Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Na stoku - Rzeczka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 buczek5

buczek5

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 02.2009
53
  • Umiejętności: 9
  • sokolec

Napisano 12 luty 2009 - 14:15

Rzeczka - Stacja Narciarska Rzeczka

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://www.nastoku.info

Położenie

Dojazd

Parkingi
(darmowy ok 50m)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
Dołączona grafika

Ceny
http://www.nastoku.info/ceny/

Kamera online
http://kamera.nastoku.info/

Aktualne warunki
http://kamera.nastoku.info/

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
restauracja przy stoku

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 02.2010
4
  • Umiejętności: 6
  • Walim

Napisano 02 grudzień 2010 - 13:44

Dzisiaj na stronie podali, że w piątek rozpoczynają sezon.
Już nie mogę się doczekać ;)
Wygląda, że wszyscy się sprężą by otworzyć jutro.

#3 pieszyczanin

pieszyczanin

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2010
33
  • Pieszyce

Napisano 03 grudzień 2010 - 10:08

moje narty już się cieszą ;D

#4 Pajaq

Pajaq

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 02.2010
4
  • Umiejętności: 6
  • Walim

Napisano 03 grudzień 2010 - 13:33

Jedyny wyciąg w Rzeczce działający dzisiaj :D. Dobrze, że przynajmniej ten uruchomili.

Trasa czerwona przygotowana i jeżdżą na niej pierwsi narciarze.
Akurat rozmawiałem z dwoma by ocenili stok.
Na wierzchu cienka warstwa puchu. Ale stok dobrze przygotowany. W niektórych miejscach grudy lodu po ratrakowaniu. Ogólnie pozytywne odczucia.
Trasa niebieska nie jest przygotowana i włączone są na niej armatki.

Parkingi przygotowane na przyjazd osób spragnionych zimowego szaleństwa.:D

#5 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
  • Na forum od: 12.2007
336
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 16 grudzień 2010 - 19:04

był ktoś w tym tygodniu? bo chciał bym się jutro wybrać na nocną a nie wiem czy jest sens ;)

#6 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 17 grudzień 2010 - 01:59

Jeden film za tysiąc słów. Tak było w ostatni weekend:

#7 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 17 grudzień 2010 - 23:39

Panie Marcinie, zwracam honor, śniegu macie dużo, nie wiem czy jest to 0,5m, 1m czy 2m ale jest go wystarczająco ;)

stok dobrze przygotowany, dzisiaj trochę miękko aczkolwiek muld nie było. dawno nie byłem na tym stoku, ostatni raz jak byłem to stok nazywał się bodajże Bartek, dzisiaj wydaje mi się łatwiejszy niż kiedyś :D co nie zmienia faktu, że jest dość wymagający i można na nim poszaleć. fajna alternatywa na wolne popołudnie/wieczór za względu na odległość, z tym że drogi w rewelacyjnym stanie nie są i jedzie się dość długo.

rozbudowana knajpa, miła obsługa(pozdrawiam Panie z obsługi :D), widać że właścicielowi zależy i tak trzymać ;)

p.s przydał by się jakiś zegar gdzieś na dole, bo nie zauważyłem żadnego ;)
  • marcin.r podziękował za tę wiadomość

#8 Olsen

Olsen

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 11.2009
9
  • Umiejętności: 1
  • Wałbrzych

Napisano 18 grudzień 2010 - 13:38

Tak jak już pisałem gdzieś wcześniej - "Na Stoku" to oaza cywilizacji w tej okolicy, co się potwierdza i w tym roku. Bo na przełęczy najwyraźniej żadnych zmian.

#9 pieszyczanin

pieszyczanin

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2010
33
  • Pieszyce

Napisano 18 grudzień 2010 - 16:36

na ktorej przeleczy?

#10 arturoarturo

arturoarturo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 677 postów
  • Na forum od: 10.2008
77
  • Umiejętności: 8
  • Mirków

Napisano 27 grudzień 2010 - 22:59

Ja również dziękuję obsłudze ośrodka "Na Stoku" (Panu Pawłowi) za zaopiekowanie się Voeklami mojego chrześniaka,które to po całodziennym szusowaniu z wrażenia pozostawił na wyciągu:)
pozdrawiam Artur

#11 Olsen

Olsen

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
9
  • Wałbrzych

Napisano 28 grudzień 2010 - 16:01

na ktorej przeleczy?

Oj, nie zauważyłem. No na Przełęczy Sokolej.

