Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda tam teraz nie byłem, ale aquapark jest jakieś 50-100 m od wyciągów, więc powinieneś bez problemu dojechać. Czesi mają drogi do obiektów sportowych ładnie poodśnieżane, pracują takimi spychaczoładowarkami, co najwyżej może być mniej miejsca do parkowania bo gdzieś ten śnieg muszą zwalić. Chociaż dzisiaj w Jańskich widziałem ściany ze spiętrzonego śniegu na dobre 2 m między parkingami, żeby jak najwięcej miejsca było dla samochodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie??? Ostatnie weekendy spędzałem w Czechach, w różnych ośrodkach i powiem Ci, żę przy tej ilości śniegu jaka jest u nich to u nas byłby paraliż. Wszędzie dojechałem czarną drogą, tylko co najwyżej na parkingach był ubity śnieg. Chociaż czytałem tu na forum, że w Jesenikach mieli klęskę urodzaju (tak napadało), ale to ładnych parę dni temu. Zawsze zresztą zimą warto mieć łańcuchy w samochodzie. Pojedziesz, będzie fajnie czarno, a w nocy spadnie śnieg i już może być problem. P.S. W poście Michela z 20.01.2012 jest napisane, że droga do Szpindla była biała i oblodzona, wszystko zależy od warunków na jakie trafisz, po prostu sprawdzaj pogodę.

Użytkownik Ropóh edytował ten post 28 styczeń 2012 - 19:06 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie wracał ze Spindlerovego, ale może opowiadał o wypadkach sprzed tygodnia. Łańcuchy będą pod ręką więc spoko. Nie byłem w Spindlerowym, więc podpytuję. Niekiedy podjeżdżasz pod górkę i już nie ma miejsca żeby stanąć i założyć. Rozumiem, że nie w tym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łańcuchów to do samego Szpindla nie były mi potrzebne, ale jechałem przez Harchov, nie wiem jak z drugiej strony to wyglada. Natomiast w samym Szpindlu łańcuchy mogą sie przydać.

Z drugiej strony, tzn. od Lubawki też nie potrzeba łańcuchów nawet dla 2WD aż do Medviedin. Przynajmniej nikogo uzbrojonego nie widziałem. Pogoda brzytwa. Czy w pobliżu są jeszcze jakieś interesujące stoki? Z dzieciakami będziemy tutaj tydzień, więc może się znudzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namor orientujesz sie gdzie tu jest jakis sklep spozywczy?

Sorka, ale jestem tu pierwszy raz i na razie zajmujemy sie rodzinnie aklimatyzacja czeską. Nie przypuszczam abym jutro wyrwał się z Miedwiejewa. Muszę popilnowac dzieciakow. Mam nadzieje, ze poniedzialek bedzie bez kolejek. Z tej strony narzekaja na brak klientów, więc ja nie narzekam. Udanych zjazdów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w pobliżu są jeszcze jakieś interesujące stoki? Z dzieciakami będziemy tutaj tydzień, więc może się znudzic.

Całe mnóstwo. Jańskie Łaźnie czy Pec pod Śnieżką na przykład z tych większych ośrodków.

Użytkownik Ropóh edytował ten post 29 styczeń 2012 - 22:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że lubie sobie poszukać trudnych i szybkich tras zaciekawiła mnie tamtejsza trasa FIS. Jakoś jeszcze nigdy nie udało mi sie tam dotrzeć. Janskie, Harahow czy Rokitnice mam objezdzone. Czy to faktycznie FIS czy tylko namiastka?:)) A drugie moje pytanie to czy orientujecie się czy w Szpindlerowym można znalezc naszego instruktora? Wiem,że jest tam sporo szkółek, mąż ma zamiar zabrać syna i chciałby żeby się podszkolił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że lubie sobie poszukać trudnych i szybkich tras zaciekawiła mnie tamtejsza trasa FIS. Jakoś jeszcze nigdy nie udało mi sie tam dotrzeć. Janskie, Harahow czy Rokitnice mam objezdzone. Czy to faktycznie FIS czy tylko namiastka?:)) A drugie moje pytanie to czy orientujecie się czy w Szpindlerowym można znalezc naszego instruktora? Wiem,że jest tam sporo szkółek, mąż ma zamiar zabrać syna i chciałby żeby się podszkolił.

