Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Złoty Groń - Istebna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#41 D@rek

D@rek

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 11.2011
4
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk-Świętochłowice

Napisano 22 grudzień 2012 - 13:13

Generalnie dzięki przepustowości optycznie kolejka szybciutko będzie znikała

#42 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6524 postów
  • Na forum od: 02.2008
4652
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 grudzień 2012 - 14:38

Wtedy ten tłum ulokuje sie na trasie..... ;(

#43 siano

siano

Użytkownik

• PipPipPip
  • 799 postów
  • Na forum od: 05.2011
545
  • Umiejętności: 1
  • Siemianowice Śl

Napisano 22 grudzień 2012 - 14:58

Rzeczywiście jeśli popatrzy się na kamerkę z dolnej stacji to stok wygląda strasznie ludzi więcej niż w nie jednym markecie przed świętami ;)

#44 D@rek

D@rek

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 11.2011
4
  • Śląsk-Świętochłowice

Napisano 22 grudzień 2012 - 15:02

Dzisiaj jazda za darmo - zobaczymy później, aczkolwiek ceny zrobili promocyjne

#45 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216

Napisano 23 grudzień 2012 - 09:55

http://www.zlotygron...ra-stacja-gorna

Ktoś zdecydowanie przeszarżował z '6'.... ale pewnie trzeba było miec cos lepszego niz Zagroń... ;-)

W przyszłości jak dojdzie do połączenia (?) tych dwóch stacji to to krzesło będzie jak znalazł.

#46 tonioxc

tonioxc

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2012
1
  • Gliwice

Napisano 26 grudzień 2012 - 10:37

Byłem wczoraj na Zagroniu i pokusiłem się o spacerek szczytem z deską pod pachą, żeby wypróbować nową kolejkę... Moje wrażenia - w porównaniu do Zagronia - porażka... stok kiepsko przygotowany, pełno lodu i wyrw, ale to nic. Największą porażką jest kolejka... Wszystko niby fajnie, ale po 1 nie ma taśmy przy wsiadaniu, miejsce wsiadania jest podsypane tak wysoko, że jak podjeżdża kanapa ma się ją w połowie łydki, ale to też nic... Nie wygodne, a raczej niebezpieczne dla mnie jak dla faceta jest rozwiązanie z pałąkiem miedzy nogami, bardzo łatwo przyszczypnąć spodnie (oby tylko) w kroku... a na koniec wysiadanie... jak uda nam się wstać z kanapy to mamy ją ciut ponad kostką bo znowu kogoś poniosła fantazja przy podsypywaniu miejsca wysiadania... no i ten zjazd z kolejki - krótki i stromy, dobrze że jest chociaż siatka w którą mniej wprawni riderzy wpadają jeden po drugim...

Podsumowując jak ktoś dobrze jeździ na nartach to krzywdy sobie nie zrobi, dla kogoś słabiej jeżdżącego, albo chcącego zabrać dziecko nie polecam, a dla kogoś jeżdżącego na jednej desce wręcz odradzam.

Jednak jak będziecie w okolicy przekonajcie się sami, jeden testowy wjazd i zjazd wiele nie kosztuje tylko szkoda, że nie ma jednorazowych biletów tylko za każdym razem trzeba płacić kaucję za kartę...
  • Predator podziękował za tę wiadomość

#47 jaro_89

jaro_89

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
10
  • Pawłowice

Napisano 27 grudzień 2012 - 21:18

Byłem wczoraj na Zagroniu i pokusiłem się o spacerek szczytem z deską pod pachą, żeby wypróbować nową kolejkę... Moje wrażenia - w porównaniu do Zagronia - porażka... stok kiepsko przygotowany, pełno lodu i wyrw, ale to nic. Największą porażką jest kolejka... Wszystko niby fajnie, ale po 1 nie ma taśmy przy wsiadaniu, miejsce wsiadania jest podsypane tak wysoko, że jak podjeżdża kanapa ma się ją w połowie łydki, ale to też nic... Nie wygodne, a raczej niebezpieczne dla mnie jak dla faceta jest rozwiązanie z pałąkiem miedzy nogami, bardzo łatwo przyszczypnąć spodnie (oby tylko) w kroku... a na koniec wysiadanie... jak uda nam się wstać z kanapy to mamy ją ciut ponad kostką bo znowu kogoś poniosła fantazja przy podsypywaniu miejsca wysiadania... no i ten zjazd z kolejki - krótki i stromy, dobrze że jest chociaż siatka w którą mniej wprawni riderzy wpadają jeden po drugim...

