Skocz do zawartości

Memoriał Jerzego NIKO130 Dzięcielaka Dzikowiec 2014


radcom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, to wy się dogadajcie co do terminu. Ja jestem na etapie ustalania kalendarza SLN i terminów treningów. Określając termin, weźcie proszę pod uwagę to, że ostania zima spłatała nam figla. Myślę, że dopiero w połowie grudnia, będziemy tak naprawdę znali prawdopodobne prognozy na nadchodzący sezon. Ja osobiście nie mam nic przeciwko marcowym zawodom, gdyż jest już ciepło i przyjemnie. Jeżeli do stycznia uda naśnieżyć porządnie stok i dopada naturalnego, to śnieg będzie leżał do połowy kwietnia. I na to liczę... Liczę też, że spotkamy się w dużym gronie na świetnej imprezie popularyzującej narciarstwo i Człowieka, który poświęcił mu kawał życia.

 

Pozdrawiam, radcom    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liczę też, że spotkamy się w dużym gronie

 

Jeśli tylko będzie to możliwe to przyjadę na Memoriał. Może uda mi się nawet namówić dziewczynę by wystartowała, choć jest poczatkującą narciarką. Jak zwykle będę też za tym by trasa była możliwie ambitna i ustawiana rano, gdy jest najzimniej.

 

Raczej ulatwia, mozna wejsc po zawodach LD, w rozstawione tyczki za "jednym zamachem".

 

No chyba nie bardzo. Przejadą zawodnicy z ligi, zrobią się dziury i wyjdzie lipa.

Szczególnie osoby nie trenujące na tykach będą wypadać z utworzonej rynny.

Może być też problem z doborem trasy dla dzieci i dorosłych. Jeśli zatem w tym samym dniu, to nie na tej samej trasie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko. Pozostaje tylko trzymać kciuki za pogodę.

 

Cześć!

 

Z dzisiejszej rozmowy z Radkiem wynika, jak zrozumiałem, że chyba optymalny terminem będzie 14 marca. Proponuję jak najszybciej to poukładać, pewnie wielu (w tym i ja) planują jakoś narciarsko marzec.

 

Nie mogę się doczekać, byle  - jak Spioch wspomniał - śnieg dopisał..

 

pozdrawiam

 

Ps. Fredowski - przyjeżdżaj ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Termin, tak na pewno określimy w grudniu. Wtedy będziemy wiedzieć jaka będzie zima...

 

Pozdrawiam, radcom

No i wiemy (chiba), że zima się zapowiada podobnie jak ostatnia - póki co.

 

Zatem termin wciąż do ustalenia, a miejsce - tym bardziej.

 

Gdybym miał się kierować przesłankami z ostatniej zimy, powiedziałbym że trzeba:

- celować w miejscówki mocno dbające przez cały sezon o naśnieżanie ( vide: Białka)

- z góry założyć, że przy chwiejnych implikacjach pogodowych nie zdołamy się zorganizować i - podobnie jak onegdaj - na ostaą chwilę jechać tam , gdzie jest śnieg ( ostatni ze względu na niemożność przeprowadzenia Memoriału w naszych górach, odbył się on w sposób symboliczny w słowackiej Jasnej - na stokach Chopoku)

- w związku z powyższym ,wyrażam mocną nadzieję na bodaj przez 4 tygodnie stabilne warunki pogodowe, które umożliwią nam Mamoriałowanie na ojczystej ziemi

- zaś gdyby nie --> patrz wyżej 

 

Pzdr, 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiemy (chiba), że zima się zapowiada podobnie jak ostatnia - póki co.

 

Zatem termin wciąż do ustalenia, a miejsce - tym bardziej.

[....]

nalezy zatem ustalić termin.

a miejsce: jesli bedzie snieg to oczywiście Dzikowiec, jesli nie, Tadek wyznaczy tydzień wcześniej ..:-). Ktos musi- demokracja to zły pomysł.  (zakładam, że jesli nie bedzie sniegu w Boguszowie to w Wisle też nie - ale będę czuwał, wtedy ew Stożek)

Mnie osobiście jeżdzenie 2 dni nawet po jednej trasie nie szkodzi na zdrowie, wiec się dostosuję do każdego pomysłu do 300km........


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest to pisanie palcem po wodzie. W prognozach obiecują, że od drugiego dnia świąt będzie mróz w nocy. Jeżeli uda się porządnie naśnieżyć do ferii to powinniśmy  do marca wytrzymać. Co do terminu, to bardziej zależy od Was aczkolwiek weźcie pod uwagę, że 7.03 i 21.03 mamy zawody ligi. Pierwsze na Dzikowcu, drugie na Hali Szrenickiej. 15.02 mają być zawody na Łysej Górze a 28.02 na Czarnej Górze. Styczeń jak na razie  stoi pod znakiem zapytania. Ja osobiście wyznaczyłbym późny marcowy termin, bo zima ostatnio lubi się spóźniać...

 

Pozdrawiam, radcom 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin musi wyznaczyć Radek- by uniknąc kolizji z innymi imprezami itp...

jednak wychodzenie poza luty jest mocno ryzykowne (jak sie okazuje po poprzednim - luty też  :-(, wiec chyba  bez znaczenia) 

 

Może by też temat 'uwiesić' w odpowiednim dziale....

 

M


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wg bookingu, w Rodarze coś z pokojami kiepawo, ale nie bardzo w to wierzę 

 

Jest też hotel Piotr ( ze SPa + kręgle + bilard na miejscu): pokój 4-osobowy na 3 doby (czw - nd) to koszt 720 zł, ale za każde śniadanie trzeba dopłacić 2 dyszki, słowem na osobę 180 zł na łóżko i łazienkę przez 3 doby

Analogicznie - pokój dwuosobowy : 450 peelenów; analogicznie w Rodarze dwójka 360 - brak informacji czy śniadanie jest w cenie

 

Ja planuję przyjazd w czwartek wieczorem,bo skoro po przekątnej Polskę mamprzejechać, to warto choć 3-4 dni na śniegu złapać; w piątek można byłoby np. na czeską stronę wyskoczyć O do Janskich jest pewnie z 50 km)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...