Skocz do zawartości

Narty volant steel


Wojtrz8994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wczoraj zamówiłem sobie narty marki volant . Mam sentyment do tej marki ,ponieważ miałem starszy model . Mam 34 lata ,18kilka cm wzrostu ,waga 94kg,narty 165 sięgają mi do nosa i takie zamówiłem . Lubię szybką jazdę z szybkimi zakrętami . Dlatego nie jestem pewien czy nie lepsze byłyby 160cm . Ostatnie dwa lata jeździłem na wypożyczonych stockli sx oraz sl. Super nartki ,ale wiadomo cena. Narty volant pojawiły się w ciekawej promocji ,stąd się skusiłem ;)w razie czego jest 14 dni na zwrot ,jeśli się okaże ,że nie polecacie ;)znawca sprzętu nie jestem ,ale prośba do takich o opinie pozdrawiam 

https://ski24.pl/narty-meskie/27925-25965-narty-zjazdowe-volant-steel-wiazania-volant-m11-z-grip-walk-kolekcja-exclusive-2023.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI27eOx53hggMVB4ZoCR1LeAdoEAQYASABEgJHbPD_BwE#/94-dlugosc_cm-155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wojtrz8994 napisał:

Witam , wczoraj zamówiłem sobie narty marki volant . Mam sentyment do tej marki ,ponieważ miałem starszy model . Mam 34 lata ,18kilka cm wzrostu ,waga 94kg,narty 165 sięgają mi do nosa i takie zamówiłem . Lubię szybką jazdę z szybkimi zakrętami . Dlatego nie jestem pewien czy nie lepsze byłyby 160cm . Ostatnie dwa lata jeździłem na wypożyczonych stockli sx oraz sl. Super nartki ,ale wiadomo cena. Narty volant pojawiły się w ciekawej promocji ,stąd się skusiłem ;)w razie czego jest 14 dni na zwrot ,jeśli się okaże ,że nie polecacie ;)znawca sprzętu nie jestem ,ale prośba do takich o opinie pozdrawiam 

https://ski24.pl/narty-meskie/27925-25965-narty-zjazdowe-volant-steel-wiazania-volant-m11-z-grip-walk-kolekcja-exclusive-2023.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI27eOx53hggMVB4ZoCR1LeAdoEAQYASABEgJHbPD_BwE#/94-dlugosc_cm-155

Faktycznie jak na Volanty to dobra cena, jak nie mają 170 to bierz 165

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

160 czy nawet 165 cm przy tym typie narty to raczej sporo za mało, zwłaszcza do "szybkiej jazdy w szybkimi zakrętami" (choć trochę znajomości terminologii by się przydało aby przynajmniej nie pisać sprzeczności w pięciu słowach). Zawsze w pewien sposób fascynowały mnie te stalowe konstrukcje ale ten specyficzny dźwięk towarzyszący jeździe mnie jakoś odrzucał. A może już go nie ma?

Pozdro

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

160 czy nawet 165 cm przy tym typie narty to raczej sporo za mało, zwłaszcza do "szybkiej jazdy w szybkimi zakrętami" (choć trochę znajomości terminologii by się przydało aby przynajmniej nie pisać sprzeczności w pięciu słowach). Zawsze w pewien sposób fascynowały mnie te stalowe konstrukcje ale ten specyficzny dźwięk towarzyszący jeździe mnie jakoś odrzucał. A może już go nie ma?

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nartami Volant jest dokładnie tak samo jak ja Alfą Romeo czyli tak samo jak z "kochanką" - tyle samo radości co zawodów??? Bardzo dziwna specyfikacja wskazująca raczej na deski dla niezbyt wysokich Pań??? Przy 165 r 16 ja bym odpuścił ale volant to volant??. Jakie są moje doświadczenia....modelu nie pamiętam ale sztywność mnie poraziła, ale gdzieś tak w głębi korci aby kupić starszy model AM 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

3400 to dobra cena??? Hmmm, to jakiś inny jestem. Za nart Volant??? Serio? 165cm i r16? Czyli ani szybko bo krótka, ani do zabawy po promień nie puszcza. Czyli taka do wszystkiego i do niczego, ale nie rdzewieje z wierzchu jak niektóre, może to i atut. 
pozdro

3200 z kodem promo 😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz to są dość indywidualne odczucia. Narta inaczej gra... tak jakoś metalicznie, bardziej jak konstrukcje z tworzyw. To oczywiście nie ma wiele wspólnego z jazdą - po prostu pytam.

