Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Stoha mgą otworzyć przed czarną fis. W niedzielę były tam dosyć spore warstwy nierozgarniętego śniegu z armatek. Stały jedna za drugą. NIEDZIELA - http://www.spindleru...ebkamera/&cam=3 DZISIAJ - http://www.spindleru...ebkamera/&cam=3 Jak ktoś będzie w sobotę, dajcie znać jak było. Pozdrawiam.

Przepraszam, poprawiam się "nierozgarniętego" wklejając linki często na tym forum wchodza w środek zdania !? Trochę nie wyszło, po wejściu w linka wystarczy cofnąć o kilka dni, godzin, lub co tam kto woli. Fajna sprawa te kamery. Wysyłam link do strony głównej jak by komuś było to przydatne. http://kamery.humlnet.cz/pl/kamery/

Użytkownik robert10sz edytował ten post 07 grudzień 2011 - 09:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie w niedzielę... może uda mi się zmontować ekipę z Wrocka i także pojawić się, aby zobaczyć wasze uśmiechnięte buźki :-) I co równie ważne, aby pierwszy raz w tym sezonie zobaczyć śnieg i po nim pojeździć Mam nadzieję, że po opadach jakie planowane są na środę i czwartek już cały "Piotruś" będzie czynny :-)

montuj ekipę i spotykamy się na stoku. ja już dwa tygodnie planuje jechać do Szpindla, dwa razy nie wyszło to za trzecim musi :D a śnieg, to się pochwalę, ja już widziałem, chociażby wczoraj w moim "trójmieście" :D

Ja już po Alpach. Trochę mnie przeraża te 300 metrów dla dwóch narodów narciarskich - stosunek stania do jechania.

zazdroszczę tych alp :rolleyes: ludzi może być sporo to fakt, ale miejmy nadzieję że otworzą coś więcej, póki co wiadomo że Misecky będą jeszcze czynne, do tego Jańskie się otwierają w piątek, Buky czynne, także mam nadzieję ze ludzie trochę się rozbiją po tych arealach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest DUŻA szansa! Wstępnie już gadałem i z Arturoarturo i z Piotr4K :-) Prognozy świetne! Myślimy właśnie o niedzieli... Mam nadzieję, że się uda i że znowu spotkamy się na stoku!

w takim razie czekam na informację od Was :) ja raczej na 90% się wybiorę w niedziele, jeszcze muszę pogadać z Robertem i skontaktować się z Juice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak pisaliśmy, wybraliśmy się dzisiaj do Szpindla. Przyjechaliśmy dość późno, bo dopiero o 9:20 pierwszy raz wyjechaliśmy do góry. Parking prawie pełny, obawy o kolejki i rozjeżdżony stok okazały się bezpodstawne, ludzi mało, raz się tam zdarzyło na Piotrze stać może 8 minut ;) Rano mróz koło -8, później nieco cieplej, coś koło -5. Trasy są cały czas dośnieżane także armatki czasami przeszkadzały ale to się wybaczy, przecież muszą nam zrobić śnieg :D Czerwona na Piotrze fajna na całym odcinku, twarda i równa przez cały czas. Czarna nie uprawiana, nie byłem. Na Hromovce 2 sporo luźnego śniegu narobionego przez armatki ale warunki znośne. Medvedin: czerwona równa i twarda u góry i na dole, środkowy odcinek zasypany przez ciągle pracujące armatki, czarna- dół i góra rewelacja, równo, twardo, szybko, ścianka nie uprawiana o czym pisali na swojej stronie, trzeba było się przemęczyć ten kawałek w ogromnych muldach a potem już było fajnie. do tego na Medvedinie przez cały dzień operowało ładne słonko, prawie bezchmurne niebo a do tego piękne widoki... :rolleyes: i to wszystko w zacnej ekipie skiforum, pozdrawiam Was panowie, myślę że jeszcze w tym sezonie nie raz pojeździmy wspólnie :) ps. szkoda, że nogi nie chciały wytrzymać tępa i chęci do dalszej jazdy...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, też byłem dzisiaj ale tylko na niedźwiedziu , potwierdzam wszystko co kolega pół -prokrzysiek napisał, mozna powiedzieć z tym śniegiem to była klęska urodzaju normalnie myślałem że nigdy tak nie napisze ale w niektórych miejscach było go za dużo ...... ja równiez byłem dość późno jak na mnie bo po 9:00 ale faktycznie ludzi byłko mało max 2min czekania :) i to rozumiem piękne słoneczko i bez wiatru , niecodzienna sprawa w SM . Sezon 2011/2012 rozpoczęty. PS. przez te muldy to też nogi mi siadły , odwrót 14:30 . fajna sprawa że tylko tam leży śnieg bo droga jest elegancka szybko i bez stresu.........no oprócz dzisiejszego spotkania w Harahovie z kibicami skoków narciarskich , mały zator w drodze powrotnej . pewnie z kilkoma osobami z forum dzisiaj sie mijałem na stoku :) chyba musze plakietkę sobie przymontować pt."SKI-FORUMowicz tu śmiga" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientujecie się czy karnet obejmuje mozliwość zjazdów na trasie saneczkarskiej z Sw.Piotra i nowej (jeśli się nie mylę) z Medvedina ? Czy były otwarte (na ich stronie nie mogłem znaleźć informacji) ? pozdrawiam arek

