Skocz do zawartości

Atomic G9R


Dave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule czy ktoś orientuje się co to za narta Atomic G9 R? Czym różni się od zwykłego G9 ? Prześledziłem kilka katalogów Atomica 2022/2023 i nie znalazłem tej narty w żadnym z nich. Może ktoś miał do czynienia z tą nartą. 

https://ski24.pl/narty-meskie/29515-29964-narty-gigantowe-zawodnicze-atomic-redster-g9r-revoschock-wiazania-atomic-x16-var.html#/12-dlugosc_cm-177

Zastanawiam się nad zakupem. Może ktoś podpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dlugosci i geometrii pasuje jak sklepowy G9, bo ma 177cm i 68 pod butem. Mlodziezowy czy tam masters gs ma 176cm. Nie znalazlem takiej narty w katalogu, ani race programie. Kiedys byly wersje sklepowe RS, ale mialy wiazania 14. Wyglada jak sklepowka z innymi wiazaniami i moze plyta. Najlepiej zapytaj w sklepie skad maja narty w takiej konfiguracji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria narty wskazuje na 1 sklepową nartę GS Atomica. Aczkolwiek nigdzie w katalogu nie ma dokładnie takiej jak podałem, czyli z dopisek R cokolwiek to znaczy. No nic może dowiem się czegoś w poniedziałek.  Mitek biorę w nawias że to narty dla dziewczynki. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie zastanawia dlaczego nie istnieje ta narta  w katalogach Atomica. Znalazłem do kupienia taką nartę cena podana w jenach japońskich. Być może narta produkowana na rynek japoński??? Zobaczymy co powie sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dave napisał:

Geometria narty wskazuje na 1 sklepową nartę GS Atomica. Aczkolwiek nigdzie w katalogu nie ma dokładnie takiej jak podałem, czyli z dopisek R cokolwiek to znaczy. No nic może dowiem się czegoś w poniedziałek.  Mitek biorę w nawias że to narty dla dziewczynki. 🙃

Cześć

A dlaczego? To diagnoza na podstawie przekazanych informacji. Narta dla juniorki, która rokuje, się orientuje to 183/188. Długość przeraża jedynie leszczy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A dlaczego? To diagnoza na podstawie przekazanych informacji. Narta dla juniorki, która rokuje, się orientuje to 183/188. Długość przeraża jedynie leszczy.

Pozdro

A kto mówi o długości??? Nie dorabiaj sobie zdania na mój temat. Bo gówno o mnie wiesz,  ale wyrok już wydałeś. Chciałem tylko zapytać, bo wiem że na takich forach bywają miłośnicy nie tylko narciarstwa ale też sprzętu i mają wiedzę np na temat nart Atomica. Proszę Cię o brak dalszej konwersacji w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kolego? Długość jest jednym z podstawowych parametrów (a przy zdefiniowaniu typu jedynym) narty. Podałeś długość więc się odniosłem. Przez wiele lat na formach nauczyłem się natychmiastowo wyróżniać i demaskować pytania od leszczy.

Trzymaj się serdecznie synku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dave napisał:

Nie do końca rozumiem?

Narta juniorska przeznaczona dla juniorów obu płci, znaczy także dla juniorek jako rzecze Mitek, bez nawiasu, występująca tylko w jednej długości. Czego nie rozumiesz?

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dave napisał:

Nie rozumiem na jakiej podstawie wklejając link do sklepu wnioskujesz że jest to narta dedykowana dla juniora? Nic w opisie nie ma o tym mowy.

Cytowałem "jr" przeczytaj raz jeszcze; jedynie słuszna długość 177 też na to wskazuje, nawet wykastrowane master gs startują do podobnej długości, ale są także dłuższe wersje, tu jej nie ma, bo i po co juniorowi, zawsze może przesiąść się na seniorskie, pamiętam, jakieś drobne dziewcze z 14 lat z klubu w koutach jak z gracją posuwała na jakichś pod 190 bo akurat takie w klubie były na stanie i tyle; tu możesz dokupić kijki i będziesz miał komplet https://sportano.pl/p/150134/kije-narciarskie-dzieciece-atomic-redster-jr-red ps może i to jest jakiś master https://sklep.jerzy.info.pl/redster-g-9-177-cm.html kup i się przekonasz

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecajke z kijami. (Oczywiście musiałeś wbić szpilkę,  to chyba jakaś nieodłączną maniera użytkowników na tym forum) Przeglądając katalogi większość nart z grupy master GS długość kończy się na cirka 185 cm i promieniem 19-21 m. Te narty wyszły z dwiema długościami 177 i 183.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dave napisał:

Dzięki za polecajke z kijami. (Oczywiście musiałeś wbić szpilkę,  to chyba jakaś nieodłączną maniera użytkowników na tym forum) Przeglądając katalogi większość nart z grupy master GS długość kończy się na cirka 185 cm i promieniem 19-21 m. Te narty wyszły z dwiema długościami 177 i 183.  

Jeśli tak, to zgodnie z ostatnim moim linkiem są to deski klasy master gs. Szpilka dla spuszczenia powietrza;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dave napisał:

Witam jak w tytule czy ktoś orientuje się co to za narta Atomic G9 R? Czym różni się od zwykłego G9 ? Prześledziłem kilka katalogów Atomica 2022/2023 i nie znalazłem tej narty w żadnym z nich. Może ktoś miał do czynienia z tą nartą. 

https://ski24.pl/narty-meskie/29515-29964-narty-gigantowe-zawodnicze-atomic-redster-g9r-revoschock-wiazania-atomic-x16-var.html#/12-dlugosc_cm-177

Zastanawiam się nad zakupem. Może ktoś podpowie. 

Są to sklepowe GS Atomica, lecz zamiast tej zwykłej szyny w którą wsuwa się przedni i tylny bezpiecznik, jest normalna płyta z wersji FiS z wiązaniem X

Starszy model g9 R miał dodatkowo ramiona doubledeck.

Narta poza katalogowa lub na rynek japoński bo u nich występuje w katalogu… 🤔

strona 7:

 https://issuu.com/zuzupopo/docs/atomic_2122_jp?ff


Ciężko dostępne ogolnie…

Edytowane przez master32
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...