Skocz do zawartości

Atomic G9R


Dave

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Długość - jedyny parametr jaki był przez kolegę pierwotnie podany -177cm.

Minimalna długość narty GS to 188 cm dla mężczyzn i 183 cm dla kobiet - to normy dla zawodów FIS - w WC są jeszcze dłuższe. Dla juniorów maksymalna dopuszczalna długość to 188cm. Takie przepisy obowiązują nawet w Azji. Wniosek jest raczej prosty i oczywisty - jeżeli ma to być narta GS.

W innym wypadku jest to narta oparta na narcie GS.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest narta zawodnicza,tylko zwykła sklepowa gs która z parametrami fis nie ma nic wspólnego.

A sprzedawca w opisach narty może napisać wszystko,sam chyba wiesz.

Już dawno czytałem, że że względu na zapotrzebowanie😄 atomic wprowadza długość 177 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta dla „ludu” z lepszym trzymaniem od zwykłej ze względu na lepszą płytę 
Ja nie widzę w tej narcie żadnego „problemu”.
Dobra opcja dla wielu nas tak naprawdę bo nic jej nie brakuje a że ma mniejszy promień niż FiS to jedynie na plus 😁

Edytowane przez master32
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, master32 napisał:

Narta dla „ludu” z lepszym trzymaniem od zwykłej ze względu na lepszą płytę 
Ja nie widzę w tej narcie żadnego „problemu”.
Dobra opcja dla wielu nas tak naprawdę bo nic jej nie brakuje a że ma mniejszy promień niż FiS to jedynie na plus 😁

Dokładnie.

Kiedyś wszystko było prostsze.

No i pamiętam dyskusję z przed lat o tej narcie jak komórka może mieć 168 ,a taką miałem.Śpiochu też kiedyś na takiej jeździł.

Screenshot_2024-02-04-12-20-16-44_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ależ Panowie ja to rozumiem i jest dla mnie oczywiste. Tłumaczę się tylko z pierwotnej mojej oceny, że to narta juniorska.... bo raczej juniorska. 😉

Pozdro

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙂 

Ja w swojej ocenie tak nie uważam 🙂 

Ty tak,  a kto jest w błędzie…🤷😁

Edytowane przez master32
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu ukłon w stronę narciarzy niskiego wzrostu z niewielką wagą.

Mając niewiele ponad 1.60 cm wzrostu, po kiego grzyba narta 182 do jazdy rekreacyjnej zwłaszcza na polskich zatłoczonych stokach.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Długość - jedyny parametr jaki był przez kolegę pierwotnie podany -177cm.

Minimalna długość narty GS to 188 cm dla mężczyzn i 183 cm dla kobiet - to normy dla zawodów FIS - w WC są jeszcze dłuższe. Dla juniorów maksymalna dopuszczalna długość to 188cm. Takie przepisy obowiązują nawet w Azji. Wniosek jest raczej prosty i oczywisty - jeżeli ma to być narta GS.

W innym wypadku jest to narta oparta na narcie GS.

Pozdro

Podałem konkretny model narty a nie  tylko długość. I nie było nigdzie mowy że miałby to być model Fis.  Cała reszta to była twoja ocena i kolegi "stara" który szybko przyklasnął. 

41 minut temu, Edwin napisał:

To jest po prostu ukłon w stronę narciarzy niskiego wzrostu z niewielką wagą.

Mając niewiele ponad 1.60 cm wzrostu, po kiego grzyba narta 182 do jazdy rekreacyjnej zwłaszcza na polskich zatłoczonych stokach.

 

 

Jak najbardziej podzielam twoje zdanie. Producenci robią świetne narty allmountain 80 + pod butem które są genialne na dzisiejsze stoki. Czy to na miękki rozjeżdżony śnieg czy też na twardym dają radę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do całodziennej jazdy na rozjezdzonych stokach, wiosennym firmie oraz odsypach,no i dla tych, kto lubi pospać,a nie ma ambicji sportowych zdecydowanie narta szerszą pod butem da więcej radości.

