Skocz do zawartości

Czechy - Spindleruv Mlyn/Svaty Petr


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

co do inwestycji to chodzą plotki, że będzie nowa kanapa i nowe trasy. muszę poszperać na necie i jak coś znajdę to na pewno z Wami się podzielę :) p.s też jestem "wyznawcą" Szpindla i czepianie się prędkości kanap jest dla mnie bzdurą, bo nic szybszego w okolicy nie ma ;)

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 19 grudzień 2011 - 23:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, tak się złożyło, że zacząlem swoją przygodę ze stokami z górnej półki i po prostu porównałem to co widziałem w alpach z tym co zobaczyłem w niedzielę. Żadnych podtekstów czy cwaniactwa z mojej strony, nie pomyślalem w ogóle, że ktoś może potraktować mój opis jako atak na sąsiadów hehe. Spindler jest super, będę tam jeździł częściej. O polskich stokach się nie wypowiadam bo nie miałem okazji poznać nic prócz Rzeczki. Bardzo urokliwe miejsce, darzę rzeczkę ogromnym sentymentem ... :) ps syneczek niedługo kończy 31 lat :D

z tym syneczkiem to żart oczywiście nie chciałem urazić ale z tego co czytałem to na żartach się znasz :) Ps. jasna sprawa że SM to nie Alpy :) ale wiekszość z piszących tutaj osób to bardzo ZAROBIENI ludzie i mają czas tylko na weekendoww wypady jak mniemam :) mówię też o sobie a właśnie Mlyn to najlepsze miejsce na takie 1dniowe zjazdy . Dlatego taki bunt forum że kalasz nasze gniazdo , wiadomo że nie chciałeś urazić :) ja zawsze czytam tu posty żeby pozytywnie się nakręcic przed wyjazdem i jak patrzę że ktoś pisze że krzesełko wolno chodzi i nie daj boże jeszcze skrzypi albo że krew się leje na stoku to trochę tracę ochotę i zaczynam myślec o Alpach w które nie moge jechać niestety ............miej na uwadzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że oni od lat robią sobie zawody mijają leniwie te tyczki jak by jedli te ich knedliczki a tu nagle jakis wariat made in Poland wpada niewiadomo skąd napier**la w dół miedzy tymi tyczkami i niszczy im te ich śmieszne zawody

taaaak..., ot np. takie leniwe mistrzostwa Czech z kilkoma zawodnikami pokazującymi się w pierwszej 30 APS :D to cholera leniwce, chyba od tych knedliczków :P;) pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak wygląda dzisiaj mieścina,o trasach nie wspomnę. Wystarczy spojrzeć na kamerki. No i wciąż pada:) http://www.spindleru...?ttt=1325764479

Do tego wedlug prognoz nastepny tydzien od niedzieli 15-01 ma sie zrobic zimowo w Mlynie, konkretny mroz w nocy plus duzo opadow, wiec moze rusza tez armaty sniezne http://www.accuweath.../forecast2.aspx Juz nie moge sie doczekac urlopu :) Teraz tylko trzeba wykorzystac te 1,5 tyg na odrobienie jeszcze chociaz ulamka formy po chrobach i kontuzji z Grudnia i mozna ruszac na stok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wyciąg krzesełkowy Sviaty Petr- Plan bo misze że nieczyny ma czerwonego X i nie wiem czy juyto ruszy czy nie bo jak nie to nie wiem czy opłaca mi się jutro tam jechać czy nie zmienic miejscowości wie ktoś może coś na ten temat|?

rzeczywiście, ale jaja... hm... może mocno wieje? ale to medvedin by tym bardziej nie działał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkąd jeżdżę do Szpindla nie widziałem takich tłumów tam... Medvedin nie działał i wszystko zwaliło się na Sv.Petra na którym nie działało dwuosobowe krzesło, czyli właściwie do dyspozycji były tylko dwie kanapy, na Piotrze i Hromovce. stanie w kolejce to takie dobre 20 minut, nawet do 30 minut :eek: w kolejce prawie sami Polacy i sporo rosyjskojęzycznych. parking rano koło 8:30 odśnieżony tylko do połowy ale cały czas jeździł pług wirnikowy i odśnieżał dalszą część parkingu na której leżało dobre 20cm śniegu. warunki jak po takich opadach dobre. ratrak rano jeździł, także trasy były ubijane przed otwarciem. im później to wiadomo, sporo luźnego świeżego śniegu, później trochę muld ale ogólnie całkiem przyjemnie. na szczycie Piotra bardzo mocny wiatr w twarz który baardzo skutecznie hamował i wybijał z rytmu. gdyby nie ten wiatr otwarty był by Medvedin i ts2 i było by całkiem fajnie, nie było by aż takich kolejek. piękna zima w Szpindlu, chciałbym taką zimę u siebie a u mnie już prawie śniegu nie ma i jest brzydko :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Krzychu,to mnie oświciłeś. Miedwiedin nie chodził:eek: A ja cały czas się zastanawiałem dlaczego są takie kolejki. Myślałem ,że święta są i czarna nie chodzi na Piotrze,a tu takie jaja. No powiem ,że takich kolejek to od dwóch lat tam nie widziałem. Ale miło było Was poznać,chociaż kolejki znacznie zepsuły naszą integrację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Krzychu,to mnie oświciłeś. Miedwiedin nie chodził:eek: A ja cały czas się zastanawiałem dlaczego są takie kolejki. Myślałem ,że święta są i czarna nie chodzi na Piotrze,a tu takie jaja. No powiem ,że takich kolejek to od dwóch lat tam nie widziałem. Ale miło było Was poznać,chociaż kolejki znacznie zepsuły naszą integrację.

z tego co na kamerkach widziałem uruchomili go jakoś koło 14. kolejki strasznie zepsuły integracje, my czasami w 3 się znaleźć nie mogliśmy i czekaliśmy na siebie na górze po dobrych kilka minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie: na wyjazd do czech jest wymagany paszport? Czy wystarczy dowód os.?

Jest potrzebny paszport, zielona karta do oc komunikacyjnego no i najlepiej jak ktoś kiedyś miał vise do USA to będzie dodatkowy atut żeby wjechać do Czech xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...