Skocz do zawartości

Kantowanie, slizg...itp...co to jest?


Norbi

Rekomendowane odpowiedzi

Mitek jest powazniejszy temat "stabilnosc nart" We watku "zmiana nart na nieco spokojniejsze w prowadzeniu" mowi sie ze narta 80 mm pod butem jest stabilniejsza od tz typowych nart. czy to znaczy ze 100mm pod butem to bedzie super stabilna? Jest tez napisane ze szczegolnie nadaje sie dla kogos po kontuzji bo sie lekko prowadzi.

a jaki to temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja nie wiedziałemtakich desek bo takich (a tym bardziej takich z jedną krawędzia jak rozumiem wypukłą??) nie ma. Myslisz pewnie o desce gigantowej stoeunkowo długiej, grubrj pod butem i wąskiej o malym taliowaniu, która słuzy do szybkiej jazdy. Też kiedys na takiej meczyłem sie jeden dzień. Twarde buty, twarde wszystko - nie da się po prostu. Ale mam kumpli, którzy niemozliwie na tym dają. Sama idea snowboardu wyklucza deske do jazdy na wprost, zawsze bedzie taliowana i zawsze symetrycznie a wymysły raczej się nie przyjmują. Pozdrawiam

Nikt mi glupot nie naopowiadal bo sam przy tym bylem a deska o ktorej pisze Mitek to wlasnie ta deska :) Twarde buty jak do nart itp O ta mi chodzilo, moze tylko wprowadzilem niepotrzebnie was w blad piszac o jezdzie na wprost bo dokladnie tamten instruktor powiedzial : to deska do jazdy na dzide. Co toi jest dzida to nie wiem ale skojazylem sobie ze ona poprostu nie lubi skrecac :) Alook swietne filmy dzieki...dobre narty ma Te pozyczone co na nich jezdzilem nie uslizgiwaly sie przy duzych wychyleniach..

Użytkownik Norbi edytował ten post 31 październik 2008 - 18:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi glupot nie naopowiadal bo sam przy tym bylem a deska o ktorej pisze Mitek to wlasnie ta deska :) Twarde buty jak do nart itp O ta mi chodzilo, moze tylko wprowadzilem niepotrzebnie was w blad piszac o jezdzie na wprost bo dokladnie tamten instruktor powiedzial : to deska do jazdy na dzide. Co toi jest dzida to nie wiem ale skojazylem sobie ze ona poprostu nie lubi skrecac :) Alook swietne filmy dzieki...dobre narty ma Te pozyczone co na nich jezdzilem nie uslizgiwaly sie przy duzych wychyleniach..

Masz racje Norbi dobrze skojarzyles, dzida to najczesciej na wprost. Sa takie dechy, ze mozna i na wprost. Twarde, normalne buty narciarskie, buty, tulow bardziej na wprost i wycinaja taki carving ze sie nasze forumowe Funy poza Jahu i Jackiem Marciniakiem schowac moga. Normalnie poziomo, pelny kontakt ze sniegiem, zdecydowanie glebiej jak na nartach. "esy" na Sniezynce to to samo co trasa zjazdowa ze Szrenicy pomijajac "sciane".

Użytkownik fredowski edytował ten post 01 listopad 2008 - 00:20 dodanie nazwiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...
2 godziny temu, Plus82 napisał:

A co z Harpią ? Mam nadzieję, że obydwaj żyją.  

Młody Harpia na nartach nagrany, ktoś go ostatnio pokazywał. A Fred na fb ponoć działa. PS warto takich gości jakoś by namierzyć, może przyciągnąć, jesli ktoś ma kontakt?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Młody Harpia na nartach nagrany, ktoś go ostatnio pokazywał. A Fred na fb ponoć działa. PS warto takich gości jakoś by namierzyć, może przyciągnąć, jesli ktoś ma kontakt?

Młody Harpia jeździ niewiele gorzej od "starego", a ten na filmie  mocno utykał.... 

Edytowane przez mig
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...