Jump to content

Warszawa-Kronplatz (Olang)

Żółwik
 Share

Recommended Posts

Kilkanaście dni temu wróciłem z Kronplatz. My jechaliśmy trasą, która wydaje mi się optymalna (zarówno czas, jak i koszty). Czyli tradycyjnie:

Wwa - Częstochowa - Kato - Ostrava - Brno - obwodnica Wiednia - St. Pollten - Insbruck - Vipiteno Sterzing - Kronplatz.

Bez kombinowania. Wyszło nam 11,5 godzin jazdy. Tylko uważaj na fotki przed Linzem. I dziury na estakadzie w Częstochowie ;)

Podróż (razem z dojazdami na stok - 15 minut w każdą stronę codziennie, przez 6 dni) kosztowała mnie 200 litrów ropy (Vectra kombi, załadowana tyczkami, nartami, bagażami, 3 osoby w środku). Dolicz winietki i kilka euro za odcinki włoskie.

• 3 weeks later...
  • 6 years later...
Godzinę temu, moruniek napisał:

Nowy odcinek autostrady, który wybudowali w Austrii od czasu wpisu @zBerek z 2015 r. Czesi swojego nie wybudowali, jakbyś rozważał jazdę przez Mikulov zamiast przez Brzecław. 

Cześć

Krzychu nawet w nocy pokazuje trasy omijające jezioro. Musi tam się wzięli do roboty i zupełnie nie da się przejechać. Albo Znojmo albo Breclav.

Na Kronplatz zawsze się jeździło przez Graz.

Pozdro

a ja bym na Graz nie cisnął. Trasa przez S6 moim zdaniem jest dużo ciekawsza, niewiele, ale jednak krótsza, też niewiele bo wg. google  tylko o kilka minut dłuższa. Do tego...można zaliczyć Semmering. Ścieżka pod linkiem - https://goo.gl/maps/8TkUkqtd2t8NveYn8 

co do Znojma - w zeszłym tygodniu jechałem i roboty na odcinku Pohorelice - Znojmo ściągnięte, obwodnica Lechovic czynna, po stronie AT dodatkowo otwarty odcinek S3 (obwodnica Guntersdorf i Hollabrunn) - warte rozważenia dla opcji via Innsbruck i Brennero

Edited by wapniako
  • Like 1

Teraz, wapniako napisał:

a ja bym na Graz nie cisnął. Trasa przez S6 moim zdaniem jest dużo ciekawsza, niewiele, ale jednak krótsza, też niewiele bo wg. google  tylko o kilka minut dłuższa. Do tego...można zaliczyć Semmering. Ścieżka pod linkiem - https://goo.gl/maps/8TkUkqtd2t8NveYn8 

Cześć

Nie twierdzę, że trzeba na Graz. Wiesz - ja mam spaczenie bo przez 15 lat pilotowałem autokary z wyjazdami narciarskimi do Włoch i wdrukowały się rozwiązania "jedyne".

W styczniu jedziemy do Flachau i chyba pojedziemy tak jak mówisz bo teraz sobie sprawdziłem i rzeczywiście fajna droga.

Pozdrowienia i dzięki.

2 godziny temu, moruniek napisał:

Nowy odcinek autostrady, który wybudowali w Austrii od czasu wpisu @zBerek z 2015 r. Czesi swojego nie wybudowali, jakbyś rozważał jazdę przez Mikulov zamiast przez Brzecław. 

Google prowadzi przez Mikulov i potem na Graz lub Salzburg.

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzychu nawet w nocy pokazuje trasy omijające jezioro. Musi tam się wzięli do roboty i zupełnie nie da się przejechać. Albo Znojmo albo Breclav.

Na Kronplatz zawsze się jeździło przez Graz.

Pozdro

Oczywiście ze Stolicy lub Śląska.

• Like 1

2 minuty temu, Gabrik napisał:

Cześć

Przecież kolega parę postów wyżej ten wariant polecił. Nie czytasz?

Pozdrowienia

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Przecież kolega parę postów wyżej ten wariant polecił. Nie czytasz?

Pozdrowienia

Mitek czytam, tylko wapniakosa wariant zbija na Klagenfurt i Villach, a tu dalej ciągnie górą. Nie znam i wolę dopytać, moje auto strasznie nie lubi korków - pali wówczas do 50% więcej.

51 minut temu, Gabrik napisał:

Ten wariant ma 2 minusy (jak dla mnie):

- za Judenburgiem do odbicia na Murau są roboty (budują przedłużenie drogi ekspresowej) i latem, tym bardziej zimą korkuje się znacznie;

- dodatkowo płacisz za tunel za Sankt Michael lub...chcąc ominąć to miejsce, musisz wspiąć się na przełęcz pod Katschberg 

• Like 1

37 minut temu, wapniako napisał:

Ten wariant ma 2 minusy (jak dla mnie):

- za Judenburgiem do odbicia na Murau są roboty (budują przedłużenie drogi ekspresowej) i latem, tym bardziej zimą korkuje się znacznie;

- dodatkowo płacisz za tunel za Sankt Michael lub...chcąc ominąć to miejsce, musisz wspiąć się na przełęcz pod Katschberg 

Ok, czyli nie będę za bardzo kombinował. W jedną stronę polecę S6 (Twoja wersją), w drugą przez Graz.

• Like 1

10 godzin temu, Gabrik napisał:

Ok, czyli nie będę za bardzo kombinował. W jedną stronę polecę S6 (Twoja wersją), w drugą przez Graz.

Cześć

Fajnie jak się da różnymi drogami jechać bo ciekawiej.

Pozdro

• Like 1