Ad.1. Trasę FIS masz od razu przy wejściu na Sv. Petra - jeździ wzdłuż niej 2-osobowe krzesło. W zeszłym roku były tam rozgrywane zawody kobiet. A tuż obok (po lewej, patrząc twarzą do stoku), masz wspomnianego przeze mnie kilka postów niżej Stoha, na którym rozgrywają mistrzostwa Czech. Jest stromo :) (http://www.spindleru...trasy-zjazdowe/). Ad.2. Nie wiem, czy będzie polska szkółka, ale instruktorzy - przynajmniej mówiący po polsku - powinni się znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tuż obok (po lewej, patrząc twarzą do stoku), masz wspomnianego przeze mnie kilka postów niżej Stoha, na którym rozgrywają mistrzostwa Czech. Jest stromo :) .

Bez przesady... Stoh z pewnością nie jest "tuż obok" Św. Petra, chyba, że za "tuż obok" uznamy odległość ok 1 - 1,5 km. Stoh to osobna góra znajdująca się po lewej stonie Planu (szczytu na którym znajduje się ośrodek Sw. Petr) Aby się dostać z Św. Petra na Stoh trzeba skorzystać ze autka, skibusa lub taxi. Ruszając spod Św. Petra obieramy kierunek przeciwny niż do centrum SM... W odwrotną stronę ze Stoha na Św. Petra da się zjechać na nartach. Zresztą co ja się będę rozpisywać skoro wszystko jest pięknie rozrysowane http://www.skiareal.cz/mapy.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nero - Crush On You. To właśnie kawałek sprawca. A materiał z telefonu, byle jaki, bez ładu i składu do łapa się trzęsła bo warunki ciężkie na trasie, narty latały . Cud, że dałem radę z nim w ogóle jechać. Do tego pierwszy raz movie makera używałem o wpół do drugiej w nocy Chodzi o emocje nie o oscara :] Czułem się na tej trasie jak prawdziwy kobwoj na prawie że pustej prerii :D EDIT: nie iST tylko Lst, głupią sobie ksywke wybrałem, już mi się nudzi poprawianie więc niech będzie że jestem jak trójca (ist, Lst oraz 1st :D EDIT2: a dlaczego miałbym się obrażać? ja nie kobieta, migren nie miewam. tylko te negatywne opinie powodują, że ist staje się lepszy bo tak to spoczywa na laurach :P poczułbym żal jakbyś mi powiedzial, że emocji brakło bo walczyłem z całych sił o przetrwanie :D poza tym wiedziałem że muza uratuje sytuacje

Powiem szczerze że i tak jesteś o krok dalej ode mnie, bo filmik jaki by nie był to już coś wstawiłeś, a tym czasem ja....hmm co tu sie bede rozpisywać ;P Ps. mi trójca kojarzy się z ctr+alt+delete ;) sorki za przechrzczenie Cię lst. Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, Czy ktoś jeździł w ostatnich dniach w Spindlu? Wybieram się tam w przyszły poniedziałek i zastanawiam się jaki jest śnieg??

byłem w niedziele. rano mimo że nie było mrozu było całkiem fajnie, równo ale miękko, śnieg mokry. jedynie górna część czerwonej i czarnej na świętym piotrze się trzymała dość twardo, miejscami beton, niżej kasza, duży wiatr zepsuł zabawę, koło 12 wyłączyli kanapę na piotra i została tylko hromovka gdzieś się zrobił spory tłum i trasy się szybko rozjeździły ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wczoraj na Medvedinie było pięknie. temperatura u góry cały czas poniżej zera, na dole koło +4. słońce, chmury, padający śnieg i tak na zmianę. trasy twarde, równe przez cały dzień, rano trasach około 3cm świeżego śniegu ale później ładnie rozjechany został przez narciarzy i było fajnie. kolejek brak, ludzi mało, nie stało się do wyciągu ani chwili :) tylko wyciąg wolno chodził, pewnie oszczędności bo ludzi mało przez co myślę jeden wjazd na godzinę było mniej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...