Wystarczy dobra narta allourund.

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zastanawiasz się nad kupnem tej narty i ma być ona jedyną i na lata,to bym się grubo zastanawiał, choć cena dobra.

Bo z trwałością nart atomic bywa różnie.Sam posiadam sl S9 komórkę, która jest świetna,tylko nie wiem jak to się ma do sklepowych.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Edwin napisał:

A jeśli zastanawiasz się nad kupnem tej narty i ma być ona jedyną i na lata,to bym się grubo zastanawiał, choć cena dobra.

Bo z trwałością nart atomic bywa różnie.Sam posiadam sl S9 komórkę, która jest świetna,tylko nie wiem jak to się ma do sklepowych.

 

 

 

 

Cześć

A dlaczego nie jeździsz na 80+ allroundzie, przecież znakomite są... 😉

A co do Atomica ... syn miał juniorskiego GSa. Krawędzie wypadły po paru jazdach. Z reklamacją nie było żadnych problemów.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A dlaczego nie jeździsz na 80+ allroundzie, przecież znakomite są... 😉

A co do Atomica ... syn miał juniorskiego GSa. Krawędzie wypadły po paru jazdach. Z reklamacją nie było żadnych problemów.

Pozdro

Miałem kilka lat nordice fire Arrow 80pro, tą fajnie pomalowaną. Kiedyś Maniaq mi podesłał,bo był też pod wrażeniem tej narty. 

Dokładnie były znakomite, z krawędzi na krawędź bardzo szybkie jak na 80 pod butem i bardzo stabilne,a żadne warunki nie były dla niej straszne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Edwin napisał:

To jest po prostu ukłon w stronę narciarzy niskiego wzrostu z niewielką wagą.

Mając niewiele ponad 1.60 cm wzrostu, po kiego grzyba narta 182 do jazdy rekreacyjnej zwłaszcza na polskich zatłoczonych stokach.

 

 

Cześć

Swego czasu byłem na jakimś dużym wyjeździe i trafił mi się w grupie taki mały Marcin. Dziwiłem się bo gość zażyczył sobie w wypożyczalni Rossi GS 182 cm. Już po tym jak niesie narty i jak chodzi w butach było widać, że gość jest zorientowany ale jak ruszył z góry wszystko stało się jasne. Na dole podjechałem do niego i powiedziałem mu, że niby miałem go szkolić ale mam taką prośbę, że jak się zgodzi pokazać mi parę rzeczy to cały wyjazd będę za nim nosiła narty. A było co nosić bo chłopak przy 165cm zmienił sobie na 188cm bo mówił, że brakowało mu pewnego oparcia.

To oczywiście raczej zabawna dygteryjka, natomiast ja nie spotkałem jeszcze w życiu narty nie sportowej, która nie wydawała by mi się  nadskrętna i przez to niestabilna, zwłaszcza w gorszych warunkach. Podejrzewam, że ... po pierwsze ja mam 180cm i ważę 92-93kg i nie jest to waga wiszącego bębna od browaru.

Ale druga sprawa to charakter mojej techniki i jej historia. Gdy przez 30 lat jeździsz wyłącznie rotacyjnie, głównie śmigami a pojęcie ratrak czy sztruks znane jest jedynie z opowiadań. Mulda to jest mulda - czyli lodowy dól o głębokości pól metra a nie drobny odsyp z kaszy a narta pod butem ma w najlepszym razie 205cm i te 7 cm na całej długości to naprawdę nawet późniejsze 20 lat jazdy nie pozbawi mnie pewnych odczuć i oczekiwań co do sprzętu. To chyba głównie to.