Podsumowując jak ktoś dobrze jeździ na nartach to krzywdy sobie nie zrobi, dla kogoś słabiej jeżdżącego, albo chcącego zabrać dziecko nie polecam, a dla kogoś jeżdżącego na jednej desce wręcz odradzam.

Jednak jak będziecie w okolicy przekonajcie się sami, jeden testowy wjazd i zjazd wiele nie kosztuje tylko szkoda, że nie ma jednorazowych biletów tylko za każdym razem trzeba płacić kaucję za kartę...

W odpowiedzi na tego post-a:
po 1. dla kolei wyprzeganych tasma przy wsiadaniu niejest koniecznoscia. nikomu nic sie nie stanie jak zrobi dwa kroki na nartach przed wsiadaniem :-) co do wysokosci krzeselka: fakt moglo byc wyzej, ale to swieza inwestycja, a sami wlasciciele mowia ze czekaja na sugestie i napewno beda wprowadzac je w zycie.
po 2. te palaki pomiedzy nogami to zabezpieczenie dla dzieci ktore uniemozliwia ewentualne wypadniecie. poza tym niejest on az tak blisko zeby nie bylo mozliwosci unikniecia przytrzasniecia "spodni" :-)
po 3. znowu temat wysokosci ktory juz zostal wlascicielom przekazany i to ulegnie zmianie, ale dopiero po sezonie :) poza tym, fakt-jest stromo ale to tylko ulatwia bo mozna szybko odjechac, a to ze "riderzy" wpadaja na siatke to swiadczy o ich umiejetnosciach i fantazji. ja osobiscie jezdzilem tam na otwarciu 3h i nikogo takiego nie widzialem, ale niech jest ;-)
po 4. jak ktos dobrze jezdzi to niema absolutnie zadnych problemow, slabiej jezdzacy sobie radza, a dzieci z ich fantazja daja pomysly niejednemu wytrawnemu narciarzowi jak to wykorzystac. dla jezdzacych na desce jest dosc plaskiego przed zjazdem aby sobie poradzic ;-)
po 5. kaucja za karte itak jest zwracana wiec niewiem w czym problem ;-)

podsumowujac: powyzszy post to ewidentnie wiadomosc od marudera dla ktorego nigdy nie bedzie dobrze(swoja droga na otwarciu wielu takich spotkalem :-) bo mogli zrobic oslony, bo kanapy powinny byc podgrzewane itp) ale ciesze sie ze tacy sa bo dzieki ich antyreklami jest szansa ze nie bedzie kolejkowego efektu "bialki" w Istebnej ;-)

Ja osobiscie bardzo polecam Złoty Groń :-) ale prosze- nie sluchajcie mnie ;-) wybierzcie Zagroń ;-)

#48 neonik1234

neonik1234

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 11.2008
3
  • Umiejętności: 6
  • Lubliniec/Gliwice

Napisano 28 grudzień 2012 - 09:32

Drogi jaro_89 dziękuję za twój post jak i za post tonioxc. Każdy ma prawo powiedzieć co go boli :-) jego post jest całkowitą antyreklamą natomiast twój jest piękną reklamą, w takim razie każdy z nas musi wziąć i twój post i jego z poprawką, a to że są inwestycje narciarskie w PL to tylko na plus :-)
[COLOR="Red"]Gdy człowiek obrasta w piórka, nie znaczy, że będą z nich skrzydła[/COLOR]

#49 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 28 grudzień 2012 - 09:41

Drogi jaro_89 dziękuję za twój post jak i za post tonioxc. Każdy ma prawo powiedzieć co go boli :-) jego post jest całkowitą antyreklamą natomiast twój jest piękną reklamą, w takim razie każdy z nas musi wziąć i twój post i jego z poprawką, a to że są inwestycje narciarskie w PL to tylko na plus :-)

Ja podziękowałem jaro_89 bo uważam jego opinię (nie reklamę) za bardzo rozsądną i rozważną oraz bardziej zbliżoną do rzeczywistości i narciarskich oczekiwań/ zachcianek!?

