Skocz do zawartości

Dobór nart dla kobiety 172cm/60kg


Coco1989

Rekomendowane odpowiedzi

No słabo jeżdżę tyłem i jakoś nie mam ambicji 🙂 nie widząc za dużo sensu. 30% jazdy tyłem na stoku (pomijając majsterkownie, robienie dziurek bądź zbieranie patyków) w zupełności mi wystarcza i nie muszę się silić, żeby to piękne było 🙂 i takie seksi na krawędziach 🙂 

Proponuję : pociągnij za sobą na dowolnej sportowej trasie 6-7 dobrze jeżdżącących Dziecków, żeby ułożyć im skręt na 22-25 metrów tyłem 😄. Dobrej zabawy 🙂

M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marxx74xxx napisał:

No słabo jeżdżę tyłem i jakoś nie mam ambicji 🙂 nie widząc za dużo sensu. 30% jazdy tyłem na stoku (pomijając majsterkownie, robienie dziurek bądź zbieranie patyków) w zupełności mi wystarcza i nie muszę się silić, żeby to piękne było 🙂 i takie seksi na krawędziach 🙂 

Proponuję : pociągnij za sobą na dowolnej sportowej trasie 6-7 dobrze jeżdżącących Dziecków, żeby ułożyć im skręt na 22-25 metrów tyłem 😄. Dobrej zabawy 🙂

M. 

W końcu się przyznałeś, że czego nie umiesz dobrze 😉

Po co mam jeździć tyłem z dobrze jeżdżącymi dziećmi? Przecież piszemy o początkujących. Kolega o którym pisałem, głównie uczy dzieci i głównie początkujące. Chyba dobrze uczy, bo narzeka, że cały czas mu się zmienia ekipa. Bo rodzice dochodzą do wniosku po paru lekcjach, że dzieci na tyle już potrafią jeździć, że dalszych lekcji nie potrzebują. A i tak pierwsze lekcje to jest przede wszystkim samodzielne ubieranie się + nauka samodzielnego wstawania ze śniegu. Jego dewiza jest taka: sam się wywrócił, to sam musi wstać. Przyjechał na narty - to się musi sam ubrać i rozebrać.

pozdrawiam

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na moją naukę osobiście nie lubię jak instruktor jedzie przede mną tyłem. Raz że cały czas mam wrażenie że w Niego wjadę a dwa, to mi się cały czas odbicie lustrzane włącza i parząc na jego np sięganie zewnętrzną ręką do buta ja mam ochotę sięgać wewnętrzna, czyli generalnie mi się wszystko pier…. No. A lubię jak jedzie kilka skrętów przede mną i pokazuje co mam zrobić a potem ja jadę z przodu a On z tyłu sprzedaje mi real time zjebke lub dopinguje do określonych ruchów 😉 

Ale ja to ja.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marxx74xxx napisał:

Wielu rzeczy nie potrafię dobrze i jest mi z tym całkiem dobrze 😉 .

M.

Mareczku, mnie też. Ale na przykładzie koleżanki i filmu z Białki chyba można domniemywać, że te 30h niewiele dało, ponieważ w Białce trafienie dzień po dniu na tego samego instruktora graniczy z cudem. Bo jest ich tam masa. Dla części to jest tylko dodatkowa forma zarobku, dochodzi zmęczenie i efektów nie ma. Wszędzie można trafić na bardzo dobrego i ambitnego z wiedzą i zacięciem instruktora, nawet w Białce. Kiedyś w wigilie pojechałem tam z synem, bo dostaliśmy NOMZ, coby nie zawadzać w domu. Ludzi w sroc, czasu mało więc do szkółki i instruktora na 4 godziny wziąłem, aby jeździć bez kolejki. Trafiła się starsza Pani i wyjazd na górę. Taka była skonfundowana, bo na początkujących nie wyglądaliśmy ale wyjechaliśmy na górę i pytała co chcemy robić. Pojeździć bez kolejki, nic więcej. Zjechaliśmy, jak to kobita zobaczyła to po męża zadzwoniła - tez był instruktorem. Zabrał Maksa na 4 godziny i jeździł z nim non stop, nawet nie schodził na przerwę (nota bene odwołał swoje lekcje - miał tam jakąś godzinę po drodze). Chyba to była taka odskocznia dla niego, a świetnie jeździł, że w końcu ma kogoś komu może coś więcej pokazać niż te pierwsze kroki, a i czasu było sporo. Zrobił to za darmo, nie biorąc ode mnie ani złotówki, a chciałem mu zapłacić. Ja jeździłem z jego Żoną. Mijaliśmy się gdzieś po drodze, ale finalnie to spotkaliśmy się po 4-ech godzinach na dole. Maks był tylko niepocieszony, bo miała to być lajtowa jazda ....

pozdrawiam

ps. W Madonnie jest event w telemarku na Pinzolo (16-17.12) - wybieracie się? Czy już tylko starty w PŚ są zaplanowane i na tym się skupiacie przede wszystkim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pinzolo jest Puchar Świata Telemark - jedzie lmy na pierwszy start polskiego zawodnika (zawodniczki) w zawodach FIS i Pucharu. PZN ładnie ogarnął zgłoszenia a Młoda za 15 minut wbija się znowu na siłkę:).

A co do zabawy instruktorskiej ... usłyszałem kiedyś od bardzo dobrej zawodniczki/trenerki tekst "Marek, ty jesteś tu pomóc czy przeszkadzać?". I staram się nie przeszkadzać 🙂 choć to bywa trudne :).

M.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marxx74xxx napisał:

W Pinzolo jest Puchar Świata Telemark - jedzie lmy na pierwszy start polskiego zawodnika (zawodniczki) w zawodach FIS i Pucharu. PZN ładnie ogarnął zgłoszenia a Młoda za 15 minut wbija się znowu na siłkę:).

A co do zabawy instruktorskiej ... usłyszałem kiedyś od bardzo dobrej zawodniczki/trenerki tekst "Marek, ty jesteś tu pomóc czy przeszkadzać?". I staram się nie przeszkadzać 🙂 choć to bywa trudne :).

M.

Szkoda, bo ja tam jestem do 16-go, nie zdążę zobaczyć, bo pewnie rano będziemy wyjeżdżać, ale może dzień wcześniej inne zawodniczki będą miały rozruch, to pogadam, zabiorę na apreski, chociaż tak pomogę 🙂

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mitek napisał:

A dasz radę zadbać o filmy z przejazdów? Super byłoby.

Pozdro

W teorii Puchar Świata powinien iść na kanał YT/FB FIS Telemark live plus nagranie także dla celów protestów i tak dalej ... A co nakręcę to nakręcę - zapewne będę musiał stać na ew. podmianę kijków (gdyby nie przetrwały)  przy rondzie zwanym 360 chyba, że dogadamy się z innym trenerem a sam pojadę obok filmując.

M.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...