Skocz do zawartości

Jakie narty dla kobiety 166cm wzrostu


blachaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam jakie narty dla osoby o wzroscie 166cm nigdy nie bedacej na stoku, chodzi o narty do nauki podstaw z instruktorem.?

 

Z wypożyczalni, długość ok. 155-160cm (raczej dłuższe niż krótsze, nie daj sobie wcisnąć za krótkich).
Szkoda na początek masakrować nowe narty, chyba że wchodzi w grę zakup używanych.
Jeśli osoba jest ciężka, to najlepiej jakieś sztywniejsze narty, w każdym przypadku lepsze są narty z drewnianym rdzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy narty 145cm beda na te kilka dni bardzo nieodpowiednie? Takie akurat posiadam w tym momencie.

Cześć

I bardzo dobrze. Na zapoznanie się z tym czym w ogóle jest narciarstwo wystarczą. Do nauki świadomej jazdy niestety już nie.

Pozdrowienia i miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn?

Mitek miał zapewne na myśli, że aby sprawdzić czy osoba chce w ogóle zainteresować się narciarstwem i uczyć się jeździć na nartach wystarczy sprzęt jakim dysponujecie.

Jeśli natomiast osoba ta wie, że chce się uczyć jazdy na nartach, to warto wybrać sprzęt, który jest dobrze dopasowany pod każdym względem (również długości nart) a nie dążyć np. do ograniczania długości bo tak jest łatwiej zrobić skręt. Nauka na nieodpowiednich nartach potrafi upośledzić umiejętności narciarza i nie służy progresowi umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi narazie o obycie ze sniegiem a jak bedzie progres to zawsze mozna z wypozyczalni dobrac idealny wymiar , mialem kupic uzywane ale to jest bez sensu bo jak sie okaze ze nic z tego to kilkaset zl z glowy wiec pozyczylem od troche nizszej kolezanki jakies stare narty. Model salomon crossmax v6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pierwszy sezon jakoś zleciał - chce zakupić narty jak w linku czy do nauki będa ok

http://archiwum.alle...5884148856.html

Może ujmę to tak - ten wynalazek wg. mnie się nie sprawdza (radykalne taliowanie dziobów nart w stosunku do piętki) i nie za bardzo wiem czemu on miał służyć. Oczywiście na każdej narcie dopasowanej do wzrostu da się jeździć ale większość osób z którymi miałem kontakt a które jeździły na takich nartach - nie były zadowolone. Przy tej konstrukcji narty wg. mnie nie nadają się one do nauki - szukał bym nart z grupy AM w okolicach wzrostu poziom średnio zaawansowany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego przytaczam te narty gdyz sam jestem poczatkujacym mialem 3 pary nart a najlepiej mi sie jedzilo na bbr, ich szeroka budowa wybaczala duzo bledow , jazda po muldach i nierownosciach przy malych predkosciach byla o wiele lepsza. Na " normalnych" nartach poprostu sie wywracalem bbr szly rowno bez wzgledu na predkosc. Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak argumenty z fizyki nie trafiają to może ekonomika 500 zł za narty sezon 12/13 to dużo za dużo zwłaszcza iż prawdopodobnie robiły w wypożyczalni - byle kto byle jak byle gdzie. Jeżeli naprawdę dobrze jeździło ci się na tych nartach to teoretycznie oznacza to że masz prawidłową sylwetkę "nad nartami" w tym przypadku można rozważyć zakup "łopaty" - ale szczerze nie polecam, zwłaszcza że stwierdzenie "na normalnych nartach" daje dużo do myślenia.

Proponuje, żebyś pojeździł na BBR- ach. Są zdecydowanie warte uwagi. To najlepsza metoda oceny nart.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moze dlatego przytaczam te narty gdyz sam jestem poczatkujacym mialem 3 pary nart a najlepiej mi sie jedzilo na bbr, ich szeroka budowa wybaczala duzo bledow , jazda po muldach i nierownosciach przy malych predkosciach byla o wiele lepsza. Na " normalnych" nartach poprostu sie wywracalem bbr szly rowno bez wzgledu na predkosc.



Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Cześć

LOGIKA się kłania. Chcesz sobie kupić do nauki - sam to podkreśliłeś - narty, które wybaczają dużo błędów. To czego się nauczysz???

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...