Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Od wtorku lub srody, maja zamiar otworzyc calego Andela, oraz gorna czesc Suzuki Cernohorska (trasa 1a) o dlugosci 1400 metrow:), ktora laczy sie z dolna stacja orczyka. A jesli juz mowa o Andelu, to szkoda, ze planowana budowa 4 osobowej kanapy jest w bardzo odleglym terminie (sezon 2013/2014 lub pozniej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oprócz trasy pod kabiną otwarte. Przetarć nie zauważyłem(jazda do 12) Stania w kolejkach nie było,choć na samym stoku po 11 tłoczno zaczęło się robić. Uzbroić się trzeba tylko w ostre krawędzie,bo stok zmrozony i miejscami oblodzony,ale przy takim mrozie mozna sie było tego spodziewać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na rozpoczęcie sezonu w Janskich. Z racji dodatnich temperatur śnieg na stoku jest mokry. Zacząłem jeździć z samego rana, więc ludzi było niewiele. Co do samych warunków na stoku to jest dużo przetarć. W niektórych miejscach trzeba mocno zwalniać, żeby znaleźć miejsce do przejechania (obok ziemia). Kilka łączników pomiędzy trasami jest wyłączonych z powodu braku śniegu. Ośrodek informuje, że wszystkie trasy w dół są czynne, jednak żeby zjechać trasą pod kabiną wymagałoby rewelacyjnych umiejętności w slalomie pomiedzy przetarciami. Ogólnie jakość warunków oceniam na dostateczne. Jak ktoś chce to pojeździ, ale nie polecam wyjazdu na cały dzień. Po godzinie 12.00 jak schodziłem ze stoku robiły się powoli małe muldy z racji topnienia śniegu i zwięszającej się liczby narciarzy. Obsługa ośrodka cały czas jeździ po trasach i co pewien czas rozciąga w różnych miejscach siatki, żeby omijać większe przetarcia. Jak temperatura nie spadnie i nie zacznie padać lub nie zaczną naśnieżać to za dwa dni będzie można tam na rower pojechać a nie na narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Ja w Jańskich byłem parę dni z rzędu i wczoraj (jazda od 8.30 do 12.10) było już całkiem przyjemnie - warstewka świeżego naturalnego śniegu, z którego oczywiście zaraz utworzyły się muldy, ale mi to nie przeszkadzało jakoś, no i w dodatku żadnych kolejek. No, ale to było w Nowy Rok. Przetarć wczoraj w zasadzie nie było, prócz paru miejsc w dolnej części Czernohorskiej. A teraz: UWAGA! Jeśli jeździcie do Jańskich przez Zaclerz, wiecie pewnie, że zaraz za tą miejscowością jest kilka przyjemnych serpentyn. Oczywiście, wiadomo - jest tam dość wysoko, więc i śniegu, i lodu może być sporo. Trzeba uważać, no ale tego się można w tym miejscu spodziewać. Natomiast nieco dalej w stronę Trutnova znajduje się wieś Babi - a za nią znów jest serpentyna. I tam należy zachować wyjątkową ostrożność - bo wcześniej, po zjeździe z góry, można mieć wrażenie, że droga jest okej, czujność nieco uśpiona, ale właśnie w tym miejscu, na tej nieszczęsnej serpentynie za Babi dzieją się bardzo dziwne rzeczy - przedwczoraj było tam najzwyklejsze w świecie lodowisko - jedziemy niemalże dnem doliny, która w tym miejscu znacząco się zwężą; stąd zapewne temperatura tam panująca jest niższa, niż jeszcze 200 metrów wcześniej. Hamowanie do prędkości 50 km/h, jak nakazuje znak, na pewno załatwi sprawy. Widziałem wczoraj na miejscu jakiś zderzak i inne plastikowe elementy na poboczu. Do tego Czesi coś w tym roku się nieco, mam wrażenie, obijają przy odśnieżaniu i sypaniu soli; stawiają jedynie znaki ostrzegawcze i tyle. Wobec tego - tuż za Babi bardzo uważać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wlasnie wrocilem z nocnej jazdy. Warunki na Protez okreslil bym jako bardzo dobre z minusem. Minus za kawalki z lodem ktorego nie widac po lewej stronie i w jednym miejscu kamyczki lodowe, ktore akurat mi nie przeszkadzaja specjalnie bo przy wiekszej predkosci przestaje sie je czuc praktycznie. Ludzi bardzo malo, kolejek brak. Podkreslam ze bylem tylko na nocnej w niedziele. Armaty pracuja, na wszystkich trasach wiec warunki beda sie poprawiac. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wybieram się z rodzinką (4 osobową) do Janskich i chciałbym zapytać gdzie można wypożyczyć sprzęt narciarski i jak wygląda sprawa karnetów, tz co najbardziej opłaca się wziąć...Tylko ja jeżdżę na nartach pozostali to początkujący ... Z góry dzięki za info ...