jak byłem w niedzielę to na 90% było jeszcze zamknięte , a co do karnetu to nie wiem , ale przypuszczam że moze to być w cenie karnetu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz zamierzam wybrac sie do czech na narty... najprawdobniej do szpindla poszukiwania informacji zaczynam od forum bo na pewno wiele osob mi pomoze szybciej niż samamu szukając potrzebowalbym zestawu adresu stronek ktore beda takim kompedium wiedzy stoki - jakas porzadna mapka w duzej rozdzielczosci, warunki narciarskie, jakies porzadny zestaw kamerek moze ktos polecic jakies sprawdzone kwatery na ten wypad przydaly by sie z netem ale to nie warunek 100% ( tak wiem net i narty... coz taka praca ) tak wiem duzo wymaga ale na pewno skroci to mi czas.... i nie tylko mi ;) z gory dzieki

Na dobry początek ...........tyle moge pomóc \ http://flash.holiday...?mapid=3&lang=3 są 2 główne ski-areny w SM ta po prawej (patrząc na mapke) według mnie łatwiejsza a wyzej po lewej troche trudniejsza i ze słabszą przepustowoscią ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, byłem wczoraj w Młynie. Obszerna relacja tutaj http://lightstone.wo...19/czeski-mlyn/

Jezusie , po tej relacji twojej którą przeczytałem to dziękuje że mnie tam na stoku wtedy nie było , niezła szajba z ciebie :) masakra , chłopie takie akcje dywersyjne to można w Polsce przeprowadzać tylko, Czesi to spokojny cichy naród , a ta historia że wjechałeś na jakieś zawody to mnie rozwaliła 10minut sie z tego śmiałem , chyba Tobie gogle parują za mocno , skoro nie zauważyłeś że coś tam się święciło ................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli aby wymienili krzesła na szybsze,bo już szybszych nie ma :).Zarówno na Medvedinie jak i Piotrze są krzesła,które jadą 5 m/s jak na razie na krzesełka to maksymalna prędkość. Mówię tutaj o 4 os. kanapach w Młynie,wydaje się że jadą wolno gdyż wyciągi są dość długie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoki wcale jakieś super długie nie są a jedzie się tymi wyciągami długo. zresztą napisałem to w kontekście najlepszego czy też najbardziej znanego ośrodka u naszych połudionwych sąsiadów więc spodziewałbym się jakiegoś ekspersu, czegoś szybszego w każdym razie i niekoniecznie krzeseł :) EDIT: przy okazji nie chciałbym tytaj wyjść na jakiegoś wybrednego gościa, bo nic nie jest w stanie popsuć mi przyjemności z jazdy, nawet wolne krzeszła ;) być może warunki nie pozwalają na wybudowanie czegoś lepszego?

