Skocz do zawartości

Stubai Glacier


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rezerwował ktoś noclegi bez wpłaty zaliczki przez to biuro Tourismusverband Stubai Tirol ?? Czy to wiarygodne i moge spokojnie rezerwować? :)

Tourismusverband to jest biuro turystyczne dla okreslonego terenu, w/w przypadku Stubai. Jeszcze nie wplacalem gdziekolwiek zaliczki. Jak najbardziej wiarygodne, spokojnie mozesz rezerwowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w tym roku, ale w zeszłym przed naszym wyjazdem 1 kwietnia spadło sporo sniegu w Fulmpes i ostatniego dnia wyjazdu walił równo snieg. Wiec mysle ze chyba jednak zimówki, my przynajmniej bylsimy zadowoleni ze nie zmienilismy na letnie, takie jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
My bylismy pod koniec kwietnia , jechalismy na zimówkach, spadł śnieg, więc dobrze zrobilismy:). Na Stubai dojezdżalismy co prawda skibusem, ale nie mielismy problemów np. z dojazdem do Insbrucka. A sam Stubai? Bajeczka !!! Najbardziej podobały się nam trasy : czerwona siódemka, piąteczka i czerwona jedenastka- przepiękna widokowo, fajne były tez dwójeczka i trójeczka. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Na jednym z filmików na youtube widziałem trase z samymi muldami wie ktoś może która to ? Z chęcią bym o nią zachaczył jak tam będe :)

Witaj! Ja też nie mogę sobie przypomnieć, aby gdzieś była trasa z samymi muldami. Tuż koło "jedynek" jest snowpark i był tam zrobione duże hopki i górki, ale nie były to typowe muldy. Jeśli jesteś pewien że film był z lodowca Stubai to jedyne miejsce jakie przychodzi mi do głowy to trasa "Wilde Grubn", która jest trasą półdziką i tam przed godziną 16-tą na stromych ściankach potrafią pojawić się tłumy ludzi i naturalne muldy..... Pozdrawiam, Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, ze trasa z muldkami mogła kiedys byc,ale ja zlikwidowali :( . fakt, ze na wilde Grub muldy sie robia,ale nie jest chyba aż tak zeby to wygladalo jak specjalnie przygotowana trasa z muldkami. Przynajmniej na Hintertuxie właśnie tak było - jak tam kiedys jezdzilam to byly trasy z muldkami,a w sezonie 2007/2008 juz chyba żadnej nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Myślę że na Stubai warto zawsze. Jest tam około 100km tras, są takie ośrodki które mają znacznie więcej, ale jest naprawdę wyśmienity. Ze względu na wysokość wyśmienite warunki zaczynają się tam wcześnie i kończą późno. W styczniu raczej nigdzie nie ma problemów ze śniegiem. Zgadzam się z gajowy01, poczytaj i rozważ dolinę Zillertal. W styczniu tam byliśmy : http://www.skiforum....ead.php?t=26730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ontario, zła pogoda może się wszędzie zdarzyć więc nie demonizowałabym jeśli chodzi o Zillertal. Wróciłam stamtąd tydzień temu (święta i sylwester) i mieliśmy przez cały tydzień piękną pogodę. Dwa pierwsze dni troszkę pochmurno, a do końca już "lampa". Zillertal jest naprawdę dobrym ośrodkiem, oferującym mnóstwo tras i można się tam porządnie wyjeździć :) Na Stubaiu z kolei byłam na rozpoczęcie sezonu w pierwszym tygodniu grudnia - wyjazd też w porządku, chociaż pogoda była dużo gorsza, przez co 1 dzień nie jeździliśmy wcale ze względu na duży wiatr. Zamknięte były wszystkie wyciągi. Natomiast jest tam gwarancja śniegu i na rozpoczęcie sezonu na pewno jest to dobry wybór. A Włochy.... no cóż, wszystko kwestia gustu - pogoda to nie wszystko ;) Życzę Ci udanego szusowania na Stubaiu i dobrej pogody!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mając na uwadze Stubai pragne dodac iż jest z tamtąd blisko do Val Gardena Włochy gdzie jak to we Włoszech pogoda jest zawsze piekna.

