Wiem co mówię bo przez prawie 20 lat uczyłem głownie dzieci (nie mówiąc o swoich - co oczywiste).

Co rozumiemy przez dziecko jeżdżące:

- chłopiec fajnie czający o co chodzi, niestety opiekun jeździ już gorzej niż młody i za dwa lata dziecko będzie wyglądało równie pokracznie. Spokojnie można mu dać narty do wzrostu i kijki oraz pokazać ładną techniczna jazdę - dwa lata i będzie jeździł mniej więcej tak:

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzięłabym narty 120 cm. Wiem, brzmi "strasznie", ale dla dzieci długie narty są mniejszym wyzwaniem niż dla dorosłych
:). Jedyny problem może być z samodzielnym wnoszeniem - więc czasem można dyskretnie wspomóc pociechę ;).

Cześć

Nic tu nie brzmi "strasznie" - nie wiem skąd takie wrażenie. Narty do wzrostu i tyle. 

Narty dziecięce są z natury lekkie i nie sprawiają kłopotów w noszeniu i innych manewrach jak się dzieciom pokaże jak to robić.

Nie przekładajmy naszych fobii i braku umiejętności na dzieci - błagam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowna podpowiedź, ale zerkając na klubową półkę ..

 

Roczniki 2011-2010 : od 100 dla początkujacych (problem z jazdą równoległą, wciąż mniej lub bardziej płużą, w miarę poprawna kontrola nad torem jazdy i prędkością) do 120 (przeważa jazda równoległa choć stylowa na pewno nie jest, dobre opanowanie sytuacji na stoku, kontrola prędkości i sytuacyjnie toru jazdy).

Roczniki 2009 - 110-120 , multieventy

Roczniki 2008 - 120-132, multieventy

Roczniki 2007 - 130 i dłuższe, multievent ewentualnie GS w zależności od oceny umiejętności.

 

Za wyjątkiem rocznika 2011 gdzie wychodzi jakoś tak plus a niekiedy mały minus do wzrostu, od rocznika 2010 do wzrostu lub dłuższe (+-5-8cm). Buty z jak najszybszym wejściem w minimum 3 klamerki, od rocznika 2008 przeważnie 4 klamrowe.

 

Wynalazki typu 80 cm na "pierwszy kontakt" z nartami, podobnie jak jednoklamrowe wynalazki o ile w ogóle.

 

Pozdrawiam,

m.

 

W wypadku moich prywatnych brzdąców - starsza, 2007, 124cm w kapeluszu, narty 132/135. Młodszy, 2010, około 115cm, narty 120 z prawdopodobną w tym sezonie przymiarką do 125. Jedna uwaga - mają te zabawki dość często na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam mam 6 letniego syna który już potrafi jeżdzic pługiem

Mam prośbę podpowiedzcie mi jakiej długości wybrać narty dla niego???

Syn ma wzrost ok 125 cm,

Narty będą najprawdopodobniej na rok bo w następnym roku dostanie je córa 4 letnia ktora teraz ma ok 118cmi w tym roku bedzie sie uczyć na 80.

 

A ja - zważywszy, że nie wiem kto i jak go uczy - dałbym mu narty sięgające gdzies do jego brody/nosa :-).  Nie będą za krótkie, a nie będą przerażały dorosłych długością (bo nieuświadomione dzieci nie wiedza, że długie to niedobre :-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Nic tu nie brzmi "strasznie" - nie wiem skąd takie wrażenie. Narty do wzrostu i tyle. 
Narty dziecięce są z natury lekkie i nie sprawiają kłopotów w noszeniu i innych manewrach jak się dzieciom pokaże jak to robić.
Nie przekładajmy naszych fobii i braku umiejętności na dzieci - błagam.
Pozdrowienia



Naprawdę mój post brzmiał według Ciebie jakbym była ogarnięta fobią???
No to zaskoczenie...
Mówią, żeś Ty brutal, a ja widzę, że z Ciebie jest wrażliwy facet.
Rzekłabym nawet, że nadwrażliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja - zważywszy, że nie wiem kto i jak go uczy - dałbym mu narty sięgające gdzies do jego brody/nosa :-).  Nie będą za krótkie, a nie będą przerażały dorosłych długością (bo nieuświadomione dzieci nie wiedza, że długie to niedobre :-)...

Cześć

No to po co je uświadamiać. Normalne narty i do dobrego instruktora np. do Berry`ego. Znam i ręczę za sukces - kolega specjalizuje się w nauce małych dzieci. ;)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...