#12 B4ME

B4ME

Użytkownik

• PipPipPip
  • 493 postów
147
  • Ząbkowice Śląskie/Wrocław

Napisano 22 styczeń 2011 - 11:20

Byłem tam wczoraj na nocnej jeździe i muszę przyznać że się strasznie zawiodłem.... Byłem tam pierwszy raz mimo tego że ten ośrodek jest chyba najbliżej mojej mieściny(no oprócz wielkiej sowy), zacznę od tego, że sam stok sam w sobie nie jest zły jest, część przy wyciągu (trasa czerwona), jest całkiem niezła, w miarę stroma, można poszaleć, tylko że nie wiem czemu jest ona "urozmaicona" swoistymi "bunkrami" śnieżnymi, dla mnie dla kogoś kto był tam pierwszy raz niebyła to wcale fajna sprawa ciągnąć skręt i nagle lece w powietrzu, może to dlatego, że nie jestem obcykany z tym stokiem, swojacy widzę dawali tam radę... Nie mogę jeszcze nie wspomnieć o olbrzymich bryłach lodu którymi stok był uozdobiony na całej jego powierzchni, z tym że nie były to małe grudki lodu, było to wielkie grudy wielkość męskiej pięści a nawet i większe i było dosłownie wszędzie :/, no i stok jest krótki, nawet bardzo krótki.... Ah no i orczyk, zwykle jadąc sam nie miałem do tej pory problemu z tym urządzeniem ale ten, naprawdę chciał mnie wysadzić z siebie przez cała podróż na górę wyciągu... Ale trzeba też powiedzieć że obsługa fajna i pomagają każdemu ;). Nie mniej jednak wole zielaka :P

#13 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Świdnica

Napisano 22 styczeń 2011 - 16:38

Byłem tam wczoraj na nocnej jeździe i muszę przyznać że się strasznie zawiodłem.... Byłem tam pierwszy raz mimo tego że ten ośrodek jest chyba najbliżej mojej mieściny(no oprócz wielkiej sowy), zacznę od tego, że sam stok sam w sobie nie jest zły jest, część przy wyciągu (trasa czerwona), jest całkiem niezła, w miarę stroma, można poszaleć, tylko że nie wiem czemu jest ona "urozmaicona" swoistymi "bunkrami" śnieżnymi, dla mnie dla kogoś kto był tam pierwszy raz niebyła to wcale fajna sprawa ciągnąć skręt i nagle lece w powietrzu, może to dlatego, że nie jestem obcykany z tym stokiem, swojacy widzę dawali tam radę... Nie mogę jeszcze nie wspomnieć o olbrzymich bryłach lodu którymi stok był uozdobiony na całej jego powierzchni, z tym że nie były to małe grudki lodu, było to wielkie grudy wielkość męskiej pięści a nawet i większe i było dosłownie wszędzie :/, no i stok jest krótki, nawet bardzo krótki.... Ah no i orczyk, zwykle jadąc sam nie miałem do tej pory problemu z tym urządzeniem ale ten, naprawdę chciał mnie wysadzić z siebie przez cała podróż na górę wyciągu... Ale trzeba też powiedzieć że obsługa fajna i pomagają każdemu ;). Nie mniej jednak wole zielaka :P

Czegoś nie kumam.
Szalejesz na "stromej czerwonej",a jazda orczykiem sprawia Tobie kłopoty.
Przecież tam jest zupełnie normalny orczyk,no chyba że lubisz orczyki które ciągną w żółwim tempie.

#14 B4ME

B4ME

Użytkownik

• PipPipPip
  • 493 postów
147

Napisano 23 styczeń 2011 - 21:25

Czy napisałem gdzieś, że szaleje? Napisałem że można poszaleć, a z tym orczykiem miałem na myśli, że zdarzyło mi się w życiu śmigać na innych bardziej przyjaznych dla użytkownika, kolego to jest opinia, czytają ją bardziej zaawansowani i mniej, myślę że byłeś tam nie raz, i chyba przychylisz się do tego że to miejsce nie jest dobre dla początkujących (bynajmniej stoki oświetlone na jeździe nocnej)
Pozdrawiam K.

#15 Zoran

Zoran

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 01.2011
13
  • Umiejętności: 3
  • Przestrzenna

Napisano 23 styczeń 2011 - 21:59

Jak mówi powiedzenie z "g***a bata nie ukręcisz". Przecież to od razu widać, że ktoś miał fantazję i stok zrobił "przy okazji". No bo wielkiej budy na środku się nie stawia, a daję głowę, że to spadek jeszcze po Helmutach. W Czechach jest sporo niewiele większych "górek", ale lepiej zorganizowanych. Stoczek ewidentnie dla miejscowych. Wyprofilowanie dziwaczne, na odwyrtkę. To co zapamiętałem to plama chyba krwi na środku, no chyba że ktoś nie rozbił sobie nosa tylko grzańca wylał:)

#16 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 23 styczeń 2011 - 22:04

ja jedynie jakie miałem tam zastrzeżenia do orczyka to, to że było dość nie równo i trzeba było pilnować się trochę żeby nie wypaść, ale to jest urok orczyka właśnie.

główna trasa dla początkujących nie jest, to prawda. krótko, dość stromo, mam blisko także dla odmiany można sobie czasami tam pośmigać, troszkę nie rozumiem tej krytyki, bo to wiadomo że nie można cudów oczekiwać, a post Zorana pozostawię bez komentarza ;)

#17 Zoran

Zoran

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 01.2011
13
  • Umiejętności: 3
  • Przestrzenna

Napisano 23 styczeń 2011 - 22:26

bo to wiadomo że nie można cudów oczekiwać, a post Zorana pozostawię bez komentarza ;)