Blisko??? Zamierzasz spać w dolinie Stubaital i dojeżdżać 120 km w jedną stronę do Val Gardeny? Godne podziwu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Stubai dla każdego w marcu dla każdego. Wróciłem z Neustift. Wyjazd 27.03.2011 - 03.04.2011. Optymalne warunki śniegowe, wiatr był słaby lub bez. Temperatura rano na górze min. -9st. Cały dzień delikatny mrozik. Z dnia na dzień było coraz cieplej. W dzień wyjazdu rano na 3000m było 0 stopni. Codziennie słoneczko, oprócz pierwszego dnia z mgłą i śniegiem. Trasy uprawiają popołudniem i wieczorem, dlatego czasem po nocnych opadach mogą być nienajlepsze. Raz w południe wyjechało 7 ratraków, niezły widok. Śnieg mokry zdarzał się tylko na stokach nasłonecznionych, ale większość tras bez muld przez cały dzień. 100 km tras wystarcza na 6 dni jeżdżenia i każdy znajdzie coś dla siebie ulubionego, od ambitnych tras czarnych i poza, do szerokich niebieskich i przedszkoli dla dzieci. Noooo i super ski park dla skoczków i akrobatów. Ilość ludzi umiarkowana, było dużo wolnych pokoi. Ceny kwater i hoteli niższe niż w lutym. Byliśmy w czwórkę, 2 małżeństwa i tak nam się podobało, że na pewno jeszcze kiedyś w marcu tam pojedziemy, choćby tylko dla widoków. POLECAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Widać, że Stubai w maju jest popularny - ciekawe czemuż??? :):):) Byłem tydzień przed legendą (12-15.05 + dzień na Tuxie). I trafiłem na najbardziej zimowy dzień roku. 15.05 spadło na górze 40-50 cm śniegu!!! Było bardzo wietrznie, zimno, mocno mglisto, jeźdżiliśmy (z Amatorką Jazz Band) w maskach na twarzy. Ślady ratraków znikały po jednym przejeżdzie (cały czas sypało). Obok trasy zdarzało się wpaść w zaspy do pasa. Po "zderzeniu" z jedną taką odkopywałem kijek przez ładnych parę minut. Poza grupami zawodników nartowało dosłownie paru "zboczeńców". Czynna była tylko prawa część (patrząc z dołu). Do pośredniej nie zdecydowałem się zjechać (trasa była zamknięta) bo jest tam sporo płaskich odcinków. A dwa wcześniejsze dni - Riviera, na tarasach można było siedzieć w bieliźnie. Zamknięta była nakrywana kanapa i ta druga od funparku czyli nie było zjazdów: 11 i ulubionej skirouty 13. Poza tym chodziło prawie wszystko. Można było jeździć off piste w licznych miejscach (co też czyniłem). Choć koło 16.00 na bardziej płaskich odcinkach hamowało niemożebnie - dosłownie jakby coś chwytało narty... Jeden wyjazd - i lato i prawdziwa zima. Lubię to!!! Pozdro Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 25 maj 2011 - 13:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Z całym szacunkiem, ale lodowiec w lutym to nie najlepszy pomysł. No chyba, że tylko jako dodatek w ramach Stubaier Superskipass w razie jakichś anomalii pogodowych....

Jak będzie taka ch zima jak poprzednia to akurat może to mieć jakiś sens. Niemniej polecam wcześniej wyjazd do Białki na sylwestra w celu przyzwyczajenia się do tłumów na stokach i mega kolejek do wyciągów :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dokładnie tak jak fantom pisze, zwykły skipass wystarczy, żeby mieć darmowego busa. Zresztą nikt tam tego nie sprawdza. W sumie logiczne, że jak ktoś jedzie z nartami, to raczej ma albo będzie kupował karnet, a nie zapieprzał z nartami na plerach 1000-1500 metrów w górę ;)
Przy okazji taka uwaga co do busików: jeżdżą często, ale mimo to w godzinach szczytu (czyli ok 16:00) ludzi jest masa i musisz się liczyć z tym, że będzie trzeba stać. Nam to specjalnie nie przeszkadzało, ale jak ktoś ma np. małe dzieci, to lepiej skończyć wcześniej, albo posiedzieć trochę przy piwku/coli na Mutterbergu ;) Mimo to moim zdaniem jest to lepsza forma dojazdu niż własne auto, bo autobus staje pod samym wejściem, a z parkingu trzeba się ten kawałek przejść.
Aha o ile dobrze pamiętam superskipass oprócz basenów daje przede wszystkim możliwość jeżdżenia na innych wyciągach znajdujących się w dolinie (11er, Schlick2000 i jakiś trzeci jeszcze). Jeżeli jedziesz w sezonie, to fajna sprawa, ale jak my byliśmy na przełomie marca i kwietnia, to już się to nie opłacało, bo poza lodowcem była ciapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...