Pozdro

Moje odczucia z starszego modelu ,ze było dość sztywno ,co dla mnie było plusem 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

3400 to dobra cena??? Hmmm, to jakiś inny jestem. Za nart Volant??? Serio? 165cm i r16? Czyli ani szybko bo krótka, ani do zabawy po promień nie puszcza. Czyli taka do wszystkiego i do niczego, ale nie rdzewieje z wierzchu jak niektóre, może to i atut. 
pozdro

Do tego próchno, znaczy topola, za rdzeń robi, jakby to skitury były, to rozumiem. Nie ma to jak jesion, topola uzupełnieniem, ew. buk... jak na załączonym obrazku...

https://www.funnsnow.com/en/product/volant-platinum-ski-ft-12-gw-bindings/

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

A jak szukasz dechy do szybkiej jazdy i szybkich skrętów to tutaj masz idealną, a sztywna jest - wiem, bo mam taka samą. Kolorem tez się wyróżnia jeśli o to chodzi. No i cena dużo lepsza a i z odsprzedażą nie ma problemu. 

https://ski24.pl/narty-meskie/27971-26158-narty-zjazdowe-slalomowe-head-worldcup-rebels-e-race-pro-wiazanie-head-freeflex-14-2022.html#/48-dlugosc_cm-175

pozdrawiam

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

 

A jak szukasz dechy do szybkiej jazdy i szybkich skrętów to tutaj masz idealną, a sztywna jest - wiem, bo mam taka samą. Kolorem tez się wyróżnia jeśli o to chodzi. No i cena dużo lepsza a i z odsprzedażą nie ma problemu. 

https://ski24.pl/narty-meskie/27971-26158-narty-zjazdowe-slalomowe-head-worldcup-rebels-e-race-pro-wiazanie-head-freeflex-14-2022.html#/48-dlugosc_cm-175

pozdrawiam

Dziękuje bardzo za ciekawą propozycję ;)faktycznie wygląda dobrze . Na pierwszy rzut oka dużo recenzji i info o tej narcie ,także zaczynam czytać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

 

A jak szukasz dechy do szybkiej jazdy i szybkich skrętów to tutaj masz idealną, a sztywna jest - wiem, bo mam taka samą. Kolorem tez się wyróżnia jeśli o to chodzi. No i cena dużo lepsza a i z odsprzedażą nie ma problemu. 

https://ski24.pl/narty-meskie/27971-26158-narty-zjazdowe-slalomowe-head-worldcup-rebels-e-race-pro-wiazanie-head-freeflex-14-2022.html#/48-dlugosc_cm-175

pozdrawiam

 niezwykle dynamiczne i nie wybaczające błędów.

myślę że będzie można postawić na całą noc na stojaku pod knajpą bez obaw że ktoś zasunie

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcos73 napisał:

Ważna jest dla mnie też wizualna kwestia 😁,a chyba nie widziałem jeszcze ładnych nordiców😂chociaż oczywiście to indywidualna sprawa. W tym sezonie jak i zeszłym jedziemy z żoną do val gardeny. Żona zerwała więzadło kolanowe przednie i zmuszony będę śmigać sam. Nastawiam się na ostrzejsze stoki ,na których jest mniej tłoczno:) intensywne 3h jeżdżenie i wracam do żony 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narty po pierwszych dwudniowych testach (szpindlerowy)-deszcz ze śniegiem ,ale było przynajmniej pusto 😁narta bardzo sztywna ,bardzo pewnie się jeździło . Najlepiej na odcinkach oblodzonych 🙂 wniosek jest taki ,że muszę mieć drugą parę nart do zabawy allmountain - na wypadek takich warunków jak dziś ,lub na wypadek jak mnie wykończą te heady po 3 dniach 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...