#50 --==SZULER==--

--==SZULER==--

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 11.2010
10
  • PSZCZYNA

Napisano 28 grudzień 2012 - 10:48

Byłem w tym samym dniu na Złotym Groniu co kolega Jaro i mam same pozytywne odczucia. Kanapa może i na wyrost 4 by wystarczyła a przepustowość super. Trochę ciasno się robi na trasie jak działa wszystko na 100%. Jeździliśmy 3 godz. z dzieckiem 8 letnim i nikt nie miał problemów z wsiadaniem i wysiadaniem. Kolejka bardzo szybka, cichutka, wysoko zawieszona fajnie obserwuje się innych narciarzy. Parking pojemny bezpłatny toalety również. Jakoś nie miałem szczęścia zauważyć aby ktokolwiek miał problemy z opuszczaniem kanapy nikt nie upadł na siatki- bzdura jakaś. Kto nie czuje się na siłach na dole ma dodatkowy wyciąg do nauki. Jakieś podstawy jazdy na nartach trzeba mieć żeby jeździć na wyciągach inaczej ośla łączka ta zasado obowiązuje również w Istebnej. Na 100% odwiedzę to miejsce jeszcze nie raz, ceny umiarkowane, stok choć krótki to utrzymany jak należy, wypożyczalnia, instruktorzy super. I dzięki tej 6 os. kanapie nie czekamy praktycznie w ogóle na wyjazd. Więc karnet 2 godzinny mi w zupełności wystarcza i w ciągu 2 godzin zjadę 20-24 razy. BAJKA

#51 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 454 postów
  • Na forum od: 01.2012
134
  • Umiejętności: 4

Napisano 28 grudzień 2012 - 16:23

Chciałem się jutro wybrać do Istebnej na popołudniowe jazy i trochę się boję czy stok nie będzie zbyt twardy i przez to niezbyt bezpieczny dla amatorsko jeżdźących.

Ciekawe czy wieczorem jest tak samo rozjeżdżony jak Nowa Osada czy jest trochę lepiej.

Plis o info od tych którzy dzisiaj byli. Może wybrać Zagron?

#52 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 30 grudzień 2012 - 09:25

Chciałem się jutro wybrać do Istebnej na popołudniowe jazy i trochę się boję czy stok nie będzie zbyt twardy i przez to niezbyt bezpieczny dla amatorsko jeżdźących.

Wczoraj popołudniu bdb warunki ale twardo (naostrz dobrze narty) i mało ludzi - jazda na okrągło!

#53 mondero

mondero

Nowy użytkownik

• 15 postów
13
  • Czechowice Dziedzice

Napisano 31 grudzień 2012 - 15:16

Czechowice-Dziedzice 6: 40 temperatura +5 jedziemy do Istebnej na Złoty Groń zobaczyć jak tam wygląda po wielkich zmianach. Po niecałej godzinie jesteśmy na miejscu temperatura -3 Czechowice od Istebnej dzieli zaledwie 60 km i po raz kolejny przekonujemy się o wyjątkowym mikroklimacie tego miejsca (w Wiśle było +2) kupujemy karnet sportowy od 8: 00 do 10: 30 cena 25zł +10kaucja. Trasa bardzo dobrze przygotowana jak na warunki, które panują od dwóch tygodni. Brak przetarć, lodu. Kolej 6-cio osobowa też wydawała mi się tu trochę na wyrost(właściciele idą za kasą po trupach) O godzinie 10 idzie pełna kanapa za kanapą ,na wsiadke czeka się jakieś 4min i na stoku nie ma tłoku(ale się rymneło)nie ma tłoku mimo że część stoku co prawda wąziutka była wydzielona na zawody o puchar Sylwestra w gigancie. Kolej wyprzęgana bardzo szybko wywozi na górę. Mam wrażenie że chodziła raczej z max.prędkosciami. 10:30 koniec na dzisiaj. Niestety . Wrócimy tu żeby pojeździć na tyczkach bo to chyba jedyne miejsce w okolicy gdzie można tego spróbować i przekonać się ile człowiekowi jeszcze brakuje.
Złoty Groń gorąco polecam
P.S . do malkontentów, wiecznie nie zadowolonych ,pesymistów i innych szpeców nie przyjeżdżajcie tutaj , ani do Szczyrku czy broń was panie Boże na moją ukochana Świniorkę czy tam inną polską stacyjkę….. Bo nie warto jak na narty to tylko Austria, Szwajcaria, Francja ewentualnie Włochy
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#54 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 02 styczeń 2013 - 09:07