Z własnych doświadczeń polecam sprzęt wziąć z Polski - wychodzi zazwyczaj taniej. Pod samym stokiem 350 KC, więc bardzo drogo, ale za to sprzet markowy. Wypożyczałem też raz w samych Janskich, nie dość że drogo, to jeszcze mały wybór był i na dodatek dostałem 2 prawe buty ;). Przy samym dojeździe do stoku jest kilka wypożyczalni, i twierdzą, że ceny już od 100-150KC, ale nie sprawdzałem czy to prawda, w napisy bardzo nie wierzę, a tak jak mówiłem sprzęt wypożyczam dzień wcześniej we Wrocku - taniej i pewniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na stok dotarłem dość póżno,bo o 12. Warunki bardzo dobre.Dawno już nie widziałem w Janskich, żeby do tak póżnej godziny stok tak trzymał. Na krześle generalnie bez stania w kolejce. Pogoda bajka. Słońce i cieplutko. Dzisiaj nastąpiło zjawisko inwersii. Po drodze w dolinach -12 ,na górze szok , w południe +2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Bracia i Siostry! Jedziemy na narty we dwa Łukasze na narty do Janskich Lazni od 9.02 do 12 lub 13.02.. Mój kumpel nie ma nart i chciałby wypożyczyć - ile kosztuje wyposażenie nart dla mojego biednego przyjaciela na 4 dni? Jakie warunki są na stokach i ile ludzi jeździ? Napiszcie jakieś ciekawe informacje/aktualności! Pozdrawiam i czekam na informacje!

Bardziej aktualnych warunków na dzień dzisiejszy raczej nie będziesz miał,od tych które wyżej opisałem,bo 3 godz.temu wróciłem. Nart nigdy tam nie wypożyczałem. Ale moja rada jedna-wypożyczyć narty w Legnicy,bo na pewno jest tam jakaś wypożyczalnia. Wybrać narty jakie się chce, wcześniej,a nie byc skazanym na wypożyczanie tego co akurat zostało na stanie w tamtejszycz wypożyczalniach,no i na pewno będzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem dzisiaj. Warunki idealne. Byłem od otwarcia i trasy były po prostu idealne. Szturks gdzie okiem sięgnąć. 100% zadowolenia. Pod koniec dnia były już przetarcia do lodu na wszystkich trasach i muldy, ale w normie, nie odbierały przyjemności. Kolejki do gondolki były od 11 tej i na max 15minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Od której godziny są otwarte stoki? od 8.30, a ośla łąka od 9/ -Czy na miejscu oprócz karnetów całodobowych (590kc) można kupić karnety "na ilość zjazdów"? tak, cennik, masz na ich stronie. -Macie jakieś zdjęcia z Jańskich Łaźni bo w internecie jest ich malutko? bo, nie ma co oglądać, wiocha wzdłuż drogi. -Macie jakąś dobrą , sprawdzoną drogę do Jańskich Łaźni? Jestem z Legnicy ... Normalnie: Jawor, Bolków, Kammienna, Lubawka. i dwa warianty: 1. za granicą mijasz tory i zaraz w prawo na Zaclerz. (wąsko, kręto, czasami ślisko) 2. prosto przez Trutnov (10km dalej, ale bez kłopotów) Uwaga na przepisy w czechach, jak słyszałem pieruńskie mandaty dają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Odliczam godziny ... :P http://www.cerna-hor...ik.php?lang=7#1 Jest gdzieś dokładniejszy cennik (1 zjazd ... itd.) ? Pozdrawiam!

No przecież masz tutaj, jedna jazda 100CZK lub 150 w obie strony. Punktowo też możesz. A po co Ci jedna jazda? Najlepsza jest adnotacja na końcu obrazująca jak bardzo mają nasz język w poważaniu: Punktowe bilety – minimalna reszta = 1 jazda! Jeżeli jest ilość punktów niższa, koniecznie włożyć do turnikietu następny bilet punktowy, inaczej dojdzie do odliczenia reszty punktów bez uskuteczenienia jazdy! W sumie w knajpach nie zauważyłem już dawno jakiejkolwiek niechęci, ale baby w kasach to mogliby przeszkolić z 50 polskich słówek. Obecnie połowa na stoku to Polacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bywalców Janskych Lazny dotyczące płatności karta w kasach za skipass??Czy jest to możliwe?? gdyż znalazłem wykluczające się odpowiedzi. Po drugie gdzie w Janskich warto się udać na wieczorną kolację??Dobre jedzenie w średniej cenie??

Co do kart, to zawsze biorę gotówkę...kiedyś się nie dało kartą, teraz nie wiem - sprawdzę w weekend. W zwykły dzień jedyna czynna restauracja jest w hotelu Vladimir (obok dolnej stacji kolejki). Nie jest to kameralne miejsce, raczej elegancka stołówka, dosyć mała zresztą (na 30 osóB). Jedzenie dobre, ale bez przesady :) W weekend jest na pewno więcej, ale nie wiem, bo nie nocowałem w weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...