Ale wyszedłeś :D The best ośrodek w Karkonoszach, a Ty podnosisz na niego rękę. Nie godzi się ! Bratni naród się obrazi i nas więcej do siebie nie wpuszczą. ... a właśnie od tego roku zaczynają nas naprawdę lubić i w końcu zapominają nam 68r. We wrocławskiej galerii czesi w tym roku reklamowali osobiście swoje ośrodki zimowe. Ze spindla w tym roku przywiozłem piękną ulotkę w języku polskim, w którym nawet kodeks fis był po naszemu. A poważnie. Krzesła mają przepustowość 2400 osób / 1h. Nie da się lepiej przy 4 osobach w rzędzie. Twoje marudzenie wynika tylko i wyłącznie z problemów które Ci się zdarzyły w ten dzień na stoku. Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, wydawało mi się, że te po stronie petra szybciej jadzą ale skoro mówisz, że to jest to samo to widocznie subiektywne odczucie. stoki wcale jakieś super długie nie są a jedzie się tymi wyciągami długo. zresztą napisałem to w kontekście najlepszego czy też najbardziej znanego ośrodka u naszych połudionwych sąsiadów więc spodziewałbym się jakiegoś ekspersu, czegoś szybszego w każdym razie i niekoniecznie krzeseł :)

Kanapki szybkie są, choć te na Hromovce i Planie są / wydają się być szybsze ciut od Miedviedina. Większą uwagę można mieć do tego, że kanapki już nie grzeszą nowością, a miło by było i coś podgrzewanego i osłonka, bo potrafi pizgać zdrowo i na jednej i drugiej stronie góry. Może to już lekkie fanaberie, ale świat do przodu idzie, a to wszak najlepszy ośrodek sudecki, więc ..... :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na lata w,których je stawiano to były bardzo nowoczesne wyciągi. Widać że Szpindel był kiedyś mocno doinwestowany i nadal jest.Marzy mi się na Piotrze w miejscu Planu 6 os. kanapa i jakaś 4 os. nie koniecznie wypinane do trasy czarnej FIS z tym aby było na samą górę wtedy było by już naprawdę rewelacyjnie. Pewnie już coś myślą nad modernizacją bo te krzesła mają już chyba grubo ponad 20 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to z tą akcją dywersacyjną też nie zrozumiałem za bardzo, gdybyś mógł powiedzieć co miałeś na myśli mógłbym spokojnie zasnąć. z góry dziękuje[/QUOTE] chodziło mi o to że oni od lat robią sobie zawody mijają leniwie te tyczki jak by jedli te ich knedliczki a tu nagle jakis wariat made in Poland wpada niewiadomo skąd napier**la w dół miedzy tymi tyczkami i niszczy im te ich śmieszne zawody :))) hahaah .... taka akcja jak z AK'44 .....ale wszystko w Twoimkierunku w sensie pozytywnym .... też jestem Polak to wiem że trzeba na stoku troche czasami poświrować ... pozdrawiam i idź już syneczku spokojnie spać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. lightstone widzisz jakie poruszenie na forum wzbudziłeś swoja relacją ...... ośmieliłes się trochę przerysować ten zacny ośrodek narciarski i zobacz ilu obrońców od razu się znalazło ... Ja osobiscie też jestem wyznawcą SM i dlatego natychmiast zareagowałem na twój post.:) Każdy kto był w naszych ośrodkach i później pojedzie do Czech nabiera szacunku do ich Ski-Aren, wiesz jak jest .............a może Ty za dużo w Austrii i Włoszech bywałeś ?????? :) i się w głowie poprzewracało :) hahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...