Niestety . Wrócimy tu żeby pojeździć na tyczkach bo to chyba jedyne miejsce w okolicy gdzie można tego spróbować i przekonać się ile człowiekowi jeszcze brakuje.
Złoty Groń gorąco polecam
P.S . do malkontentów, wiecznie nie zadowolonych ,pesymistów i innych szpeców nie przyjeżdżajcie tutaj , ani do Szczyrku czy broń was panie Boże na moją ukochana Świniorkę czy tam inną polską stacyjkę….. Bo nie warto jak na narty to tylko Austria, Szwajcaria, Francja ewentualnie Włochy

Moim zdaniem dużo jest prawdy w twoim opisie ale tu chyba przesadziłeś - jeden kopecek i tyle zachwytu?
Jeśli tylko połączą się z Zagroniem to podobno ma powstać nawet druga Białka T.?
A ci na tyczkach to też mają problemy z muldami.:)

#55 mondero

mondero

Nowy użytkownik

• 15 postów
13
  • Czechowice Dziedzice

Napisano 02 styczeń 2013 - 19:19

Moim zdaniem dużo jest prawdy w twoim opisie ale tu chyba przesadziłeś - jeden kopecek i tyle zachwytu?
Jeśli tylko połączą się z Zagroniem to podobno ma powstać nawet druga Białka T.?
A ci na tyczkach to też mają problemy z muldami.:)

Że kopecek dyć tu same kopecki , góry małe toć i kopeceki.
Zachwyt z mojej strony żaden.
Połączenie Zagronia ze Złotym Groniem ? Terenowo to jakoś nie bardzo , biznesowo (różni właściciele--polskie piekiełko) ? Białka T. tu raczej nie grozi.
Z tyczkami i muldami to nie wiem jak mam to rozumieć więc nie komentuję.
Na dzień dzisiejszy bardzo dobrze utrzymany stok.
Złoty Groń polecam.
Pozdrowienia w nowym roku dla wszystkich forumowiczów

#56 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 02 styczeń 2013 - 20:08

Że kopecek dyć tu same kopecki , góry małe toć i kopeceki.
Zachwyt z mojej strony żaden.
Połączenie Zagronia ze Złotym Groniem ? Terenowo to jakoś nie bardzo , biznesowo (różni właściciele--polskie piekiełko) ? Białka T. tu raczej nie grozi.
Na dzień dzisiejszy bardzo dobrze utrzymany stok.

Mogę potwierdzić , że się starają bo byłem tam 29-go a gdy śnieg naturalny wokoło to można przejechać z jednej stacji do drugiej ,chociaż tu i tam bardzo monotonnie - ja polecam w ostateczności.

Czy ktoś słyszał już o drugiej kanapie która ma tam powstać?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 02 styczeń 2013 - 20:10

#57 mnich94

mnich94

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 05 styczeń 2013 - 09:04

pomyłka ;) zdjęcia to zagroń

Załączone miniatury

• IMG_20130104_082942.jpg
  • IMG_20130104_105417.jpg
  • IMG_20130104_105422.jpg
  • IMG_20130104_105428.jpg
  • IMG_20130104_105456.jpg
  • IMG_20130104_105626.jpg
  • IMG_20130104_105642.jpg

Użytkownik mnich94 edytował ten post 05 styczeń 2013 - 09:07

#58 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 05 styczeń 2013 - 09:22

pomyłka ;) zdjęcia to zagroń

Dobrze , że się przyznałeś :) a na Złotym Groniu warunki chyba podobne: www.zlotygron.pl/kamera-stacja-dolna

#59 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 454 postów
  • Na forum od: 01.2012
134
  • Umiejętności: 4

Napisano 05 styczeń 2013 - 09:39

gdy śnieg naturalny wokoło to można przejechać z jednej stacji do drugiej

Jaka odległość jest do pokonania? Czyli przemieszczamy się z jednej górnej stacji do drugiej?

#60 MajorSki

MajorSki

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
  • Na forum od: 01.2010
564
  • Umiejętności: 6
  • Jaworzno

Napisano 05 styczeń 2013 - 13:04

Szczytami tz. z górnej do górnej to jest na oko 500m. Ciekaw jestem czy da się przejechać jak sypnie świeży śnieg z górnej do dolnej :P.
  • bodex4 podziękował za tę wiadomość