tomkly
Members-
Liczba zawartości
2 073 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
20
Zawartość dodana przez tomkly
-
Niestety bardzo dużo ludzi w Polsce jakby tkwiło mentalnie w poprzednim systemie, wychodząc z założenia że im się wszystko należy, z tytułu samego istnienia. Jest to dość trudno wytłumaczalne, zważywszy że gro takich ludzi stanowi tzw. pokolenie 90, czyli ludzie którzy urodzili się już po przełomie 1989r. No ale widocznie "dobre" wzorce rodzinne się dziedziczy po przodkach. Jak ojciec był lump to trudno się dziwić że dzieci są inne. PiS zagospodarował dokładnie ten roszczeniowy i leniwy elektorat, który łyka bajki o swojej "wyjątkowości", narodowej dumie i inne podobne pierdoły, natomiast nic innego poza robieniem dzieci i piciem wina niespecjalnie mu się chce. Smutne, ale taka jest rzeczywistość dużej części kraju. Ty ciężko zapierdzielasz a oni się z Ciebie śmieją, żeś głupi, bo ryzykujesz swoje pieniądze, poświęcasz czas na pracę, rozwój itp, a im wszystko "państwo" da za darmo. Dopóki w tym kraju nie zacznie się faktycznie walczyć z taką patologią a nie ją hołubić, dopóty będziemy tkwić po uszy w głębokiej komunie. Niestety do władzy dorwali się teraz tacy sami nieudacznicy, tylko bardziej cwani, którzy potrafili zagospodarować głosy całego lumpenproletariatu.
-
Pomijając wymienione aspekty, mają bardzo duży wstręt do działania zgodnie z prawem, jakby było ono dla nich programowo obce, wręcz wstrętne. Efekty tego widzimy dziś - ruszyła lawina pozwów o odszkodowania na podstawie ogólnych zapisów kodeksu cywilnego. Wydawało im się że brak stanu klęski żywiołowej uchroni ich rząd przed odpowiedzialnością finansową. To głupki folwarczne są a nie poważni politycy. A za ich cwaniactwo, kombinatorstwo i głupotę zapłacimy wszyscy.
-
Jaki Romeo taka i Julia.
-
Kolejny pokaz siły. Gra idzie w mojej ocenie o dużą stawkę. Totalitarna władza walczy o zachowanie twarzy wśród swojego pancernego elektoratu, gdyż chyba nikt inny nie traktuje już na serio ich działań, wiedząc jak to wygląda od strony prawnej. Pozostało im jedynie zastraszanie. To oczywiście droga w jedną stronę, prędzej czy później doprowadzi do końca tej ekipy. Przy czym oni liczą, że uda się dotrwać do końca tej kadencji, a potem choćby potop. Dlatego kradną na potęgę i robią wszystko żeby zagwarantować sobie prawną nietykalność. Ale moim zdaniem nic im nie pomoże, młyny sprawiedliwości mielą powoli ale nieubłaganie.
-
Adam, a co ze Zwardoniem, planujecie otwarcie? Tyle śniegu napadało, aż żal patrzeć jak się marnuje.
-
To faktycznie potwierdzałoby teorię, że oni działają w sposób zorganizowany. Ciekawe czy faktycznie im za to płacą? Kurcze, tak się zeszmacić dla paru groszy...
-
Tu nie chodzi o sympatie polityczne a o elementarną przyzwoitość, której nie ma pani Emilewicz. W podobnej sytuacji jak jej synowie jest większość dzieci w Polsce, w tym jeżdżący w innych szkółkach narciarskich. Mało kto z nich ma licencję zawodniczą. Synowie pani E. także licencji nie posiadali, więc nie byli żadnymi zawodnikami a młodzieżą uczestniczącą w zajęciach rekreacyjnych, w tym przypadku narciarskich. Nie przeszkodziło to mamusi we wciśnięciu ich na chama na jakiś obóz zawodniczy. Klasyczne nadużycie pozycji i pokazanie innym ludziom że są równi i równiejsi. To się nie broni w jakikolwiek sposób. A Emilewicz okazała się podobnym moralnie zerem jak Ziobro.