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dave napisał:

Dzięki za polecajke z kijami. (Oczywiście musiałeś wbić szpilkę,  to chyba jakaś nieodłączną maniera użytkowników na tym forum) Przeglądając katalogi większość nart z grupy master GS długość kończy się na cirka 185 cm i promieniem 19-21 m. Te narty wyszły z dwiema długościami 177 i 183.  

A propos manier, wiesz jak jest kiedyś byliśmy młodzi gniewni, teraz starzy wkurwieni;-) Posypuje głowę popiołem, wszak środa popielcowa się zbliża, choć wcześniej tłusty czwartek. Ashes to ashes dust to dust jak mawiają ci co rdzeń z jesiona zamiast topoli robią.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dave napisał:

Podałem konkretny model narty a nie  tylko długość. I nie było nigdzie mowy że miałby to być model Fis.....

Cześć

Napisałeś GS więc oceniam jak GS i tyle. Narta wydaje się idealnym GS dla mojej żony, która jest dość drobnej budowy, stąd taka a nie inna opinia i nie ma co się unosić.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Swego czasu byłem na jakimś dużym wyjeździe i trafił mi się w grupie taki mały Marcin. Dziwiłem się bo gość zażyczył sobie w wypożyczalni Rossi GS 182 cm. Już po tym jak niesie narty i jak chodzi w butach było widać, że gość jest zorientowany ale jak ruszył z góry wszystko stało się jasne. Na dole podjechałem do niego i powiedziałem mu, że niby miałem go szkolić ale mam taką prośbę, że jak się zgodzi pokazać mi parę rzeczy to cały wyjazd będę za nim nosiła narty. A było co nosić bo chłopak przy 165cm zmienił sobie na 188cm bo mówił, że brakowało mu pewnego oparcia.

To oczywiście raczej zabawna dygteryjka, natomiast ja nie spotkałem jeszcze w życiu narty nie sportowej, która nie wydawała by mi się  nadskrętna i przez to niestabilna, zwłaszcza w gorszych warunkach. Podejrzewam, że ... po pierwsze ja mam 180cm i ważę 92-93kg i nie jest to waga wiszącego bębna od browaru.

Ale druga sprawa to charakter mojej techniki i jej historia. Gdy przez 30 lat jeździsz wyłącznie rotacyjnie, głównie śmigami a pojęcie ratrak czy sztruks znane jest jedynie z opowiadań. Mulda to jest mulda - czyli lodowy dól o głębokości pól metra a nie drobny odsyp z kaszy a narta pod butem ma w najlepszym razie 205cm i te 7 cm na całej długości to naprawdę nawet późniejsze 20 lat jazdy nie pozbawi mnie pewnych odczuć i oczekiwań co do sprzętu. To chyba głównie to.

Pozdro

Nie musisz swojej postury opisywać,bo kiedyś przez wiele lat pisania na forum oraz filmach wiem jak wyglądasz😄

Ja jestem z metra cięty,a też mnie znasz...bo kurna kto Tobie kiedyś cykliny z plexi wysyłał😁

edwin110

Pozdro

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A dlaczego nie jeździsz na 80+ allroundzie, przecież znakomite są... 😉

A co do Atomica ... syn miał juniorskiego GSa. Krawędzie wypadły po paru jazdach. Z reklamacją nie było żadnych problemów.

Pozdro

Ale kto powiedział że nie jeżdżę??? Znów dorobiona teoria. Wszystko tylko pod swoją tezę. Właśnie ostatnimi czasy jeżdżę na komórkach SL, tylko rano na twardym. Potem zmiana  na szersze deski i mogę śmigać do końca dnia z ogromną przyjemnością pełnym piecem. Nie martwiąc się że zaraz narta zostanie w kopnym śniegu. Więc nie unoszę się tylko traktuję cię z taką samą zniewagą jak ty odnosisz się do mnie. A Atomiki mnie po prostu zaciekawiły  i gdybym znalazł je w katalogu nie zdawałbym pytania. Odnośnie GS,  niby GS, kastrowanego GS, narty dla dziewczynki 30 kg czy jak tam zwiesz takie narty. Ja odnoszę się do tego co pisze producent i jak nazywa swoje narty w katalogach, łatwiej jest się komunikować...tak mi się wydawało 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, master32 napisał:

Narta dla „ludu” z lepszym trzymaniem od zwykłej ze względu na lepszą płytę 
Ja nie widzę w tej narcie żadnego „problemu”.
Dobra opcja dla wielu nas tak naprawdę bo nic jej nie brakuje a że ma mniejszy promień niż FiS to jedynie na plus 😁

Cze

Dzięki za sensowny głos w tej dyskusji. A jak już słyszę na amatorskim forum że GS to nie GS bo nie ma 188cm i popierdolonego R, to mnie czyści. Kolega zapytał co to za narta i zaczęło się. Zamiast sensownej odpowiedzi dostał wykład 🙂. To że przeznaczona na rynek wschodni nie ma najmniejszego znaczenia. Nie trzeba mieć skośnych oczu, żeby na niej jeździć. Sprzedaje polski sklep, więc z gwarancją/rękojmią nie ma najmniejszego problemu. Amatorski GS ze wskazaniem na juniorów startujących w niższej rangi zawodach. Ale nie dla 10-cio letnich berbeci - jeśli ktoś myśli że junior tak wygląda. Oprócz ograniczeń o których wspomniał Mitek juniorzy maja przywileje. Mogą startować w zawodach FIS/WC na innych nartach - oczywiście określonych w przepisach. Rzekłbym "łatwiejszych". Ta narta to porządną narta do zastosowań amatorskich aż nad to. A R pewnie oznacza płytę WC + wiązanie o wysokim jak na cywilną nartę zakresie. Nie jest to może najlepszy wybór dla 130kg kloca, ale dla wszystkich innych się jak najbardziej nadaje. Magia cyferek chyba wszystkich opanowała.

Nie bardzo rozumiem, po kiego grzyba kupować narty typu "prawdziwy" GS przez przeciętnego amatora. Chyba tylko do kolekcji. Finał zazwyczaj jest taki sam, godzina z rana jak jest sztruks i nie ma nikogo. Tak samo można pojechać na sklepowej paragigantce, oczywiście w amatorskim wydaniu i mieć z tego frajdę. Ale nie trzeba takiej narty zmieniać, bo na niej można jeździć cały dzień i po wszystkim. Na obecnych stokach MULDY to rzadkość. Zazwyczaj to odsypy z lodowym podkładem. A na tym można jeździć normalnie i nic nie trzeba kombinować. Narta ma sensowną długość i promień, na tyle uniwersalną że można bez obaw pojechać szybciej szerszym skrętem, a i nie trzeba się spuszczać w tłumie, bo pewnie jest wyjątkowo skrętna. Ja bym ją kupił, jakbym szukał narty uniwersalnej o charakterze GS. Ale faworyta już mam i szukam.

pozdrawiam

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dave napisał:

Ale kto powiedział że nie jeżdżę??? Znów dorobiona teoria. Wszystko tylko pod swoją tezę. Właśnie ostatnimi czasy jeżdżę na komórkach SL, tylko rano na twardym. Potem zmiana  na szersze deski i mogę śmigać do końca dnia z ogromną przyjemnością pełnym piecem. Nie martwiąc się że zaraz narta zostanie w kopnym śniegu. Więc nie unoszę się tylko traktuję cię z taką samą zniewagą jak ty odnosisz się do mnie. A Atomiki mnie po prostu zaciekawiły  i gdybym znalazł je w katalogu nie zdawałbym pytania. Odnośnie GS,  niby GS, kastrowanego GS, narty dla dziewczynki 30 kg czy jak tam zwiesz takie narty. Ja odnoszę się do tego co pisze producent i jak nazywa swoje narty w katalogach, łatwiej jest się komunikować...tak mi się wydawało 🤷

Cześć

Przecież odpowiadasz na post adresowany do kolegi Edwina ochłoń.