Cudów? Jakich cudów... Jak ja mam jechać 80km, to wolę naprawdę dołożyć i już za Lubawką mam "cuda niewidy" na niewiele większych górkach typu Zaclerz, Prkenny Dul (kanapa na oślej łączce sic!) Mlade Buky o większych, znanych ośrodkach nie wspominając. Zresztą Łysa Góra koło Jeleniej czy Zieleniec są dużo bardziej cywilizowane. Napisałem wyraźnie stok "przy okazji", mający lokalnych wielbicieli i niech tak zostanie. Bo jeszcze ktoś z Gdańska albo ze Szczecina się wybierze i będzie pluł sobie w zęby:) Czy coś jest kłamstwem w tym co napisałem? Tylko nie piszcie, że miła obsługa i przygotowany stok, bo to powinien być raczej standard...

#18 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 23 styczeń 2011 - 22:45

Cudów? Jakich cudów... Jak ja mam jechać 80km, to wolę naprawdę dołożyć i już za Lubawką mam "cuda niewidy" na niewiele większych górkach typu Zaclerz, Prkenny Dul (kanapa na oślej łączce sic!) Mlade Buky o większych, znanych ośrodkach nie wspominając. Zresztą Łysa Góra koło Jeleniej czy Zieleniec są dużo bardziej cywilizowane. Napisałem wyraźnie stok "przy okazji", mający lokalnych wielbicieli i niech tak zostanie. Bo jeszcze ktoś z Gdańska albo ze Szczecina się wybierze i będzie pluł sobie w zęby:) Czy coś jest kłamstwem w tym co napisałem? Tylko nie piszcie, że miła obsługa i przygotowany stok, bo to powinien być raczej standard...

no widzisz, właśnie mniej więcej o to mi chodziło, że to jest fajny stok na wypady dla tych co mają blisko, dlatego nie rozumiem twojego oburzenia. w tej okolicy tj Sokolec, Rzeczka, Jugów, jest to jeden z lepszych ośrodków, tam naprawdę się starają i robią dobrą robotę.

#19 marcin.r

marcin.r

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
35

Napisano 24 styczeń 2011 - 01:32

No bo wielkiej budy na środku się nie stawia, a daję głowę, że to spadek jeszcze po Helmutach.

No to głowy ktoś już nie ma. Budynek nie jest poniemieckim spadkiem. Historia powstania tego stoku jest bardzo interesująca (czasami wręcz zabawna) ale jeśli ktoś woli swoje własne historyczne przypuszczenia i fantazje to niech przynajmniej je skonsultuje a nie obwieszcza. Dodam tylko że sam ośrodek nie powstał z przypadku lecz z pasji i to w dodatku w zamierzchłym stu procentowym czynie społecznym.
Co do orczyka. Sam jeżdżę na snowboardzie i orczyk nie jest dla mnie zbyt przyjemny ale jest to jeden z lepiej utrzymanych orczyków w okolicy. Jest szybki, nie szarpie, nie wyrywa. Gdy narciarze zostaną do niego podpięci to ruszają zanim linka całkowicie się rozwinie. Pretensje, że orczyk jest nie wygodny podczas samotnego wjazdu jest już chyba na siłę wyciągany. Fizyki nie da się oszukać. Przecież to jest 120 metrów przewyższenia (cztery budynki dziesięciopiętrowe) na pięćset metrów długości.
Czy to jest stok dla zaawansowanych? Na pewno nie jest to ośla łączka. Trasa wzdłuż wyciągu jest przecież oznaczona jako czerwona i każdy powinien wiedzieć czego można się spodziewać. Po to są kolory na oznaczeniach tras. Nie zgodzę się jednak z tezą, że tylko osoba wykwalifikowana da sobie radę na tym stoku.
Ten ośrodek jest całkiem niezłym miejscem na naukę oraz doskonalenie techniki. Poza tym jest to jedno z miejsc gdzie można przyjechać na kilka dni i wyszaleć się na nartach. Wychodzimy z pensjonatu zapinamy narty i jazda. Jak mamy dość to wypinamy się z nart, idziemy pod prysznic, następnie sauna albo jakuzzi. Kąpiel w bąbelkach z widokiem na zjeżdżających narciarzy naprawdę odprężą i relaksuje. Można śmiało przyjechać na kilka dni ze Szczecina czy Poznania właśnie w tym celu. Z Gdańska trochę za daleko.

#20 B4ME

B4ME

Użytkownik

• PipPipPip
  • 493 postów
147

Napisano 24 styczeń 2011 - 08:52

Heh, poczuwam się do winy, że wywołałem burzę, Panowie, widzę że ten orczyk wzbudził największe poruszenie, może źle sprecyzowałem opinie na jego temat, ponieważ, jeżeli jedzie się parami, jest ok, no a jak samemu to tak jak kolega piszę wyżej fizyki nie oszuka się, no ale dalej nie rozumiem dlaczego najważniejszym elementem jest orczyk ?! Mój zawód wynikał z tego, że tego dnia trasa nie była najlepiej przygotowana ot i tyle.