-
Wojtek, zwróć uwagę na scenariusz, kolejny raz ten sam schemat się powtarza. Wszyscy winni tylko nie Emilewicz. A najbardziej TVN, który przykrywa jakąś swoją aferę (nie za bardzo wiem jaką). No i jeszcze Janda, bo to praprzyczyna zła wszelakiego. Jaki ten ich świat jest zajebiście prosty.
-
Oczywiście, to najczęściej dzieciaki z dobrze sytuowanych rodzin, których rodziców stać na kluby/szkółki narciarskie ale oczywiście bez żadnych aspiracji sportowych. Natomiast nie podzielam poglądu o wypieprzeniu wszystkich ze stoków, wręcz przeciwnie, należy je otworzyć, gdyż ryzyko epidemiologiczne w takim miejscu jest praktycznie zerowe. A i tak za kilka dni stanie się to faktem, gdyż wkurwiona i zdesperowana na maksa branża narciarska nie wytrzyma i w końcu się otworzy tak jak knajpy i kluby, pokazując rządowi że ma go głęboko w d.... To coś w rodzaju demokracji bezpośredniej, w której obywatele pokazują wcześniej wybranym czerwoną kartkę. Tylko rządząca banda nie ma za grosz honoru i sama nie odejdzie.
-
I cały czas pier.... nie na temat, nie rozumiejąc, że dyskusja nie dotyczy świstków tylko zasad oraz etyki. Może nie tyle nie rozumiejąc, co próbując celowo przekierować dyskusję na boczny tor, tak żeby odwrócić uwagę od głównego problemu.
-
Obaj dobrze wiemy, że z jej synów nie są żadni zawodnicy, więc niezależnie od tego kiedy by te licencje załatwiła byłaby to jedna wielka ściema. Panią Emilewicz też zresztą dopisano do jakiejś listy uczestników obozu co stanowi poświadczenie nieprawdy. Lekceważenie zasad na każdym kroku. Osoby publiczne zobowiązane są do przyzwoitego zachowania, w przypadku jego braku skutki społeczne są dużo bardziej negatywne niż w przypadku Ciebie czy mnie, mówiąc wprost - demoralizujące społeczeństwo.
-
Źle zrobiła przede wszystkim jako człowiek, który uczestniczy w zmasowanym procederze przymuszania ludzi do rezygnacji z prowadzenia działalności a innych realizacji swojego hobby, podczas gdy sama bawi się w najlepsze, mając resztę za nic. Pokazała wszystkim gdzie jest ich miejsce, a gdzie jej. Nic tego nie broni ani nawet w części nie usprawiedliwia.
-
Po co wchodzicie w dyskusje o PKB, zadłużeniu???? To klasyczna wrzutka, która ma odwrócić uwagę od Emilewicz i pokazać jakie to złe było PO. Tylko to nikogo tu nie interesuje, gdyż nie to było motywem założenia tego wątku. Kolejny raz pisowska trollerka działa według tego samego scenariusza.
-
Robert, autentycznie i szczerze podziwiam Twoją skłonność do wdawania się w bijatyki z rozmaitymi trollami wiadomej proweniencji. A tak na serio, to zdrowia Ci nie szkoda? Gówno zawsze będzie gównem a kurestwo kurestwem. Nie warto dyskutować z kimś (jak i o kimś) kto nie szanuje podstawowych zasad społecznych jakimi jest równość wszystkich ludzi wobec prawa i próbuje nieudolnie legitymizować, jeszcze raz to wyraźnie podkreślę, chamskie kurestwo pani Emilewicz.
-
Duża część elektoratu jest cały czas konsekwentnie ślepa: https://wydarzenia.i...odb,nId,4988789 Ch.. z demokracją, godnością, prawami obywatelskimi, uczciwością --> byle socjal dali to będziem głosować. Przerażające jak głupim społeczeństwem jesteśmy.