A w którym momencie Cię znieważyłem bo jakoś nie widzę? Tym, że napisałem że narta 177 cm to damski rozmiar?

Aha chciałem jeszcze zaznaczyć, że przez lata jeździłem zawsze na damskim GS - swego czasu jeszcze 24metry - super narta. A i teraz jeszcze jedną takową - niestety już 30 m posiadamy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Edwin napisał:

Nie musisz swojej postury opisywać,bo kiedyś przez wiele lat pisania na forum oraz filmach wiem jak wyglądasz😄

Ja jestem z metra cięty,a też mnie znasz...bo kurna kto Tobie kiedyś cykliny z plexi wysyłał😁

edwin110

Pozdro

 

Cześć

Zmiany zmiany zmiany - kiedyś ważyłem 100kg a wydolność była znacznie słabsza. Cykliny się przydadzą w tym tygodniu bardzo!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Dzięki za sensowny głos w tej dyskusji. A jak już słyszę na amatorskim forum że GS to nie GS bo nie ma 188cm i popierdolonego R, to mnie czyści. Kolega zapytał co to za narta i zaczęło się. Zamiast sensownej odpowiedzi dostał wykład 🙂. To że przeznaczona na rynek wschodni nie ma najmniejszego znaczenia. Nie trzeba mieć skośnych oczu, żeby na niej jeździć. Sprzedaje polski sklep, więc z gwarancją/rękojmią nie ma najmniejszego problemu. Amatorski GS ze wskazaniem na juniorów startujących w niższej rangi zawodach. Ale nie dla 10-cio letnich berbeci - jeśli ktoś myśli że junior tak wygląda. Oprócz ograniczeń o których wspomniał Mitek juniorzy maja przywileje. Mogą startować w zawodach FIS/WC na innych nartach - oczywiście określonych w przepisach. Rzekłbym "łatwiejszych". Ta narta to porządną narta do zastosowań amatorskich aż nad to. A R pewnie oznacza płytę WC + wiązanie o wysokim jak na cywilną nartę zakresie. Nie jest to może najlepszy wybór dla 130kg kloca, ale dla wszystkich innych się jak najbardziej nadaje. Magia cyferek chyba wszystkich opanowała.

Nie bardzo rozumiem, po kiego grzyba kupować narty typu "prawdziwy" GS przez przeciętnego amatora. Chyba tylko do kolekcji. Finał zazwyczaj jest taki sam, godzina z rana jak jest sztruks i nie ma nikogo. Tak samo można pojechać na sklepowej paragigantce, oczywiście w amatorskim wydaniu i mieć z tego frajdę. Ale nie trzeba takiej narty zmieniać, bo na niej można jeździć cały dzień i po wszystkim. Na obecnych stokach MULDY to rzadkość. Zazwyczaj to odsypy z lodowym podkładem. A na tym można jeździć normalnie i nic nie trzeba kombinować. Narta ma sensowną długość i promień, na tyle uniwersalną że można bez obaw pojechać szybciej szerszym skrętem, a i nie trzeba się spuszczać w tłumie, bo pewnie jest wyjątkowo skrętna. Ja bym ją kupił, jakbym szukał narty uniwersalnej o charakterze GS. Ale faworyta już mam i szukam.

pozdrawiam

 

Czego szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, star napisał:

Czego szukasz?

Kastle GS 175 cm. Narta w mojej ocenie idealna dla mnie - Maras nam ostatnio użyczył, a że Żona moich starych nie odda, więc coś musze se kupić. Na razie są PX 71 - wydają się ok, nawet trzymają na lodzie - wszystko jak trzeba, ale ten odgłos "jakby byk jscoł po brytfannie" jest specyficzny. Ale w porównaniu do klasycznego GS sklep - to nie mają podejścia. Dą się jeździć, jakoś to zniese.

pozzdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...