Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Na stoku - Rzeczka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#161 luśka

luśka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 509 postów
  • Na forum od: 01.2012
141
  • Umiejętności: 5
  • Wałbrzych

Napisano 05 marzec 2018 - 21:42

Nie jeździłam tutaj kilka lat. Wybrałam się kiedyś, niewiele jeszcze potrafiąc i zraziłam się, bo stok dość wymagający. Istniejąca od tamtej pory pewna antypatia, plus wczorajszy lód pod śniegiem i masa kamieni, zwłaszcza na łagodniejszym łuku utrwalił we mnie dalszą niechęć. Trochę ośrodków już zjeździłam i nie na wielu spotkałam taką ilość kamieni.

Na plus jazda orczykiem, podczas której jest na co popatrzeć, czyli na sporą liczbę dobrze jeżdżących narciarzy, czego np. nie ma na pobliskim Górniku, czy w Czarnowie. W dużych ośrodkach różnica między dobrze, a słabo jeżdżącymi jest zbliżona, albo raczej nie da się jej ocenić, bo są po prostu trasy łatwe dla początkujących i trudne dla lepszych i każdy jeździ tam, gdzie się dobrze czuje. W małych ośrodkach nie mamy wyboru trasy i nie ma na co uciekać, gdy jest nam źle. Pozostaje tylko zrezygnować.

Zmodernizowana, darmowa, porządna toaleta i bar (kiedyś to była ciasna i parna kanciapa na kilka ławek). Darmowy parking. Niedziela, a ludzi mało.

Chyba nikt nie siedzi w okienku na szczycie i nie wiem, co się dzieje, gdy ktoś się wyłoży przy wysiadce z wyciągu. Zazwyczaj bywa ktoś pilnujący na szczycie. Może tutaj nie zauważyłam, nie wiem.

Muszę pojechać kiedyś naprawdę wcześnie, gdy jeszcze będzie bliżej do sztruksu, bo na lodzie to ja się ślizgam bokiem.

Załączone miniatury

• IMG_20180304_123216.jpg

• RobertK podziękował za tę wiadomość