-
Ślepi wyznawcy będą próbować wytłumaczyć każde kurestwo, nawet tak oczywiste jak postawa Emilewicz. Smutne.
-
https://isap.sejm.go...O/D20202316.pdf
-
Emilewicz to zwykła, ohydna, bezczelna karierowiczka, bez żadnych kompetencji zawodowych ani moralnych. Mitek dobrze opisał jej postawę to jest zwykłe szmaciarstwo.
-
Generalnie należy się wszystkim przy czym nie klasyczne "po równo" tylko w zależności od poniesionych strat. To szczucie jednych na drugich to klasyczny element rozgrywania/zarządzania konfliktem. Chodzi o to, że wzajemnie skłóceni ludzie nie będą gotowi do wspólnego działania przeciwko totalitarnej władzy. A o to im głównie w tej chwili chodzi, bo korzystając ze zbiorowej histerii kręcą takie wałki jak nigdy wcześniej nikt się nie ośmielił.
-
Dokładnie tak jak piszesz. Podmioty (przedsiębiorcy a nie gminy) potrzebują bieżącego wsparcia tzw. operacyjnego, a nie żadnych odroczonych instrumentów, tudzież funduszy inwestycyjnych. Taka propozycja to kpina, jak oni mają myśleć o inwestycjach, skoro brakuje kasy na wypłaty i ZUS. No ale o to w tym chodzi przecież, doprowadzić do ruiny a następnie przejąć za czapkę gruszek. I ta propozycja ten schemat jakby utrwala, sezon na leszcza trwa. Naiwni podpiszą jakieś zobowiązanie inwestycyjne na które dostaną przyrzeczenie pieniędzy w przyszłości, których oczywiście na oczy nie zobaczą (realizacja inwestycji za własną kasę, a potem refundacja). W międzyczasie zbankrutują a skarb państwa ich zlicytuje. A kupią spółki pisiorów, przykładowo Polski Holding Hotelowy wraz z wcześniej przyznaną dotacją, a jakże. Jakie to wszystko proste, prawda.
-
Dokładnie, jedyne co potrafią to niszczyć, a następnie przejmować za bezcen po to żeby obsadzić swoimi pociotkami i zniszczyć do końca, bo przecież nic innego nie potrafią. Skutki ich działań będą się odbijać czkawką przez długie lata, to rachunek który będą spłacać nasze dzieci a nawet wnuki.
-
Tu też piszą o tym wyroku: https://biznes.inter...e-o,nId,4968433
-
Schladming jest jednym z najlepszych europejskich ośrodków narciarskich. Ode mnie z Bielska jedzie się około 6h, jak nic się nie dzieje po drodze. Poza tym Ski Amade ma świetną ofertę dla dzieci i młodzieży. Jak moja córa miała 15 lat to była jeszcze traktowana jako dziecko, jej karnet wyniósł niewiele ponad 50% normalnego. Super oferta. Zawsze łączę pobyt tam z Flachau, Wagrain, Alpendorf oraz Zauchensee.
-
Też mnie takie przyjemności tu na forum spotykały, ale mniejsza o to, każda potwora znajdzie swojego amatora. Osobiście wolę dopłacić ale jeździć w zupełnie innym standardzie. Paradoksalnie cena na Chopoku jest zbliżona do tańszych austriackich ośrodków, a standard o lata świetlne gorszy. Dla mnie to jest cały czas wyrób narciarsko podobny a nie prawdziwe narciarstwo. Wiem, jestem zmanierowany, ale z racji wcześniejszej działalności w branży turystycznej zakosztowałem w swoim życiu dużo porządnych ośrodków, więc mam obiektywny punkt odniesienia.
-
Nie wchodźmy w kwestie narodowości i wyznania, bo się zrobi niepotrzebna zawierucha.
